X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to ja chyba szczęśliwcem byłam, bo nic z tego mnie nie spotkało uff :D

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    mój mezus bierze na mnie pierw l4 na 2 tyg a później będzie bral urlop taciezynski :) ale nie wiem czy od razu czy trochę pozniej
    No i właśnie sztuką jest tak się dobrać, żeby wszyscy byli zadowoleni :)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Karola to ja chyba szczęśliwcem byłam, bo nic z tego mnie nie spotkało uff :D
    Ja mialam lewarywe przed porodem, po wysikanie sie to był wyczyn a nie wyobrazam sobie isc na dwójke

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Przed cc też ileś tam h nie mozna chyba jesc więc się rozwiązuje. Ja się strasznie bałam dwójki po cc. Ale poszło gładko i bezboleśnie :P
    A przed sn często organizm sam się czyści podobno.

    dwojki po cc? nie rozumiem :P

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Przed cc też ileś tam h nie mozna chyba jesc więc się rozwiązuje. Ja się strasznie bałam dwójki po cc. Ale poszło gładko i bezboleśnie :P
    A przed sn często organizm sam się czyści podobno.
    No mój się czyścil zdecydowanie. To właśnie sraczka była dla mnie sygnałem, że godzina zero nadchodzi. Ale w szpitalu i tak zbladlam na wieść, iż nie dostanę lewatywy.. Na szczęście jak już tu kiedyś pisałam moją psychikę uratowaly czopki 😉 Potem też rzygalam, więc zasadniczo przewód pokarmowy podczas porodu zajmowału mnie minimalną ilość miejsca 😂

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    znając mnie to ja przed zabiegiem będę 100 razy w wc ze strachu wiec potem nie będę musiala mieć lewatywy :P
    Orgazizm czesto sam zaczyna sie oczyszczac przed porodem. Kobieta jeszcze nie wie ze urodzi ale ma biegunke przez pare dni/ godzin

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    dwojki po cc? nie rozumiem :P
    Chodzi o tak zwany stolec, moja droga 😁 Kupa po porodzie to naprawdę przerażająca perspektywa. Ja poszłam dopiero na trzecią dobę i poszło elegancko. Ale obawy miałam duże ;)

  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Co do ułożenia pośladkowego to teraz zawsze robi się cc, ale kiedyś taki poród odbywał się sn

    Już kiedyś pisałam że jak leżałam na patologi to na sali leżała że mną dziewczyna w drugiej ciąży która miała mieć cc że względu na ułożenie pośladkowe i kazali jej urodzić naturalnie bo pierwsze dziecko urodziła naturalnie to teraz da radę. Wpisała sie na własne życzenie i poszła do innego szpitala.

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Chodzi o tak zwany stolec, moja droga 😁 Kupa po porodzie to naprawdę przerażająca perspektywa. Ja poszłam dopiero na trzecią dobę i poszło elegancko. Ale obawy miałam duże ;)

    ja w szpitalu czy jak jade gdzies na urlop do hotelu to tez mam problem żeby isc. W szpitalu jak bylam potrafiłam 5 dni nie isc. Bo to nie móje wc, nie mogę usiasc itp. to była masakra.

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Norwegii jest jedno USG 18-20 tc a później macanka ;-)

    Jedynie co może mnie uratować to wysokie ciśnienie :P a o to u mnie łatwo :P dzisiaj rano w domu idealne na wizycie 145/90 ;-) - oni nie znają "syndromu białego fartucha" 🙈🙈🙈



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 14:18

    a31il5w.png

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    ja w szpitalu czy jak jade gdzies na urlop do hotelu to tez mam problem żeby isc. W szpitalu jak bylam potrafiłam 5 dni nie isc. Bo to nie móje wc, nie mogę usiasc itp. to była masakra.
    W tym przypadku zdecydowanie bardziej chodzi o ból podczas parcia. Rana po cc czy nacięcie i ogólne "rozciągniecie" 😆 po sn to nie są sprzymierzeńcy wyduszania z siebie kupy.

  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    W Norwegii jest jedno USG 18-20 tc a później macanka ;-)

    Jedynie co może mnie uratować to wysokie ciśnienie :P a o to u mnie łatwo :P dzisiaj rano w domu idealne na wizycie 145/90 ;-) - oni nie znają "syndromu białego fartucha" 🙈🙈🙈

    nie dałabym rady zyc tyle czasu w niepewności czy wszystko jest dobrze z dzieckiem. Chyba bym zwariowala. Jakas porazka dla mnie. Pod tym katek jednak wole polska sluzbe zdrowia.

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet kupą musicie straszyć 😂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu tak sie tej lewatywy wszyscy boja? Mi to nie przeszkadza, nawet chce zeby pod siebie nie zrobic.

    Karola widzisz ja zaszlam w ciaze swiadomie i zdawalam sobie sprawe, ze bede musiala urodzic. Psychiczne problemy dopadly mnie w 4 miesiacu. Potrafilam dostac ataku paniki na widok wysypki na rece. Wysypalo mnie, umre, zegnaj swiecie. Smieszne? No ja wiem.. Dwa tyg bylam na oddziale bo tak swirowalam. I teraz wyobraz sobie, ze bede miec naturalny porod przede mna z zaskoczenia. Dostane pierwszego skurczu i padne ze stresu. Podkreslam- mi nie chodzi o strach przed bolem czy, ze chce isc na latwizne.. ja nie ufam sobie samej. Boje sie, ze nie bede kontrolowac swojego ciala, ze zemdleje, ze cos spierdziele i przez to zaszkodze dziecku i sobie.

    Tkaa i inne dziewczyny dzieki, ze to rozumiecie..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do usg to w Niemczech do 30tyg jest co miesiac a potem co dwa a w koncowce chyba nawet co tydzien..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, fobia to nie jest nerwica lekowa. Mozna miec fobie i bac sie pajakow ale noe miec lekow rpzed smiercia. Bardzo czesto fobie sa wynikiem nieleczonej nerwicy lekowej, tak jak i natrextwa - poczucie kontroli.
    Aby wywolac lek i atak paniki jest jakis zaplon. Jesli kobieta ma fobie zwiazana z ciaza przed ciaza to bedzie unikala ciazy (mechanizm obronny), jednak jak zajdzie w ciaze i sie uaktywni nerwica z nia zwiazana to bedzie miala troche ciezej juz uniknac tej ciazy. Uwierz, ze w glowie pojawiaja sie koszmarne mysli, zeby uniknac dlugiej konfrontacji z lekiekiem, np aborcja.
    Fobie leczy sie ekspozycja i gdyby kobieta chxiala pokonac fobie zwiazana z ciaza, przed zajsciem w ciaze to powinna miec terapie. Jednak w ciazy taki stres i wysilek psychiczny jest absolutnie nie do pomyslenia.
    Dzialamy roznymi mechanizmami - jak sie pojawia wyzwanie, zagrozenie mamy do wyboru atak lub ucieczke. Lekowcy czesto wybieraja ucieczke, agresor atak ;) Ja np jestem lekowcem, boje sie egzaminow, wystapien publicznych i nie podejmuje wyzwan w postaci dalszej edukacji czy prawa jazdy bo tak panicznie boje sie egzaminu. Jednak zycie nas zmienia, zbieramy doswiadczenia i nie wykluczam, ze jednak sie zdecyduje na to wyzwanie :)

    mikaja lubi tę wiadomość

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A atak paniki...to nie jest tak, ze czujesz dyskomfort w zoladku. Atak paniki jest porownywalny z zawalem. Somatyxznie czujesz, ze przestajesz oddychac, kolotania serca, odrywasz sie . to jest koszmar, i przestajesz miec kontrole nad wlasnym cialem i soba sama. Nie wyobrazam sobie rodzacej w takim stanie, bo naprawde cisnienie i zaciskanie nog chyba nie jest pomocne przy porodzie ;p

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Nawet kupą musicie straszyć 😂
    Haha aż się uśmiałam 😂

    tka_aa, xgirl lubią tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    A atak paniki...to nie jest tak, ze czujesz dyskomfort w zoladku. Atak paniki jest porownywalny z zawalem. Somatyxznie czujesz, ze przestajesz oddychac, kolotania serca, odrywasz sie . to jest koszmar, i przestajesz miec kontrole nad wlasnym cialem i soba sama. Nie wyobrazam sobie rodzacej w takim stanie, bo naprawde cisnienie i zaciskanie nog chyba nie jest pomocne przy porodzie ;p
    Dokladnie. Niektorzy chyba mysla, ze atak paniki to zwykly strach a to jest uczucie, ze sie umiera, nie mozna oddychac, traci kontrole nad cialem plus milion innych rzeczy. Ja mialam kiedys mega atak, trwal bardzo dlugo, bylam nim tak wykonczona, ze spalam po nim 20h. Atak paniki i porod jednoczesnie.. jak ktos Ma ochote to prosze bardzo.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, Ja już po wizycie u mojego prowadzącego( po miesiącu ), w piątek miałam prenatalne u innego ginekologa to Monika ważyła 1340 gram a dziś 5 dni później 1566 gram, więc bardzo dużo jak na 5 dni, mam nadzieję, że to nie przez cukrzycę ciążową tylko przez różnice w sprzęcie.. A to profil mojej pyzy :P

    e40bff2dce3e1559med.jpg

    mikka86, Casjopea, Hiszpaneczka, anngelikamarta, xgirl, Emma_, Kamsza, Panna_Justyna, Sylka135, mikaja, Czarna_kawa, kinga27.30, Lolla lubią tę wiadomość

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
‹‹ 879 880 881 882 883 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ