X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    To bede prac razem z naszymi a kupie specjalny proszek jakby cos ja podraznilo.

    ja mam lovele

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, kawał chłopa z Ryszarda! 👶🏻

    Dziewczyny, macie rację. Nie ma co brać sobie tak bardzo do serca czyjeś uwagi, bo są też rzeczy, na które nie mamy żadnego wpływu (płeć albo to, jak przechodzimy ciążę), nie żyjemy też po to żeby zadowalać innych, ale jak się coś takiego usłyszy, to robi się zwyczajnie przykro. Co do bycia jedynakiem - mój mąż nim jest. Widzę (a raczej widziałam, bo teraz nauczył się żyć w stadzie 😀) w nim pewne cechy charakteru, które mogą wynikać z tego, że nie miał rodzeństwa, ale to wyłącznie kwestia wychowania i podejścia rodziców. Nigdy nie słyszałam, żeby był z tego powodu nieszczęśliwy. 🙂 I myślę, że Emilka też nie będzie. Przecież nie "dając" rodzeństwa swojemu dziecku nie skazujemy go na samotność - będzie miało kuzynostwo, będzie poznawało inne dzieci na placach zabaw, w żłobku, w przedszkolu, w szkole. A jak się ktoś martwi, że nie będzie umiało żyć z drugim człowiekiem, to trzeba je wychować tak, żeby umiało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 12:36

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam jestem za specjalnym proszkiem, bo mieliśmy nieprzyjemne zajście ze zwykłym - mały miał taka reakcję, że ja pierdziele więc wróciłam do fairy i wszyscy i wszystko w nim pierzemy zawsze. Z resztą pisałam już nieraz, że ja i przed ciążą używałam już płynów dziecięcych, bo mi nogi wysypywało od czegoś.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Dokładnie. Ludziom nigdy nie dogodzisz.Nie masz dzieci- kiedy je będziecie mieć? Masz jedno - kiedy następne? Masz dwójkę, ale nie parkę - kiedy ustrzelicie przeciwną płeć? Masz trójkę i więcej - pewnie wpadka, po co Wam tyle dzieci, łasi na 500+ i inne tego typu.
    Aż mnie zatrzęsło. Ja dodam od siebie jeszcze szlagier ciążowy: "teraz to dopiero będą wydatki". 🤣 Taaa...

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już usłyszałam, a po co nam trzecie dziecko, pewnie wpadliśmy, że jesteśmy nieodpowiedzialni, że sobie nie poradzimy itd i to nawet od mojej rodziny (o teściowej to już nawet nie wspominam).

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziwnym trafem nikt nic nie komentuje. Wszyscy w szoku, ze w ogole w ciazy jestem :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też nie ma komentarzy na szczęście, ale my zaraz po ślubie wyjechaliśmy z Polski, to rodziny nie widujemy praktycznie - poza rodzicami :D
    Jak poroniłam, to potem byliśmy na wakacjach i padło pytanie "kiedy dziecko" i się poryczałam i temat się zamknął, a nawet mnie wujek męża przepraszał, bo nie wiedział.
    Od tamtej pory wszyscy wiedzą, że jestem wrażliwiec więc się ze mną nie dyskutuje :P

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska daj spokoj, przykro mi, ze tak inni wam gadaja. Trojka dzieci to super sprawa i nic im do tego :D

    A Twoja tesciowa od poczatku cos do Ciebie miala czy pozniej jej odwalilo?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze niektorzy nie zdaja sobie sprawy, ze to nie zawsze takie latwe w ciaze zajsc czy ja utrzymac i tak gadaja.. Ja kiedys tez pojecia nie mialam i pitolilam jak potluczona.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jest tak - w dzisiejszych czasach pytania o dzieci są nie na miejscu, ale kiedyś to był standard i starsze pokolenia jeszcze tego nie ogarniają i tyle. Można albo z tym walczyć albo machnąć ręką i tyle.
    Ja mam spokój - spełniłam już prawie wszystkie oczekiwania społeczeństwa - 2 dzieci, parka, obydwoje grubo po ślubie więc ślub nie przez wpadkę, urodzone za granico więc na 500+ nikt mnie nie nabije - nie będę musiała wysłuchiwać :D

    xgirl lubi tę wiadomość

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Aska daj spokoj, przykro mi, ze tak inni wam gadaja. Trojka dzieci to super sprawa i nic im do tego :D

    A Twoja tesciowa od poczatku cos do Ciebie miala czy pozniej jej odwalilo?

    Teksty mojej rodzinki mnie nie ruszają, rzadko się z nimi widuję, więc olewam, teksty teściowej mnie wkurzają, bo widzę ją codziennie i jej obłudę. Na początku było spoko, dawałam się wykorzystywać i robiłam za murzyna, a jak zmądrzałam i przestałam jej usługiwać i zaczęłam mówić co myślę, to już nie jestem "cacy" 😋

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    U nas też nie ma komentarzy na szczęście, ale my zaraz po ślubie wyjechaliśmy z Polski, to rodziny nie widujemy praktycznie - poza rodzicami :D
    Jak poroniłam, to potem byliśmy na wakacjach i padło pytanie "kiedy dziecko" i się poryczałam i temat się zamknął, a nawet mnie wujek męża przepraszał, bo nie wiedział.
    Od tamtej pory wszyscy wiedzą, że jestem wrażliwiec więc się ze mną nie dyskutuje :P
    Mikaja, ty już wszystkim gęby zamknęłaś, bo jest "parka". Możesz czuć się spełniona. 😀 Misja rekreacja zrealizowana na piąteczkę.

    A pytania o ciążę potrafią naprawdę zaboleć. Ja nawet jednego roku powiedziałam, że przyjadę na wigilię pod warunkiem, że nie usłyszę, jak przy każdej możliwej okazji, że życzą mi dzidziusia. 🙄

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja mam spokój - spełniłam już prawie wszystkie oczekiwania społeczeństwa - 2 dzieci, parka, obydwoje grubo po ślubie więc ślub nie przez wpadkę, urodzone za granico więc na 500+ nikt mnie nie nabije - nie będę musiała wysłuchiwać :D
    hahahahah :D

    Aska codziennie?! Aha, wspolczuje.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Przez moment moje serce stanęło. Myślałam, że urodzilas 1900 zdrowego Ryszarda 🙊
    O nieee! To by było straszne!

    Usg 3 trymestru dziś miałam 😁
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/30bc5665cd26.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 13:11

    xgirl, Emma_, Hiszpaneczka, mikaja, Kamsza, ines. lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mysle, ze Mikaja powinna urodzic jeszcze jedno bo dwojka to troche malo a poza tym ja uwazam, ze tak bedzie dla niej lepiej hmmm tak :D :D :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    A ja mysle, ze Mikaja powinna urodzic jeszcze jedno bo dwojka to troche malo a poza tym ja uwazam, ze tak bedzie dla niej lepiej hmmm tak :D :D :D


    Jak Ty urodzisz drugie po roku od pierwszego, to pogadamy :D:D

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja wyjechałas do Uk rodzic bo tam na dziecko benefity byly lepsze a jak 500+ dali to machnelas drugie i wracasz do Pl wlasnie przez nasz socjal i pińcet plus 🤣🤣🤣🤣Ja to tak bym jeszcze mogla ewetualnie przekręcić🤣🤣🤣
    Jezu jak ludzie lubią analizowac

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma bardzo dobrze Cię rozumiem. Ludziom jest ciężko zrozumieć że nie wszyscy mają tak jak oni. Nienawidzę tego gadania o drugim dziecku. Nienawidzę. Obcy ludzie potrafili mówić do mojej córeczki że już czas na rodzeństwo i żeby pogadala z rodzicami. A mi właśnie z tyłka leciało kolejne dziecko.
    To tak jak kobiety innym potrafią powiedzieć weź się w garść! Ciąża to nie choroba! Zobacz ja się że sobą nie pieszcze. I super. Tylko one nie rozumieją że Ty masz np cała ciążę mdłości, że masz taka przeszłość A nie inna i czasem irracjonalnie boisz się wysrac żeby nie zrobić czegoś dziecku.
    Ja pomimo tego że czuje Rysia zawsze przed usg słucham serca detektorem. Żeby chociaż kwestie zyje czy nie zdjąć z własnych barków.

    xgirl, ines. lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope jaki pucus :D <3

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola czy ja wiem czy lepsze benefity :D 80£ na pierwsze i 40£ na drugie raptem :D inne nam się nie należą bo przekraczamy dochody :D

‹‹ 950 951 952 953 954 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ