X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostaję refundowane recepty. Ciekawe od czego to zależy. 🤔

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Zaczęło się tak Że strasznie długo zasypiala. Strasznie! A potem potrafilysmy się usypiac godzinę A ona dalej gadała. W końcu to olalam. Nie chcesz? Nie śpij. A że starczalo jej energii do samego wieczora to normalnie jak zawsze ja kapalam o 19 i miałam nadzieję że padnie. Niestety. Po kąpieli dostawala nowych sił i koło 21 zasypiala po wielkich bojach.

    U nas właśnie jest ten etap. Kolacja jest o 19, zanim zje jest powiedzmy 19:45, kąpiel i o 20:15 jest w łóżku i do 21-21:30 się nieraz bujamy, a cuduje okropnie. Już ani prośby ani groźby (;)) nie działają. Powiedziałam dziś w przedszkolu, żeby mu skróciły drzemkę do 30 minut i zobaczymy., ale wydaje mi się, ze to już ten czas. Ile Twoja śpi h na dobę? Czytałam wczoraj, że dzieci 2-5 lat to 10-12h wystarczy.
    Mój śpi tak właśnie w tych widełkach.
    JaSzczurek wrote:
    Kupiłam dzisiaj pierwsze pieluchy :D
    Czy Wy też czujecie jak maluchy Wam wsadzają stopy pod żebra? Mój maluch to dosłownie uwielbia. Śmieszne uczucie, choć czasami dość bolesne.

    Ja mam pod żebrami głowę i to jest takie średnio przyjemne też :D Młody był główką w dół od 26. tygodnia do samego końca także teraz poznaję tę drugą stronę i nie powiem, gdzieś mi lepiej, jak ma dupkę w dole młoda, bo nie ciśnie mi tak w dole i może stąd nie mam tych bóli. Nie narzekam ogólnie chociaż niestety jak się nie odwróci, to szans na sn nie będzie i trzeba będzie cc.
    Hiszpaneczka wrote:
    a ten Femaltiker na prawde jest dobry? gdzie go kupie?

    Ja to piłam - naprawdę nie zliczę ile opakowań tego wypiłam i faktycznie ok, ale no tak, jak pisały dziewczyny - jedyne, co badaniami potwierdza wspomaganie laktacji, to słód jęczmienny (jest to też główny składnik femaltikera) więc można kupić sam, czysty słód i pić ;)
    Ja lubiłam smak femaltikera, chociaż po 3 miesiącach już mi zbrzydł :D I w sumie dość drogi z tego, co pamiętam, ale mi go mama z Pl wysyłała, a koniec końców 3 opakowania wysłałam koleżance, jak już olałam laktację :D

    Emma_ wrote:
    Ja też już po. Szyjka w porządku, mała waży 1114g. Poziom płynu owodniowego nawet lekko powyżej średniej, torbielka jest, ale na tyle mała, że lekarz stwierdził, że już o niej nie rozmawiamy. Emilka nadal ułożona główkowo, bardzo nisko, zrobienie zdjęcia było prawie niemożliwe, ale udało się uchwycić kawałek tej słodkiej pyzatej bułki. ❤️
    24cbf52eca0b31b8med.jpg

    Super! <3 Pyzulka :D Z tym płynem mówiła mi ostatnio moja gin, że jak jest niewiele ponad, to nie ma się co martwić. Ale wiadomo, należy monitorować :)

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To możliwe, że mój lekarz nie wie o refundacji? Mogłam zapytać, ale ostatnio przeczytałam gdzieś, że ta refundacja została cofnięta pod koniec zeszłego roku.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja, ja bardzo walczę o ten płyn, bo wystarczy, że trochę mniej się pilnuję z piciem i już spada. Miałam już AFI 10, potem 14, potem znowu 12, a teraz 15, więc to mój wywalczony wynik. 😀 Ale wiem, że jak będzie go dużo za dużo to też niedobrze, zwłaszcza przy cukrzycy.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety takie sa minusy chodzenia prywatni,za wszystko trzeba placic. Ale cieszcie sie bo od wrzesnia nie bylo immunoglobuliny w kraju wcale i nie dalo sie jej dostac😁

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak miewałam trochę za dużo przy cukrzycy poprzednim razem, ale bez szału.

    A mała ma sprawdzone wszystko? Chodzi mi o nerki, pęcherz, serduszko itd? Czy tylko pomiary podstawowe?

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    No niestety takie sa minusy chodzenia prywatni,za wszystko trzeba placic. Ale cieszcie sie bo od wrzesnia nie bylo immunoglobuliny w kraju wcale i nie dalo sie jej dostac😁


    Właśnie słyszałam o tym więc mnie dziwiło, że dziewczyny tu mają to i dostają :P Na innym forum dziewczyny nawet tego nie dostały.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czemu wy dostajecie te immunoglobuline?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja tak miewałam trochę za dużo przy cukrzycy poprzednim razem, ale bez szału.

    A mała ma sprawdzone wszystko? Chodzi mi o nerki, pęcherz, serduszko itd? Czy tylko pomiary podstawowe?
    Miała sprawdzane na dwóch poprzednich genetycznych, kolejne mamy 16.05 i też będzie miała wszystko dokładnie obejrzane. Na takich zwykłych wizytach co trzy tygodnie lekarz raczej robi podstawowe pomiary.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Miała sprawdzane na dwóch poprzednich genetycznych, kolejne mamy 16.05 i też będzie miała wszystko dokładnie obejrzane. Na takich zwykłych wizytach co trzy tygodnie lekarz raczej robi podstawowe pomiary.


    To dobrze, ja niestety przez własne doświadczenia jestem wyczulona. Też mam usg za 2 tygodnie i mimo, że to tylko takie 'wzrostowe' poproszę, czy by szybko nie zerknęli na nerki.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczenie prywatne niestety potrafi zeżreć i nas chyba właśnie zeżre w tym miesiącu. Jak sobie policzyłam, to ponad dwa tysiące będą nas kosztować wizyty (genetyk, ginekolog, diabetolog), immunoglobulina, badania i moje lekarstwa. Tyle tego w tym miesiącu. 🙄 Ale nie chcę narzekać, widok tej kruszynki jest wart wszystkich pieniędzy świata.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dziewczyny czemu wy dostajecie te immunoglobuline?
    Konflikt krwi. Mieliście z chłopem sprawdzane grupy? 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    To dobrze, ja niestety przez własne doświadczenia jestem wyczulona. Też mam usg za 2 tygodnie i mimo, że to tylko takie 'wzrostowe' poproszę, czy by szybko nie zerknęli na nerki.
    Powiem ci, że ja nawet nie chciałam czytać o tych wszystkich możliwych powikłaniach przy cukrzycy. Co u was się działo z nerkami? To właśnie wina cukrzycy? I ta wada stóp też miała z nią związek?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Konflikt krwi. Mieliście z chłopem sprawdzane grupy? 🙂
    Raz ginka luknela na moja grupe krwi (rh+) i powiedziala, ze mnie to nie dotyczy co chciala powiedziec bo mam + i jest ok. Pewnie o to chodzi nie? Ale meza grupy nikt nie sprawdzal. Powiedziala, ze Jak ja mam + to jego jest obojetne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 20:33

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno jeśli matka ma rh+ to grupa krwi ojca jest już nieistotna. Ale słyszałam że konflikt jest niebezpieczny dopiero przy drugim porodzie ...

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Raz ginka luknela na moja grupe krwi (rh+) i powiedziala, ze mnie to nie dotyczy co chciala powiedziec bo mam + i jest ok. Pewnie o to chodzi nie? Ale meza grupy nikt nie sprawdzal. Powiedziala, ze Jak ja mam + to jego jest obojetne.
    Bo chyba właśnie tak jest. Kobieta musi mieć -, a mężczyzna +, żeby było zagrożenie konfliktem. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Podobno jeśli matka ma rh+ to grupa krwi ojca jest już nieistotna. Ale słyszałam że konflikt jest niebezpieczny dopiero przy drugim porodzie ...
    Wlasnie ona tak powiedziala, ze Jak mam rh+ to meza grupa krwi jest obojetna. Aaaa to o to chodzilo :P dzieki

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Podobno jeśli matka ma rh+ to grupa krwi ojca jest już nieistotna. Ale słyszałam że konflikt jest niebezpieczny dopiero przy drugim porodzie ...
    Też tak słyszałam, ale ten zastrzyk podaje się zapobiegawczo w 28 tygodniu ciąży, a potem po porodzie, także przez wzgląd na kolejną ewentualną ciążę.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Też tak słyszałam, ale ten zastrzyk podaje się zapobiegawczo w 28 tygodniu ciąży, a potem po porodzie, także przez wzgląd na kolejną ewentualną ciążę.
    A Ty w tej cenie masz już oba zastrzyki,ten i następny po porodzie?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    A Ty w tej cenie masz już oba zastrzyki,ten i następny po porodzie?
    No właśnie nie wiem, chyba tylko ten jeden. Po porodzie to już raczej dostanę refundowany w ramach opieki szpitalnej.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
‹‹ 917 918 919 920 921 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ