X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 25 marca 2019, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie, ze skierowaniem do szpitala. Oczywiście we Wrocławiu, a nie w Oławie... Szyjka skrócona 15mm) i rozwarta(1cm) a 3 tygodnie temu wszystko było ok. Nie wiem czy to będzie krótszy,czy dłuższy pobyt i co będą robić. Ogólnie jestem zaskoczona, bo wszystko zawsze było wzorowo, a szyjka nie chciała puścić nawet przy skurczach porodowych. Z dziećmi ok, ważą równo po 1362g, pomimo różnych wymiarów. Oby się udało dociągnąć te kilka tygodni...

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:38

    Mama Wojtka lubi tę wiadomość

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 26 marca 2019, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lorella wrote:
    Super ze wszystko w porzadku! Wszystko zaczyna sie robic coraz bardziej realne. Nasze malenstwa juz niedlugo beda z nami :)
    No nie??? Ja dziś aż nie mogłam uwierzyc- że jak to? Za dwa miesiące wywoływanie? 😱

    Swoją drogą strasznie boję się tego wywoływania. Muszę postarać się ruszyć Młodego wcześniej...

    gann3e3k131pma53.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 26 marca 2019, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Na szczęście coraz szybciej :D Jak dobrze pójdzie to jeszcze 10-12 tygodni i mały będzie z nami. Na szczęście moja ciąża raczej z tych nudnych, chyba że sama sobie wymyślę coś absurdalnego do zamartwiania się wieczorami :P

    To ciekawe, bo z tego co pamiętam to miałaś owulację kilka dni wcześniej niż ja mimo iż z OM termin wypada nam tak samo. Tylko trzeba pamiętać, że miałaś trochę przebojów na początku to może dlatego maluch mniejszy. Długo Cię trzymała hiperka?

    Ja dopiero we wtorek za tydzień mam USG to się dowiem jak z wagą małego, ale na połówkowych był w 33 centylu (355g w 20+5).

    U nas do połówkowego jeszcze Mały był do przodu, tylko na tej ostatniej wizycie ( ja mam zwykłe usg na każdej, a wizyty tak co 3 tyg) ta różnica wyszła, ale lekarka nie zwróciła uwagi na to żeby coś było nie tak. Mam nadzieję, że w środę dowiem się, że podgonił.

    A hiperka trzymała mnie dosyć długo. Jajniki nie malały. Zastrzyki muszę nadal robić. Mam nadzieję, że nie będzie to miało wpływu na termin porodu, bo doktorek straszył mnie przedwczesnym.

    Super, że u Was wszystko OK.
    Mnie tak biodro boli, ale to chyba przez to, że dużo leżę w tej ciąży. Bo tylko to lewe wlaściwie boli.

    No i brzuch!!!! dziewczyny też macie wrażenie, jakby to dziecię Wam już wychodziło i brzuch jak kamień tam nisko nisko? ja na wpół zgięta chodzę wieczorami szczególnie. A nie daj Bóg jak popiję dużo w ciągu dnia, to umieram z tym brzuchem!
    Mam wrażenie, że teraz to już coraz gorzej będzie i będzie się dłużył czas bardzo do tego czerwca :P

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 marca 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    No nie??? Ja dziś aż nie mogłam uwierzyc- że jak to? Za dwa miesiące wywoływanie? 😱

    Swoją drogą strasznie boję się tego wywoływania. Muszę postarać się ruszyć Młodego wcześniej...

    Mnie w 37tc zdejmą szew, także równo za 10 tygodni wracam do szpitala i... zobaczymy :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • ttuska Autorytet
    Postów: 355 125

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Wojtka ogromne kciuki! Ty masz pessar założony? Jak nie to może założą i wypuszcza do domu z zaleceniem oszczedzania

    w4sqkrnt373m17ix.png
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:38

  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    No nie??? Ja dziś aż nie mogłam uwierzyc- że jak to? Za dwa miesiące wywoływanie? 😱

    Swoją drogą strasznie boję się tego wywoływania. Muszę postarać się ruszyć Młodego wcześniej...
    Powiem ci ze myslalam ze ta ciaza bedzie dluzyc mi sie okropnie a prawda jest taka ze zlecialo zanim sie obejrzalam. Ja tez mam zamiar troszke wczesniej probowac tylko zobaczymy co nam z tego wyjdzie ;)

    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Lady dior piękne wybrałaś te kolorki do pokoju dziecinnego. Zazdroszczę domu, ale nie zazdroszczę remontu.
    Podobno w ciąży obniżona hemoglobina to zjawisko fizjologiczne. Też mam niską, a lekarz niczego mi nie kazał zażywać.


    Marilen skąd takie informacje, że hiperka powoduje poród przedwczesny? Ja tez miałam lekką hiperstymulację, więc trochę mnie zmartwiłaś.


    Od profesora. Stąd całą ciążę biorę duphaston w dużej ilości, cyclogest, itd, ale być może nie dotyczy to niewielkiej hiperki. U mnie była mocna bardzo. Bardzo długo się utrzymywała. Jajniki powiększone do 10cm prawie każdy. Wodobrzusze takie, że teraz i wtedy miałam identyczny brzuch. Płynu w otrzewnej było tyle, że spałam na siedząco bo szło do opłucnej itd.
    A u Ciebie jak to wyglądało?

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:38

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Wojtka wrote:
    Ja po wizycie, ze skierowaniem do szpitala. Oczywiście we Wrocławiu, a nie w Oławie... Szyjka skrócona 15mm) i rozwarta(1cm) a 3 tygodnie temu wszystko było ok. Nie wiem czy to będzie krótszy,czy dłuższy pobyt i co będą robić. Ogólnie jestem zaskoczona, bo wszystko zawsze było wzorowo, a szyjka nie chciała puścić nawet przy skurczach porodowych. Z dziećmi ok, ważą równo po 1362g, pomimo różnych wymiarów. Oby się udało dociągnąć te kilka tygodni...
    do jakiego szpitala pojechałaś? Kliniki mają najlepszy oddział neonatologiczny w całym Wrocławiu.
    Bliźniaki coraz większe więc może dlatego szyjce coraz trudniej. Może założą Ci pessar, a w międzyczasie leż grzecznie :)
    Jak nie masz skurczy, to pewnie zrobią Ci posiew (skracać się może też od bakterii) i będą obserwować. Jeśli posiew wyjdzie jałowy to może zdecydują się na pessar, chciaż jak ja czytałam, to szwy i pessary mają sens do 24/26tc potem raczej każą leżeć.
    Melduj co tam u Was!

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą, ja nie wiem co z tymi szyjkami. W ogóle czuje się troche oszukana przez świat, że mówi się o różnych dolegliwościach w ciąży, a nie uprzedza się o tym, że szyjka jest ważna :D Ja np. nie wiedziałam, że takie rzeczy mogą się dziać.

    A jak czytałam sobie ostatnio o szyjkach, to znalazłam artykuł o tym, że przy chorobach reumatologicznych z pakietu ANA3, a w szczególności przy toczniu i tym moim zapaleniu wielomięśniowym, niewydolność szyjki jest raczej pewniakiem :o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 09:55

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Pimka ja czuję kręgosłup jak więcej pochodzę albo siedzę. Zapisałam się nawet na fizjoterapię, ale chyba zrezygnuję, bo mnie łapią skurcze przy każdej zmianie pozycji.
    Piękne rzeczy pokazujecie dziewczyny. Krzesełko Stokke Steps bardzo mi się spodobało.

    Rudzik, to poproś niech Ci zakłada tylko tejpy na kręgosłup i brzuch i do domu. Ja chodziłam do fizjo uroginekologicznego zanim wylądowałam w szpitalu i już wtedy wiedziałyśmy, że z szyjką może być różnie dlatego tylko tejpy i do domu. Czasem jeszcze mi coś tam rozmasowała :)

    Z fajnych rzeczy jeszcze dla dzieci, to przez fizjoterapetów dziecięcych są polecane maty DWINGULER do zabawy, bo te skip-hopa podobno nie są do końca najlepsze, ale też nie najgorsze.

    U nas malowanie zaczynamy 8.04 i tak sobie myśle, że to będzie dla mnie trudne tak nie porządkować po malowaniu, no ale są rzeczy ważne i ważniejsze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 09:48

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie nie wyobrażam wydać 300 czy 500zł na matę...

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:38

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:38

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Magda dzięki za radę odnośnie fizjoterapii. Może jednak się wybiorę.
    Właśnie myślałam o takiej macie dla malucha. Do spania chyba zdecyduję się na kosz Mojżesza, więc na dzień przyda się mata do trenowania obrotów na brzuszek. Zastanawiam się tylko czy kupić od razu, czy dopiero w okolicy 3 miesiąca. A może dla niemowlaka lepsza byłaby taka mata edukacyjna na początek?
    Odnośnie malowania, to mimo bałaganu i niedogodności z tym związanych, to aż miło popatrzyć na takie świeżutkie ściany :)

    Ja na razie nie kupuje maty, bo zamierzam iść z małym do fizjo dziecięcego, żeby mi powiedział, co konkretnie dla
    niego będzie dobre :) Czyli jakie zabawki, gdzie je i jak mu je pokazywać, jak jego kłaść itp. itd. :)

    My mamy czarnego psa więc myślę, że nasz pies na początku będzie niezłą atrakcją do obserwowania :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 11:10

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Ja sobie nie wyobrażam wydać 300 czy 500zł na matę...
    Freyja, jest tyle rzeczy na rynku, że każdy wydaje tyle, ile może i chce wydać :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aluis- witaj :)
    Mama Wojtka trzymamy kciuki! Dawaj znac koniecznie
    Oleska! Ryszard to już duzy chłopak :) ja jutro się dowiem jak moja :)
    Ja właśnie czekam na wosk co by trochę Bożenę ogarnąć ale boje się ze zbyt wiele nie wytrzymam :o

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenK wrote:
    Aluis- witaj :)
    Mama Wojtka trzymamy kciuki! Dawaj znac koniecznie
    Oleska! Ryszard to już duzy chłopak :) ja jutro się dowiem jak moja :)
    Ja właśnie czekam na wosk co by trochę Bożenę ogarnąć ale boje się ze zbyt wiele nie wytrzymam :o

    Ojezu zazdroszcze Ci! Nie sądziłam, że będę zazdrościć wosku, ale zakaz wychodzenia z domu robi swoje :D
    Chciałabym sobie kiedyś usunąć owłosienie laserem, ale nie jestem jeszcze przekonana.

    GreenK lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 473 474 475 476 477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ