X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    no właśnie,bo skoro kiedyś nie było usg to skąd można było wiedzieć jak ułożone jest dziecko...
    To da się wymacać przez brzuch. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    To da się wymacać przez brzuch. 🙂

    Tu bym się nie zapędzała - moja sąsiadka tutaj tak zaczęła rodzić i jak już zaczęła przeć, to nagle alarm, bo jednak pośladkowo, a nie główkowo (położne były o tym przekonane) i miała szybką cc i kazali jej przestać przeć - dobre :D
    Dlatego ja nie ufam ani temu określaniu przez brzuch położenia dziecka ani szacowaniu wymiarów dziecka. Żyjemy w 21.w - usg to nie jest nowinka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 13:15

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Tu bym się nie zapędzała - moja sąsiadka tutaj tak zaczęła rodzić i jak już zaczęła przeć, to nagle alarm, bo jednak pośladkowo, a nie główkowo (położne były o tym przekonane) i miała szybką cc i kazali jej przestać przeć - dobre :D
    Dlatego ja nie ufam ani temu określaniu przez brzuch położenia dziecka ani szacowaniu wymiarów dziecka. Żyjemy w 21.w - usg to nie jest nowinka.
    Spoko, ja też ufam USG, ale mikka zastanawia się, jak kiedyś określało się ułożenie dziecka. 😉 To chyba jedyny sposób na sprawdzenie jak położone jest dziecko bez użycia sprzętu.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak tu oczekiwać empatii , wrażliwości, należytej opieki wobec rodzących,skoro pacjent z potwierdzonym zawałem serca godzinami czeka na sorze ,później jest przekazywany ze szpitala do szpitala i w końcu umiera...to co się ostatnio dzieje to jedna wielka porażka

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Spoko, ja też ufam USG, ale mikka zastanawia się, jak kiedyś określało się ułożenie dziecka. 😉 To chyba jedyny sposób na sprawdzenie jak położone jest dziecko bez użycia sprzętu.

    Tak, ale własnie niestety zawodny :P
    Ja mam usg w 34. tygodniu teraz i mozliwe, ze bedzie to juz ostatnie. Potem, jesli szpital mi ponownego nie zrobi, to na bank bede musiala wywalic znowu kase na prywatne, bo nie pojde rodzic na ich - wydaje mi sie. Nie ufam im :P

  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam nadzieję ze wszystkie będziemy mieć dobrą opiekę i że te porody pójdą nam sprawnie :D
    A to już tak niedługo :D

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie właśnie myślę, że jak po tych wszystkich zawirowaniach lozyskowych jednak pozwolą mi rodzić sn to pojadę do szpitala przeszczesliwa, a przy pełnym rozwarciu polecą pełne emocji siarczyste przekleństwa, że na co mi to było, trzeba było robić cc 😂 Po czym urodze, pójdę sobie pod prysznic gdy koleżanki po cc będą miały robione lewatywy i pomyślę jak super było jednak urodzić sn.. Potem postanowie omacac rozmiary nacięcia krocza i stwierdze ojapierdole, trzeba było iść na cc. Wyjdę spod prysznica, usiądę sobie na łóżku (tak, siadalam po sn) i popatrzę jak sąsiadke po cc próbują pionizowac i pomyślę o jak dobrze, że rodziłam sn.. I tak w kółko 😁

    anngelikamarta, mikaja, xgirl lubią tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym nie chciała wyczuć ręką mojego dziecka, wiecie ,że nie lubię jakoś szczególnie macać i naciskać mojego brzucha ,bo się boję ,że np wyczuje pod ręką jego głowę czy nogę , nie wiem czemu..

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anngelikamarta wrote:
    Też mam nadzieję ze wszystkie będziemy mieć dobrą opiekę i że te porody pójdą nam sprawnie :D
    A to już tak niedługo :D

    juz majówki powoli się rozpakowywuja :D

    anngelikamarta lubi tę wiadomość

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Tak sobie właśnie myślę, że jak po tych wszystkich zawirowaniach lozyskowych jednak pozwolą mi rodzić sn to pojadę do szpitala przeszczesliwa, a przy pełnym rozwarciu polecą pełne emocji siarczyste przekleństwa, że na co mi to było, trzeba było robić cc 😂 Po czym urodze, pójdę sobie pod prysznic gdy koleżanki po cc będą miały robione lewatywy i pomyślę jak super było jednak urodzić sn.. Potem postanowie omacac rozmiary nacięcia krocza i stwierdze ojapierdole, trzeba było iść na cc. Wyjdę spod prysznica, usiądę sobie na łóżku (tak, siadalam po sn) i popatrzę jak sąsiadke po cc próbują pionizowac i pomyślę o jak dobrze, że rodziłam sn.. I tak w kółko 😁

    lewatywy?

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polowa lekarzy i personelu to bez powolania jest, albo rutyna i wypalenie zawodowe. Malo jest osob faktycznie z powolania i z empatia do czlowieka

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo jakie lewatywy po cc ? :OOOOOO
    Matko ja to mialam do 5-6h po cewnik, potem wyjęli, spionizowali, kazali iść sie wysikać i tyle :D Idź se do domu :D Tzn poszłabym, ale miałam gorączkę więc zostawili mnie jeszcze dobę :D

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kwestii tego co wolno, a czego nie wolno w Polsce, to zapewniam Was, że wolno wszystko, jeśli zna się odpowiednich ludzi. Nawet kasą tyle się nie załatwi. Ja mogłam decydować o terminie i sposobie porodu bez żadnego problemu. Mogłam mieć cc na życzenie bez wkładania koperty w łapę. Ale skończył się oddział porodowy, a zaczął polozniczy i dupa, stare znajomości nic już nie dały 😆 Musiałam kombinować jak koń pod górkę, żeby zostać w szpitalu tak długo, jak długo młoda była na neonatologii, bo wyjście bez dziecka byłoby dla mnie niesamowicie ciężkie do zniesienia.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, a ja Cie doskonale rozumiem. Podloze psychiatryczne tez jest wskazaniem do cc. Uraz psychiczny moze byc rownie powazny co fizyczny. To nie jest widzimisię, bo ma sie taki kaprys. Poza tym psychika jest na tyle niesamowita, ze moze zatrzymac akcje porodowa, utrudnic caly proces porodu i tak jak mikaja madrze napisala powodowac pozniejsze komplikacje. Akurat porod nie jest dobrym pomyslem na terapie lekowa, porodem z leku niekoniecznie sie wyleczysz, mozesz zaszkodzic. Blagam was, nie oceniajmy innych, bo mamy takie, a nie inne poglady. Szanujmy sie i pamietajmy, ze swiat nie jest bialo-czarny :)
    Xgirl, bardzo sie cieszę, ze masz mozliwosc zdecydowania sie na cc i ze taka decyzja sprawia, ze ciaza i porod jest dla Ciebie łatwieszy do wyobrazenia. Super, ze masz taka mozliwosc. Bycmoze zycie zaskoczy Cie samo i urodzisz sn :d ale fajnie, ze masz zaplanowane cc i jestes spokojniejsza :)

    xgirl lubi tę wiadomość

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Tak, ale własnie niestety zawodny :P
    Ja mam usg w 34. tygodniu teraz i mozliwe, ze bedzie to juz ostatnie. Potem, jesli szpital mi ponownego nie zrobi, to na bank bede musiala wywalic znowu kase na prywatne, bo nie pojde rodzic na ich - wydaje mi sie. Nie ufam im :P
    To nie robi się u was USG przed samym porodem? 😮 Przecież do ostatniej chwili położenie dziecka może ulec zmianie, a sześć tygodni to już w ogóle wieczność.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    no właśnie,bo skoro kiedyś nie było usg to skąd można było wiedzieć jak ułożone jest dziecko...
    Wtedy byli juz usg a moja mama byla polozna więc miala pełen dostęp.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea, rodziłaś na Polnej właśnie?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    To nie robi się u was USG przed samym porodem? 😮 Przecież do ostatniej chwili położenie dziecka może ulec zmianie, a sześć tygodni to już w ogóle wieczność.

    Eeee...co Ty. Przy niepowikłanej ciąży usg ostatnie można mieć w 20 tygodniu - połówkowe. :D Potem to już tylko macanka.
    Ja z tym 34. tygodniem mam farta, ale to tylko ze względu na vbac, który planuję. Muszą ocenić wzrost małej + położenie właśnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 13:36

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Casjo jakie lewatywy po cc ? :OOOOOO
    Matko ja to mialam do 5-6h po cewnik, potem wyjęli, spionizowali, kazali iść sie wysikać i tyle :D Idź se do domu :D Tzn poszłabym, ale miałam gorączkę więc zostawili mnie jeszcze dobę :D
    U nas wszystkie laski po cc miały lewatywę.. Generalnie pionizacja po lewatywie następowala błyskawicznie 😆 Wiem, wiem, nie można się z tego śmiać, ale z jedną laską akurat mam kontakt do dzisiaj i nigdy nie zapomnę jak zgięta w pół biegła do kibla (miałam łóżko tuż przy kiblu - wrażenia niezapomniane) gubiąc po drodze brudne, poporodowe podpaski, a ja wówczas chcąc rozładować emocje spytałam jak synek ma na imię.. Odpowiedziała mi takim tonem, że przez następna godzinę bałam się nawet na nią spojrzeć 😂

    Emma_, xgirl lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Casjopea, rodziłaś na Polnej właśnie?
    Nie :)

‹‹ 877 878 879 880 881 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ