X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podajecie dzieciom wodę ? Ja dziś pierwszy raz dałam z butelki (mama i ja) i mała tak się cieszyła ze jej leci i może pić "sama" że szok :)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka Ja specjalnie piersi nie myję przed karmieniem )(tyle co przy wieczornej kąpieli), natomiast ręce zawsze... małemu też z 3 razy dziennie rączki myję mydłem i wodą, ciągle w buzi lądują, wcale z tym nie walczę...

    Bumbum znam to... mój się bał kaszlu, naglego głośniejszego mojego głosu kiedy komuś odpowiadałam = wybuchał płaczem. Kaszlu się już nie boi - jestem przeziębiona i bałam się czy małego też nie bierze, ale zdrów.. wizytę miałam punkt 12 w południe i trochę rozwaliło nam to dzień, bo to jego pora spania.

    Ruda nie podawałam wody jeszcze, pediatra mi dziś zasugerowała, że można dopajać przy tych upałach, ale ja wiem, że pierś lepsza - dostaje na żądanie... ;-) natomiast na ewentualny spacer myślę, że zacznę nosić teraz latem..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2019, 15:12

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie podaje wody, mleko dostosowuje się do temperatur i w upały jest bardziej wodniste :) ale na pewno nie jest to źle w takie upały - nasze mamy miały takie wytyczne, żeby dopajać wodą między karmieniami :)
    Moja dzisiaj cały czas pije :) zasnęła mi przy cycku, na leżąco, leżałam koło niej. Po 20 min obudziła się, znalazła cycka pocycała i poszła dalej spać :) nie musiałam się ruszać :D

    symbolica lubi tę wiadomość

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już myślałam że tylko ja mam jeszcze ten problem i cieknacym mlekiem z drugiego dystrybutora 😂 myślicie że kiedyś to się unormuje i przestanie lecieć?

    Moja dopiero 20 minut temu zasnęła i to też przy cycu, bo od rana miała 2 turbo drzemki chyba po 15 minut... Widać że męczy ja upał ciężko jej zasnąć i częściej wola o jedzenie. Ja też nie podaje wody ale na najbliższej wizycie u pediatry dopytam co sądzi w tym temacie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2019, 15:51

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mleko mamy to picie i jedzenie w jednym. Jeśli dziecko je pierś czy mleko co 3h, to wtedy dopajać (jak śpi to nie budzić)... A jak dostaje pierś co godzinę czy dwie na żądanie to nie trzeba dopajać... Zmierzyła temperaturę na wizycie małemu - miał 37,2.. przy tych upałach, tak może być..

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uwazam że piers dziecku wystarcza i jest piciem i jedzeniem ale zawsze trzeba patrzeć na dziecko. Sama dzis wode podałam bo mala przy piersi sie tylko rzucala a wody wypila 20ml na raz i bylam w szoku

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh mój mały ma anemie gorzej śpi i nie chciał nam ostatnio jeść, dostaliśmy skierowanie na morfologie i hemoglobiny ma całe 9 :( jutro wizyta pewnie dostaniemy żelazo aż się boję jak zareaguje brzuszek :/

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj boi się kichania 🙈 dzisiaj byliśmy na szczepieniu i Wojtuś waży juz 8100 💪 ale bolą go strasznie nóżki i jest okropnie marudny i płaczliwy 😪 ja nie przepajam wodą tylko częściej podaje pierś .

    MonisiaK lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez częściej podaje pierś. Nie dopajam woda.
    Skończy 6 miesięcy to dostanie wodę.

    Amir spokojnie, może nie będzie tak źle:)

    Mój próbuje się przekrecac z pleców na brzuch, na razie mu to średnio wychodzi 🙄😂 no cóż, niech kombinuje, ja tam mu pomagac nie będę 🙈

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Moj boi się kichania 🙈 dzisiaj byliśmy na szczepieniu i Wojtuś waży juz 8100 💪 ale bolą go strasznie nóżki i jest okropnie marudny i płaczliwy 😪 ja nie przepajam wodą tylko częściej podaje pierś .

    Bo niektórym to śmietana zamiast mleka leci ;-) w tym mnie...
    chyba zacznę dopajać małego bo też przybiera b. szybko... skoczył w siatka z -1sd na +1sd, a wzrostem duży nie jest...

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój anemik 17 tygodni a waży 7800 także też ma dobre tempo :)

    Jedziemy właśnie na kontrolę bioder mam nadzieję że wszystko ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2019, 19:08

    Ewelcia85, Papapatka lubią tę wiadomość

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko to moja waży ledwo 6300 :)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe ile mój waży. Ostatnio 2 maja był ważony to wyszło 6,7kg. Może z 7,5kg ma teraz. Za tydzień szczepienie to zobaczymy.

    A propos wody to w czym będziecie ją podawać przy rozszerzaniu diety? Bidon? Kubek doidy? No raczej taki półroczniak nie siedzi, więc nie wiem od czego zacząć naukę...

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Ciekawe ile mój waży. Ostatnio 2 maja był ważony to wyszło 6,7kg. Może z 7,5kg ma teraz. Za tydzień szczepienie to zobaczymy.

    A propos wody to w czym będziecie ją podawać przy rozszerzaniu diety? Bidon? Kubek doidy? No raczej taki półroczniak nie siedzi, więc nie wiem od czego zacząć naukę...
    Ja podam w kubku treningowym ( niekapek z miękkim ustnikiem) tak podawałam Ali i szybko załapała a teraz już pije z normalnego kubka 😊 ale najbardziej lubi pić z butelki po waterze ( wiem że to badziewie) mam jedną i tylko co i rusz napełniam zwykłą wodą 🙈

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami myślę o czymś takim jak kubek niekapek (Weronika miała ustnik niekapek który pasował do butelki):

    https://akpolbaby.pl/pl/pierwsze-kubki/14712-avent-kubek-niekapek-z-miekkim-ustnikiem-200-ml-6m-niebiesko-zielony--8710103854371.html

    Fajne są też tzw. "kubki 360" np. https://www.ceneo.pl/oferty/lovi-360


    da8300b52b.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaU. Em mam pytanie techniczne. Przy zamrazaniu mleka u Ciebie woreczki są na lezaco. U mnie na stojąca... czy to jest jakaś różnica?

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    PaU. Em mam pytanie techniczne. Przy zamrazaniu mleka u Ciebie woreczki są na lezaco. U mnie na stojąca... czy to jest jakaś różnica?
    Na lezaco więcej wcisniesz do szuflady i łatwiej je ukladac/przekładać - bo pamiętaj, że te świeże, najnowsze masz na górze, A lepiej zaczynać od tych najstarszych.
    Ja po zapewnieniu szuflady po prostu przekladalam mleka do drugiej szuflady i miałam daty właśnie już ułożone jak należy. Poza tym robiłam w Excelu spis, żeby było mi łatwiej później obliczyć jak np córka jadła po 200 ml A miałam woreczki że 100 ml mleka i 150. To musiałam tak kombinować, by były jak najmniejsze straty. A w Excelu właśnie zrobiłam tabelę i wpisywalam ile ml, data, godzina.

    Papapatka lubi tę wiadomość

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Na lezaco więcej wcisniesz do szuflady i łatwiej je ukladac/przekładać - bo pamiętaj, że te świeże, najnowsze masz na górze, A lepiej zaczynać od tych najstarszych.
    Ja po zapewnieniu szuflady po prostu przekladalam mleka do drugiej szuflady i miałam daty właśnie już ułożone jak należy. Poza tym robiłam w Excelu spis, żeby było mi łatwiej później obliczyć jak np córka jadła po 200 ml A miałam woreczki że 100 ml mleka i 150. To musiałam tak kombinować, by były jak najmniejsze straty. A w Excelu właśnie zrobiłam tabelę i wpisywalam ile ml, data, godzina.

    Dziękuję. A jak z trzymaniem? Patrzyłam ze mam w zamrażarce -24 st. Niby w warunkach domowych w takiej temp max 1 rok. Czy lepiej jak mijają 3 mc to rozróżnić a świeże zamrozić?

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 03:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ustawioną lodówke na -22:) nie pamiętam tego dokładnie już, ile miało mleko maksymalnie. Patrzyłam na instagram, to w lipcu podawałam mleko mrożone w styczniu.

    Papapatka lubi tę wiadomość

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała znowu spada z wagi :/ przez te upały zdecydowanie mniej je...

‹‹ 1136 1137 1138 1139 1140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ