X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aluis wrote:
    A jaka masz długość szyjki? :) ja tydzień temu miałam 1,8 cm i wtedy tez lekarz zdecydował o pessarze. Leżysz plackiem? Bo ja większość dnia leżę, ale posiłki sobie sama szykuję (na siedząco) ;))
    Pytałam lekarza o te szyjki, to mówił ze to rzadkość bo obecnie na 50 pacjentek które ma, jestem drugą z pessarem :p
    ja miałam 0,6cm jak zakładali mi szew. Teraz mam 2cm :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Hej kochana, właśnie zobaczyłam wiadomość od Ciebie, jakoś mniej mnie tu bylo, a do tego nie miga mi koperta po zmianach.

    U nas leci, choć ta ciąża w porównaniu z pierwszą, to koszmarek jakiś. Biodro boli, brzuch jak kamień, mam wrażenie, że wybuchnę któregoś dnia, choć wszyscy mówią że brzucha nie mam wcale na 29 tc.

    W środę mam wizytę, mam nadzieję, że będzie wszystko OK, bo na ostatniej Mały był trochę do tyłu, tzn jakoś w opisie wyszła 2 tyg młodsza ciąża niż z OM.
    Ale lekarka mówiła, że wszystko jest OK. Więc zobaczymy.

    Tobie też ten czas tak szybko leci? :D U was czytałam, że OK? :)

    Na szczęście coraz szybciej :D Jak dobrze pójdzie to jeszcze 10-12 tygodni i mały będzie z nami. Na szczęście moja ciąża raczej z tych nudnych, chyba że sama sobie wymyślę coś absurdalnego do zamartwiania się wieczorami :P

    To ciekawe, bo z tego co pamiętam to miałaś owulację kilka dni wcześniej niż ja mimo iż z OM termin wypada nam tak samo. Tylko trzeba pamiętać, że miałaś trochę przebojów na początku to może dlatego maluch mniejszy. Długo Cię trzymała hiperka?

    Ja dopiero we wtorek za tydzień mam USG to się dowiem jak z wagą małego, ale na połówkowych był w 33 centylu (355g w 20+5).

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Hej dziewczyny z rana ;) Wczoraj świeciło pięknie słońce,dziś już leje ale ma być burza,więc czekam :D Lubię ten dreszczyk emocji podczas burzy :D Ugryzłam się w wartę parę dni temu i oczywiście już mi się afty w tym miejscu porobiły..U nas tez remont ale nawet mówić mi się nie chce.Mamy domek i cały jest do remontu.Zdążymy pewnie tylko z salonem i pokojem dla małej ehh.



    Marilen ja zdecydowałam się na Silver cross surf expedition.Już mam zamówiony :)

    Jeszcze miałam pisać,że ostatnio zainteresowałam się biodegradalnymi pieluchami i wiem,że u siebie mam Bambo nature ale planuję jeszcze poszukać,może znajdą się inne.Naprawdę fajnie by było używać takich a nie zwykłych pampersów,które rozkładają się 500lat :)

    Ja wstępnie zdecydowałam się na Silver Cross Surf3 Henley, widziałam na żywo tego expedition i kojarzył mi się z moją starą sofą ( tkanina), mój mąż chciał właśnie taki, ale wiadomo kto decyduje w tym temacie ;P

    Ale teraz weszłam na stronę silver crossa i widzę jeszcze jeden model, który mi chyba umknął: Coast Flint. Podoba mi się i ma większy kosz. Tyle, że Surf ma ciekawszą tą ramę. Ciekawe jak szybko będziemy zmieniać w razie czego.
    Widziałam też na targach w jednym sklepie, ten Cosatto, ktory pokazywałaś i bardzo fajny był, taki lekki i zwrotny. Lżejszy od silvera nawet, Tylko trudniej najeżdżał na schodek np, niż Silver i te zielone dodatki, mnie zniechęciły. Ale fajny jest też model Mademoiselle z Cosatto Wow właśnie.
    Kurcze, muszę ostatecznie zdecydować. Wprawdzie u nas czeka się jakieś 2/3 tyg. Ale lepiej już mieć to z głowy.

    A dziewczyny co sądzicie o wanienkach składanych? denerwuje mnie ta normalna, wielka kolumbryna stercząca w łazience, chętnie bym ją chowała. W Polsce takie kosztują ok. 180-200zł, ale na aliexpress jest ich dużo już od 45zł :P

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja kupiłam stokke flexi bath, płaciłam 160zł

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    No ja kupiłam stokke flexi bath, płaciłam 160zł

    Tylko do niej nie ma żadnego stelaża prawda?
    Pamiętam przy pierwszym dziecku, szybko stelaż dokupiłam bo mój kręgosłup nie dawał rady. A teraz jest tylko gorzej. NAjchętniej kupiłabym składaną na płasko, ale taką która pasowałaby do tego klasycznego wysokiego stelaża, który zresztą nadal mam.


    7u229jcgzsq578gy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko minus tych składanych jest taki, że nie ma do nich stelaży :( Też ciągle się waham z wanienką...

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen no może się kojarzyć tak ten materiał hehe :D Henley jest też ładny i mogłam go brać od razu ale ostatecznie stwierdziłam,że do dziewczynki pasuje jaśniejszy kolor-Henley jest jednak bardzo ciemny a będzie środek lata,więc zdecydowałam się jednak na expedition :) Z cosatto woow to spodobał mi Golightly,jednak nie ma w Nl tych wózków,więc nie było mowy o kupnie.

    Ja się też zastanawiam,czy nie kupić takiej składanej wanienki-mają one stelaż?

    Dziś mała spodobała sobie okolice szyjki,więc przyjemności z ruchów dziecka dziś nie będzie auuu :/

    Witaj aluis ;) rozgość się w naszych skromnych progach :)

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Tylko do niej nie ma żadnego stelaża prawda?
    Pamiętam przy pierwszym dziecku, szybko stelaż dokupiłam bo mój kręgosłup nie dawał rady. A teraz jest tylko gorzej. NAjchętniej kupiłabym składaną na płasko, ale taką która pasowałaby do tego klasycznego wysokiego stelaża, który zresztą nadal mam.
    tego nie wiem, musiałabyś przedzwonić do sklepu 3kiwi i zapytać ich o stelaże, bo nawet jeśli stokke nie robi, to pewnie wiedzą, który stelaż pasuje :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Marilen no może się kojarzyć tak ten materiał hehe :D Henley jest też ładny i mogłam go brać od razu ale ostatecznie stwierdziłam,że do dziewczynki pasuje jaśniejszy kolor-Henley jest jednak bardzo ciemny a będzie środek lata,więc zdecydowałam się jednak na expedition :) Z cosatto woow to spodobał mi Golightly,jednak nie ma w Nl tych wózków,więc nie było mowy o kupnie.

    Ja się też zastanawiam,czy nie kupić takiej składanej wanienki-mają one stelaż?

    Dziś mała spodobała sobie okolice szyjki,więc przyjemności z ruchów dziecka dziś nie będzie auuu :/

    Witaj aluis ;) rozgość się w naszych skromnych progach :)

    U nas chłop, więc może być ciemny. Ten Cosatto spodobał się i mnie i córuni starszej, ale uświadomiłam ją, że róż na wózku chłopięcym nie uszczęśliwiłby raczej braciszka ;P Dlatego ta Mademoiselle nam się spodobała, bo też black&white jest.

    Z wanienek to są rożne, ale żadna nie ma wysokiego stelaża, natomiast pytanie czy nie pasuje do uniwersalnego.


    7u229jcgzsq578gy.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo to jak jest chłopak,to jak najbardziej Henley pasuje :) nie zastanawiałabym się :)
    Właśnie co do wanienek,to też mi na stelażu zależy ale może by się dało na komodzie hmm muszę to jeszcze rozważyć.

    Ja dziś pierwszy raz o zastrzyki zapomniałam i spóźniłam się 3godz.🤦🏼‍♀️ Czytałam jakiś wątek na różu i tam jakaś dziewczyna pytała o zastrzyki a ja tylko "O fuck" 😂😂😂 ach ten kalafior ciążowy zamiast mózgu 🙄

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • aluis Debiutantka
    Postów: 15 17

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chyba postawimy na wanienkę wieloryba ze Skip Hop. Co myślicie? Praktyczna czy tylko ładna? :D
    https://www.fabrykawafelkow.pl/91300-thickbox_default/skip-hop-wanienka-wieloryb-moby-grey.jpg

    ckaiqqmzy1bvzvab.png


    4 cs -> są 2 kreski <3

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Oo to jak jest chłopak,to jak najbardziej Henley pasuje :) nie zastanawiałabym się :)
    Właśnie co do wanienek,to też mi na stelażu zależy ale może by się dało na komodzie hmm muszę to jeszcze rozważyć.

    Ja dziś pierwszy raz o zastrzyki zapomniałam i spóźniłam się 3godz.🤦🏼‍♀️ Czytałam jakiś wątek na różu i tam jakaś dziewczyna pytała o zastrzyki a ja tylko "O fuck" 😂😂😂 ach ten kalafior ciążowy zamiast mózgu 🙄

    Spoko, ja miesiac temu poszlam spac i nie zrobilam zastrzyku, przypomniałam sobie rano jak wstałam więc zrobiłam rano i teraz robię rano :D

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aluis wrote:
    My chyba postawimy na wanienkę wieloryba ze Skip Hop. Co myślicie? Praktyczna czy tylko ładna? :D
    https://www.fabrykawafelkow.pl/91300-thickbox_default/skip-hop-wanienka-wieloryb-moby-grey.jpg

    Ja uważam, że jest za mała. Przy pierwszym dziecku kupiliśmy od razu taką na 100cm i bardzo dobrze zrobiliśmy, mimo, że córa urodziła się sporo poniżej 3kg, pamiętaj że do tej wanienki musi się zmieścić jeszcze Twoja ręka, bo jakoś trzeba dziecko myć itd, do tego dziecko rodzi się ok. 55cm średnio, zaraz nosi rozmiar ubranka 62/68 więc wanienka o długości 70cm dla leżącego jeszcze dziecka jest dosyć ciasna. No chyba, że planujesz ją szybko zmienić, lub kąpać w wannie ( kręgosłupie drogi miej się na baczności!) :)

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja polecam na samym początku wanienkę najprostszą na stelażu a potem leżaczek do kąpieli. Ja od 4 mż syna używałam i kochał dzięki temu się kąpać - kładłam go, potem trochę wody do wanny i delikatne polewanie :)

    gann3e3k131pma53.png
  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wybralam wanienke Cam - dl 97 cm wiec troche posluzy
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f88c1c1d58e5.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 20:07

    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po. Ryszard wagę ma dalej przeciętną- 1450 gr :) Dalej miednicowo, cała reszta dobrze. Za cztery tygodnie mam zacząć chodzić do szpitala na ktg. O ile się nie zacznie wcześniej to ze względu na cukrzycę 29 maja mam się zgłosić na patologię i zaczną powoli działać w stronę porodu.

    Lady_Dior, Lorella, Pimka, Rudzik1, Mama Wojtka lubią tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    A ja polecam na samym początku wanienkę najprostszą na stelażu a potem leżaczek do kąpieli. Ja od 4 mż syna używałam i kochał dzięki temu się kąpać - kładłam go, potem trochę wody do wanny i delikatne polewanie :)

    Najprostsza najlepsza, ta 100cm, tyle, że my zastanawiamy się nad czymś co nie zajmie dużo miejsca. Najlepsza opcja to składana na 100cm np, ale takiej nie znalazłam póki co :/

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Ja już po. Ryszard wagę ma dalej przeciętną- 1450 gr :) Dalej miednicowo, cała reszta dobrze. Za cztery tygodnie mam zacząć chodzić do szpitala na ktg. O ile się nie zacznie wcześniej to ze względu na cukrzycę 29 maja mam się zgłosić na patologię i zaczną powoli działać w stronę porodu.
    Super ze wszystko w porzadku! Wszystko zaczyna sie robic coraz bardziej realne. Nasze malenstwa juz niedlugo beda z nami :)

    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • asylia Autorytet
    Postów: 478 416

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zaglądam do Was, ale praktycznie zawsze na telefonie, a wtedy z odpisywaniem na bakier.
    Nie ukrywam, że zdecydowanie przyjemniej i szybciej komunikować mi się na FB.


    Jesli ktoś zyczy sobie jakąś aktualizację na pierwszej stronie to proszę o priv - w postach na bank mi umknie bo raczej nie nadrabiam poprzednich stron.

    7u22rjjg269yrzch.png
  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro rano jadę do laboratorium na morfologię i mocz zobaczymy co z moją anemią. W środę wizyta u ginekologa prowadzącego. Mam wrażenie, że Franek odwrócił się główka w dół, ponieważ zupełnie inaczej czuję ostatnio jego ruchy. Czekam na zamówienie z mylily zamówiłam tam 2 kocyki, poduszkę ta do wózka i prześcieradło do gondoli bardzo mi się spodobał motyw z piórkiem i musialam zamówić jak wpadł rabat na całe zakupy-20% . Dzisiaj mam bardzo kiepskie samopoczucie cały dzień jestem bez energii i prawie cały spędziłam w łóżku.

‹‹ 472 473 474 475 476 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ