X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2015 ;)
Odpowiedz

Mamusie luty 2015 ;)

Oceń ten wątek:
  • Francuska25 Autorytet
    Postów: 305 407

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc;)

    Ja umowilam sie na wizyte do rodzinnego i mam ja juz jutro.
    Ciekawa jestem co mi powie...;)

    gyxw8iikqfy0nssi.png
    82doj44j4gwjobwn.png
  • MistrzyniWKochamCieMisiu Autorytet
    Postów: 558 1121

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metformine biore nadal na IO, sama sobie zmniejszylam dawke, ale przy nastepnej wizycie dopytam o to.
    Jesc mi sie chce okropnie, boje sie bo wlasnie zmniejszylam metf, a wpierniczam wszystko. Mam nadwage wiec musze sie pilnowac, zwlaszcza ze dodatkowo mam duze ryzyko cukrzycy ciazowej :-/
    Brzuch nadal nie boli, juz 3 dzien i troche mnie to martwi. Za to piersi zaczely zyc wlasnym zyciem, sa ciezkie i obolale.
    Tydzien temu w pon hcg 360, dzis 7000, mam isc jeszcze w srode i zobaczyc przyrost po 48h.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2014, 22:20

    Maja (2900g i 48cm) oraz Ola (1900g i 44cm) - ur. 5.01.2015
    relgo7esxnwbr62i.png
    2813c71e57.png
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj lekki spadek tempki :/ Oby jutro odbila, gin powiedzial ze jak bede sie chciala uspokoic to moge isc bete, moze skorzystam za jakis czas ;) Niech ktos da czasoprzyspieszacz, zeby juz byla przyszla sroda i wizyta z usg :D No i tez czekam na przyjazd meza z delegacji, ja akurat dokladnie wiem kiedy doszlo do poczecia, bo maz w maju byl tylko na 3 dni w domu haha.

    A co do objawow to musze jesc kolacje ok 20, bo inaczej o 22 łapie mnie mega glod i jeszcze zaczynam czuc smazona kielbase od sasiadow, kto o tej porze je takie rzeczy :D No chyba ze to moja ciazowa wyobraznia hehe.

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sewerynka o proszę czyli idziemy łeb w łeb, ale tydzień temu we wtorek test pokazał jedną krechę a w piątek dwie i to słabiutkie. Więc fasolinka dopiero co się zadomowiła. Ważne, że beta urosła. Chyba odpuszczę wcześniejszą wizytę.
    Super nick, właśnie synek kuzynki to Seweryn i bardzo mi się podoba imię :)

    Sewerynka lubi tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara, nasze suwaczki pokazuja identycznie, czyli 5. tydzien bez zadnych dni, a ja dzisiaj dostalam maila od BBF ze zaczynam 6. tydzien, to juz nic nie wiem ;) A kiedy mialas ostatnia @? Bo ja 29. kwietnia i owu koło 12. maja :)
    Bierz dalej lutke, jesli Ci sie konczy to idz do lekarza, absolutnie nie odstawiaj, tym bardziej ze w poprzednim cyklu dostalas @ mimo pozytywnego testu? Ja ide na wizyte 11 czerwca, usg jeszcze nie mialam, bo bylam bardzo wczesnie u gina, beta byla dopiero 173 i gin powiedzial ze ponizej 300 nic nie widac na usg.

    sara_nar lubi tę wiadomość

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • beretka Debiutantka
    Postów: 9 10

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    ale macie tempo nie nadążam za Wami.
    Katiś super beta.
    motylek tak rodzeństwo sie szykuje o syna 5 lat walczyliśmy w tym jedno poronienie, teraz też juz po poronieniu jestem i mam nadzieje że juz bedzie ok.
    Sara ja też jestem na duphaston-ie działanie jak luteina.
    Sewerynkaale wysoką betę masz:)
    Ja sprawdzałam i serduszko juz było w 6tc z synem wg usg 4tci6 dzień. Więc trzymam kciuki za wizytujące oby juz widziały.

    Topola, Delia, Sewerynka, Fedra lubią tę wiadomość

    dev033pr___.png
    5 lat walki by Ciebie mieć :) https://www.maluchy.pl/li-67250.png
    [*] 6tc - 9tc prawie listopadowa mama 2010
    [*] 5tc 04-02-2014,
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka mamusie lutowe :D
    Jej..niedawno dowiedziałam się, że będę mamusią styczniową a już są lutowe :D Czas leci :D

    Trzymam za was kciuki Kochane :))

    Delia, Sewerynka, Fedra lubią tę wiadomość

  • Delia Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie po malej przerwie..
    nadrobilam wszystkie strony;)

    u mnie dobrze...
    tylko ten apetyt...
    jak czytam o Was to widze ze to samo...
    a jakie macie pomysly na przegryski pomiedzy posilkami zeby nie bylo ssania w brzuszku i nudnosci??
    bo jablko, woda i inne owoce to juz przerabialam...

    co do miesa tak...szczegolnie w ciązy mam na nie ochote...

    w pierwszej ciązy chcialam zdrowo sie odzywiac ale bylam wiecznie glodna i duzo przytylam...dopiero w drugiej polowie ciazy dowiedzialam sie od ciązowej dietetyczni,ze powinno sie jesc minimum 3 razy dziennie mieso (pod postacią wedlin, mięsa gotowanego, pieczonego czy na zimno) bo wtedy najlepiej mozemy zaspokoic nasz podwójny apetyt ;)

    i dziala;)

    dqpr3e5eqmxx1zqf.png
    dqprcwa1436xrxeh.png
  • cath Autorytet
    Postów: 2478 3236

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA mięsa wg nie jadam i nie brakuje mi go :D
    Apetyt ja mam nieziemski. Bym mogła jeść i jeść ;/

    klz9vcqgnrjhn698.png
    f2w3ugpjp3upleah.png
  • Asia83 Koleżanka
    Postów: 46 39

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie gratuluje ladnych wynikow bety dziewczyny:)
    Wiec i ja sie przylacze w sobote beta 640 a dzisiajsza 2180 wiec chyba wzrasta ladnie:)
    Boziu ja jestem dzis w 4tydi 5dzien a w pon 9 pierwsze usg mam ogromna nadzieje ze cos wypatrze moze malenkie serduszko...

    Fedra lubi tę wiadomość

    Asia83gannyx8d6oetdlra.png
  • Asia83 Koleżanka
    Postów: 46 39

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam i czytam i mam wrazenie ze czytam o sobie ja tez mam straszny apetyt na mieso co w moim przypadku jest wyjatkowo dziwne bo wlasciwie od dziesieciu lat go nie jadalam. Nie z pobudek ideologicznych tylko nie czulam takiej potrzeby i mi nie smakowalo a teraz od tygodnia nie jadla bym nic innego to chyba jakies zapotrzebowanie nszych organizmow

    Asia83gannyx8d6oetdlra.png
  • Delia Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia no wlasnie to ponoć bardzo normalne w ciazy
    dzidzia chce KONKRETOW ;)
    a nie salaty ;)

    dqpr3e5eqmxx1zqf.png
    dqprcwa1436xrxeh.png
  • beretka Debiutantka
    Postów: 9 10

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eh to jakaś dziwna jestem jem mięso normalnie raz dziennie lub wcale wole warzywa i owoce. Między posiłkami u mnie owoce. I mięta najlepsza dla mnie na mdłości.
    Synkowi powiedzieliśmy ze bedzie dzidzia bo zawsze bawiliśmy sie i skakał po nas. Teraz pod bluzkę wkłada zabawki, na brzuchu kładzie ciastka by dzidzia jadła i zagląda w pępek wołając dzidzia wychodź pobawimy sie.

    Delia, Fedra lubią tę wiadomość

    dev033pr___.png
    5 lat walki by Ciebie mieć :) https://www.maluchy.pl/li-67250.png
    [*] 6tc - 9tc prawie listopadowa mama 2010
    [*] 5tc 04-02-2014,
  • Asia83 Koleżanka
    Postów: 46 39

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz nie moze sie nadziwic bo do tej pory to ja tylko salatki i owoce wcinalam a teraz slinie sie na szynke:)
    Ale chyba najgorsze sa te spadki formy codziennie tak po poludniu ktos wyciaga mi wtyczke z zasilaniem doslownie powieki same mi sie zamykaja procesy myslowe zwalniaja zachowuje sie jak po kilku drinkach. Nie ma mocnych musze sie polozyc chociaz na pol godziny mam dobrze bo pracuje w domu jestem swoja szefowa wiec jestem dla siebie laskawa

    Delia, Fedra lubią tę wiadomość

    Asia83gannyx8d6oetdlra.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to prawda, mi się bateria też szybko rozładowuje :)
    No z tym mięsem to ja się nie mogę nadziwić,ale naprawdę jak sięgam po coś do lodówki, to zazwyczaj wyjmuję mięso. W weekend obudziłam się z drzemki (chociaż mąż mówił, że właściwie to wyglądałam, jakbym spała) a już mówiłam o kurczaku.. Smakował lepiej niż zwykle….
    Sałata lezy i marnieje, chociaż dotychczas jadłam ją z wielkim smakiem i jako podstawa do posiłku.

    Fedra lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Asia83 Koleżanka
    Postów: 46 39

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza teraz dopiero zauwazylam ze jestesmy prawie na tym samym etepie ja dzis $tydz i 5:)

    Asia83gannyx8d6oetdlra.png
  • Asia83 Koleżanka
    Postów: 46 39

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4tydz i 5 dzien

    sebza lubi tę wiadomość

    Asia83gannyx8d6oetdlra.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia 83 a czym się zajmujesz? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to chyba i ja nieśmiało dołączę :D
    termin 9 luty 2015 :D

    kaarolaa, sebza, Delia, sara_nar, Fedra lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj ako na fioletowej stronie :)

    ako99, Fedra lubią tę wiadomość

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ