X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 23 października 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    artemida27 wrote:
    My mamy tule, jak mala nie chce mi zasnac to wychodze z nia na szybki spacer, jak wracamy to od razu cycek i spi ;)

    Kupilismy nosidlo bo nie chciala jeździć w wozku. Na szczescie ostatnio sie przekonuje znow do niego i robimy najczesciej dwa spacery: kolo południa w tuli i kolo 15-16 w wozku :)

    Oo my podobnie jak jestem z małym sama a mąż w pracy cały dzień to do południa małe zakupy krótki spacer i to w wózku a po południu spacer w chuście

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 23 października 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami inhalacje z soli fizjo lub solanki rozcieńczonej.. zakrapiane solą i odciąganie. Krople do nosa te najsłabsze przynajmniej na noc bym podała bo tak wodnisty na początku katar jest b.wkurzajacy.. A jak już katar jest to podobno czy leczony czy nie to trwa 7dni.

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 23 października 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Nasze piątkowe szczepienie na meningokoki stoi pod znakiem zapytania niestety. Ja jestem niewyraźna, mały ma dziś odrobinę wodnistego kataru. Byliśmy w weekend u rodziców i tata miał "tylko chrypkę" ehh.

    My mamy szczepienie w poniedziałek miałam jechać w sobotę do rodzicow ale mama siedzi jutro z moim siostrzeńcem którego siostra nie puszcza od dziś do przedszkola bo bostonka panuje i jakoś się boje mimo ze siostrzeniec zdrowy ale był jeszcze wczoraj w przedszkolu

    Oby u Was się zatrzymało, albo może ma poniedziałek przenieście jeśli jest taka możliwość

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 23 października 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Co byście podały maluchowi na początek kataru? Póki co dałam tylko cebion i posmarowałam maścią majerankową.

    Jak niedawno myśleliśmy ze mały ma początek kataru (na szczescie okazało się ze go nie ma) to lekarz przepisać nasivin baby chyba 3 razy dziennie i woda morska i czyszczenie aspiratorem i jakieś witaminy pelaven baby

    Pytałam o inhalacje i mówił ze jeśli katarek jest lejący o dziecko nie ma zatkanego jakoś noska to nie bo zacznie spływać po gardle o może pogorszyć

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 23 października 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały chyba poczuł że wczoraj matkę wykończył. Druga drzemka trwa 3h z jednym tankowaniem w połowie

    symbolica lubi tę wiadomość

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 23 października 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir a pierwsza ile trwała? Nie pamietam kiedy moj spal w czasie 1 drzemki 3godz 😉

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 23 października 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mieliśmy dziś dobrą drzemkę - 1h45min🙂.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 23 października 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza drzemka 1h15min ale w nocy spał tylko 9h

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 23 października 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to wybaczona długa drzemka jeśli w nocy tylko 9godz 😏
    Moj w nocy 11 ale wstał po 5 😱 i w dzień 3 drzemki 50min, 1.20h i 1,05h

    961l20mmezoojidp.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 23 października 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My ostatnio zaczynamy dzien 7-8 wiec super i dwie drzemki po 1,5 godziny wiec nie narzekam:) w nicy natomist duzo pobudek i marudzenie, odpuscilam jej spanie w lozeczku, nie mialam sily wstawac i teraz spimy razem tym bardziej ze tatusia nie ma jyz drugi tydzien.
    MAŁA zaczęła chodzic przy łozku i przy pchaczu, ile ma z tego radości, chodzi i piszczy:)

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 23 października 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi gratulacje pewnie wspaniały widok jak mała się jeszcze tak cieszy 😊 moj zaczął wstawać na nóżkach przy barierce na łóżku przy oparciu od kanapy itd i dzisiaj zaczął siadać w sensie nie tak samemu z podłogi ale bo jak na podłodze klęczy przy jakiejś poduszce i obraca się i siada i się cieszy ale i tak widać ze boi czy nie upadnie i rączkami próbuje trzymać równowagę 😁 ale długo to nie trwa i po chwili traci równowagę

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 24 października 2019, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pobudka o 6...nie wiem jak przestawić mała żeby wstawala później. Niezależnie czy zasnie po 19 czy po 20 wstaje o 6 lub przed...

    My dziś idziemy na bilans 9 miesięcznego dziecka.

    Sisi gratulacje dla małeI ;)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 października 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi, fajnie 🙂. Chociaż ja sobie tego nie wyobrażam póki co 🙂.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 24 października 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mała zaczyna się wspinać, ale jeszcze nie usiadła :)
    Nosidła przodem do świata są niepolecane przez fizjo. Nie można ułożyć nóżek w prawidłowym układzie. Ja mam nosidło kinderkrafta. U nas się sprawdza, bo mała długo przodem do mnie nie chce, więc tylko na zakupy albo doraźnie. Jakby lubiła być dłużej to pewnie kupiłabym tule, ale tak to szkoda mi kasy :)
    Jaka tablice manualna polecacie? Ja widziałam taka za kilkaset zł i zastanawiam się czy zrobić samemu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 08:10

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 października 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, no pewnie, że samemu 🙂. O wiele taniej wyjdzie i można dać elementy, które nam pasują 🙂. Roboty jakoś dużo też przy tym nie ma.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 24 października 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zastanawiam się nad Tula 🤔 tylko czy jest to nosidełko warte ceny

    Tez rozglądam się za tablicami i na olx znalazłam fajna nowa

    https://www.olx.pl/oferta/tablice-manipulacyjne-manipulo-boards-CID88-IDBDPwL.html

    https://www.olx.pl/oferta/tablica-manipulacyjna-pastellove-standard-certyfikaty-CID88-IDBHANr.html

    Znalazłam tez fajne na internecie ale narazie nie mam jak sprawdzić bo mam na laptopie zapisane 😉

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te noce to jakaś tragedia 😣
    Kolejna noc z pobudkami co godzinę. Jak ja kładę o 20 tak mamy pobudki 21,22,23,24,1,2,3,4,5 i od 6 koniec spania. Jestem nieprzytomna. Mąż nawet w nocy zaczął coś przebąkiwać, ze może spróbujmy jej dać butle na noc, ze może moje piersi nie wyrabiają i ona się nie najadą 😔
    Myślicie, ze to możliwe? Żeby tak nagle ilość mleka się zmniejszyła? Ja sobie tłumacze, ze to przez zęby, ale jednak jedzenie co godzinę w nocy daje mi trochę do myślenia.

    Zasiał we mnie ziarno niepewności

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 09:01

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 października 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est, cyckowe dzieci tak mają bardzo często. To nie brak mleka wg mnie. A jak nie używają smoczka to już w ogóle. U nas jest tak samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 09:27

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 24 października 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est u nast to samo poszedł spać o 20 o 21 już się wiercil więc bujalam w łóżeczku później mąż bujal do 23, i wylądował mały na cycu przyznam się że przysnęłam więc nie wiem chyba cały czas jadł- przebudzilam się 0.30 odlozylam go i pospal raptem do 2 nie chciałam go karmic skoro jadł tyle 2 godziny wcześniej wiec zafundował am sobie bujanie do 3.30 a koniec końców i tak się na cycu skończyło pospal godzine później znowu cyc a od 5 do 6.30 spał na mnie więc chodzę polamana bo ostatnio ja jestem dla niego najlepszym lozeczkiem

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 24 października 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est ja myślę że ona bardziej niż mleczka potrzebuje po prostu przytulić się do mamy. Wybudza się i bez piersi nie potrafi ponownie zasnąć

    malami.91 lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
‹‹ 1281 1282 1283 1284 1285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ