X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 6 maja 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I oto xgirl masz odpowiedź dlaczego KarolaJJJ zdecydowała się na dziecko właśnie teraz 🤣

    xgirl lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh jest mi smutno :D
    Zdemaskowałyście mnie :D

    Kutfa jaka jestem obolała po tych pracach ogrodowych dziś ojp :D Zachciało mi się :P Ale przynajmniej aż miło, jak się za okno wyjrzy :D

    Kupiłam SE dziś w ogóle lody wodne w sklepie.. 3.8% mają :D Pojadłam :P Mąż właśnie pojechał po bezalkoholowe :D

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 6 maja 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja ja w kwestii odpoczywania to wczoraj umylam wszystkie okna, lustra, lampy, okap i szafki w kuchni. A dzisiaj naprawialam pastucha dla koni i dokończyłam ich nowe pastwisko. Więc coś mi siedzenie na dupie nie wychodzi 😋

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 6 maja 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to nie jest tak z tym 500 plus u nas! Te co zajda w ciaze w lipcu to dla 500+!
    Ja po szkole rodzenia. W sumie babka gada do rzeczy. I akurat dzisiaj opowiadala o postępowaniu prze gbs+ 😁

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie, ten schemat, który wrzucilas to ten, który ja miałam. Dzięki 😊

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo no dobra. Wygrałas haha. :D

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    500+ na dwójkę, wyprawka warszawska. Śmiejemy się z mężem, że będziemy toneli w luksusach...

    A tak na poważnie mój mąż uważa, że lepszym pomysłem bylyby mniejsze podatki dla rodziców. Z każdym dzieckiem coraz mniej. Nie byłoby wtedy wspierania tych którym pracować się "nie opłaca" .

    Dwie znajome pary już kilka lat czekają na dziecko do adopcji, bo patologia już nie oddaje tak łatwo jak kiedyś. I kto ma tym traci... Dzieci.

    Nie znaczy to, że nie ma rodzin, które wykorzystują dobrze te pieniądze. Ale na chwilę obecną ten system to raczej niewiele dobra.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calkiem przypadkiem znalazlam profil laski, ktora robi sesje podczas porodu. Co myslicie?

    https://www.facebook.com/vanessamendezphotography/

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OJEZUSIE NA NIEKTORYCH WIDAC WSZYSTKO, KLIKNELAM SOBIE NA FOTE JAK LEB DZIECKA WYCHODZI RATUJCIE

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Calkiem przypadkiem znalazlam profil laski, ktora robi sesje podczas porodu. Co myslicie?

    https://www.facebook.com/vanessamendezphotography/
    Ja podziękuję ;) Mamy kilka swoich prywatnych zdjęć i w zupełności starczy

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj nawet czytalam ze jakiejs babce zabrali pińcet plus bo nie pracowala a latała na paznokcie i utrzymaywała nowego faceta.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się nie zdecydowała na taka sesje. Jakoś nie mam potrzeby :D ale nie mam problemu z oglądaniem takich zdjęć u innych ;p

    Dziecko wykapane, teraz moja kolej.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale powiem Wam ze jak tak licze to mi sie bardziej zasiłki opłacaja niz praca. Jakbym została z córka w domu to mam 1500 zl plus po 500 zl za głowe za dzieciaka ,i zasilek pielegnacyjny 200 i alimenty 500 czyli 3200 miesięcznie. Moja obecna wypłata przy tym to jałmużna🤣 Kurde musze przemyslec to "mama na pełny etat" .I co rok to miot! A co!

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za co 1500zl masz?:p

    Wyleczylam sie z sn na 100%. Juz wiem czemu kazda w trakcie blaga o CC. Melise sobie zrobilam.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zdecydowałabym się na sesję z porodu. Takie zdjęcia to według mnie żadna pamiątka i na pewno nie chciałabym, żeby po latach dziecko trafiło w albumie na fotkę, na której wystaje mu głowa z mojego krocza. 🤪 Creepy.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obejrzalam te foty i widze jedno:ktos robi kase na czyms co istnialo od zawsze ale bylo zarezerwowane dla małego grona. Nic w tych fotach nie ma nowego ani zaskakujacego,ot porody zwykłe. Ale widac na wszystkim sie da trzepac kase bo znajda sie chętni na taka sesje. Mnie to nie rusza. Ale ktos kto nienwie jak wyglada porod moze sobie popatrzec na real foto.
    W ogole sa badania ktore pokazuja ze u dzieci ktore były swiadkami porodu mamy czesto wystepuje zespół stresu pourazowego wiec ich obecnosc to tylko chora potrzeba matek. Dzieci nie powinny ogladac mamy w chwilii ktorej z mama nie kojarza. W tym momencie jest natezenie nowych sytuacji dla dziecka i mimo tego ze sprawia wrazenie spokojnego to moze juz ten obrazek siac spustoszenie w jego głowie

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Za co 1500zl masz?:p

    Wyleczylam sie z sn na 100%. Juz wiem czemu kazda w trakcie blaga o CC. Melise sobie zrobilam.
    Nie mam
    Jakbym zrezygnowała z pracy to by mi przysługiwało na opieke nad dzieckiem niepelnosprawnym. Mloda ma wpisane w orzeczeniu ze jest niezdolna do samodzielnej egzystencji.Moge jako jej opiekun siedziec w domu z nią. Ale wole chodzic do pracy i gówno zarabiać niz dostać na łeb w domu

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tam byly dzieci podczas porodu? Ja zaraz wylaczylam strone bo sie przerazilam i nie ogladalam dalej😆 Nie wiedzialam, ze na fejsie mozna takie foty pokazywac.

    AAA rozumiem. Wiesz mam to samo, bez pracy by mi na leb siadlo. Juz siada, taki efekt zakazu pracy.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola fajnie takie coś czytać. Ja jestem na fb na grupie rodziców dzieci ze stopami końsko-szpotawymi i mnie drażni, jak widzę, że matki takich dzieci siedzą właśnie na tych 1500 + inne i jeszcze zabiegają o te punkty jakieś w orzeczeniach. Przecież ta wada to nie jest kalectwo. Moja dziecko jak ktoś zobaczy to w ż by nie powiedział, że miał tak pokrzywione nogi. Jak słyszę tłumaczenia, że to dlatego, bo opiekunki w żłobku/przedszkolu źle by buty zapinały, to mi się nóż w kieszeni otwiera :P
    Tak samo jak widzę, że aplikuję o te 4 tys. z tego programu 'Za życiem' czy jakoś tak. No owszem, jest to wada wrodzona, niby jest to 'błąd' ustawodawcy i jak się należy, to czemu nie, ale mam moralny zgrzyt.

    Tu z resztą jest nie lepiej, bo widziałam, że też na te stopy kobiety załatwiały dzieciom DLA (disability allowance) i dostawały, a moja znajoma, która ma syna z zd nie mogła tego dostać i aplikowała 4 razy! 3 razy ktoś odrzucał aplikację...

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie rozumiem co takiego fajnego jest w siedzeniu w domu. Czlowiek dziczeje z czasem. Poza tym fajnie robic cos sensownego, byc potrzebnym i miec kontakt z ludzmi. No ale jak kto chce.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 953 954 955 956 957 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ