X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 6 maja 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Moi znajomi właśnie z MDM nie skorzystali, bo im wychodziły przez to gorsze warunki, niż kredyt bez tego. Na dodatek człowiek uwiązany na 5 lat, z tego co kojarzę (?)
    Już nie pamiętam dobrze jak to z tym uwiązaniem wygląda, ale np. przy tej dopłacie nie przysługują już dodatkowe środki na urządzenie mieszkania. Nam w każdym banku to odradzali. Poza tym i tak się nie łapaliśmy, bo nasze mieszkanie było za duże i za drogie (nie myślcie, że kupiliśmy apartament - normalne trzy pokoje w nowym bloku, w normalnej jak na stan sprzed dwóch lat cenie, w dodatku 16km od miasta, więc w żadnej metropolii).

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Już nie pamiętam dobrze jak to z tym uwiązaniem wygląda, ale np. przy tej dopłacie nie przysługują już dodatkowe środki na urządzenie mieszkania. Nam w każdym banku to odradzali. Poza tym i tak się nie łapaliśmy, bo nasze mieszkanie było za duże i za drogie (nie myślcie, że kupiliśmy apartament - normalne trzy pokoje w nowym bloku, w normalnej jak na stan sprzed dwóch lat cenie, w dodatku 16km od miasta, więc w żadnej metropolii).

    Przed chwilą dosłownie czytałam, że to było do 50 mkw, a jeśli ma się trójkę dzieci to wow - do 65mkw oO
    Ale ogólnie tego programu już nie ma.

    Mój znajomy to brał - sam jako singiel kupował mieszkanie ok 48 mkw to mu się opłacało i mówił, że musi 5 lat mieszkać, nie może ani sprzedać ani podnająć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 14:55

  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 6 maja 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    To jest właśnie przykre, że nie promuje się uczciwej pracy, tylko pasożytnictwo. Z 500plus nie da się godnie wyżyć, ale wystarczy na wegetację i są tacy, którym to odpowiada. A jeśli chodzi o program MDM, to mogą go sobie wsunąć między pośladki, bo dla mnie to absolutna pomyłka. Kupowaliśmy mieszkanie dwa lata temu i ta "dopłata" się nie opłaca, poza tym w ten sposób chyba rząd próbuje ściągnąć młodych na jakieś peryferie, do pustostanów, bo kupna lepszych (czyt. droższych) mieszkań wspierać nie chcą. Także to tylko tak szumnie brzmi.

    a wiekszosc jeśli chodzi o patologie to te 500 plus nie wydaje na dziecko tylko na siebie!! Wiec uważam ze nie każdy powinien dostać te 500 plus. W ogole ktoś kto nie pracowal nigdy i nie pracuje dostanie 500 plus ty co pracujesz tyle lat tez tyle dostaniesz...

    Paranoja w naszym kraju jest!!

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Mnie to 500 + juz tyle razy skopało dupe ze glowa mala. Recepy za ktore placilam 30 zl na miesiąc teraz wychodza mnie ok 1000 zl bo juz nie sa na ryczałt. Skreślone z listy,emeryci tez te swoje 13 emerytury beda jedli zamiast leków bo lista leków sie uszczuplila. Dadza 500+,800+,1000+ a 1000 wiecej sie wyda. Juz nie wspomne ile łózek z oddziałow poznikało i ile poradni ma obciete limity. Ale to jiz pisalam wiec nawet sie nie nakręcam.
    Ciagle jestesmy jednym z najbiedniejszych krajów w Europie i do tego ciemną masą🙄


    Ta 13ta emerytura, to jest tylko na ten rok, jednorazowo - hmm...ciekawe czemu - czyżby jakieś wybory się szykowały ? :P Moja mama się śmiała do mnie wczoraj, że to dostała więc kupiła młodemu prezenty na urodziny :P Na szczęście leków nie musi jeszcze kupować, a i na to przyjdzie czas.

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 6 maja 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Przed chwilą dosłownie czytałam, że to było do 50 mkw, a jeśli ma się trójkę dzieci to wow - do 65mkw oO
    Ale ogólnie tego programu już nie ma.

    Mój znajomy to brał - sam jako singiel kupował mieszkanie ok 48 mkw to mu się opłacało i mówił, że musi 5 lat mieszkać, nie może ani sprzedać ani podnająć.
    wow, a ja ostatnio oglądałam program, w którym psycholog się wypowiadał ,że powinno być minimum 15mkw na osobę w mieszkaniu,żeby żyć w miarę komfortowo, czyli 2+3 dzieci = minimum 75mkw

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 6 maja 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ta 13ta emerytura, to jest tylko na ten rok, jednorazowo - hmm...ciekawe czemu - czyżby jakieś wybory się szykowały ? :P Moja mama się śmiała do mnie wczoraj, że to dostała więc kupiła młodemu prezenty na urodziny :P Na szczęście leków nie musi jeszcze kupować, a i na to przyjdzie czas.
    To ja dostaję obie 13tki moich rodziców na wózek :)

    mikaja lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    wow, a ja ostatnio oglądałam program, w którym psycholog się wypowiadał ,że powinno być minimum 15mkw na osobę w mieszkaniu,żeby żyć w miarę komfortowo, czyli 2+3 dzieci = minimum 75mkw


    Oh to ja dobrze kombinuję, że chcę dla naszej czwórki mieszkanie przynajmniej 60mkw :D
    Teraz ten nasz domek ma powierzchni netto ok 65 mkw i właśnie jedenej osoby w nim brakuje typowo :D więc takie mieszkanie myślę, że będzie ideolo. Chciałabym osobne pokoje dla dzieciaków, ale może być ciężko.
    Tak czy siak jak coś, oddamy im największy pokój, bo dla mnie i męża do sypialnia z łóżkiem i szafą wystarczy :P Ale swoją sypialnię chcę mieć, nie mam ochoty spać w pokoju dziennym na jakimś łóżku, które w dzień robi za sofę ;)

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Boze Meghan urodzila. Szalenstwo 😆😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 16:14

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 6 maja 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    O Boze Meghan urodzila. Szalenstwo 😆😆
    A to dzieci nie sa z kapusty?

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 6 maja 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    A to dzieci nie sa z kapusty?

    😂😂🤣🤣😅😅😁😁

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wydalo sie😨

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 6 maja 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki z laboratorium. Igg <0.13 (ujemne), Igm 1.23, wcześniej było Igg <0.13 i Igm 1.25, więc jest dobrze ;) Jutro pro forma wizyta u specjalisty, ale wychodzi na to, że i ja, i dziecię zdrowe.

    Alisia, xgirl, Emma_, Sylka135, Kamsza, Casjopea, ines. lubią tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 6 maja 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    O Boze Meghan urodzila. Szalenstwo 😆😆
    Chłopca ,a podobno miała być dziewczynka :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 16:35

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 6 maja 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się w ogole ostatnio zastanawiałam jak to jest ze wszystkie celebrytki które zachodzą w ciaze nie maja problemów, wszędzie ich pelno, pracują do końca, podrozuja itp. a my normalni ludzie takie problemy mamy żeby donosić itp.


    Ciekawe to jest!!


    Nie obchozi mnie ze ta Meghan urodzila, tak samo nie rozumiem jak trabili o tym non stop jak Lewandowska urodzila. Rozumiem ze to "niby" sławni ludzie ale dla mnie nie koniecznie!

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 6 maja 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    Ja się w ogole ostatnio zastanawiałam jak to jest ze wszystkie celebrytki które zachodzą w ciaze nie maja problemów, wszędzie ich pelno, pracują do końca, podrozuja itp. a my normalni ludzie takie problemy mamy żeby donosić itp.


    Ciekawe to jest!!


    Nie obchozi mnie ze ta Meghan urodzila, tak samo nie rozumiem jak trabili o tym non stop jak Lewandowska urodzila. Rozumiem ze to "niby" sławni ludzie ale dla mnie nie koniecznie!
    A ja tam bardzo lubię rodzinę królewską i też śledzę ich losy, wydają mi się bardzo "normalni'' i życzę im wszystkiego najlepszego. Co innego Lewandowscy,oni ani ta ich Klara mnie nie interesuje

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    Ja się w ogole ostatnio zastanawiałam jak to jest ze wszystkie celebrytki które zachodzą w ciaze nie maja problemów, wszędzie ich pelno, pracują do końca, podrozuja itp. a my normalni ludzie takie problemy mamy żeby donosić itp.


    Ciekawe to jest!!


    Nie obchozi mnie ze ta Meghan urodzila, tak samo nie rozumiem jak trabili o tym non stop jak Lewandowska urodzila. Rozumiem ze to "niby" sławni ludzie ale dla mnie nie koniecznie!


    Nie jest wcale tak, że celebryci mają łatwe ciąże. Kate Middleton ma tę przypadłość, że całą ciążę mega wymiotuje. To samo Amy Schumer teraz. Więc to też nie jest tak kolorowo.

    Ja tam tak umiarkowanie się tym interesuję. Bardzo mnie życie Diany Spencer interesowało - pełno dokumentów o niej oglądałam. Ci teraz mniej mnie obchodzą.

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 6 maja 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Odebrałam wyniki z laboratorium. Igg <0.13 (ujemne), Igm 1.23, wcześniej było Igg <0.13 i Igm 1.25, więc jest dobrze ;) Jutro pro forma wizyta u specjalisty, ale wychodzi na to, że i ja, i dziecię zdrowe.



    Ufffffff :-) :-) :-)




    a31il5w.png

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 6 maja 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Odebrałam wyniki z laboratorium. Igg <0.13 (ujemne), Igm 1.23, wcześniej było Igg <0.13 i Igm 1.25, więc jest dobrze ;) Jutro pro forma wizyta u specjalisty, ale wychodzi na to, że i ja, i dziecię zdrowe.
    Super wieści! 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 6 maja 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, ucinajac dyskusję. Każda z nas, która mieszka w PL i rodzi w lipcu jest zła i zjebana. Nieważne czy chłopca czy dziewczynkę. PO PROSTU OD LIPCA WCHODZI 500+ NA KAŻDE DZIECKO 😁😁😆🙉

    ines., kinga27.30 lubią tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to sie wydalo Mikaja czemu wracacie do Pl. Wez wstydz sie :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 952 953 954 955 956 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ