X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy szczepienia 25 lipca i chyba dzięki tej wizycie u neurologa bedziemy mieli 5w1 na refundacje.
    Wiec ja szczepie 6w1 jesli sie da zamienic, jesli nie to 5w1, doszczepie WZW B (ktora zawiera sie w 6w1), pneumo na NFZ, doplacam do rota i meningokow.

    W przyszłości jeszcze ospa i WZW A i może odkleszczowe zapalenie mózgu.

    Freyja lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 23:00

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik, tak planuję zrobić to jednego dnia. Ja mam baardzo fajnych pediatrów w przychodni i im ufam. Moja chrześnica chodzi do tej przychodni i też miała takie combo i zawsze było okej. Ja wiem, że może być różnie. I nie każdy się na takie combo zdecyduje, ale postanowiłam zaufać lekarce :)

    Neurolog powiedziała, że do 3mż może tak mieć jak ma z tym ssaniem. Zaleca profilaktykę NDT Bobath (postaram się to ogarnąć na nfz).

    Ja po CC ok, nawet bardzo dobrze. Gorzej mnie przeorał ten żołądek niż operacja. Nie sądziłam, że można się tak zaprawić!

    My już całkiem na mm. Problemów z brzuszkiem na razie nie mamy. Ulewa też bardzo niewiele, ale pewnie dlatego, że zjada mało i często.

    Ann ja też się zgadzam z dziewczynami i wiem, że Jerzykowi dobrze by zrobiły te +3tyg. w brzuszku :)

    My też zawijamy, ale mu za gorąco i się złości szybko. A o woombie nie słyszałam, zaraz sobie poczytam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2019, 17:25

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • ttuska Autorytet
    Postów: 355 125

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 trudno stwierdzić po dwóch dniach, ale przy starszej woombie mi się sprawdzilo. U nas problem jest taki, że Iga w ciągu dnia śpi i je, a aktywność się włącza wieczorem. Na dodatek ok 4-5 rano brzuszek boli, bo gazy idą a ona się wierci przez sen. Pomaga położenie na brzuchu, ale w nocy się boję. Dzisiaj nie pidalam esputiconu wieczorem tylko podam w nocy może to będzie sposób

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

    w4sqkrnt373m17ix.png
  • ttuska Autorytet
    Postów: 355 125

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie szczepienia to nam pediatra nie chce łączyć. Podstawowe w czwartek a Rota za 2 tyg

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

    w4sqkrnt373m17ix.png
  • miazmija Ekspertka
    Postów: 123 99

    Wysłany: 1 lipca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Rudzik, tak planuję zrobić to jednego dnia. Ja mam baardzo fajnych pediatrów w przychodni i im ufam. Moja chrześnica chodzi do tej przychodni i też miała takie combo i zawsze było okej. Ja wiem, że może być różnie. I nie każdy się na takie combo zdecyduje, ale postanowiłam zaufać lekarce :)

    Neurolog powiedziała, że do 3mż może tak mieć jak ma z tym ssaniem. Zaleca profilaktykę NDT Bobath (postaram się to ogarnąć na nfz).

    Ja po CC ok, nawet bardzo dobrze. Gorzej mnie przeorał ten żołądek niż operacja. Nie sądziłam, że można się tak zaprawić!

    My już całkiem na mm. Problemów z brzuszkiem na razie nie mamy. Ulewa też bardzo niewiele, ale pewnie dlatego, że zjada mało i często.

    Ann ja też się zgadzam z dziewczynami i wiem, że Jerzykowi dobrze by zrobiły te +3tyg. w brzuszku :)

    My też zawijamy, ale mu za gorąco i się złości szybko. A o woombie nie słyszałam, zaraz sobie poczytam!

    Magda a jakie mm podajesz?

    03.2018 - cp, laparoskopia - usunięty jajowód
    07.2018 - cb
    0d1yqqmzkwp2eupd.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 lipca 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nestle Nan optipro plus HM-0

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dawno mnie tu nie było. Leoś urodził się 18 czerwca, kawał chłopaka bo 3660g i 57cm. Cały czas się siebie uczymy.

    Jeśli chodzi o szczepienia to my jesteśmy umówieni na 6w1 + pneumokoki + rota, a meningokoki dwa tygodnie później.

    Magda - mbc, Oleśka11, Ann.ann, Rudzik1, kalika lubią tę wiadomość

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4878 4031

    Wysłany: 1 lipca 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Freyja-duży synuś :)
    Ja pamiętam jak urodziłam,to se pomyslalam "nie było tak źle-mogłabym drugi raz rodzić " 😜 Teraz z perspektywy czasu zastanawiam się,jak mogłam tak myśleć 😂 Jednak sn to tak ogromny wysiłek-ja zakwasy miałam-tak za nogi trzymałam😂

    Dziewczyny od kiedy powinno się kłaść na brzuszku? Tak mi żal małej :( To nie są kolki ale słyszę,jak jej się w jelitach przelewa,widać jak ją boli,jest niespokojna i ciężko jej przez to spać ehh Na espumisamie pisze od 1wszego miesiąca A Wy stosujecie espumisan? Tak bym chciała jej ulżyć.Myślę,czy nie spróbować z dietą ale jak tak siostra mi mówi,to nie wiem co mogę jeść, bo wychodzi na to,że nic.Jem dużo jogurtów,może to przez to?

    Rudzik1 tu pediatrzy tylko w szpitalach pracują A jak dziecko chore,to po prostu do zwykłego lekarza.

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 lipca 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Gratulacje Freyja-duży synuś :)
    Ja pamiętam jak urodziłam,to se pomyslalam "nie było tak źle-mogłabym drugi raz rodzić " 😜 Teraz z perspektywy czasu zastanawiam się,jak mogłam tak myśleć 😂 Jednak sn to tak ogromny wysiłek-ja zakwasy miałam-tak za nogi trzymałam😂

    Dziewczyny od kiedy powinno się kłaść na brzuszku? Tak mi żal małej :( To nie są kolki ale słyszę,jak jej się w jelitach przelewa,widać jak ją boli,jest niespokojna i ciężko jej przez to spać ehh Na espumisamie pisze od 1wszego miesiąca A Wy stosujecie espumisan? Tak bym chciała jej ulżyć.Myślę,czy nie spróbować z dietą ale jak tak siostra mi mówi,to nie wiem co mogę jeść, bo wychodzi na to,że nic.Jem dużo jogurtów,może to przez to?

    Rudzik1 tu pediatrzy tylko w szpitalach pracują A jak dziecko chore,to po prostu do zwykłego lekarza.

    Na brzuszku możesz już, mamaginekolog zaleca na 5min przed każdym karmieniem :)
    Co do diety matki karmiącej, to mówią, że nie ma czegoś takiego, bo pokarm bierze się z krwi, nie z Twojego żołądka.
    https://mamaginekolog.pl/dieta-okresie-karmienia-piersia/

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 lipca 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Hej, dawno mnie tu nie było. Leoś urodził się 18 czerwca, kawał chłopaka bo 3660g i 57cm. Cały czas się siebie uczymy.

    Jeśli chodzi o szczepienia to my jesteśmy umówieni na 6w1 + pneumokoki + rota, a meningokoki dwa tygodnie później.

    Gratulacje, witaj Leosiu :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4878 4031

    Wysłany: 1 lipca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda-mbc dzięki za odp.Może wodę zmienię na niegazowaną,bo ostatnio gazowaną piję-zawsze odgazuje trochę.Nic dziecko śpi to matka też leci spać 😜 A dziś była marudna od 13 do 22 🙉 także korzystam z tego, że już zasnęła-papa mamuśki 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2019, 22:27

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 1 lipca 2019, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 23:00

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 2 lipca 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Freyja gratulacje! :)

    Lady Dior ja kładę córeczkę na brzuszku od początku. Teraz kiedy męczy się w nocy, to przekładam ją na brzuszek i tak sobie śpi. Widać, że przynosi to jej ulgę. Stosuję espumisan od jakiegoś czasu, ale nie wiem, czy jest jakaś różnica.
    Co do porodu, to zdecydowanie wolałabym już nie rodzić sn, może gdybym miała znieczulenie, to byłoby inaczej.
    Zakwasy też miałam, na początku nie mogłam się nadziwić skąd je mam, a to faktycznie od tego trzymania nóg 😂

    Idę obudzić małego żarłoka i mam nadzieję, że da nam dzisiaj pospać.

    u nas spacery działają cuda. Dziś jedzenie skończył o północy, potem dopiero o 4 rano a potem sie zaczęło dojadanko od po 6 do teraz :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 2 lipca 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My skłaniam się też do 5 w 1 a pneumokoki tylko płatne ale trochę później. Po tych glosnych historiach w życiu nie zaszczepić synflorix em.

    Jaka szczepionkę 5w1 polecacie?

    U nas KPI plus 1 lub 2 razy dziennie mm. Przystawilam czasem do piersi ale ssie tylko w nakładkach. Bez nich puszcza pierś, krztusi się I nie chce po prostu. Dziś np ssala z 20 minut I zasnela na 5 minut poczym oznajmiła że znów głodna jest więc z butelki 100 ml wciągnęła... Ja już nie wierzę że kiedyś przejdziemy na KP. Zresztą mam już ostatni miesiąc laktator na wypożyczeniu i chyba zrezygnuje z kpi bo całe życia skupia się tylko w okol sesji z laktatorem a dziecko potrzebuje też innych rzeczy niż tylko pokarm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2019, 21:49

    2019 Natalka
  • Ann.ann Ekspertka
    Postów: 192 145

    Wysłany: 2 lipca 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska, przed wzięciem recepty zapytaj w aptece jakie są dostępne, pamiętam jeszcze ze 2 lata temu był wielki problem z którąś 5w1.

    Basia: ukdybd3mnkuh4sjx.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 3 lipca 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska, totalnie Cię rozumiem. Ja właśnie z tego powodu zrezygnowałam z kpi. Byłam uwiązana do laktatora podczas gdy on i tak ledwo jadł z butelki. Z dnia na dzień jest coraz lepiej, widać poprawę, ale i tak łapie i ciągnie tylko jeden rodzaj smoczka.

    My mamy ostatecznie 5w1 na refundacje. Tak zaleciła neurolog.
    No i mam skierowanie na cito do osrodka rehabilitacji dziennej na tego Bobatha i dziś będę dzwonić.

    Także nie wyobrażam sobie karmić go, ściągać i jeździć na rehabilitacje, chodzić na spacery, które on uwielbia, bo bym się musiała rozczworzyć i psychicznie siadłabym pewnie po tygodniu maks!

    Dziewczyny, a co do pneumo, to czym się różni ta płatna od refundowanej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2019, 09:03

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 3 lipca 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatne pneumo uwzględnia 13 patogonewo a refundowane 10. Ponoć te 3 są dość istotne. Plus ostatnio refundowane pneumo ma zła sławę. Ulotek nie porównywalna ale w każdej szczepionkę jest syf w postaci konserwantów.

    Dziewczyny proszę o radę.
    Czy jak zmniejsz liczbę odciagniec na laktator że to grozi mi całkowity zanik pokarmu czy laktacje się dopasuje? Zaznaczam że pozostałe karmienia będą mm.

    Druga rzecz. Jak dziecko pije z butelki to pod koniec zaczyna się coś dziwnego ostatnio dziać. Mam wrażenie że cofa jej się mleko z żołądka a jednocześnie ona chce ssać i zaczyna mi się krztusi. Więc zabieram delikatnie butelkę ale wtedy jest ryk że zabrałam a jak zostawię to niby puszcza smoka ale płaczę ze chce jeść... Co robić?

    2019 Natalka
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 23:00

  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 3 lipca 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też właśnie tak na raty karmi y ale wtedy karmienie trwa godzinę...lub więcej...

    2019 Natalka
‹‹ 567 568 569 570 571 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ