X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 22 października 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez tylko woda. Smakuje jej, nic innego nie podaje.

    Heh.. a czemu u nas noce takie fatalne?
    Zebow brak, raczkuje od prawie 2 miesiecy.
    Chcialabym sie wreszcie wyspac..

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami ale bedziesz wyspana ;)
    Moja tez spi u nas w lozku ale raczej dlatego ze ja zasypiam przy karmieniu bo wieczorem i w nocy da sie odlozyc do lozeczka,jedynie nad ranem juz nie da sie odlozyc wiec wtedy leżę tak dlugo az sie nie obudzi no chyba ze maz w domu to mu kaze pilnowac corunie ;)
    Artemida moze jednak zeby mecza? A probowalas na noc dac cos przeciwbolowego?

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 22 października 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Lutyska, u nas tylko woda. Mówią, że soki jeśli już to dopiero po 1rż. max 120ml dziennie. Lepszy owoc w całości 🙂.

    Tak wracając do spania to mój śpi kiepsko zarówno w dzień jak i w nocy. Tzn. w nocy może nie ma tragedii, no ale musi spać z nami, w łóżeczku pośpi trochę z wieczora a potem nie ma opcji żeby tam został. Budzi się zaraz po odłożeniu, a przeniesiony na nasze łóżku odwraca się na boczek i zasypia 🤷. Najgorsze jest to, że boję się zostawić go tam samego, bo może spaść, więc niedługo to chyba będę o 19 kłaść się spać 🙍. Nie mam pomysłu jak zabezpieczyć łóżko, niestety nie stoi przy ścianie i nie da rady go tak ustawić.


    Ja kupiłam ostatnio barierkę bo balam się ze jak zasypiam z nim na mnie w nocy ze spadnie

    https://m.ceneo.pl/75003607;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjw0brtBRDOARIsANMDykaI8B3wXfr4j36cKTcSkdqFRSTGYH9_HLv4cRH_ryBa5lX_kSXXTo8aAiHJEALw_wcB#tab=click

    Są tez niższe ale ja mam wysoki materac wiec musiałam kupić wysoka

    Póki nie śpię to mam kamerkę i widzę małego cały czas czy nie wychodzi z kokona
    Od strony męża jeżeli ja ide już spać a on nie to daje wysokie poduchy z kanapy od jego strony w razie czego

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 23 października 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dziś spał do 5. 45 ale od 3 na mnie, jak się wiercil to tylko cyca zmieniłam.. W dzień wczoraj spał niecałe 2 godziny a na noc zasnął dopiero o 21 gdzie zawsze już po 19 spał na noc.. Nie wiem czy to spanie się kiedykolwiek poprawi? Mój mąż ciągle tylko z pracy przynosi wieści ze wszyscy uczyli samozasypiania mi się trochę średnio te metody podobają, nie wiem czy ten płacz bym zniosla

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 23 października 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jakich metodach słyszałaś ? Jeżeli takie za ma się wypłakać to moim zdaniem to okropne dla dziecka 😞 niestety niektóre dzieci śpią lepiej szybciej zasypiają same a inne gorzej ale tak naprawdę maja jeszcze czas na samodzielne zasypianie

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 23 października 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, może pomyślimy nad tą barierką. Kamerkę niby też możemy podłączyć, ale i tak ciągle trzeba czuwać i zerkać i szybko reagować jakby co.

    Lutyska, wyśpię się, ale Jasio się rodzeństwa w ten sposób raczej nie doczeka 😁.


    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 23 października 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wyobrażam sobie stosować tej metody przecież to dziecko zasypia ze zmęczenia płaczem...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 23 października 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Nie wyobrażam sobie stosować tej metody przecież to dziecko zasypia ze zmęczenia płaczem...

    Tak, masz rację, poza tym zasypia z poczuciem porzucenia, opuszczenia co może rzutować na psychikę na całe życie podobno. Gdy dziecko długo płacze to to znaczy, że sobie nie radzi z zasypianiem i potrzebuje naszej pomocy. Niemowlęta nie są ani cwane ani sprytne poprostu wyrażają swoje potrzeby płaczem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 08:49

    Lutyska, malami.91 lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam kiedys ze te praktyki z tym placzem zle wplywaja na psychikę dziecka, dziecko czuje sie odrzucone,zawiedzione na todzicach itd. Wiem ze to nie jest latwe ale oni wyrosną z tego ;) moja tez sama nie zasnie nigdy. Z synem tez tak mialam i tez te rady slyszalam i ze wode dac w nocy zeby tyle sie nie budzil, albo spac w drugim pokoju i jeszcze zatyczki wsadzic do uszow zeby nie slyszec go w nocy itd. Mowilam ze nie potrzebuje takich rad. Teraz sam zasypia w swoim pokoju. Czasem nad ranem przyjdzie do nas bo chce sie przytulic ;)

    Malami tez o tym pomyslalam ;)

    symbolica lubi tę wiadomość

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 23 października 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska a w jakim wieku zaczął synek lepiej spać?

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 23 października 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gadałam z taką dziewczyna od snu niemowląt i ona twierdzi że dziecko płacze dlatego że mu się zmiany nie podobaja a nie dlatego że mu się jakaś krzywda dzieje. Ona ogólnie na synu to wytestowala bo budził jej się 9-10x i sam cyc nie wystarczal tylko musiała z nim skakac na piłce z cycem w buzi więc to już trochę hardcore. Aczkolwiek ja nawet nie podchodzę do tematu bo nie wyobrażam sobie stać obok słuchać płaczu dziecka godzinami

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 23 października 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zaczął dobrze spać jak odstawiłam go od piersi 😂 już trzeciej nocy spał całą, a ja chodziłam sprawdzać czy oddycha 🙈

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 23 października 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia, a w jakim był wieku jak go odstawiłaś? Podawałaś mm po odstawieniu albo jakieś inne mleko?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 09:51

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ze spaniem w nocy tragedia, a spanie w dzień tez nie lepsze, ale ja podejrzewam znowu zęby. W zeszłym tygodniu pediatra mówiła, ze czwórki napuchniete, a w nocy płacz co godzinę...zawsze tak mamy przy zębach. A już było kilka dni lepiej odkąd wyrżnęły jej się dwójki i znów się zaczyna 🙃

    Moje starszaki zaczęły przesypiać cała noc jak skończyły 3 miesiące to były czasy 🙈😂

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 23 października 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est, a starszaki były na mm?

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 23 października 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do metod treningu snu to ja zawsze mówię, że nie wiem czy to wpłynie na psychikę mojego dziecka, ale na moją na pewno :p Po prostu nie wytrzymałabym nerwowo :) U mnie też znajomi to stosowali, ale ja poczytałam o tym i nie będę stosować. Jeszcze trochę się pomęczę, ale przynajmniej będę czuła, że zrobiłam wszystko, żeby Mała czuła się kochana i bezpieczna.

    Ja mam ten sam problem z małą i zostawianiem na łóżku. Robie obwarowania z kołder i twardych poduszek, po drugiej stronie przywiązane łóżeczko. Plus do tego kamerka i patrzenie cały czas na tablecie. Ale częściej nie chcę mi się tego układać i o 20:30 idę spać :D

    Co do prezentu na mikołaja to będą to jajeczka grzechotki, koleżanka mi pokazała, jej synuś był zachwycony, są różne gęstości od delikatnego po głośniejszy:
    https://allegro.pl/oferta/meinl-es-set-egg-shaker-set-rozna-ziarnistosc-7523867905

    Pod choinkę dostanie od chrzestnej robota bellę z fisher price, od nas jakiś pchacz, od dziadków tablicę znikopis i domek z kuleczkami od clementoni :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:10

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 23 października 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=Lutyska
    Artemida moze jednak zeby mecza? A probowalas na noc dac cos przeciwbolowego?[/QUOTE]

    Tak, zbyt wiele to nie zmieniło..

    Trudno , kiedyś sie nauczy. Nie mam zamiaru uczyc ja zasypiac na sile, przez wyplakanie. Nie dalabym rady tego znieść.

    Tym bardziej ze mala jak sie budzi w nocy to wstaje przy szczebelkach i placze ze az ja ktos weźmie na rece ;) wiec jak ma w takiej pozycji ponownie zasnąć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:16

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami niektore dzieci na kp tak potrafia ;) tak jak i na mm sie budza co 3 godz. wszystko zalezy od dziecka. Moje nie potrzebuja duzo odpoczynku, a mimo to maja energii sporo :p

    Amir nie wiem, nie pamietam nawet kiedy to bylo. poprawilo sie po roczku na pewno, ale i wtedy byly jakies pobudki, cale noce to juz pewnie w okolicy 1,5-2 lat :)

    Artemida moja tez od razu wstaje, biore ja wtedy do nas do lozka, karmie jak chce a jak nie to ja przytulam, o ile sie nie buntuje to tak ja lekko aczkolwiek stanowczo trzymam/tule tak dlugo az zasnie -ograniczam jej ruchy zeby sie nie rozbudzala za bardzo ;) no i staram sie zeby wlasnie za bardzo w tym lozeczku sie nie rozplakala bo to wrecz wybudza ja a nie meczy :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum co do jajek :D my mamy takie-syn kiedys dostal i sa szalem wsrod dzieci ;) mala tez je lubi ;)
    https://www.ceneo.pl/7570122;pla?se=z3O9ShpCl5nfI7FoLhBE4vUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMI0eDGqPux5QIVwh0YCh35YAB4EAQYAiABEgJnR_D_BwE#tab=click
    tematycznie bardziej wielkanoc ;)

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 23 października 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska wrote:
    bumbum co do jajek :D my mamy takie-syn kiedys dostal i sa szalem wsrod dzieci ;) mala tez je lubi ;)
    https://www.ceneo.pl/7570122;pla?se=z3O9ShpCl5nfI7FoLhBE4vUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMI0eDGqPux5QIVwh0YCh35YAB4EAQYAiABEgJnR_D_BwE#tab=click
    tematycznie bardziej wielkanoc ;)
    Fajne, kupię na zajączka :)

‹‹ 1279 1280 1281 1282 1283 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ