X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    mikaja ten Procto-glyvenol można od 4 miesiąca uzywac.

    Tak, ale chodzi mi o to, że tego typu leki powinny być ostatecznym wyborem, a nie od razu, bo zanim dojdziemy do leków, mamy inne opcje - zapewne zdrowsze dla Ciebie i dziecka. Nie uważam, że ta maśc jest zła, bo sama ją mam i uzywalam nieraz, ale po prostu lepiej sprobowac od mniej inwazyjnych opcji. A naprawde odpowiednia dieta, nawodnienie i aktywnosc fizyczna moga zdzialac cuda. No i higiena.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    Procto-glyvenol?
    Nie,ta drugą

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Tak, ale chodzi mi o to, że tego typu leki powinny być ostatecznym wyborem, a nie od razu, bo zanim dojdziemy do leków, mamy inne opcje - zapewne zdrowsze dla Ciebie i dziecka. Nie uważam, że ta maśc jest zła, bo sama ją mam i uzywalam nieraz, ale po prostu lepiej sprobowac od mniej inwazyjnych opcji. A naprawde odpowiednia dieta, nawodnienie i aktywnosc fizyczna moga zdzialac cuda. No i higiena.
    Też tak uważam, ale jak już bardzo boli i swędzi to nie pozostaje nic innego jak zastosować maść. Ja chyba zaczęłabym od nasiadówek z kory dębu albo od siedzenia w ciepłej wodzie - to naprawdę potrafi zdziałać cuda. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:

    zobaczcie jakie boskie są te podpachy 🤣 aż się chce rodzić 🤣
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8742494c505d.jpg
    Matko Boska.... To ja sobie takie zwykle kupilam. Te jak dla giganta jakiegos..

    Co do bolu tylka- mi pomoglo mycie Pod prysznicem po kazdym wyproznieniu. Przestalam draznic skore papierem plus zadbalam o wieksza higiene i jest git.

    mikaja lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u diabetologa. Uspokoił mnie, że cukry mam dobre - stwierdził, że średnia jak u zdrowego człowieka. Mogę sobie od czasu pozwolić na kawałek ciasta albo inne szaleństwo. 🙂 Mam tylko uważać, żeby nie przegiąć w żadną ze stron, bo dziecko nie może być zagłodzone. W sumie niewiele się dowiedziałam, bo zdążyłam się oswoić z tematem przez ten miesiąc odkąd wiem o cukrzycy. Następna wizyta w czerwcu, ale jak nie będzie przekroczeń, to chyba nie będzie mieć ona żadnego sensu. 🙂 Jestem spokojniejsza.

    mikaja, Kamsza, 33Sylwia, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Też tak uważam, ale jak już bardzo boli i swędzi to nie pozostaje nic innego jak zastosować maść. Ja chyba zaczęłabym od nasiadówek z kory dębu albo od siedzenia w ciepłej wodzie - to naprawdę potrafi zdziałać cuda. 🙂

    Oczywiscie, ze tak. Dlatego pytalam Hiszpaneczke, czy ja boli albo swedzi, bo lepiej zaczac od innych opcji.
    Gdyby ja od razu pieklo, spedzailo czy bolalo, to sama bym jej plecila masc :)

    Siedzenie w cieplej wodzie tez wlasnie polecam, bo ja ostatnio tak uspokajalam to wszystko. Teraz za kazdym razem po wyproznieniu jak sie podmywam, to jeszcze sobie chwile polewam taka ciepla woda i efekt jest super.

    Z doswiadczenia wiem, ze najgorsze jest zaraz po, jak taki gad wylezie, po kilku h jak sie uspokaja, to dyskomfort mija.

    Ah ciaza ;) Blogoslawiony stan ;)

    Hiszpaneczka lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłam kotleciki i małej posmakowalo, bo podskakuje haha :D Musze bokiem do biurka siedac, jak sie zaczyna ruszac, a ja jestem w pracy, bo jak siedze przodem to glowa bije o blat biurka :D A ja tez juz brzuch taki, ze mi zle, bo musze siedziec odsunieta haha :D
    Chodzi mi po glowie pilke sobie duza do pracy przywiezc i na niej siedziec, bo to podobno sprzyja odwroceniu sie glowkowo to raz, a 2 ze na kregoslup tez czasem fajnie.
    W domu mlody non stop chce na niej skakac i jest tylko zagrozeniem dla niego wiec spuscilam powietrze :D Tu by sobie lezala spokojnie :D

  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze nie pogorszy mi się bardziej. I ze nie będę tego odczuwać co raz mocniej

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w jakimś stopniu zależy od Ciebie, to jak własnie zadbasz o pewne aspekty, to moze sie poprawic i juz nie wrocic :) Jednak na maluch rosnie, uciskac bedzie jeszcze te pare tygodni.
    Mam nadzieje, ze jednak bedzie ok :)

    Nie polecam doprowadzenia tego do stanu, w jakim ja ostatnio bylam, bo doslownie 3 noce nie spalam z bolu i ryczalam. Okropnosc. Masci mi tylko pogarszaly i pieklo jeszcze bardziej wiec jak odstawilam to powoli sie uspokoilo.
    Teraz popijam te miksture, staram sie jesc przynajmniej 2 jablka dziennie, truskawki wcinam ostatnio kilogramami bo mam faze i jest o niebo lepiej :)

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 2 maja 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja ja swojej musiałam kupić taka mała piłkę z uszami i dopiero teraz mogę spokojnie posiedzieć na mojej dużej 😊

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 2 maja 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope pomysl dobry, ale ja juz mam dos cpilek w domu :D Nie chce zagracac bardziej :D

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 2 maja 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już mam pieluchy dla dzidziusia, wczoraj kupiłam, a potem jeszcze dosłałam faceta, żeby kupił, bo akurat sklep wyprzedawali i -30%. Chociaż akurat pieluchy w Norwegii moim zdaniem są tanie, a przynajmniej tańsze, niż w Polsce w porównaniu do Bergen. Tylko wybór słaby, bo są głównie dwie marki - Pampers i Libero. Mam obie, aczkolwiek z przewagą pampera i taka paczka kosztuje w Norwegii 15 koron, czyli 6,50 zł, a jeszcze z tą przeceną to paczka wyszła mnie 4,50 zł. Kupiliśmy jakieś 13 paczek, niektóre od dwóch kilo, niektóre od trzech. Mam nadzieję, że dziecko zaakceptuje te pieluchy, trochę nie ma wyboru, bo jak mówiłam, są głównie dwie firmy. :D Aczkolwiek planuję jak najwięcej tyłek dziecku wietrzyć, a nie trzymać cały czas w pampersie.

    W ogóle faceci mnie dobijają. Napisałam mu, żeby kupił trochę pieluch 2-5 i trochę 3-6. Godzinę później będąc już w sklepie pisze do mnie czy to ma być 2-5 miesięcy czy 2-5 kg... Załamałam się psychicznie, a ten facet już ma dwójkę dzieci... :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2019, 15:13

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 2 maja 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    To w jakimś stopniu zależy od Ciebie, to jak własnie zadbasz o pewne aspekty, to moze sie poprawic i juz nie wrocic :) Jednak na maluch rosnie, uciskac bedzie jeszcze te pare tygodni.
    Mam nadzieje, ze jednak bedzie ok :)

    Nie polecam doprowadzenia tego do stanu, w jakim ja ostatnio bylam, bo doslownie 3 noce nie spalam z bolu i ryczalam. Okropnosc. Masci mi tylko pogarszaly i pieklo jeszcze bardziej wiec jak odstawilam to powoli sie uspokoilo.
    Teraz popijam te miksture, staram sie jesc przynajmniej 2 jablka dziennie, truskawki wcinam ostatnio kilogramami bo mam faze i jest o niebo lepiej :)

    a jaka miksture pilas?

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 2 maja 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek ale tanie :O

    Hiszpaneczka kupilam w aptece takie saszetki do rozrabiania z woda. To jest taki srodek przeczyszczjaacy, ale ja pije tylko 1 saszetke dziennie (wg ulotki zaleca sie 2-3 saszetki dziennie przy zaparciach przewleklych) wiec u mnie to zdecydowanie nie dziala przeczyszczjaaco, a jedynie zmiekcza kupala ;)

  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 2 maja 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    JaSzczurek ale tanie :O

    Hiszpaneczka kupilam w aptece takie saszetki do rozrabiania z woda. To jest taki srodek przeczyszczjaacy, ale ja pije tylko 1 saszetke dziennie (wg ulotki zaleca sie 2-3 saszetki dziennie przy zaparciach przewleklych) wiec u mnie to zdecydowanie nie dziala przeczyszczjaaco, a jedynie zmiekcza kupala ;)

    pamiętasz jak się nazywają?

    albo lactuloza?

    https://www.domzdrowia.pl/produkt/duphalac-10-saszetek-68982

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2019, 15:49

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 2 maja 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! U nas dziś jeszcze pogodnie, słonko świeci także szczęśliwa jestem mega 😁 pół dnia biegalam po sklepach a teraz leżę, pojadlam makaronu z serem.
    Leżę i czekam aż Leon się obudzi bo chyba go ukolysalam za bardzo 😁 i też miewa czkawki od wczoraj 😂

    Jej Hiszpaneczko codziennie cieszę się że omijają mnie takie okropnosci bólowe. wczoraj odkryłam na tyłku 3 rozstępy pierony!

    relgupjy0emg7fv2.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 2 maja 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cbyba wymyśliłam ze moje dolegliwości to to taka moja uroda. Skurcze sa 60-80% ale to podobno stawianie macicy a nie prawdziwy skurcz. Rozwarcie mam na palec,juz nie na opuszek. Szyjka ok na dlugosc. Chyba czas olewac dolegliwosci i przelezec czas do tego porodu w domu.
    W ogole becze jak slysze noworodki woec mozg jest zalany hormonami i czas sie wynosić z tego przybytku

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 2 maja 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    pamiętasz jak się nazywają?

    albo lactuloza?

    https://www.domzdrowia.pl/produkt/duphalac-10-saszetek-68982


    Tu w UK to sie nazywa CosmoCol - w Pl chyba tego nie ma, nie wiem.
    Ale w poprzedniej ciazy mialam z Pl syrop - Lactulosum - nic nie pomogl :D Mialam tez czopki glicerynowe i to samo - zero reakcji.

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 2 maja 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ja cbyba wymyśliłam ze moje dolegliwości to to taka moja uroda. Skurcze sa 60-80% ale to podobno stawianie macicy a nie prawdziwy skurcz. Rozwarcie mam na palec,juz nie na opuszek. Szyjka ok na dlugosc. Chyba czas olewac dolegliwosci i przelezec czas do tego porodu w domu.
    W ogole becze jak slysze noworodki woec mozg jest zalany hormonami i czas sie wynosić z tego przybytku

    Karola trzymaj się 😘😘😘😘 A co lekarze mówią na to rozwarcie?

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 2 maja 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza wrote:
    Karola trzymaj się 😘😘😘😘 A co lekarze mówią na to rozwarcie?
    Ze moze byc tak i tyle. Kolejna ciaza to i rozwarcie jest fizjologiczne

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
‹‹ 929 930 931 932 933 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ