X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia zaraz zaraz - Ty masz łozysko przodujace stwierdzone? Takie, ktore zaslania szyjke? Czy umiejscowione z przodu po prostu?

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Alisia zaraz zaraz - Ty masz łozysko przodujace stwierdzone? Takie, ktore zaslania szyjke? Czy umiejscowione z przodu po prostu?


    Łożysko mam na tylnej ścianie ;-) ja mam to łożysko przodujące brzeżnie (łac. placenta praevia marginalis) albo to
    łożysko przodujące bocznie (łac. placenta praevia lateralis). Położna sama nie wiedziała 😜😜😜- opieka ciężarnych w Norwegii 🤣🤣🤣

    Na wypadnięty dysk to wizyta u fizjo nie dam rady ledwo chodzę do łazienki , leki przeciwzapalne i ćwiczenia . Nic z tego nie mogę robić 😩😩😩


    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia i oni z tym chca, zebys rodzila sn?

    Wspolczuje tego bolu :( Oby troche zelżało samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 09:34

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Alisia i oni z tym chca, zebys rodzila sn?



    Ostatnie USG miałam 11 lutego 🙈🙈🙈 to był 18 tc od tego czasu mogło się podnieść . Mam kontrolę w przyszłym tygodniu - szczęściara ze mnie bo to dodatkowe USG 😂😂😂 i wtedy mam nadzieję że będzie ktoś bardziej ogarnięty i dokładnie zobaczy gdzie jest to łożysko no i zobaczymy w jakim położeniu jest malutka .


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 09:45

    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Ostatnie USG miałam 11 lutego 🙈🙈🙈 to był 18 tc od tego czasu mogło się podnieść . Mam kontrolę w przyszłym tygodniu - szczęściara ze mnie bo to dodatkowe USG 😂😂😂 i wtedy mam nadzieję że będzie ktoś bardziej ogarnięty i dokładnie zobaczy gdzie jest to łożysko no i zobaczymy w jakiej położeniu jest malutka .


    Uff szczesciaro! :D
    Masakra... to ja nie narzekam na UK :P Chociaz ja tez mialam usg 13 lutego i nastepne w czwartek 😂😂😂 Prywatnie bylam w 27.tc a tak to zero. I tez to usg mam ze wzgledu na to, ze chce vbac :D Tzn chcialam, bo coraz mniej chce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 09:46

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 😁
    U nas też zimno i wieje! Już mam dość, w sobotę było troszkę lepiej to opralam dzidziusia trochę 😁
    Czujemy się chyba dobrze jeśli chodzi o ten etap ciąży, czasami twardnieje brzuch kilka razy na dzień, wypina się, bolą plecy w krzyżu i między lopatkami, nocne wstawania na siku i ból bioder, czasami zgagi ale to chyba wszystko NORMALNE 😁
    Dziś wreszcie mam wizytę po miesiącu u swojego gina, będzie usg w 3d, jadę z mężem.
    Kupiłam chyba już wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy gdyby coś się miało zacząć dziać wcześniej. A z wyprawki brakuje mi łóżeczka, termometru i laktatora i może jeszcze paru pierdołek.
    I jakoś poszło teraz czekamy 🤣

    relgupjy0emg7fv2.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnie usg 11.2 Aha...😮

    Alisia bardzo Ci wspolczuje. To straszne, ze w sumie nic nie mozna zrobic a porod dopiero za kilka tyg...😔 Rozumiem Bo tez od tygodni walcze z bolem plecow, normalnie to, co by mi pomoglo teraz moge zapomniec.. W ktorYm miejscu Ci wypadl? No i wlasnie sn chyba odpada w takiej sytuacji co?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 09:59

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja troche zaluje, ze nie mialam usg w 3d, bo z mlodym mialam w 28. tygodniu i tak ladnie lekarz uchwycil buzie - potem sie urodzil i wygladal dokladnie tak. A teraz to taka wielka niewiadoma :D Mlody sie urodzil z takimi blond-rudymi wloskami, ktore teraz sa jasniutkie. Ciekawe czy mala po mnie urodzi sie z ciemnymi - ja urodzilam sie z czarnymi, ale w wieku 2 lat bylam kurczakiem juz :D Eh zobaczymy :) Jeszcze kilka tygodni :)

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Alisia współczuję
    Ból napewno ogromny musisz mieć ☹️ Może jakoś cos da radę choć trochę zmniejszyć ten ból bo do końca jeszcze trochę.

    Drobinka Mikaja ma rację. Twardnienia brzucha to też skurcze bo macica ćwiczy do porodu, ale jak już zaczyna mocno boleć to lepiej to skontrolować. Moja lekarka mówiła że stawianie się brzucha kilka razy na dzień jest ok ale jak boli to już nie. Trzymam kciuki za Twoja wizytę dzisiaj. Mam nadzieję że odpoczynek ci pomoże bo w moim przypadku nawet w nocy niemoge dobrze wypocząć.

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny tak z innej beczki. Mam pytanko kupujecie albo macie już w domu termometry elektryczne(nie takie co się wkłada dziecku w pupę). Chodzi mi o takie co przyklada sie do czoła. Polecicie jakiś?

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Alisia bardzo Ci wspolczuje. To straszne, ze w sumie nic nie mozna zrobic a porod dopiero za kilka tyg...😔 Rozumiem Bo tez od tygodni walcze z bolem plecow, normalnie to, co by mi pomoglo teraz moge zapomniec.. W ktorYm miejscu Ci wypadl? No i wlasnie sn chyba odpada w takiej sytuacji co?!


    Odcinek lędźwiowy kręgosłupa- to już drugi raz , ostatnio dwa lata temu ale wtedy zemdlałam z bólu . Dlatego miałam ćwiczyć no ale nie ćwiczę od 5 miesiecy więc to było nieuniknione . Tutaj to nie jest przeciwskazaniem to SN - nie mogę rodzić na leżąco .

    Ja się bardziej boje o znieczulenie czy będą ryzykować z wkłuciem :-(





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 10:11

    a31il5w.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie wiem czy Mi twardnieje,,, chyba nie,,, Jak sie najem to jest napiety i twardy ale to chyba nie o to chodzi😆

    Mikaja ja bylam na kilku 3d i co? Raz zakrywala sie pepowina, raz rekami, ostatnio miala stopy na twarzy🤪 Jedno Foto Nam wyszlo Jako takie bo lekarz sie uparl (chcial zobaczyc czy nie ma jakiegos rozszczepu) a tak to zapomnij. Ma ladne usta, po mnie😂😂 Ale chcialabym zobaczyc czy to tylko przypadek czy na innym tez by tak wyszla Bo szczerze to do nikogo nie podoba😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 10:09

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza ja mialam jakis taki tani z lidla i nie polecam, a ogolnie przerzucilam sie na taki zwykly i jak cos, mierzylam malemu albo pod paszką albo w pupie wlasnie.
    Inna sprawa, ze jak mial goraczke, to bez mierzenia to wiedzialam i tyle.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia to jest wlasnie straszne, ze ruch to wspaniale lekarstwo na wiele dolegliwosci a jak jestes uziemiona to nie mozesz go wykorzystac chocbys nie wiem jak chciala. Bardzo Cie rozumiem i przykro mi, ze tak sie meczysz. Ja choc moge jakas lekka gimnastyka pouprawiac, wyjsc na spacer, to bardzo pomaga... Trzymaj sie, juz niedlugo.

    A mozesz poprosic o CC w takiej sytuacji? W ogole jakbys chciala rodzic?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 10:15

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    A mozesz poprosic o CC w takiej sytuacji? W ogole jakbys chciala?


    Tutaj nie ma czegoś takiego że chcę :P nie ma takiej opcji .

    Ja nie chcę CC ze względu na endometriozę - rana może się "babrać" do menopauzy 😢😢😢


    a31il5w.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wklucia to przeciez nie beda kluc w chory dysk, co?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za wizyty!

    Drobinka91, Kamsza, 33Sylwia lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Tutaj nie ma czegoś takiego że chcę :P nie ma takiej opcji .

    Ja nie chcę CC ze względu na endometriozę - rana może się "babrać" do menopauzy 😢😢😢
    OK OK myslalam, ze moze przez ten dysk daloby sie cos ugrac.
    Ach hmm kurde tak zle i tak tez do kitu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 10:22

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Co do wklucia to przeciez nie beda kluc w chory dysk, co?


    Każde wkłucie niesie za sobą jakieś ryzyko - efekty uboczne więc z dyskopatią to ryzyko może rosnąć ,


    a31il5w.png

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza, ja te skurcze to mam już gdzieś od 17 tygodnia i były bezbolesne i się nimi nie przejmowałam, teraz robią się nieprzyjemne, ale słyszałam, że im ciąża starsza tym może tak być, że będą coraz bardziej odczuwalne, mam nadzieję, że to to i że nie skracają mi bardziej szyjki.😏 Dziś się okaże.
    Też będę trzymać za Ciebie kciuki 🤞🙂

    A co do termometru, polecam microlife 150 bezdotykowy. 🙂 można nim mierzyć temperaturę ciała, otoczenia, wody.

    Kamsza lubi tę wiadomość

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

‹‹ 990 991 992 993 994 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ