X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 19 lutego 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenK wrote:
    Hej dziewczyny! Ja właśnie jade na wizyte mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze!

    kciuki mocne! :)

    GreenK, Mama Wojtka lubią tę wiadomość

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 19 lutego 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki za same dobre wieści z wizyt :) i czekam na info :)

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! U mnie wszystko dobrze. Szyjka zamknięta, dzieciaczek zdrowy. Białkiem w moczu mam się nie przejmować bo takie ilości świadczą o błędzie pobrania aczkolwiek sama zamierzam powtórzyć badanie. Wszystkie inne dolegliwości typowo ciążowe wiec trzeba się przemeczyc :)

    Lady_Dior, Magda - mbc, Izieth, Mama Wojtka, Szczesliwa1405, Nadinka83, Pimka lubią tę wiadomość

  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 19 lutego 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadinka83 wrote:
    O stronie MTHFR Polska ja wspominałam. Ale pisałam że należy zachować zdrowy rozsądek ją czytając. Wydaje mi się że cześć postów tam zamieszczonych jest zbyt radykalna i niekoniecznie zgodna z potrzebami poszczególnych przypadków.

    Ja mimo MTHFR zamierzam szczepić. Jeszcze nie wybrałam szczepionek ale napewno szczepić będę.

    A dziś wizyta u nowej Pani doktor. :)

    No właśnie przerażają mnie Ci ludzie na tej grupie, ale jak widzę teksty typowo antyszczepionkowe i jak ktoś poleca strony typu stopnop itp., to od razu mi się zapala czerwona lampka i osoba automatycznie staje się niewiarygodna :/
    Córkę szczepiłam i nigdy nie miała najmniejszego problemu, nawet gorączki nie miała, więc mam nadzieję, że z synem będzie tak samo.

    Moja będzie miała badania w tym roku, na NFZ, więc nawet nie wiem co w sumie jej zbadają. Pani genetyk powiedziała, że bez względu co jej wyjdzie u dzieci nic się z tym nie robi. Ale wiedzieć trzeba, co i jak, bo obstawiam, że przynajmniej jedną mutację ma.

    GreenK - gratulacje! Super, że wszystko w porządku :)

    GreenK lubi tę wiadomość

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4878 4040

    Wysłany: 19 lutego 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenK no i widzisz :) Od razu lepiej po takiej wizycie ;) Ja też powtarzam sobie badania sama-zawsze korzystam jak jestem w Pl ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 10:59

    GreenK lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Ann.ann Ekspertka
    Postów: 192 145

    Wysłany: 19 lutego 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa, mam nadzieję że z czasem będzie więcej pozytywnych wiadomości. Współczuję stresu..
    W ogóle podwójna ciąża to chyba większy stres, ale za to nagroda też większa :)

    GreenK, Nadinka, gratuluję udanych wizyt!

    U mnie dolegliwości nadal trzymają, po wszystkim mi niedobrze, jak nie zjem niczego to mi jeszcze gorzej. Lekarz poradził małe porcje w regularnych odstępach z zegarkiem w ręku i jest ciut lepiej, ale szału nie ma. Pocieszam się że może chociaż nie przytyję jakoś strasznie. Chociaż gdyby ktoś dał mi dobre samopoczucie w zamian za +15 kg to brałabym w ciemno :)

    Basia: ukdybd3mnkuh4sjx.png
  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 19 lutego 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się dosyć późno ale chociaż dzisiaj się wyspałam. Zasnęłam coś po północy i z małym przebudzeniem o 3 spałam aż do 10 jak widać tego potrzebował mój organizm ale wczoraj się przemeczylam i nie spałam prawie nic w dzien, a wstałam o 6:30. Dzisiaj będę szukała w mojej okolicy jakiejś położonej skoro powinnam się już w ciąży zapisać do niej...

  • KaśkaKwa Autorytet
    Postów: 951 941

    Wysłany: 19 lutego 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    KaśkaKwa na pewno będzie wszystko dobrze :* Będziesz mieć częściej wizyty? Ten mięśniak pewnie do obserwacji co? Kiedy będziesz mieć echo serca? Chyba jakoś 26tc,czy mi się pomieszało? Tak czy siak zaciskam mocno kciuki-musi być dobrze :) Niech dzieciaki rosną zdrowo :*

    Jutro idę do mojego lekarza zobaczę co powie, a na echo próbuje się dodzwonić bo mam iść do innego szpitala.

    EDIT: zapisali mnie na piątek 22.02 ( 21+6)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 10:38

    cd7c541a76.png
    35 lat / 9 lat starań / 3xIUI /
    3xICSI/1x(*)6tc
    ET-09.10 / 9dpt-II 10dpt-198,99 13dpt-1046,69 15dpt-3295,10 22 dpt - 2xz 2,4mm 35dpt-<3 <3 - PARKA !
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4878 4040

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa to super że udało Ci się tak szybko to echo załatwić :) Nie będziesz się stresować tygodniami.Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę i za echo.Daj znać nam :)

    KaśkaKwa lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka Wawa! Trzymamy kciuki zeby wszystko było dobrze ! Dawaj znaki

    Dziewczyny na który tydzień ustawianie usg 28-32 raczej na początku czy po 30 tyg?

    KaśkaKwa lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green K, ja się umówiłam jakoś tak w 30tc.

    Dziewczyny, czy któraś z Was powie mi coś więcej o laktatorach. Znalazłam takie dwa:

    https://www.recepta.pl/produkty/medela-mini-electric-odciagacz-pokarmu-bateryjno-sieciowy-1-szt

    https://www.aptekagemini.pl/tommee-tippee-laktator-elektryczny.html

    Skłaniam się ku temu, by laktator mieć od razu. Tym bardziej, że nie znam jeszcze decyzji lekarza, co do mojego porodu.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ann.ann Ekspertka
    Postów: 192 145

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sprawdziła się Medela, ten podstawowy ręczny (ale korzystałam sporadycznie). Ich smoczek (calma) też mogę polecić na dokarmianie poza kp jak jest taka potrzeba. Trudno się z niego pije, ale to pomaga w przechodzeniu pomiędzy butelka a piersią.

    W ogóle jak macie możliwość to korzystajcie w szpitalu z doradcy laktacyjnego (na niektórych oddziałach jest taka osoba z certyfikatem CDL). Ja miałam ogromne problemy z początkiem karmienia, mam nadzieję że tym razem będzie łatwiej.

    Basia: ukdybd3mnkuh4sjx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wybrałam laktator i będzie to Lovi. Niestety wszystko zależy czy będziesz dużo korzystać czy nie. Jak sporadycznie to ręczny wystarczy, jak b często to na 2 cycki :). Ja wybieram wersje pośrednia czyli elektroniczny na 1 pierś ;)

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na właśnie nie wiem co będzie, bo nie mam dzieci :P
    Myślę też o wersji pośredniej, czyli elektroniczny na 1 pierś. Tylko teraz zastanawiam. się czy ta madela mini, czy ten tommee tippee (on ma jeszcze jakieś ekstrasy w zestawie)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt. Kaśka, dobrze, że tak szybko... Oby wszystko wyszło jak należy.
    Ja kupiłam podwójny laktator Lansinoh za 320zł (miałam 20% rabatu do apteki). Cena podwójnej Medeli przeraża, a opinie mają podobne. Ostatnio miałam ręczny TT i to było nieporozumienie... Obeszłam się bez laktatora ;-)

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, laktator jest niezbędny od początku?

    Ann.ann lubi tę wiadomość

  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa również trzymam kciuki. Ciąża bliźniacza to wg mnie spore wyzwanie. Podziwiam Was Dziewczyny które spodziewają się bliźniaków. Ale to też 2 razy więcej szczęścia :-)

    Jeśli o usg to 2 lekarzy polecało mi z tego przedziału czasu 28-32 tydzień celować w 30 tydzień z terminem, więc tak się zapisałam.

    Ja laktator kupiłam ręczny z Aventa bo była kiedyś promocja - minus 40 proc.
    Czuje podskórnie ze się przyda np. przy nawale mlecznym itd. Będę spokojniejsza jak będę wiedziała ze jest a nie w trakcie godziny W goroczkow szukała dobrych ofert + opinii.

    Ja dziś niestety miałam kiepska noc. Ale to wszystko przez moje schizy i stres.
    Ponieważ walczę ciągle z zaparciami a skuteczną metoda walki okazały się m.in. płatki owsiane z suszonymi owocami to sobie tak niemal co dzień jadłam żurawinę i rodzynki suszone do tych płatków. A wczoraj doczytałam że są konsekrowane siarczanami które są szkodliwe... FUCK....A że piję tez codziennie soki z warzyw (sama robie) burak, 2 jabłka, marchew i seler to oczywiście żeby nie było za pięknie okazało się ze w burakach sa azotany - też szkodliwe... FUCK nr 2- jakby ktoś mi w mordę strzelił :-(

    Możecie się śmiać ale nie wiem czy to przez hormony czy już mi się w głowie miesza - wpadłam w jakąś histerię i nie mogłam spać do 4 nad ranem.
    Ja już nie wiem co jeść...boję się jeść bo wszędzie jakiś haczyk...
    Jak tak dalej pójdzie to skończę w psychiatryku:-):-):-)

    A tak w ogóle to powiem Wam że z każdym dniem czuję że mam coraz mniej miejsca pod żebrami, trudniej się oddycha, jak mam się schylić też jest ciężko...- no ale tak już musi być. U mnie 26 tydzień się zaczął.





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 15:54

    KaśkaKwa lubi tę wiadomość

    2019 Natalka
  • Ann.ann Ekspertka
    Postów: 192 145

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Kurcze, laktator jest niezbędny od początku?

    Moim zdaniem wcale nie jest, ale warto na spokojnie rozeznać temat i potem gdyby był potrzebny to ewentualnie wysłać kogoś żeby kupił

    Basia: ukdybd3mnkuh4sjx.png
  • KaśkaKwa Autorytet
    Postów: 951 941

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ręcznego nie kupię ;-)

    Bo pamietam jak chodziłam do siostry na kawę jak ona urodziła i musiałam jej tym ręcznym mleko ściągać, to była jakaś masakra, a biedulka się cieszyła, że chociaż troszkę ktoś jej pomoże ;-)

    Planuje elektryczny podwójny jednak, ale może uda się coś używanego w dobrym stanie kupić.

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    cd7c541a76.png
    35 lat / 9 lat starań / 3xIUI /
    3xICSI/1x(*)6tc
    ET-09.10 / 9dpt-II 10dpt-198,99 13dpt-1046,69 15dpt-3295,10 22 dpt - 2xz 2,4mm 35dpt-<3 <3 - PARKA !
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny widzę że był poruszany temat szczepień. Polecam wam bloga https://wyszczepieni.pl
    Dziewczyna bardzo fajnie opisuje, porównuję składy szczepionek

    Doriska87 lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
‹‹ 424 425 426 427 428 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ