X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 7 maja 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    u mnie przy karmieniu to z mojej strony byl krzyk,ryk i rzucanie sie🤣

    Wolałabym w tę stronę :P

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 7 maja 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak często chodźcie teraz na wizyty? Niby po 32 tygodniu co dwa tygodnie trzeba. I tak mi dziś powiedział lekarz, ale w sumie to dlaczego?

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie nie wiem, ale patrzę na mój kalendarz tu i jest podobnie. Aczkolwiek nie robia usg, to wiadome :P

    Głównie mierzą metrem brzuch, ciśnienie i sprawdzają, czy nie ma białka w moczu - paskami oczywiście :P
    U mnie to wizyty w przychodni u połoznej oczywiście. Jednak gdyby coś było nie tak, to by mnie do szpitala wysłała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2019, 10:01

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja ja nie biorę. Smoczek polozna pozwoliła dawać po 4 tygodniu. Tzn poradziła żeby nie dawać jeśli chce kp. W szpitalu dają mm. Nie wyobrażam sobie trochę żeby się zgodzili na podawanie czegoś z domu. To chyba jak z lekami. Oni biorą za nas odpowiedzialność na te kilka dni. Tak Przynajmniej myślę.
    Za to z drugiej strony to jak koleżanek cycki współpracowały to żadne smoczki niczego nie zaburzaly. Ja nie dawałam A i tak choooy z tego. Ale tym razem też nie biorę bo kpi nie biorę pod uwagę. Dam nam szansę na kp A jeśli nie to mm.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz 29.05 maja wizytę i będę mieć chyba co 3 tygodnie.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Jak często chodźcie teraz na wizyty? Niby po 32 tygodniu co dwa tygodnie trzeba. I tak mi dziś powiedział lekarz, ale w sumie to dlaczego?
    Ja teraz mam ostatnia wizytę po 4 tyg. Potem co 2 tyg. Oj zaboli kieszeń 🤣 czyli w 33 tc ostatnia co 4 tyg i potem co 2.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ale do takich przypadkow nikt nic nie ma, babce sie kasa nalezy i tyle.

    To porazenie jest efektem przedwczesnego porodu?
    Nie do końca, ona leżała chyba od 4. miesiąca w szpitalu, prawie od samego początku krwawila i miała problemy z łożyskiem. Koniec końców odkeilo się mocno i zrobili szybką cesarke, ale jak się później okazało jednak trochę za późno, bo mała się niedotlenila. Nic fajnego. Ona też nie lubi proszenia się o cokolwiek i rehabilitowala córkę w dzień, a zapieprzala w nocy. Ponad 5 lat tak ciągnęła, wyglądała jak trup, ale po państwową kasę nie sięgnęła. Aż w końcu nie dała fizycznie rady, co przy jej trybie życia było tylko kwestią czasu. Jeśli ta mała kiedykolwiek stanie na nogi to naprawdę będzie tylko i wyłącznie jej zasługa. Pełen szacun.

    Mikaja nie porównywalam z Twoim synkiem, ani nic z tych rzeczy, chodziło mi o to, że no po prostu niektórzy muszą po takie coś sięgnąć, nawet jak są anty, bo tak jak KarolaJJJ pisała, prawdziwa rehabilitacja kosztuje fortunę pieniędzy i czasu. A nie da się nie spać całe życie tak jak próbowała tego moja przyjaciółka..

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope eh tutaj nikt czlowiekowi nie pomoze - ja nie mialam pojecia o tych smoczkach tak wczesnie. W szpitalu u nas mm jest, ale ja chce jak cos podawac Hipp, a ostatnim razem byly 3 jakies do wyboru, ale nie bylo Hipp.
    Ja pewnie i kpi dam szanse w razie w - o ile starszak na to pozwoli. Niestety trzeba te 20-30 minut spedzic na laktatorze zazwyczaj a nie wiem, jak on do tego moglby podejsc.

    W ogole ostatnio czytalam mu Kicia Kocia ma braciszka Nunusia i na drugi dzien przystawil mi maskotke kota do piersi i powiedzial 'chlip chlip kotek napil sie mleczka' lol :D

    Jakis tydzien temu dosypial z nami nad ranem i tez obudzilam sie a on mi sutka macal przez koszulke, bo mi stanal, a dziecko nie wiedzialo co to za kulka :D Dzieci to sa zabawne :D Ciekawe wszystkiego i takie nieskrepowane :P

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja a widzialas że na ali jest podobno świetny laktator na dwie piersi za mniej niż 100zl?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Hope eh tutaj nikt czlowiekowi nie pomoze - ja nie mialam pojecia o tych smoczkach tak wczesnie. W szpitalu u nas mm jest, ale ja chce jak cos podawac Hipp, a ostatnim razem byly 3 jakies do wyboru, ale nie bylo Hipp.
    Ja pewnie i kpi dam szanse w razie w - o ile starszak na to pozwoli. Niestety trzeba te 20-30 minut spedzic na laktatorze zazwyczaj a nie wiem, jak on do tego moglby podejsc.

    W ogole ostatnio czytalam mu Kicia Kocia ma braciszka Nunusia i na drugi dzien przystawil mi maskotke kota do piersi i powiedzial 'chlip chlip kotek napil sie mleczka' lol :D

    Jakis tydzien temu dosypial z nami nad ranem i tez obudzilam sie a on mi sutka macal przez koszulke, bo mi stanal, a dziecko nie wiedzialo co to za kulka :D Dzieci to sa zabawne :D Ciekawe wszystkiego i takie nieskrepowane :P
    Co do sutków, to ładne kilka lat temu wzięliśmy małego kotka i tak go głaskałam aż wyczułam jakieś duże krostki. Spanikowana chciałam od razu do weterynarza, bo coś mojemu małemu kotku wyrosło. Po dokładnym obadaniu okazało się, że są po obu stronach i że to cycki. :P Jakoś nie wpadłam na to, że kocurki też mają sutki.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope nie slyszalam - masz jakies linki czy cos do poczytania?

    JaSzczurek haha :D

    U mnie dzis z rana czkawka nr 372198469873216 https://youtu.be/jUwXGbKRDSI

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam nerwy na dziecko bo chce wychodzić a nie mam adidasów,zajumała mi bezczelnie na śnie rano😡Ma swoje 3 pary, mówie trutniowi :kupię ci takie same jakie mam ja bo wygodne to nie a teraz co? Jej be a moje cacy😶

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uroki macierzynstwa 🤣

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę do szpitala tylko dresy , klapki pod prysznic , szampon , pomadkę - wazelinę , pastę i szczoteczkę ,laktator , telefon , ładowarkę i ciuszki dla małej czyli totalne minimum :P



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2019, 10:30

    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal się zastanawiam nad tym laktatorem - brać czy nie - ostatnio zdecydowanie odradzały położne męczenie piersi i w mojej sytuacji mialo to sens, bo mialam cc koniec koncow i nawal dopiero w 4. dobie - tego sie nie przyspieszy laktatorem, bo to musza hormony dac znac jednak.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały w szpitalu wisiał mi na piersi, ale nic tam nie leciało - plus jedynie taki, że jakoś hiper mi sie macica obkurczyła, co nie powiem - było mocno bolesne w pierwszych godzinach po cc, jak znieczulenie ustało i zeszłam na ibuprofen+paracetamol jedynie.

    A i własnie - jak z przeciwbolowymi po cc wyglada sprawa w Pl? Bo ja sie dowiedzialam pozno, ze jak kp/kpi to ibuprofenu sie nie powinno stosowac, a ja uzywalam przez pierwszy tydzien po cc, bo paracetamol nie dawal rady jednak sam.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.hafija.pl/2012/05/leki-karmienie-piersia-leki.html

    doczytałam - jakby któraś na przyszłość suzkała ;)

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    A nie jest tak ze teraz jest ddofinansowanie do prywatnych zlobków? Wychodzi wtedy ok 300 zl /mies. Z tego co sie orientowalam to w wiekszosci miast tak jest.
    Z reszta akurat temat zlobka to inna sprawa bo jakbym mogla to tez bym siedziala w domu do 2 rż dziecka i oddawala je na np 4 godz do żłobka zeby sie uspołeczniało. Ale ja pewnie wroce do pracy jak sie młody dostanie do żłobka i tyle.
    Siedziec cale zycie w domu z dzieckken to jest jakis dramat. W życiu bym na to nie poszła.
    Mikaja mi akurat siedzenie w domu lepiej sie kalkuluje z moimi zarobkami w szpitalu na dwóch etatach,dojadzy tez kosztuja wiec srednio mam czym sie chwalić na koncie,ale wole isc do pracy i tyle,z reszta jakbym pokombiniwala to i ja na rente mogłabym iść na moje serce. Ale co dalej? Zeby dziecko po mojej smierci np dostalo rent musze miec przepracowany dany okres w danym czasie,zeby miec emeryturę z ktorej sie nie umrze z glodu tez trzeba pracowac, to samo z rentą późniejsza,tez jest okres składkowy brany pod uwage.
    Ja sie dziwie kobietom ktore siedza w domu 15 lat bo mąż zarobi,bo mąż tak chce a pozniej maz umiera albo odchodzi ijest dramat bo nie ma co jesc a kobieta wypadła z rynku racy sto lat temu
    wtedy ta kobieta ,ma rente po swoim mężu jak umrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2019, 10:54

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, ja z tego co widzialam to po cc opioidy a pozniej paracetatomol i pyralgine

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W UK opioidow nie podadza - nie po cc raczej. Ja dostawalam wlasnie tylko paracetamol i ibuprofen. Po laparo, gdzie wiedzieli, ze nie karmie piersia juz dostawalam dluzej morfine dozylnie, zeby szybciej mnie spionizowac.

‹‹ 955 956 957 958 959 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ