X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Klara87 Autorytet
    Postów: 261 236

    Wysłany: 1 listopada 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asylia, ja prosiłam o dopisanie :)
    Klara87 - 31l., Córka(18.12.2015), 3 ciąża, TP 25.06.2019

    16udugpjp1ufwrk7.png
    1usapx9iwyl0ra73.png
    Aniołek - 29.07.2014 (12tc)
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 1 listopada 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara . Czy Ty masz dobry termin porodu ? Ja też mam dziś 7+1 tv A termin mam na 19.06.

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 1 listopada 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita wrote:
    Kalika, a skąd zamawiasz swoje koreańskie kosmetyki? Masz jakąś sprawdzoną stronę?
    Poczytam dzisiaj o nich trochę. Z tego co widziałam tak ogólnie kosmetyki koreańskie nie są tanie.
    Systematyczność jest ważna, oczywiście. Nie zawsze mam czas stosować wszystkiego co mam w szafce, ale staram się ;)
    Kupuje online. Dotychczas zamawiałam w Kontigo, Topestetic, Beautikon. Ceny faktycznie dość wysokie, ja zwykle poluje na promocje.

    Nita lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 1 listopada 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita wrote:
    Ja mieszkam w UK i tutaj prowadzenie ciąży wygląda zupełnie inaczej. Do 12 tygodnia nie ma żadnego USG, a w razie jakichś plamień czy czegokolwiek, nie zrobią nic, bo uważa się, że silna i zdrowa ciąża musi się sama utrzymać. Duphastonu czy luteiny nikt tutaj nie zna. Nie ma czegoś takiego. Duphaston zdaje się nawet jest na liście leków zakazanych a tym bardziej nie jest zalecany przy zdrowej ciąży, kiedy nic się nie dzieje. Przez całą ciążę nie ma żadnych spotkań z ginekologiem, tylko z położną. USG są tylko dwa lub trzy przez całą ciążę i wykonuje je przeszkolony radiolog. Chorobowego kobietom pracującym też nikt nie wypisze. Każda ciężarna pracuje, no chyba, że naprawdę ciąża jest zagrożona lub coś poważnego się dzieje. Jak to mówią co kraj to obyczaj :)
    U mnie dokladnie to samo z tym ze pierwsze usg 18 tc ciaze prowadzi rodzinny pierwsza wizyta dopiero okolo 10tc nie szybcije chyba ze ktoś sie uprze ale lekarz nie zalozy i tak karty .. i nie ma lekow na utrzymanie dopiero jak cos sie dzieje w 6 mies to klada na szpital

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 1 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogole to od wczoraj fatalnie sie czuje ledwo co zyje dopiero na wieczor mi przeszlo dzis to samo dopiero po 14mi przeszlo

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 1 listopada 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka, a Ty w jakim kraju mieszkasz?

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Klara87 Autorytet
    Postów: 261 236

    Wysłany: 1 listopada 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Klara . Czy Ty masz dobry termin porodu ? Ja też mam dziś 7+1 tv A termin mam na 19.06.
    Wg daty ostatniej miesiączki 19.06., a wg usg 25.06. Ginekolog zapisał termin wg usg, dlatego też taki podałam.

    Czy lepiej trzymać się jednak terminu wg om?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 17:03

    16udugpjp1ufwrk7.png
    1usapx9iwyl0ra73.png
    Aniołek - 29.07.2014 (12tc)
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 1 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara87 wrote:
    Wg daty ostatniej miesiączki 19.06., a wg usg 25.06. Ginekolog zapisał termin wg usg, dlatego też taki podałam.

    Czy lepiej trzymać się jednak terminu wg om?

    Ja mam w karcie wpisane dwa terminy porodu. Jeden na 27.05 a drugi na 08.09 i ten drugi jest zaznaczony w kółko że on jest brandy pod uwagę. W karcie mam też wpisane że wczoraj na wizycie był 8tc i wszystkie parametry są tak wpisane. Moim zdaniem jeżeli jest duża różnica to lepiej trzymać się według usg

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 1 listopada 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara87 wrote:
    Wg daty ostatniej miesiączki 19.06., a wg usg 25.06. Ginekolog zapisał termin wg usg, dlatego też taki podałam.

    Czy lepiej trzymać się jednak terminu wg om?
    Myślę, że chyba ginekologa :) czyli ostatnią miesiączka miałaś 12.09 tak jak ja , a pewnie później miałaś owulacje

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 1 listopada 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    U mnie dokladnie to samo z tym ze pierwsze usg 18 tc ciaze prowadzi rodzinny pierwsza wizyta dopiero okolo 10tc nie szybcije chyba ze ktoś sie uprze ale lekarz nie zalozy i tak karty .. i nie ma lekow na utrzymanie dopiero jak cos sie dzieje w 6 mies to klada na szpital
    Myślałam, że jesteś w Polsce. Gdzie mieszkasz?
    Ja będę mieć pierwszą wizytę z położną 8 listopada i wtedy założą mi kartę ciążową, a raczej taką teczkę, bo typowej karty ciąży tu nie ma. Mam nadzieję też, że na tej wizycie dowiem się kiedy będę mieć prenatalne, ale zazwyczaj przychodzi list ze szpitala z ustaloną datą.

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Robaczek123 Przyjaciółka
    Postów: 89 76

    Wysłany: 1 listopada 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    U mnie dokladnie to samo z tym ze pierwsze usg 18 tc ciaze prowadzi rodzinny pierwsza wizyta dopiero okolo 10tc nie szybcije chyba ze ktoś sie uprze ale lekarz nie zalozy i tak karty .. i nie ma lekow na utrzymanie dopiero jak cos sie dzieje w 6 mies to klada na szpital
    Masakra.. Może poszukaj prywatnego polskiego lekarza?

    ckaixzkrztcd3l2i.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 1 listopada 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak polska służba zdrowia daje rade jeśli chodzi o opiekę nad ciezarnymi

    Oleśka11, Ann.ann, kalika, Robaczek123 lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 1 listopada 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wczoraj gin mówiła że jak mała różnica TP to zaleca się trzymać tego z OM, a jak większa niż tydzień to bierze się pod uwagę termin z USG, tylko musi być to usg max do 9-10 tygodnia bo potem już dzieci rosną w indywidualnym tempie.

    Ja mam różnicę między terminem z OM a z USG trzy dni i podkreślony w karcie ciąży mam ten z OM.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 18:44

    mother84 lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 1 listopada 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa wrote:
    Jednak polska służba zdrowia daje rade jeśli chodzi o opiekę nad ciezarnymi
    Ja z kolei się nasłuchałam od znajomych horrorów o porodach w Polsce i szczerze mówiąc bałabym się tam rodzić. Ale u nas też nie jest tak źle. Przez całą ciążę i rok od daty porodu kobieta ma wszystkie darmowe leki na receptę z apteki. Wszystkie dzieci do 16 roku życia mają darmowe leki. Dla wielu Polaków angielska służba zdrowia jest dziwna, opieka nad ciężarną też, ale mimo wszystko to właśnie brytyjska służba zdrowia nadal przoduje w rankingach. Natomiast jeśli coś się dzieje z ciążą po 12 tygodniu to opieka jest na najwyższym poziomie. Oddziały dla wcześniaków są tutaj na najwyższym poziomie, z super sprzętem i doświadczonymi lekarzami.

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • asylia Autorytet
    Postów: 478 416

    Wysłany: 1 listopada 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że to jest gdzieś po środku.

    Fakt - naszych szpitalach i porodach książki można by pisac. Ja byłam tak mocno przerażona opowieściami w koło że zdecydowałam sie na poród prywatny.
    Szalę przeważył nad tym jeszcze mój termin porodu (Święta Bożego Narodzenia).
    Ale.. 'nie przejmowanie się' ciąża do 12tc, pracowanie praktycznie do końca... no średnio dla mnie.
    Patrząc po koleżankach - to połowa dzieci by się nie urodziła, bo dziewczyny maja ma prawdę porządne problemy i jadą na lekarz od początku.

    7u22rjjg269yrzch.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 1 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita wrote:
    Ja z kolei się nasłuchałam od znajomych horrorów o porodach w Polsce i szczerze mówiąc bałabym się tam rodzić. Ale u nas też nie jest tak źle. Przez całą ciążę i rok od daty porodu kobieta ma wszystkie darmowe leki na receptę z apteki. Wszystkie dzieci do 16 roku życia mają darmowe leki. Dla wielu Polaków angielska służba zdrowia jest dziwna, opieka nad ciężarną też, ale mimo wszystko to właśnie brytyjska służba zdrowia nadal przoduje w rankingach. Natomiast jeśli coś się dzieje z ciążą po 12 tygodniu to opieka jest na najwyższym poziomie. Oddziały dla wcześniaków są tutaj na najwyższym poziomie, z super sprzętem i doświadczonymi lekarzami.


    Ja odpisałam o opiece nad ciezarnymi a nie już po :) a wybierając szpital kierowalam się dobrymi opiniami i jak najlepszą opieka dla dzieci. Byłam bardzo zadowolona z opieki okoloporodowej i poporodowej :) czułam się bezpiecznie w tym szpitalu i teraz też zamierzam tam rodzic. Wiadomo czasami zdarzają się t a kie historie że głowa mała. W innym szpitalu znajomej nie robili usg przed porodem bo nie było po co i urodziła SN dziecko 5kg gdzie chyba powyżej 4.5kg to już wskazanie do cesarki. Ale biedna się wtedy omeczyla i mała też. Przez to wyszli dopiero po 2tyg bo były jakieś później komplikacje

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 1 listopada 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dziś ból głowy rozsadza i coś czuję, że jednak zatoki mi wróciły. Czuję ból w okolicach oczu, nosa i uszu. A moje dziecko zdecydowało, że ogórek kiszony może być zjedzony z keczupem i teraz stoi i macza sobie te ogórki :D

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 1 listopada 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita wrote:
    Ja z kolei się nasłuchałam od znajomych horrorów o porodach w Polsce i szczerze mówiąc bałabym się tam rodzić. Ale u nas też nie jest tak źle. Przez całą ciążę i rok od daty porodu kobieta ma wszystkie darmowe leki na receptę z apteki. Wszystkie dzieci do 16 roku życia mają darmowe leki. Dla wielu Polaków angielska służba zdrowia jest dziwna, opieka nad ciężarną też, ale mimo wszystko to właśnie brytyjska służba zdrowia nadal przoduje w rankingach. Natomiast jeśli coś się dzieje z ciążą po 12 tygodniu to opieka jest na najwyższym poziomie. Oddziały dla wcześniaków są tutaj na najwyższym poziomie, z super sprzętem i doświadczonymi lekarzami.
    Nigdy nie mieszkałam w Anglii, ale znam trochę problem od drugiej strony. Masa mieszkających tam osób przyjeżdżajac do Polski na wakacje robi sobie i swoim dzieciom obchód po gabinetach lekarskich celem diagnozowania sie. Często są to rzeczy które faktycznie można na spokojnie zrobić, ale w Anglii nie spotykają się z zainteresowaniem służby zdrowia. Najgorzej gdy przyjeżdżają do Polski po przysłowiową ostatnia deskę ratunku, bo tam kazano brać paracetamol i obserwować. Najciekawsze jest to że wśród rodaków jest masa osób nastawionych roszczeniowo, natomiast Ci którzy zetkneli się z angielska służba zdrowia zawsze są życzliwi i wdzięczni. Nigdzie idealnie nie jest, ale wg mnie nie wypadamy najgorzej na tle innych państw.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 20:08

    Oleśka11 lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 1 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Czarnulka, a Ty w jakim kraju mieszkasz?
    Chwilowo w norwegii

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 1 listopada 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robaczek123 wrote:
    Masakra.. Może poszukaj prywatnego polskiego lekarza?
    U mnie w rejonie nie ma za bardzo polskiego. Ale chce isc prywatnie na usg za w 2.5 tyg .
    W styczniu bede w Pl to pojde do swojego

    Robaczek123 lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ