X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    U mnie jest zarodek i bije serduszko :) ale mam wątpliwości co do lekarza u którego byłam, zaniosłam jej wyniki progesteronu (mam 15,7 ng) i się pytam czy to nie za mało,a ona , że w ogóle po co ja to robiłam, że mam się w ogóle tym nie interesować bo dziś już w ogóle się tego nie oznacza i nie jest to do nas czego potrzebne. Mówię jej że boli mnie brzuch jak na okres a ona że to dobrze,na początku ma boleć,później mówię jej, że wcale nie mam apetytu,schudłam już ponad 2 kg i wmuszam w siebie cokolwiek,żeby cos zjeść a ona ,że mam nie wmuszac,jak nie mogę jeść to mam nie jeść,nic się nie stanie,jak do 12 tyg schudne do 5kg..nie wiem co o tym myśleć
    mój ginekolog też ma takie zdanie, że to bez znaczenia...

    Magdabg6, Niebieska Gwiazda lubią tę wiadomość

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jeden dzień mnie nie było i ledwo nadrobiłam! Ja dziś w domowym szpitalu, starszak od wczoraj prawie 40 st gorączki i hardcorowa noc :( zresztą za dnia nie lepiej, ciągle na rączkach.. A ja sama w domu :/ Drugie dzieci mają pod górkę już w brzuchu hehe

    Witam nowe dziewczyny i trzymam mocno kciuki za spokojne ciąże!

    U mnie 20 % i dziś zaczął się 3 miesiąc! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 19:11

    Kamsza, Drobinka91 lubią tę wiadomość

    2Rp2p1.png
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka86,gratuluje serducha! Kochana ja bym się jednak skonsultowała,u mnie w pierwszej ciazy zawiódł właśnie progesteron,nie wiedziałam,ze muszę suplementowac i jak już ciąża była to za późno się p tym dowiedziałam ,progesteron był mega niski i ciąża się nie utrzymała,wiec ja dla spokoju serca skonsultowalabym to z kimś innym,ale to moje zdanie.

    Ewe90,Boziu współczuje :( tak drugi maluch na starcie ma pod górę niestety jak jest taki maluch w domu,bo to w czasie choroby to tylko rączki.

    Ewe90 lubi tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nana jak wizyta?

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie, miałam iść tylko po zwolnienie a gin mnie zadała i zrobiła usg, dzidziuś rozwija się dobrze i jest serduszko <3 termin porodu z om na 8 lipca :) dostałam serię badań do zrobienia i kolejna wizyta w Mikołajki :D ale się cieszę że z dzidzia wszystko ok <3

    Eluska, JestemAsia, Ewe90, Czarna_kawa, Agula92, Drobinka91, ines. lubią tę wiadomość

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również witam nowe dziewczyny i gratuluję serduszek, a co po niektórym również żółwików ;)

    Mikaja zgadzam się co do szczepień w ciąży na krztusiec - szczepilam się w poprzedniej ciąży i w tej również zamierzam.

    Sung zgadzam się co do szczepienia na grypę - zwykle gówno warte. A dlaczego? Ponieważ szczepionka jest tworzona na podstawie budowy wirusa z roku poprzedniego, a wirusy mają to do siebie, iż zmienne są i mutuja, co czyni szczepionkę aktualną w danym roku "przestarzała" z założenia. Oczywiście z roku na rok coś tam dlubia w tym temacie, aczkolwiek i tak dają jakieś 50-60% skuteczności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 19:42

    Sung, Drobinka91 lubią tę wiadomość

  • JestemAsia Znajoma
    Postów: 26 27

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Nie ma szans, nie nadrobię! Witam wszystkie przyszłe mamy. Ja od wczoraj umieram. Wymioty i mdłości zwalily mnie z nóg. Jutro wybieram się ostatni raz do pracy a po południu do lekarza rodzinnego po zwolnienie do niedzieli. W poniedziałek nareszcie wizyta u ginekologa. Ale się już nie mogę doczekać. Jeszcze mój maluch dostał gorączki niewiadomego pochodzenia i w nocy mu do 39,6 wyskakiwala co jakiś czas..

    Ewe90 lubi tę wiadomość

  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JestemAsia wrote:
    Cześć dziewczyny. Nie ma szans, nie nadrobię! Witam wszystkie przyszłe mamy. Ja od wczoraj umieram. Wymioty i mdłości zwalily mnie z nóg. Jutro wybieram się ostatni raz do pracy a po południu do lekarza rodzinnego po zwolnienie do niedzieli. W poniedziałek nareszcie wizyta u ginekologa. Ale się już nie mogę doczekać. Jeszcze mój maluch dostał gorączki niewiadomego pochodzenia i w nocy mu do 39,6 wyskakiwala co jakiś czas..


    U nas właśnie to samo że starszym! Masakra, współczuję!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 20:28

    2Rp2p1.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To samo! 39.3 cały poniedziałek i dziś diagnoza bostonka.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Sung nie musiałam robić krzywej. Przed ciąża miałam io i stan przedcukrzycowy. Teraz glukoza na czczo na metforminie to 98 przy normie do 92. Gin mówi że najprawdopodobniej wcale nie będę robić krzywej w ciazy bo to bez sensu. Byśmy musieli odstawić glucophage żeby udowodnić moja cukrzyce A ja widać gołym okiem na metforminie.

    a co to zmienia w postępowaniu? Jest inna dieta niż przy IO? Inna dawka?

    Pytam, bo ja mam hiperinsulinemię, ale nie jestem na lekach. Może zbadam chociaż cukier na czczo.
    mikka86 wrote:
    U mnie jest zarodek i bije serduszko :) ale mam wątpliwości co do lekarza u którego byłam, zaniosłam jej wyniki progesteronu (mam 15,7 ng) i się pytam czy to nie za mało,a ona , że w ogóle po co ja to robiłam, że mam się w ogóle tym nie interesować bo dziś już w ogóle się tego nie oznacza i nie jest to do nas czego potrzebne. Mówię jej że boli mnie brzuch jak na okres a ona że to dobrze,na początku ma boleć,później mówię jej, że wcale nie mam apetytu,schudłam już ponad 2 kg i wmuszam w siebie cokolwiek,żeby cos zjeść a ona ,że mam nie wmuszac,jak nie mogę jeść to mam nie jeść,nic się nie stanie,jak do 12 tyg schudne do 5kg..nie wiem co o tym myśleć

    Faktem jest, że progesteron jest wydzielany pulsacyjnie i jego poziom rózni się nawet o 50%, w zależności od czasu zbadania. A do tego jeśli jadłaś przed badaniem to też będzie niższy.
    Ale czy nie badać? ja badam...

    Kamsza wrote:
    Witaj;* znamy sie z forum staraniowego listopadowego ;) Kurcze no niewiem moze suwaczek cos pokrecil;) bede zapewne zmieniac za 3tyg jak sie dowiem dokladna date;)Bo jak pamietasz u mnie 9dpo wyszly piekne kreski;)

    Drobinka jakos przyzwyczailam sie do czekania i jak tyle czekalam to i poczekam do 10grudnia bede sie cieszyla z Wami waszymi zdjeciami z USG dopoki niezobacze swojego ;)

    To może miałaś wczęsniej owu? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jestem po wizycie ciąża pięknie w macicy usadowiona:) widać pęcherzyk i ciałko żółte u mnie była późno owulacja więc na tym etapie ciąża rozwija się prawidłowo w poniedzialek następna wizyta juz u mojego lekarza prowadzącego :)

    LidziA89, xgirl, Czarna_kawa, Panna_Justyna, Ewe90, Sylka135, Eluska, Drobinka91, Casjopea, Kamsza, ligotka, Sung, BeataW., JestemAsia lubią tę wiadomość

  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope to u nas dziś był lekarz i stwierdził tylko lekko zaczerwienione gardło... Oby na tym się skończyło....

    2Rp2p1.png
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane Dziewczyny-wszystkie wpisy nadrobię jutro:) dziś już nie mam siły...byłam na wizycie na 20:30,ale weszłam dopiero o 21:10 :) mam dobre wieści-nasze Maleństwo ma 2.02cm ,a w innym położeniu 2.17cm,jednak lekarz wziął tą pierwszą miarę:) I jest to 8t+4d i serduszko puka aż miło..Tak się wzruszyłam,że aż teraz chce mi się płakać...termin jednak na 29 czerwca...Ale zostanę tu z Wami :*:*:* no i moja torbiel-jednak jest wielokomorowa,albo są 3...ta największa miała ostatnio 7cm-zmniejszyla się do 5cm-biore luteine podjęzykową-mam nadzieję,że ładnie się wchłonom...oby...lekarz coś wspominał,że ta jedna może być w jajowodzie,ale później jednak stwierdził,że jest w jajniku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 05:19

    Eluska, ligotka, Sung, Patrycja28, Czarna_kawa, ines. lubią tę wiadomość

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 22 listopada 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja, Beata, Nana super, gratuluje wam :* Ja mam dzis wizyte o 11 wiec trzymajcie kciuki :D Ja juz od wworaj w gacie robie..

    Mialam tak tragiczna noc, ze masakra.. najpierw nie moglam zasnac przez mdlosci i glod jednoczesnie. Potem mialam sny, ze jacys ludzie podzynali gardla i obdzierali laski ze skory i kazali mi patrzec. A od 5 juz spac nie moge..

    BeataW. lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Biegającą_mama Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 22 listopada 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie nowe lipcowe mamusie :) Gratuluje super wiadomości z wizyt :) trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty ! A reszcie życzę milego bezobjawowego dnia ;) U nas bez zmian, postanowiłam czekać spokojnie ( zostało 8 dni )! Mdłości są ale już dużo mniejsze, innych objawów brak ;). Dziś idę z synkiem na szczepienie wiec może być jazda...

    Kamsza lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Również witam nowe dziewczyny i gratuluję serduszek, a co po niektórym również żółwików ;)

    Mikaja zgadzam się co do szczepień w ciąży na krztusiec - szczepilam się w poprzedniej ciąży i w tej również zamierzam.

    Sung zgadzam się co do szczepienia na grypę - zwykle gówno warte. A dlaczego? Ponieważ szczepionka jest tworzona na podstawie budowy wirusa z roku poprzedniego, a wirusy mają to do siebie, iż zmienne są i mutuja, co czyni szczepionkę aktualną w danym roku "przestarzała" z założenia. Oczywiście z roku na rok coś tam dlubia w tym temacie, aczkolwiek i tak dają jakieś 50-60% skuteczności.

    To jest to, co mnie zawsze tez powstrzymywalo od szczepienia na grype wlasnie, ale gdzies w tym roku czuje, ze jednak sprobuje. Nie zaszkodzi, moze w razie 'w' pomoze.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje dziewczyny poztywnych wizyt ! :)

    Ja dopiero wstalam, a moj mlody jeszcze spi, co sie nie zdarza, o tej godzinie, ale niech sie dziecko wyspi - w nocy mial ataki kaszlu ;)

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny a mnie coś od w ziraj wieczorem zaczęło kłuć po boku brzucha tak w dole. Kurcze zastanawiam się co to może być. Wczoraj się wystraszylam ale spałam dobrze bez pobutki dzisiaj od rana znowu zaczęłam czuć to czasami. Kurcze lekarz za 2tyg. W Holandii nikt mi nie pomorze w tak wczesnej ciąży, ale zaczęłam czytać ze to może być normalne takie uczucie klucia co jakiś czas. A co Wy o tym myślicie?

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza takie bóle/kłucia/ciągnięcia to mogą być więzadła macicy. To jest takie mylne, bo one są zlokalizowane mniej więcej tam, gdzie jajniki więc dużo kobiet myśli, że to jajniki w ciąży 'bolą'. Spokojnie. Wierzę, że to właśnie to :) Ja mam takie bóle też od samego początku i całą poprzednią ciążę je miałam co jakiś czas. Mój ginekolog zawsze mówił, że to więzadła i nawet w mojej książce ciąży poprzedniej mam jego autorski rysunek tych właśnie więzadeł :D

  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki 3 mam kciuki za wszystkie wizytujące dziś mamusie i witam wszystkie nowe :) Ja wczoraj miałam wizytę u gin prywatnie, a dziś mam na nfz , żeby wziąć skierowanie na badania, bo te wszystkie około 220 zł mnie by kosztowały prywatnie...

    Wczoraj na wizycie tak się cieszyłam, że wszystko ok, że dzidziuś rozwija się idealnie i to bijące serduszko, ze zapomniałam zapytać ginekologa jak moja torbiel po lewej stronie, czy się zmniejszyła, a może wchłonęła :) Tydzień temu we wtorek miała jeszcze 35mm/32mm ale to taka czynnościowa, czyli w ostatnim szczęśliwym cyklu owu miała być po lewej stronie ( tam gdzie mam wycięty jajowód), ale pęcherzyk nie pękł i prawa strona przejęła owulację i pykło.. :) więc mam nadzieję, ze już się zmniejszyła albo wchłonęła...
    Ginekolog też nic nie powiedział, tak był przejęty mierzeniem zarodka i słuchaniem bicia serca :)

    Dziewczyny, na który tydzień planujecie preneatalne I trymestru? Ginekolog mówił mi wczoraj, że koło 12 tc najlepiej się robi... Ale u mnie 12tc będzie 28 grudnia i tak bardzo chciałabym przed świętami czyli np 11t3dz..

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ