X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zastanawia czy shnuggle jest odpowiednia dla noworodka, przecież nie powinno się sadzać takiego malucha.

  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 24 marca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zastrzyków na tym etapie to nie jest źle. Przydaje się uhodowane wcześniej sadełko ;) jak wokoło pępka nie dało rady już kłóć to lekarka powiedziała że mogę się przenieść na uda. Ale na udach robiły mi się okropne krwiaki wiec na następnej wizycie jak je zobaczyła zaproponowała boczki. Przez cycki boczków nie widzę wiec robię zastrzyki przed lustrem ;)

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 25 marca 2019, 01:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Magda-mbc dzięki ;) pewnie-niech mają te nasze dzieciaki 😊 Mam pytanie do Ciebie-bierzesz jeszcze Wit.z grupy B ? B12 jaką dawkę? Czysta ciekawość :)

    Rudzik1 ja jestem w trakcie remontu domu-dostaliśmy dom i jest tam do robienia wszystko.Nie wiem jak my się z tym do narodzin uporamy.Co do koloru ścian dla małej to prawdopodobnie wybiorę róż z kremem 😁
    Tak te 2kolory pieluszek mi się spodobały,że pomyslalam,że tak ściany pomaluję ale to jeszcze nie jest w 100% pewne.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a44d66e4738d.jpg

    Takana5 super maluchy rosną 😊

    GreenK ja z produktów aptecznych nie mam tylko kropelek na kolki a tak chyba wsio ☺



    Hej, hej, widziałam, że pisałaś kiedyś o wózkach Silver Cross i Cosatto Wow. Zdecydowałaś się na któryś? moje wybory padły dokładnie tak samo na te modele na razie. I tak dumam i dumam :D

    7u229jcgzsq578gy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 04:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, hej Marilen, jak tam u was? :)

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie pewnie na fb siedzą :P niech ktoś opowie co tam u fb-owych dziewczyn :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) my weekendowo wyskoczyliśmy nad jeziora. Ale jednak to było męczące. Podróż + spacery dały mi w kość. Wczoraj już miałam tak bolesne skurcze co kilka minut ze serio myślałam ze urodzę w samochodzie :/. A normalnie nawet bym nie odczuła zmęczenia. W niedziele po 6km spaceru odcięło mi dosłownie prąd :) .
    Ale w nocy odespal i dziś jest już dobrze.
    W tym tyg planuje ogarnąć pokoik tyle ile się da + komody i do Wielkanocy wyprawkę :)
    U fb dziewczyn dobrze ale to już onemusza sameopowiedziec ;) zaraz im napisze zeby nie porzucały naszego forum :)
    Ja w środę mam usg i już przebieram nogami ^_^

  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Na fb królują tematy wyprawkowe i związane z cukrzycą ciążową :)

    Ja do końca tygodnia muszę ogarnąć torby do szpitala. W sobotę czeka mnie przeprowadzka. I to taka że rzeczy jadą do domu który jest w trakcie remontu a my na najbliższe tygodnie spędzimy u szwagierki tylko z podstawowymi rzeczami. Także muszę za wczasu przygotować torby dla własnego bezpieczeństwa i spokoju ducha.

    Magda - mbc, GreenK, Mama Wojtka lubią tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4877 4028

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny z rana ;) Wczoraj świeciło pięknie słońce,dziś już leje ale ma być burza,więc czekam :D Lubię ten dreszczyk emocji podczas burzy :D Ugryzłam się w wartę parę dni temu i oczywiście już mi się afty w tym miejscu porobiły..U nas tez remont ale nawet mówić mi się nie chce.Mamy domek i cały jest do remontu.Zdążymy pewnie tylko z salonem i pokojem dla małej ehh.

    Magda-mbc fajne te mebelki :) a wanienka mnie zaskoczyła-nie miałam pojęcia,że takie istnieją :) Naprawdę ciekawy pomysł.

    GreenK kurczę może lepiej się tak nie forsuj :/ Chyba nie pozostaje nam nic innego,jak odpoczywanie-ja chodziłam wczoraj po Ikei 2godz.i jestem w szoku,że brzuch potrafi tak ciążyć,że skurcze się pojawiają co chwilę.Myslałam,że takie samopoczucie to grubo po 30tc a tu taka oto niespodzianka..

    Marilen ja zdecydowałam się na Silver cross surf expedition.Już mam zamówiony :)

    Jeszcze miałam pisać,że ostatnio zainteresowałam się biodegradalnymi pieluchami i wiem,że u siebie mam Bambo nature ale planuję jeszcze poszukać,może znajdą się inne.Naprawdę fajnie by było używać takich a nie zwykłych pampersów,które rozkładają się 500lat :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 09:13

    GreenK, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Napisałam dlugasnego posta i sobie skasowałam, więc teraz będzie krocej ;)

    Magda, cieszę się, że po wizycie dobre wieści, oby było już z górki. Komoda piękna i myślę, że będziesz z niej zadowolona (w końcu to Stokke). Synek ma krzesełko Stokke Steps i jestesmybz niego bardzo zadowoleni. Teraz kupuje drugie, żeby Młody mógł być z nami przy stole od pierwszych dni. Nad tą wanienka też się zastanawiałam w poprzedniej ciąży, ale ostatecznie kupiliśmy Beaba i jestem z niej bardzo zadowolona, więc i teraz będzie nam służyła.

    Lady, najlepszy termometr jaki spotkałam i jakiego używamy w domu to Visiofocus. Elektroniczne na dłuższą metę są niewygodne, bo pomiar najbardziej wiarygodny u niemowląt jest w odbycie, a nie wyobrażam sobie w srodku nocy kilka razy rozbierać i budzić goraczkujacego malucha tylko po to, żeby skontrolować temperaturę.

    Ttuska, ja mam nianie Switel BCF930. Nie mam do niej zarzutów, także polecam.

    ttuska lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika, ja kupiłam tripp trappa z newbornsetem, potem dokupię babyseta.
    Jeszcze tylko łóżeczko, materac i lampa stojąca i kącik meblowy względnie będzie gotowy :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, mi się bardziej Steps podobał i ma głębsze siedzisko, choć Tripp Trapp teoretycznie starcza na dłużej. Z opinii znajomych wiem, że oba są na równi fajne.
    My tym razem nie szalejemy z meblami. Bruno będzie miał mebelki po Mikołaju, a jemu kupiliśmy "bardziej dorosłe" ;) Poza tym jesteśmy w trakcie budowy, więc nie chce kupować rzeczy, które potem mi się nie przydadzą w nowym wnętrzu.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika wrote:
    Magda, mi się bardziej Steps podobał i ma głębsze siedzisko, choć Tripp Trapp teoretycznie starcza na dłużej. Z opinii znajomych wiem, że oba są na równi fajne.
    My tym razem nie szalejemy z meblami. Bruno będzie miał mebelki po Mikołaju, a jemu kupiliśmy "bardziej dorosłe" ;) Poza tym jesteśmy w trakcie budowy, więc nie chce kupować rzeczy, które potem mi się nie przydadzą w nowym wnętrzu.

    o to to, ja dlatego łóżeczko biorę jakieś mega zwykłe, którego nie będzie mi się żal pozbyć.

    A komoda jest na tyle w naszym stylu, że na pewno znajdzie swoje miejsce w nowym mieszkaniu.
    U mnie znajomi mają głównie tripp trappy więc poszłam za ciosem :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • aluis Debiutantka
    Postów: 15 17

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Mogę dołączyć? :) Termin na 01.06 moja pierwsza ciąża. Bardzo potrzebuję wsparcia - cukrzyca ciążowa i krótka szyjka - pessar. Myślałam, że mam mega pecha z tą szyjką, a widzę że sporo was tutaj szyjkowych, to chcąc nie chcąc trochę dodaje otuchy :)

    Mama Wojtka, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    ckaiqqmzy1bvzvab.png


    4 cs -> są 2 kreski <3

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, aluis, no ja mam szew, więc jestem jedną z tych z szyjkowym problemem i uziemnioną w domu ;)
    I też myślałam, że to chyba się zdarza super rzadko, bo nigdy nie słyszałam o takiej przypadłości, a tu się okazuje, że to nie jest takie niespotykane :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Pimka Autorytet
    Postów: 1250 3088

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2020, 12:19

    2021:➡️12.02 długi protokół
    22.03🎯15 dojrzałych
    ❄4AA❄3BB❄3BC

    🍀29.05 4AA 7dpt-44,05; 10dpt-158,3; 12dpt-447,0; 14dpt-1075,0; 19dpt-7018, 26dpt mamy ❤rośnij Kropelinko🙏Intralipid+Accofil+Atosiban+Neoparin+Embroglue+Metypred
    2020: z rozmrożonych oocytów:
    4BB❌ 6t2d😥(puste jajo)2BB❌ nieudany😔2/3BC ❌CB😔2/3CB(5doba),3CB(6doba)❌nieudany😔

    2018: protokół krótki:🎯12 dojrzałych, 6 zamrożonoDo 5 doby dotrwał tylko 1(3AC)
    ✅nasz cud urodzony w Dzień Matki❤

    O Nas:
    ♀️Ja
    Histeroskopia-CD3 wysokie👎CD56-NK👎 CD138👍
    👎niedrożne jajowody👎mthrf hetero,👎IO od IX 2020👍hormony 👍edopoduszka👍AMH-3,14
    👍immunologia
    ♂️On-
    👎👍morfologia 2%(2018)-->4%(2020)-->6%(2021);👎ruchliwość- 24,2%👎mthrf homo
    👍test HBA-87%👍test stresu oksydacyjnego plemników👍Fragmentacja DNA-91%
  • aluis Debiutantka
    Postów: 15 17

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka masz długość szyjki? :) ja tydzień temu miałam 1,8 cm i wtedy tez lekarz zdecydował o pessarze. Leżysz plackiem? Bo ja większość dnia leżę, ale posiłki sobie sama szykuję (na siedząco) ;))
    Pytałam lekarza o te szyjki, to mówił ze to rzadkość bo obecnie na 50 pacjentek które ma, jestem drugą z pessarem :p

    ckaiqqmzy1bvzvab.png


    4 cs -> są 2 kreski <3

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nową koleżankę :)

    Ja dzisiaj wizytuję i mam USG po raz pierwszy u nowego lekarza. Idę do tego który pracuje na porodówce w wybranym przeze mnie szpitalu i chcę go o wszystko dziś wypytać. Nie mogę się doczekać aż podejrzę ile już ma ten mój Ryszard 😍

    aluis, GreenK lubią tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    O, hej Marilen, jak tam u was? :)

    Hej kochana, właśnie zobaczyłam wiadomość od Ciebie, jakoś mniej mnie tu bylo, a do tego nie miga mi koperta po zmianach.

    U nas leci, choć ta ciąża w porównaniu z pierwszą, to koszmarek jakiś. Biodro boli, brzuch jak kamień, mam wrażenie, że wybuchnę któregoś dnia, choć wszyscy mówią że brzucha nie mam wcale na 29 tc.

    W środę mam wizytę, mam nadzieję, że będzie wszystko OK, bo na ostatniej Mały był trochę do tyłu, tzn jakoś w opisie wyszła 2 tyg młodsza ciąża niż z OM.
    Ale lekarka mówiła, że wszystko jest OK. Więc zobaczymy.

    Tobie też ten czas tak szybko leci? :D U was czytałam, że OK? :)

    7u229jcgzsq578gy.png
  • aluis Debiutantka
    Postów: 15 17

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka widzę ze jesteśmy na tym samym etapie:) a dlaczego zmieniłaś lekarza?

    ckaiqqmzy1bvzvab.png


    4 cs -> są 2 kreski <3

  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-). Ja wieczorem wizytuję. Ciekawe jak sytuacja wygląda. Przed południem zaliczyłam endokrynologa i mimo dobrych wyników mam nadal brać euthyrox. Kondycję mam tragiczną, ledwo trochę pochodzę to brzuch twardy, ciągle mi się chce sikać. Jednak jest różnica między ciąża pojedynczą a mnogą... Weekend spędziłam u rodziców, trochę odpoczęłam. Po podróży odkryłam, że nogi przy kostkach są spuchnięte... Zdecydowanie ciąża to piękny stan ;-P. Z drugiej strony wiem, że po porodzie z trójką małych dzieci wcale nie będzie przyjemniej ;-)

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
‹‹ 471 472 473 474 475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ