X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 1 maja 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja 3 noc spie jak niemowle😁Bajka. Czasem tylko obudzi mnie ryczace,nawiedzone dziecko sasiadow ale trudno,jakos zaspypiam znowu szybko. Przespac nocke to jest taki luksus❤

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 1 maja 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Takie są ceny w Twoim regionie ? Ja płaciłam tydzień temu 330 zł i zastrzyk podala mi moja polozna :) wiadomo lepiej wziąć i być spokojna. Po porodzie dostaniemy jeszcze raz ale już za darmo ;) gratulacje dobrego usg !
    Dziękuję! 🙂 No właśnie takie są ceny w mojej klinice. W aptece, z której zawsze zamawiam leki, bo mają najtaniej, Rhophylac kosztuje 390 złotych, więc nawet nie opłaca mi się za bardzo brać receptę i kupować we własnym zakresie. Tutaj zrobi to mój lekarz i będzie z głowy.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    gdzie można je kupic?
    Ja kupiłam na Gemini: https://www.aptekagemini.pl/toiletka-podkladka-higieniczna-toaletowe-5-sztuk.html

    Hiszpaneczka lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Emma to bardzo dużo zapłaciłaś za szczepionkę, jaka? Ja zapłaciłam 300 zł. Oczywiście to jest za tą w III trymestrze, ta kolejna jest podawana jeśli dziecko po porodzie ma krew +, jeśli ma - to nikt już nie podaje szczepionki.
    Rhophylac 🙂 Ty też tą miałaś?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie musze jakos zebrac do tego szpitala a taki mi sie nie chce..

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Tak jest refundowana, ale droga do tego, żeby dostać na nią receptę jest mozolna i długa jesli leczysz się prywatnie. Wymagana jest wizyta w przychodni przyszpitalnej, u państwowego ginekologa - nie wiem czy to nie sa dodatkowe badania, głupie spojrzenia i komentarze, ze prywatnie prowadzimy ciążę ;/ Poza tym poradnie robią czesto bardzo pod górkę, bo muszą do tej szczepionki dopłacać. Szczerze mówiąc jak myślę sobie o tej całej 'drodze', kolejnych wizytach u nowych lekarzy, nerwach i wykłócaniu się to mi się odechciewa i wykupiłam sama, świadomie, z bólem serca ;p Myślę, że już jest zresztą za późno na załatwianie tej szczepionki na NFZ - zanim się dostaniemy na jakąś państwową wizytę (nawet przy prawach kobiety w ciąży) to już będzie po możliwości podania tej szczepionki :P

    A ktoś sie orientuje czy np internista może wypisać receptę refundowaną na krztusiec?
    Wychodzę z tego samego założenia. 🙂 Jak trzeba, to trzeba.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tkaa sprawdza sie łożysko i przeplywy a co jeszcze to nie wiem :p Kiedy to badanie masz?

    Karola trudno, komu by sie chcialo siedziec w szpitalu. Ale Jak trzeba to trzeba. Dawaj znac co mowia lekarze.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak dlugo trzeba ten femaltiker pic?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza piąteczka zatem ;) Ja w koncu zasnęłam, ale 1,5h się męczyłam, a rano oczywiście budzik na 5:45 do roboty - wstałam o 6:30 z bólem tyłka.

    xgirl to się pije w momencie, kiedy masz wrażenie, że masz mniej pokarmu. Nie trzeba cały czas.

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    33Sylwia wrote:
    Z innej beczki... Przypomniało mi się że podobno super pieluszki są w Rossmannie o nazwie Bambiboo z bambusa - dobre opinie maja 😁 a i że odchodzi się już od nawilżających chusteczek, a nawet w sprzedaży są już nawilżające chusteczki woda. To tak z moich ciekawostek 😁

    Dobranoc 😘

    Właśnie te pieluchy mam zamiar testować, dobre opinie mają też Love & Green, ale nie wiem, gdzie są dostępne stacjonarnie. 🙂 A co do chusteczek, też będę mieć Waterwipes (90 czy 99% wody i reszta to ekstrakt z owoców) ale to na wyjazdy, a na codzień w domu duże waciki + woda 🙂

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dziewczyny jak dlugo trzeba ten femaltiker pic?

    Nie wiem jak tam jest napisane na opakowaniu, ale koleżanka, która u mnie była na weekend właśnie to piła i mówiła, że to się robi tak jakby "kuracje", że nie pijesz tego cały czas tylko np raz dziennie przez 2 tygodnie, potem przerwa i potem znowu. Dała mi spróbować, jakie to pyszne 😍 Ona akurat miała karmelowe i pije to z mlekiem, ale wiem, że są też czekoladowe. 🙂
    No i oczywiście też chwaliła, mówiła że dużo Jej to pomaga. 🙂 Ale też powiedziała, że najważniejszym na początku jest picie baaaardzo dużej ilości wody, Ona piła 3 litry dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 08:58

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z chusteczek kojarze też że bardzo dobre są te Tami - cenowo o wiele lepiej wypadają, niuż water wipes, bo raptem 4,99 gdzie water wipes widzialam nawet po 10zl.

    Z tym, że te zielone tylko, wg Srokao ;) Bo jest kilka rodzajów

    https://www.rossmann.pl/Produkt/Chusteczki-pielegnacyjne/Tami-My-Baby-bawelniane-chusteczki-nawilzane-dla-niemowlat-Natural-Care-54-szt,193095,8479

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 09:01

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    Nie wiem jak tam jest napisane na opakowaniu, ale koleżanka, która u mnie była na weekend właśnie to piła i mówiła, że to się robi tak jakby "kuracje", że nie pijesz tego cały czas tylko np raz dziennie przez 2 tygodnie, potem przerwa i potem znowu. Dała mi spróbować, jakie to pyszne 😍 Ona akurat miała karmelowe i pije to z mlekiem, ale wiem, że są też czekoladowe. 🙂
    No i oczywiście też chwaliła, mówiła że dużo Jej to pomaga. 🙂 Ale też powiedziała, że najważniejszym na początku jest picie baaaardzo dużej ilości wody, Ona piła 3 litry dziennie.

    O ja :D 'za moich czasów' (hahaha :D) nie było tego tyle :D
    Chyba sobie zamowie tez zeby mi mama jeszcze przywiozla, jak bedzie leciala, bo potem nie bedzie komu mi tego slac z Pl :D

    Drobinka91 lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 maja 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co porabiacie w majówkę dziewczyny ? :)
    Ja oczywiście pracuję, bo tu nie ma nic takiego :D Pocieszająco jednak w poniedziałek mamy bank holiday i jest wolne ;) Zawsze mnie to cieszyło, odkąd tu jestem - znajomi po majówce wracali do pracy, a ja jeszcze 1 dzien wolnego :D

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 1 maja 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze Rossmann zrobił wodne i ta marka lab4baby. Wychodza taniej niż te jukejowe 😊

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 1 maja 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to za czasy zeby za wode placic wiecej niz za kupe chemii 🙄Powariowali. To samo z jedzeniem. Im tanszy koszt produkcji tym droze bo zdrowiej

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 maja 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja przybij piatke, moja ( Michalinka, Florence, Hannah, Ciulwie??!) ma czkawke non stop. Jak tak mozna??!! 😆

    Dzieki dziewczyny. Kupie sobie karmelowa :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 maja 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola mam to samo w kwestii chemii i jedzenia itd. Naprawde porabane czasy, żeby za zdrowa zywnosc płacić krocie, a za chemiczny syf grosze...

    xgirl a widzisz :D najgorzej, że sa duze szanse, że im tak zostanie! wiesz, jaki to jest zabawny dzwiek, taka czkawka u dziecka ? :D

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 maja 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Karola mam to samo w kwestii chemii i jedzenia itd. Naprawde porabane czasy, żeby za zdrowa zywnosc płacić krocie, a za chemiczny syf grosze...

    xgirl a widzisz :D najgorzej, że sa duze szanse, że im tak zostanie! wiesz, jaki to jest zabawny dzwiek, taka czkawka u dziecka ? :D
    No o 3 rano bedzie bardzo zabawnie jak zacznie mi czkac :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 maja 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naraże prywatność mojego dziecka :D
    czkawka jak miał kilka dni :D

    https://youtu.be/VN-Bwo_tF34

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 09:31

    xgirl, 33Sylwia, Kamsza, anngelikamarta, Drobinka91, kinga27.30 lubią tę wiadomość

‹‹ 919 920 921 922 923 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ