X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym piciem wody moja mama zawsze przeżywa - jak była ze mną w ciąży, to jej ginka mówiła, że max 0.5l płynów dziennie - łącznie z zupami itd. Jak jej powiedziałam, ze trzeba 3l to do dziś mi truje, że 'no nie wiem, nie wiem'. Moja mama nie ogarnia rozwoju czasem ;p
    Wczoraj z nia rozmawiałam i mówie, że mnie tak trochę bolalo rano i mialam takie rozpierajace uczucie w brzuchu i sobie poczytalam, ze to normalne, a ona 'przeczytalas o tym i zaczelo cie bolec' :D Wszystko zawsze odwroci :D Mam to po niej najwyrazniej ;p W koncu drażni nas w ludziach to, co mamy z nimi wspolnego :D

  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Z tym piciem wody moja mama zawsze przeżywa - jak była ze mną w ciąży, to jej ginka mówiła, że max 0.5l płynów dziennie - łącznie z zupami itd. Jak jej powiedziałam, ze trzeba 3l to do dziś mi truje, że 'no nie wiem, nie wiem'. Moja mama nie ogarnia rozwoju czasem ;p
    Wczoraj z nia rozmawiałam i mówie, że mnie tak trochę bolalo rano i mialam takie rozpierajace uczucie w brzuchu i sobie poczytalam, ze to normalne, a ona 'przeczytalas o tym i zaczelo cie bolec' :D Wszystko zawsze odwroci :D Mam to po niej najwyrazniej ;p W koncu drażni nas w ludziach to, co mamy z nimi wspolnego :D
    mikaja moja mama też ciągle powtarza, ze bardzo mało w ciąży piła i ma 4 zdrowych dzieci i że to przesada z tą ilością płynóW :D

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza wrote:
    Kochana myśl pozytywnie ♥️♥️to będzie pierwsza wizyta? Ja mojego bąbelka zobaczę dopiero w 8tc

    Druga, pierwsza była w 6 tygodniu bo nie ja wybieram kiedy jestem w Pl tylko uczelnia nam daje wolne dni typu święta czy coś.
    I wtedy zarodek był za mały do swojego wieku wiec ogólnie dupa i zmartwienia.
    Boje się ze na prenatalne będzie za mały i będę musiała przełożyć.

    Wolałabym widzieć w 8 tygodniu wtedy by już mogło być serduszko itp.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nana1 wrote:
    Hej Kochane właśnie dzowniłam do ginekologa aby umówić się dziś na wizytę ponieważ od 2 godzin mam bol prawego jajnika z tego którego była owulacja , martwię się ,że może to si eokazać ciąża pozamacziczna :( :( taki bol jednego jajnika :( ktoraś z Was ma taki bol ? nie jest on silny ale odczuwalny wole chyba dmuchać na zimne
    nana1 miałaś już usg? ja właśnie miałam tak na początku ciąży, myślałam, że znów pozamaciczna ( tak miałąm w lipcu - usuówanie jajowodu z cp), ale okazało się, że owu miała być z prawej strony ( tam gdzie nie ma jajowodu) ale pęcherzyk nie pękł i zrobiła się torbiel i wtedy lewa strona przejęła owulację i z opóźnionej lewostronnej owu wyszła ciąża , a więc cud... Póżniej jeszcze 2 tygosnie bolała mnie strona z torbielą, ale już się powoli wchłania... więc u Ciebie może podobnie będzie :) 3 mam kciuki daj znać po badaniu

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    mikaja moja mama też ciągle powtarza, ze bardzo mało w ciąży piła i ma 4 zdrowych dzieci i że to przesada z tą ilością płynóW :D

    Moja mama w ciążach Piła codziennie bączek piwa (0.33l). I tez ma zdrowe dzieci bez Fas itp. Lekarze w latach 80 jej mówili, ze trzeba mało pic i tyle. Albo lampka wina nieduża czasem.
    Nie znaczy ze lekarze przesadzają z tym żeby nie pic. Co prawda jak rodzice się dowiedzieli i pili moje zdrowie to wzięłam malutkiego lyczka wina od mamy ale tyle to i maluchom się u nas daje spróbować.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans wrote:
    Moja mama w ciążach Piła codziennie bączek piwa (0.33l). I tez ma zdrowe dzieci bez Fas itp. Lekarze w latach 80 jej mówili, ze trzeba mało pic i tyle. Albo lampka wina nieduża czasem.
    Nie znaczy ze lekarze przesadzają z tym żeby nie pic. Co prawda jak rodzice się dowiedzieli i pili moje zdrowie to wzięłam malutkiego lyczka wina od mamy ale tyle to i maluchom się u nas daje spróbować.
    PannaEvans serio codziennie 0,33l piwa? ale to z zaleceń lekarza? Aż ciężko uwierzyć jak zmieniło się podejście lekarzy dzisiaj...

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś miałam usg ale wtedy nic nie było widać -za wcześnie lekarz tylko powiedział ,że macica ciążowa i że właśnie owu z prawego jajnika z jednej strony nie moge się doczekać juz tej wizyty z drugiej strony troszkę się boję :(

  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nana1 wrote:
    poliś miałam usg ale wtedy nic nie było widać -za wcześnie lekarz tylko powiedział ,że macica ciążowa i że właśnie owu z prawego jajnika z jednej strony nie moge się doczekać juz tej wizyty z drugiej strony troszkę się boję :(
    będzie dobrze :) dawaj znać po usg !!! 3 mam kciuki :)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest zarodek i bije serduszko :) ale mam wątpliwości co do lekarza u którego byłam, zaniosłam jej wyniki progesteronu (mam 15,7 ng) i się pytam czy to nie za mało,a ona , że w ogóle po co ja to robiłam, że mam się w ogóle tym nie interesować bo dziś już w ogóle się tego nie oznacza i nie jest to do nas czego potrzebne. Mówię jej że boli mnie brzuch jak na okres a ona że to dobrze,na początku ma boleć,później mówię jej, że wcale nie mam apetytu,schudłam już ponad 2 kg i wmuszam w siebie cokolwiek,żeby cos zjeść a ona ,że mam nie wmuszac,jak nie mogę jeść to mam nie jeść,nic się nie stanie,jak do 12 tyg schudne do 5kg..nie wiem co o tym myśleć

    Eluska lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 trochę to dziwnę ,że mówi ze progesteronu juz sie nie oznacza... moj lekarz pierwsze co kazał zrobic powtornie bete i do tego progesteron. Przeciez to najważniejszy hormon który to póty nie będzie łozyska podtrzymuje całą ciąże . Więc stwierdzenie ,że sie tego juz nie oznacza jest dość dziwne skoro 95% lekarzy właśnie zaleca zbadanie poziomu progesteronu

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nana1 wrote:
    mikka86 trochę to dziwnę ,że mówi ze progesteronu juz sie nie oznacza... moj lekarz pierwsze co kazał zrobic powtornie bete i do tego progesteron. Przeciez to najważniejszy hormon który to póty nie będzie łozyska podtrzymuje całą ciąże . Więc stwierdzenie ,że sie tego juz nie oznacza jest dość dziwne skoro 95% lekarzy właśnie zaleca zbadanie poziomu progesteronu
    Tak ,tylko że ona stwierdziła ,że każdego dnia o innej porze poziom może się znacznie różnić więc nie ma sensu a skoro zaszłam w ciążę bez problemów to znaczy że u mnie jest dobry i mam się tym nie interesowac

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skoro ona tak mówi to może tak jest , tylko zbyt niski poziom progesteronu może powodowac plamienia co może zagrozić ciąży dlatego my Kobiety w ciazy lubimy wiedzieć czy wszystko jest dobrze czy wszystkie wyniki są dobre czy dzidzia zdrowo rosnie

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, powiedziała też że lekkie plamienia w 1 trymestrze też są normalne, niepokojące są te krwiste, chociaż ja nie plamie wcale

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka z jedzeniem ma rację. Nie trzeba się zmuszać. Chudnięcie w pierwszym trymestrze jest fizjologiczne. Ja wymiotowałam do połowy 5 mca z 5-6 razy dziennie więc to co zjadłam nie miało szans się za bardzo wchłonąć i młoda zdrowa.
    Co do progesteronu to są dwie szkoły. Jedni lekarze pilnują żeby był koło 20 minimum, inni wychodzą z założenia, że nie ma co go badać. Nie jest jednak prawdą to, ze jeśli zaszłaś w ciążę prog jest na bank dobry. Przy niewydolnym ciałku żółtym ciąża jest możliwa ale bez progesteronu z zewnątrz się nie utrzyma.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze wg mnie lekarz prowadzący ciążę musi Ci pasować. Będziesz się z nim widywać ciągle i od niego zależy bardzo dużo.
    A propos lekarzy to mój jest skubany taki przystojny, ze aż głupio psiochę przed nim wywalać :D

    xgirl, Czarna_kawa, Agula92 lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki mikaja i czarna kawa za pomoc. Zakładam jej woreczek po pieluszke ale może faktycznie muszę jej podawać więcej płynów :)
    Życze jutro owocnych wizyt :)

    Czarna_kawa lubi tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Mikka z jedzeniem ma rację. Nie trzeba się zmuszać. Chudnięcie w pierwszym trymestrze jest fizjologiczne. Ja wymiotowałam do połowy 5 mca z 5-6 razy dziennie więc to co zjadłam nie miało szans się za bardzo wchłonąć i młoda zdrowa.
    Co do progesteronu to są dwie szkoły. Jedni lekarze pilnują żeby był koło 20 minimum, inni wychodzą z założenia, że nie ma co go badać. Nie jest jednak prawdą to, ze jeśli zaszłaś w ciążę prog jest na bank dobry. Przy niewydolnym ciałku żółtym ciąża jest możliwa ale bez progesteronu z zewnątrz się nie utrzyma.
    No więc już sama nie wiem, może pójdę na jedna wizytę do innego lekarza i spytam o ten progesteron

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    A i jeszcze wg mnie lekarz prowadzący ciążę musi Ci pasować. Będziesz się z nim widywać ciągle i od niego zależy bardzo dużo.
    A propos lekarzy to mój jest skubany taki przystojny, ze aż głupio psiochę przed nim wywalać :D

    Lepiej przed przystojnym niż jakimś Januszem ;)

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka ja bym takie rzeczy jak wynik progesteronu chciala wiedziec i wkurzaloby mnie gdyby mi gin mowila, ze to nie jest wazne bo przeciez jest! Nie masz mozliwosci zmiany lekarza?

    Hope ja najchetniej chodze do kobiet bo jakos mi dziwnie przed facetem sie rozkraczac. Nie jestem pruderyjna, w sumie jestem na luzie w tych sprawach (nawet za bardzo ;P) ale jakos tak wole do babek chodzic.

    Co do braku apetytu i chudniecia.. niby wyczytalam, ze to ok na poczatku ciazy ale sama nie wiem. Sama mam ten problem, ze jem tyle co kot naplakal. Ciekawa jestem co na to ginka jutro. Tak czy siak ja sie zmuszam zeby cos jesc bo tak to bym mogla caly dzien nic nie jesc a wydaje mi sie, ze to nie jest dobre..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    PannaEvans serio codziennie 0,33l piwa? ale to z zaleceń lekarza? Aż ciężko uwierzyć jak zmieniło się podejście lekarzy dzisiaj...

    Nie zalecenie. Nie kazał jej odstawić tylko ograniczyć. Pod koniec ciąż (obie lipcowe) było gorąco wiec wtedy bardziej miała ochotę. Ale za to zima Piła grzane.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
‹‹ 90 91 92 93 94 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ