X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Oj jak ja Cię rozumiem.. Ale dasz radę, zobaczysz :)

    Dziękuję... dzisiaj do tej pory ściągnęłam tylko 580 ml (od 6, bo w nocy kp) :(

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka tez mysle ze jak bedzie raczkowac, chodzic to bedzie lzej ;) moj syn tez chcial byc na rekach tylko, byl bardzo silny i szybko zaczal najpierw na brzuchu jezdzic(5m-cy),potem raczkowac a potem jak mial 10m-cy zaczal chodzic. Od kad mogl się sam poruszac na rekach byl coraz mniej. Mam nadzieje ze przy corci tez tak będzie bo tez lubi byc noszona... Trochę sie nasluchalam ze sama nauczylam noszenia itd ale to z meza strony a z mojej przewaznie mowili ze to znaja ;)
    No i jak widze u większość dzis byl marudny dzien tak i u nas. Moja dwojka od rana daje czadu ale to pewnie wina pogody, juz 2 burze byly. Mala na szczescie juz spi od godziny a syna maz ogarnia. Fajnie jak chociaz wieczorem mozna troche odpoczac ;)
    Ja nie wiem dziewczyny jak w takie upaly ogarniacie jeszcze sciaganie... Ja na weekend zbieralam i tak po 1 porcji w dzien ciezko mi bylo sie ogarnac. Na szczescie moje dziecko duzo nie potrzebuje to dalam rade uzbierac. Zostaly nawet 2 porcje do zamrozenia ;)
    Magdaaa88 zycze zeby pogoda sie nie sprawdzila na ta niedziele bo 30 st to ciezko dziecku a do kosciola raczej w samym body nie wezmiesz...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Dziękuję... dzisiaj do tej pory ściągnęłam tylko 580 ml (od 6, bo w nocy kp) :(
    To dużo :) jak w nocy kp,to w ogóle super :) jeśli powiedzmy dziecko zjada 1000ml dziennie (To mniej wiecej), to ściągasz prawie 60 % plus karmienie w nocy. Także głowa do góry, to kawał dobrej roboty.

    Ponad 4 miesiące kpi👏👏👏👏

    Papapatka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech Cię to zmotywuje i pokaże, że da sie:
    Mleko które poleciało do banku mleka:
    I moje zapasy dla corki:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/989a1765d1fb.jpg
    A tak sciagalam mleko-w każdej chwili- życie:



    Później zdjęcia usunę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2019, 22:37

    Papapatka, Migotka83, KaroKaro lubią tę wiadomość

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję... staram się. Zazwyczaj w dzień w 8 sesjach od 6 do 23/24 ściągam 800/900 ml w zależności ile Zośka zje nad ranem i w nocy. W nocy zazwyczaj je 2 4 i 6. Czasem 3 i 6. W dzień tez jej daje cyca nawet do spania zawsze to dodatkowa praca dla piersi.

    Raczej się najada. Waży juz 7100 g. Zapasu mam ok 1500 ml zamrożone. Szkoda tylko że nie zawsze rodzina rozumie ten rygor w którym żyje. I to ze wcale nie jest mi łatwo jeździć na obiadki co niedzielę. Każdy wyjazd to strategia liczenie ile mleka wziąć. I tak zawsze mam bebiko, nieodpakowane jeszcze w ogóle.

    A może miałaś coś takiego- przy ściąganiu czasem, zwłaszcza tym wieczornym robi mi się słabo, zaczynam się pocic ze mam mokre czoło. Zmierzyłam temp i miałam 35.5 st. Skończę ściągać i lepiej się po chwili czuje...

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno się najada. A rodzina no cóż. Z mojej strony każdy rozumiał, że jest jak jest. Wspierali mnie w tym. Z męża strony słyszałam "jeszcze karmisz?".

    Niestety łatwo nie jest i nie będzie. Ja tez zawsze liczyłam ile wziąć mleka, ile ściągnę itp. Najgorsze było dla mnie to, że jeszcze z córka jeździłam po lekarzach. A w szpitalu dziecięcym nie bardzo było gdzie ściągać. Jak mieliśmy blisko postawiony samochód, to w aucie, a jak daleko to niestety Ale dopiero po wizycie. A często było tak, że przyjezdzalismy na 7 rano bo lekarz od 8 i po prostu zajmowaliśmy kolejkę. A do lekarza jeździliśmy po 60 km. Także cały dzień czasem schodził.

    Miałam coś takiego, że robiło mi się niedobrze, zalewaly mnie zimne poty, było mi na raz I zimno i gorąco, A temperatura była właśnie ok 36. Ale ja tak mam z głodu. Przy kpi zawsze musiałam mieć coś obok do picia czy do jedzenia bo właśnie słabo mi się robiło.

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papatka,oj ja też tak mam w te upały ;-) Normalnie nigdy się nie pocę, a teraz menopauza ;-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka ja tam miałam też przed upalami albo kolo 22/23 kiedy jest juz chłodniej obecnie. I to pot ze mnie leci struzkami...

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.em ja jak musze ściągnąć to tez mam wode pod reka. Glod tez czuje ale jedzenia nigdy nie bralam ;) ale w sumie jak karmię to tez mi się nagle chce pic wiec butelki z woda mam prawie w kazdym pokoju :p

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odzew w sprawie kup 🙈 na szczęście wczoraj skończyło się na 3 więc alarm wyłączony 😉
    My wczoraj w ogóle nie byłyśmy na spacerze bo się normalnie nie dało, Mała większość dnia leży na macie przy otwartym balkonie na południowy zachód więc prawie tak jakby na dworze w cieniu 😉

    Dziewczyny kpi normalnie czapki w głów w te upały! Podziwiam Was i trzymam mocno kciuki żebyscie dały radę jak najdłużej będziecie chciały😘

    Magdaaa88 my też robimy chrzciny w niedzielę i już mi się po tyłku leje na samą myśl a co dopiero takie maluszki jak pewnie każdy będzie chciał dotykać, przytulać a to dodatkowo zwiększy odczucie ciepła ehhh

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak jest, ze laktacja powoduje pocenie... Słabe to ;-)

    Mam pytanko do dziewczyn, które sa kp i kpi. Czy przed odciaganiem mleka po przystawianiu dziecka myjecie piersi i czym? Mnie to nurtuje bo zawsze zachowuje maksymalna higiene przy sciaganiu. Wczoraj tak dla żartu przystawilam Mala. Wiadomo, dziecko rączek nie ma sterylnie czystych itd. No i oczywiście było pucowanie. Gdybym nie umyła to czy mogłabym to mleko bezpiecznie przechować?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wasze maluchy reagują na nagłe głośne dźwięki? Np. włączenie odkurzacza. Mój od jakiegoś czasu wybucha płaczem mimo że przecież zna ten dźwięk od urodzenia...a nawet jeszcze z brzucha.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myje piersi raz dziennie podczas kapieli i tyle, Mala wymaca je przy karmieniu swoimi oblizanymi raczkami i nie zawsze pierwszej świeżości. ogólnie to smoczek tez,jej daje jak upadnie na podłogę u nas w domu, wiadomo jak jesteśmy u kogos innego to juz nie.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Chyba tak jest, ze laktacja powoduje pocenie... Słabe to ;-)

    Mam pytanko do dziewczyn, które sa kp i kpi. Czy przed odciaganiem mleka po przystawianiu dziecka myjecie piersi i czym? Mnie to nurtuje bo zawsze zachowuje maksymalna higiene przy sciaganiu. Wczoraj tak dla żartu przystawilam Mala. Wiadomo, dziecko rączek nie ma sterylnie czystych itd. No i oczywiście było pucowanie. Gdybym nie umyła to czy mogłabym to mleko bezpiecznie przechować?

    Ja nie myje piersi przed i po odciaganiu. Wycieram tetra albo papierowym ręcznikiem. Na wieczór się myje pi ściąganiu ostatnim i w nocy kp na lezaco. Często jest tak ze Mała je a ja zasypism. Jak jej wypadnie pierś to zamarudzi i ja się budzę wkładam raz jeszcze. Potem jak się naje to śpi juz z nami w łóżku. Do rana. Sterylnie u nas byki przed narodzinami... ogólnie to cały dzień chodzę w koszuli nocnej do karmienia i raczej otwartej. Bez stanika. Wietrze non stop i na razie żadnych problemów nie miałam odpukac

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami moja się boi, ale tylko "podskoczy" bez placzu np. Przy właśnie włączaniu odkurzacza.

    Sisi zazdroszczę trochę smoka. U nas dalej pluje smokiem. 3 różne mamy i co jakiś czas próbuje jej dać to ciumknie i wypluwa. 4 razy pod rząd tam robi wiec nie próbuje więcej. Eh... szkoda, bo może czasem by pomógł :/

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przewaznie tez raz/dwa razy dziennie przy kapieli ale w takie upaly to czesciej ale sama woda... Za to smoczek jak spadnie to od razu myje nawet jak w domu. Mam 3 latka wiec zeby bylo czysto musialabym kilka razy dziennie z mopem latać a poza tym jak cieplo to w butach/klapkach na dwór i po domu latamy wiec i piasku sie nanosi.
    Pol godz temu wrocilismy ze spaceru. juz za cieplo. Mala sie chlodzi na macie i bardziej zadowolona niz w wozka a wiec spacery na ten tydzien wstrzymuje.chyba ze wieczorami
    W przeszkolu mamy zajęcia adaptacyjne i sie zastanawiam czy isc. Moj ogolnie zna przedszkole bo babcia tam pracuje wiec pary razy juz tam był ze mna.moze go zaprowadze i zostawie na godzinke samego...
    Malami na odkurzacz czy takie dzwieki co codziennie słyszy mala nie reaguje ale jak cos nagle głośno spadnie,huknie itp to od razu placz i to taki trudny do opanowania...

    Migotka83, Karola94c lubią tę wiadomość

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka mam pytanie trochę techniczne, jak dajesz radę bez stanika podczas karmienia/odciagania? Bo u mnie dalej jak karmię albo czasami odciagam to z drugiej piersi leci ciurkiem więc bez stanika i wkładek się nie ruszam...

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro, ja zakladam bawelniana koszulke i przyklejam wkladki laktacyjne do koszulki. Dziala ;-)

    Karola94c lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro wrote:
    Papapatka mam pytanie trochę techniczne, jak dajesz radę bez stanika podczas karmienia/odciagania? Bo u mnie dalej jak karmię albo czasami odciagam to z drugiej piersi leci ciurkiem więc bez stanika i wkładek się nie ruszam...

    U mnie poleca 3-4 krople na początku odciagania i podkładam tetre zawsze. Jak długo nie odciagam bo coś wypadnie to podstawa druga butelkę....
    Czasem zdarzy się tak ze Mała zaplacze i mi zaczyna ciec mleko. Wtedy mam do wytarcia podłogę. W nocy jak ja karmie to pod druga piersią mam tetre.
    Jeszcze jakieś 3-4 tyg temu jak odciagalam z jednej piersi to z drugie potrafiło polecieć nawet 30 ml.
    Za to koszule mam do prania 2 dziennie, 3 na dobę.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wczoraj się przestraszyła, bo za szybko weszłam do pokoju... Na szczęście skończyła się bać kichania, bo przy alergii teraz miałam ciężko...
    Moja dzisiaj płacze nie wiem czemu... Rozebrałam ją, a jak śpi to pieluszkę też rozpinam. Jest trochę lepiej :)

‹‹ 1135 1136 1137 1138 1139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ