X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska no tak - nawet nie tyle z owulacji, co po porstu na pierwszym usg, gdzie jest zarodek i bijace serde okresla sie wiek ciazy i od tego momentu mozna wyliczyc, kiedy dziecko powinno miec te minimum 45mm, bo jednak do 11.tc zarodki powinny rosnac w miare jednakowo. Stąd najwiarygodniejszy termin porodu jest własnie z usg w 11tc, kiedy konczy sie organogeneza. Potem juz kazde moze rosnac inaczej, bo jedno bedzie mialo dlusze nogi, a drugie wieksza glowe itd. Potem sie juz siatki centylowe stosuje, a nie tygodnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff dzieki dziewczyny :) juz myslalam ze ja jakos zle licze :)

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja prenatalne bede miec 20.12, wtedy bedzie to mmoj 11t4. Mam nadzieje, ze dziecko osiagnie te wymagane 45mm.. tez bardzo mi zalezalo, zeby zalatwic to przed swietami i miec spokojna glowe.
    Dokładnie tego samego się boje. Mam dzień wcześniej i tez będzie to 11+4.
    Sung wrote:
    Mam dwa pytania:

    1. od czego zależy kiedy widać serduszko? od wieku ciąży czy wysokości bety?

    2. mam już ciążowe rozmiękczenie mózgu ;) zawsze liczyłam, że równo 4 tygodnie jest w dniu spodziewanego okresu, ale... apka mi uświadomiła, że wtedy to jest 4+1, bo ja mam 14 dniową fazę lutealną…
    Jak to liczycie? Owu miałam 1 listopada.

    Ja mam 12 dniowa FL ale cykl 28-30 dni wiec z założenia od razu jest o 2 dni młodsza ciąża u mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 12:05

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna kawa gratuluje!! :)

    Sung zaakceptowalam :) Dzieki :)

    U mnie tez wszystko ok, tetno 160cos tam (juz zapomnialam;P), wielkosc 11,7mm.
    Jedyne co mnie denerwuje to to, ze chyba na tego 20.12 nie osiagnie to moje dziecie tych 45 mm :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 12:18

    Eluska, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i jesli po albo w trakcie sportu brzuch mnie boli to powinnam zrezygnowac. Tak myslalam. Szkoda, chcialam cala ciaze pozostac aktywna.


    Nastepna wizyta za 2 tyg :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl super :) a co do 20.12 to mozesz to przeniesc na inny dzien? pozniej ?

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po kolejnej wizycie. :) Maluszek 9 mm i serduszko bije jak trzeba. Ostatnią wizytę miałam w poniedziałek, cieszę się, że tak często mogę podglądać dzidziusia. Prowadzę ciąże w dwóch miejscach. Do jednego lekarza chodzę w ramach pakietu, a do drugiego prywatnie, bo dobrze zna się na trudnych ciążach.Kolejna wizyta 3 grudnia, więc nieco ponad tydzień oczekiwania. A prenatalne 21 grudnia.

    Eluska, xgirl, Sung lubią tę wiadomość

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczyniłam też pierwszy zakup ciążowy. Segregator od mamaginekolog. Chcę mieć ładnie uporządkowane badania, bo już tyle ich mam.

    PannaEvans, LidziA89, Patrycja28 lubią tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    xgirl super :) a co do 20.12 to mozesz to przeniesc na inny dzien? pozniej ?
    Jasne, ze moge, wszystko moge ;p Tylko, ze przed swietami chcialam. Ale niestety bede musiala przeniesc. Jesli dzis dziecko ma niecale 12mm a za rowno 28 dni niech bedzie miec te 2,8 cm wiecej to daje to 4 cm tylko... wiec dupa.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl no lepiej przeniesc, choc wiem, ze chcialabys przed swietami

    Lolla super :) ja też poczynilam dzis zakup - kupilam kolorowa teczke na dokumenty ciazowe :D we wczesniejszych ciazach szpital dawal takie fajne ksiazki, a teraz tylko3 swistki papieru dała mi połóżna, to chociaz ladna teczke na to kupilam dzis :)
    Tu nikt badan do reki nie daje wiec segregatory niepotrzebne :)

    Lolla lubi tę wiadomość

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Poczyniłam też pierwszy zakup ciążowy. Segregator od mamaginekolog. Chcę mieć ładnie uporządkowane badania, bo już tyle ich mam.
    Tez go zamówiłam bo wszystko leży na biurku w bajzlu.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że trochę jeszcze obawiam się tych zakupów. Ale też mam niewykorzystaną kartę podarunkową na zakupy do sklepu z artykułami niemowlęcymi, ważną do połowy grudnia i chyba kupię za nią już coś dla fasolka, żeby nie przepadła. Tak sobie myślałam, że po poniedziałkowym usg, potem, że po dzisiejszym, ale ciągle to odkładam jednak.

    W mojej pierwszej ciąży już tydzień po teście kupiłam 3 ubranka. I z sentymentem patrzyłam jak córka je nosiła, że to "te pierwsze" :)

    Ale po dwóch stratach jakoś tak mniej odwagi.

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Co do wizyt- cieszę się że Wasze fasolki rosną i że bije im serducho <3 Tak bardzo bym chciała też jutro je zobaczyć.. Już mnie łapie stres, a mdłości w tym nie pomagają ;/

    A co do kupowania ubranek i różnych innych gadżetów, to ja chyba do ostatniego trymestru nic nie będę kupować, zawsze to jakiś strach jest.. A co dopiero mówić o kupowaniu po stratach.

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem daleka od zakupów ciazowych. Pewnie po prenatalnych wyciągnę i obejrzę ciuchy ciazowe z pierwszej ciąży. Dla dziecka mam praktycznie wszystko. Może uszyje jakiś kocyk i wszystko.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    Hej dziewczyny :)

    A co do kupowania ubranek i różnych innych gadżetów, to ja chyba do ostatniego trymestru nic nie będę kupować, zawsze to jakiś strach jest.. A co dopiero mówić o kupowaniu po stratach.


    A ja mimo strat, jednej w wysokiej ciąży, nie zamierzam zrezygnować z wcześniejszych zakupów. Chcę cieszyć się tą ciążą i wierzyć, że tym razem będzie dobrze. To też jakoś pomaga mi w zachowaniu spokoju. Wiadomo, że nie skompletuje teraz całej wyprawki, bo te większe rzeczy to na końcówce, ale jak będę miała ochotę kupić jakiś drobiazg, to go kupię, żeby zrobić sobie przyjemność.

    Dla mnie te kilka sztuk body, czapeczki to były później jedne z niewielu pamiątek.

    Ale wiadomo, każdy ma inne podejście :)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 13:33

    Sung lubi tę wiadomość

  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla ja też kupiłam sobie ten segregator od mamaginekolog :) fajna sprawa, wszystko w jednym miejscu będę miała :)

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeataW. wrote:
    mam dobre wieści-nasze Maleństwo ma 2.02cm

    To już spore Maleństwo! gratulacje!
    Kamsza wrote:
    Hej dziewczyny a mnie coś od w ziraj wieczorem zaczęło kłuć po boku brzucha tak w dole. Kurcze zastanawiam się co to może być.

    Pewnie więzadła :) wszystko się tam na dole rozciąga, na pewno wszystko jest ok :)
    mikaja wrote:
    Czy tylko ja uważam, że ten abonament belly, to trochę przesada cenowo ? :P 3 lata temu pamiętam o wiele taniej było :P

    Ja nigdy nie miałam wykupionego abonamentu, ale kiedyś było za darmo chociażby ta podstawowa wersja, a teraz nic ;/
    Czarna_kawa wrote:
    Cześć Dziewczyny!!!

    Jestem po wizycie :) mamy już 1,03 cm człowieka i bijące serducho :D!!!

    Gratulacje!!!

    Lolla gratulacje!!

    Co do zakupów...to ja po dwójce dzieci zarastam w ubraniach, zabawkach, jedynie co naszym zmartwieniem będzie wózek...bo nie za bardzo nam się opłaca kupować wózek rok po roku bo to już ostatnie dziecko będzie, a nie wiem jeszcze czy córcia będzie chętnie chodziła i czy w ogóle będzie potrzebowała wózka, czy może dostawka się sprawdzi, nie wiem sama jeszcze

    Kamsza lubi tę wiadomość


  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula92 wrote:
    Gratulacje!!!


    Co do zakupów...to ja po dwójce dzieci zarastam w ubraniach, zabawkach, jedynie co naszym zmartwieniem będzie wózek...bo nie za bardzo nam się opłaca kupować wózek rok po roku bo to już ostatnie dziecko będzie, a nie wiem jeszcze czy córcia będzie chętnie chodziła i czy w ogóle będzie potrzebowała wózka, czy może dostawka się sprawdzi, nie wiem sama jeszcze


    Ale fajnie będziesz miała trójkę z nie tak dużą różnicą wieku :)

    Babyjoger ma taki model wózka, gdzie można przypiąć na stelaż jedno lub dwa siedziska w zależności od potrzeb i jest jak na taki wózek dość kompaktowy, ale wiedzę, że Twoje dziecko będzie miało bliżej dwóch lat w momencie porodu, więc może dostawka wystarczy.

  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko się okaże jak zacznie chodzić :) są też takie dostawki z siedzeniem, może to się sprawdzi :)


  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dylemat, bo mam mutsy evo ale tylko spacerówkę i moglabym dokupic jedynie gondolę - co byloby oplacalne, ale nie podoba mi się ten wozek z gondolą - strasznie nisko jest zawieszona. Ze starszym mialam camarelo carmela i uwielbialam ten wozek - gondola duza i wlasnie wysoko zawieszona.

‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ