X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • nusiaczek20 Ekspertka
    Postów: 153 109

    Wysłany: 23 lipca 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jak ja zazdroszczę tym które są już po prenatalnych, ja w środę i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Wracam jutro do pracy po trzech tygodniach laby, cos czuje ze będzie ciężko.
    Mam pytanko, pracuje do 16 a usg mam na 14 , czy to prawda ze my kobiety w ciąży mamy prawo iść do lekarza w godzinach pracy jesli lekarz nie przyjmuje w pozniejszych godzinach. Moja szefowa ostatnio mi pozwoliła wyjsc wcześniej a potem musialam odpracowac zalegle godziny?
    U mnie z objawami tez lepiej piersi nie bola juz tak, mdlosci powoli odchodzą, nic nie przytylam no i tez mniej jem, nie wiem czemu? Tez mmie podbrzusze kluje pobolewa chwilami, to chyba normalne☺

    ckai43r8oeuuoz6e.png
  • Anne92 Autorytet
    Postów: 489 269

    Wysłany: 23 lipca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nusiaczek20 wrote:
    Hej dziewczyny! Jak ja zazdroszczę tym które są już po prenatalnych, ja w środę i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Wracam jutro do pracy po trzech tygodniach laby, cos czuje ze będzie ciężko.
    Mam pytanko, pracuje do 16 a usg mam na 14 , czy to prawda ze my kobiety w ciąży mamy prawo iść do lekarza w godzinach pracy jesli lekarz nie przyjmuje w pozniejszych godzinach. Moja szefowa ostatnio mi pozwoliła wyjsc wcześniej a potem musialam odpracowac zalegle godziny?
    U mnie z objawami tez lepiej piersi nie bola juz tak, mdlosci powoli odchodzą, nic nie przytylam no i tez mniej jem, nie wiem czemu? Tez mmie podbrzusze kluje pobolewa chwilami, to chyba normalne☺

    http://badaniaprenatalne.pl/8h-pracy-i-nie-wiecej-prawa-i-przywileje-kobiet-w-ciazy/

    Tu masz info :-) Pracodawca ma obowiązek zwolnić Cię na czas badań i dojazdu do lekarza jeśli nie ma możliwości w innym terminie niż godzinę pracy. Oczywiście zachowujesz prawo do pełnego wynagrodzenia za ten czas :-)

    thgf3e3kgrhlqiqj.png
  • nusiaczek20 Ekspertka
    Postów: 153 109

    Wysłany: 23 lipca 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anne92 wrote:
    http://badaniaprenatalne.pl/8h-pracy-i-nie-wiecej-prawa-i-przywileje-kobiet-w-ciazy/

    Tu masz info :-) Pracodawca ma obowiązek zwolnić Cię na czas badań i dojazdu do lekarza jeśli nie ma możliwości w innym terminie niż godzinę pracy. Oczywiście zachowujesz prawo do pełnego wynagrodzenia za ten czas :-)
    To nie moge pracowac na godz.6? Pracuje na zmiany na godz 6 lub 8 lub 10. Ciekawa sprawa☺

    ckai43r8oeuuoz6e.png
  • Anne92 Autorytet
    Postów: 489 269

    Wysłany: 23 lipca 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nusiaczek20 wrote:
    To nie moge pracowac na godz.6? Pracuje na zmiany na godz 6 lub 8 lub 10. Ciekawa sprawa☺

    Chodzi o to, że Twój czas pracy nie może przekraczać 8h :-) Nie powinnaś pracować po 9h czy 10h dziennie i brać żadnych nadgodzin. Jest dużo artykułów na ten temat w necie. Poczytaj sobie, warto wiedzieć :-)

    thgf3e3kgrhlqiqj.png
  • nusiaczek20 Ekspertka
    Postów: 153 109

    Wysłany: 23 lipca 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anne92 wrote:
    Chodzi o to, że Twój czas pracy nie może przekraczać 8h :-) Nie powinnaś pracować po 9h czy 10h dziennie i brać żadnych nadgodzin. Jest dużo artykułów na ten temat w necie. Poczytaj sobie, warto wiedzieć :-)
    O nadgodzinach to wiem ale doczytałam teraz ze 6 godz to pora nocna wg kodeksu pracy, wstawanie o 4 moze byc ciezkie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 16:57

    ckai43r8oeuuoz6e.png
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 23 lipca 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas znów na papierze różowe plamy . Ale na razie leżę. Malucha przez detektor słychać więc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie . Jak nie urok to sraczka...

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

  • 2 bobas w drodze Koleżanka
    Postów: 50 19

    Wysłany: 23 lipca 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka13579 wrote:
    Ja natomiast w Diagenie u dr Bilara w Szczecinie:)
    Już robiłaś czy dopiero robisz ? Ja tez tam będę robiła 14.08;)

    8599rjjgsegpjf8d.png
  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 23 lipca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzka wrote:
    A u nas znów na papierze różowe plamy . Ale na razie leżę. Malucha przez detektor słychać więc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie . Jak nie urok to sraczka...

    Trzymam kciuki!

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 23 lipca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 bobas w drodze wrote:
    Już robiłaś czy dopiero robisz ? Ja tez tam będę robiła 14.08;)
    Jutro mam prenatalne:)

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 23 lipca 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek_91 wrote:
    Hej dziewczyny. Ja nie czuje w ogole podbrzusza za to bola mnie plecy miejscowo glownie po lewej stronie ale dzisiaj poboluje tez lekko po prawej. Czasem ciezko sie wyprostowac... Chyba ktoras z Was pisala niedawno ze ma podobnie. Mimo dolegliwosci takie objawy jednak ciesza :-)
    Mnie w krzyzu lupie po prawej stronie:), ale jak za duzo nie chodze i nie dzwigam to jest to do zniesienia:)

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • nusiaczek20 Ekspertka
    Postów: 153 109

    Wysłany: 23 lipca 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzka wrote:
    A u nas znów na papierze różowe plamy . Ale na razie leżę. Malucha przez detektor słychać więc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie . Jak nie urok to sraczka...
    Odpoczywaj dużo:)

    ckai43r8oeuuoz6e.png
  • kolka Autorytet
    Postów: 376 350

    Wysłany: 23 lipca 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzka wrote:
    A u nas znów na papierze różowe plamy . Ale na razie leżę. Malucha przez detektor słychać więc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie . Jak nie urok to sraczka...

    Kuzka kochana mam dziś to samo. Trzymaj się :*
    Ja smarkalam nos i chyba za mocno, poczułam jakby mi coś pękło, jakby naczynko jakieś. Może to od małego krwiaczka którego mam.
    Ale też uznalam że skoro słyszę serduszko i na razie tylko na papierze było to na razie będę obserwować. Jutro wieczorem mam i tak wizytę.
    Trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze

    f2w3rjjgqu35wkgy.png

    starania od 2015 roku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusiaczek, tak - nie możesz pracować w godzinach nocnych, więc zmianę możesz najwcześniej rozpocząć o 7.
    Jeśli też nie miałaś możliwości wizyty w innych godzinach, to pracodawca bezprawnie kazał Ci odrobić wyjście na wizytę.
    Wszystko oczywiście pod warunkiem, że zostali poinformowani o ciąży, mogą Cię poprosić o dostarczenie odpowiedniego zaświadczenia od gina.

  • nusiaczek20 Ekspertka
    Postów: 153 109

    Wysłany: 23 lipca 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    Nusiaczek, tak - nie możesz pracować w godzinach nocnych, więc zmianę możesz najwcześniej rozpocząć o 7.
    Jeśli też nie miałaś możliwości wizyty w innych godzinach, to pracodawca bezprawnie kazał Ci odrobić wyjście na wizytę.
    Wszystko oczywiście pod warunkiem, że zostali poinformowani o ciąży, mogą Cię poprosić o dostarczenie odpowiedniego zaświadczenia od gina.
    Wiedziała że jestem w ciąży, pewnie ona tak jak i ja nie znalysmy jakie są moje prawa, dostałam grafik na sierpień i mam zmiany na 6, ciekawe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 22:30

    ckai43r8oeuuoz6e.png
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 23 lipca 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolka Ty też się trzymaj! :*

    Staram się nie panikować, ale łatwo nie jest.

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 23 lipca 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny tez mam termin na luty :) powiedzcie mialyscie tez zaparcia ale macie nadal ja mam 9 tydzien ciazy i chodze do toalety raz na 5dni , dodam ze biore dupka 2 razy dziennie

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 23 lipca 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy któraś z Was jest z Lublina lub okolic, ale jakbyście szukały miejsca, które robi badania prenatalne na nfz to jest to Donna Vita i Przychodnia Przyszpitalna na Staszica 14A. W Luxmedzie brak jest już miejsc.
    Wbiłam się do Donna Vita na 14 sierpnia :)

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • motylkova Koleżanka
    Postów: 74 12

    Wysłany: 23 lipca 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z plamieniami jeśli bierzecie duphaston to ja bym wziela większą dawkę i leżała. Przezywalam to tydzień i jak sobie przypomnę to masakra tylko, że ja miałam krwawienie..

    f2w3xzkr51ok2xi8.png
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 23 lipca 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już biorę 3x1 . I wezmę jeszcze tę Cyclonaminę i zobaczymy

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

  • motylkova Koleżanka
    Postów: 74 12

    Wysłany: 23 lipca 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o tygodnia jestem na dawce 3x2 dupka i 3x1 magnez
    Większość dnia poleguje ehh

    Na usg jest wszystko ok, jedynie tętno trochę podwyższone 190 ale tłumacze sobie, że to przez mój stres..

    Czy któraś z was też miała w 10/11 tyg takie tętno u maluszka? Martwie sie nooo.. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 23:04

    f2w3xzkr51ok2xi8.png
‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ