X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 24 października 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój się kręci na rękach 360 stopni on musi wszystko widzieć więc też tylko przodem do świata :)

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 24 października 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj jak jest wyspany aktywny tez chce przodem do świata, nie ma czasu na przytulania chyba ze mu smutno bo np czekał w kojcu a nie chciał albo jest już zmęczony albo się uderzył czy jak się przebudzi w nocy z płaczem to chce być przytulony

    Ale tak normalnie to adhd musi się rozglądać wszystko widzieć

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 października 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda my też po szczepieniu dzisiaj, mały też nie zapłakał także lajcik.. paracetomol dostał po kilku godzinach niedawno bo jakiś nieswój jakby bolała ta noga go. Mało spał po szczepieniu bo ok 30min. i chyba już na noc pójdzie dziś wcześniej spać.

    Malami Bexsero w aptekach sieciowych jest po ok 345zł np. w doz.pl, więc sporo Ruda przepłaciła. Zawsze tam zamawiam szczepionki i mąż odbiera z receptą :-) Nimerixem szczepię po roczku.
    https://www.doz.pl/apteka/p80159-Bexsero_05_ml_zawiesina_do_wstrzykniec_1_ampulko-strzykawka__igla

    Mały waży 9300 i mierzy 73cm... przez dwa miesiące urósł 5cm.

    Bumbum najłtwiej napoic dziecko i potem rozebrać, umyć pupę i na przewijaku podłożyć kubeczek sterylny do moczu pod siśkę i włączyć suszarkę lekko ogrzewając pupę, czyli kontrolujemy żeby nie oparzyć dziecka.. u nas to działa. Mozna jeszcze na youtubie włączyć lejącą się wodę z kranu (ekologicznie ;-) ) Moja koleżanka kazała moczyć dziecku nogi w zimnej wodzie, ale nie zdało to egzaminu kiedy próbowałam pobrać..

    Ja bym jednak MM podawała po roczku gdybym nie karmiła, bo ma np. żelaza mnóstwo w przeciwieństwie do zwykłego mleka. Poza tym bałabym się o zapotrzebowanie na wapń itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 17:10

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 24 października 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jak się nieraz przytuli i scisnie za szyję to ahhh...

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 24 października 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica tylko nie wszędzie można być ze swoimi szczepionkami. U mnie np trzeba kupić w przychodni

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 października 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie można przynosić swoje. Bexsero w aptece przy przychodzi 319zł, w drugiej obok 329zł. Spora konkurencja, to i ceny niższe.

    Mój czasem się trochę poprzytula 🙂.

    Monika, teoretycznie kolacja, mycie zębów i spanie. W praktyce to na pewno różnie bywa. Zamiast mm można podać inne mleko - krowie, roślinne.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 24 października 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas też jest przebitka na szczepionkach - tylko ostatnio mieliśmy latem i bałam się o transport, pediatra mówił, że w lodówce turystycznej trzeba przewieźć. Teraz chyba już nie trzeba martwić się o temperatury :)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 października 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Symbolica tylko nie wszędzie można być ze swoimi szczepionkami. U mnie np trzeba kupić w przychodni

    Lutyśka a pytałaś czy mogą Ci wypisać receptę bochcesz gdzie indziej wykupić..? raczej nie powinni robić problemów, chyba duży interes na tym mają..?

    Malami super ceny macie w aptece... pewnie Warszawa albo Łódż...?

    Bumbum jakoś go godziny musi znaleźć się w lodówce przy 25stopniach - chba przy hexacimie tak czytałam... są takie torebki (z aluminium?) do transportu-nam za darmo dali przy szczepionkach po upomnieniu się torebkę i ona jest wielokrotnego użytku, tak, że zawsze ją mamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 18:23

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 października 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, tak, Łódź.

    Kurde, nie wiem co z tym szczepieniem. Mały niby kataru nie ma, ale ja jestem w kiepskim stanie i nie chciałabym się pchać do przychodni dla zdrowych dzieci. Poza tym boję się, żeby się u niego coś jeszcze nie rozwinęło. Chyba rano zadzwonię i odwołam. Najgorsze, że na kolejny termin pewnie z miesiąc będziemy czekać (do naszego pediatry już do końca roku nie ma terminów na szczepienie, na nowy rok nie ruszyły jeszcze zapisy; na szczęście jest jeszcze jedna pani dr emerytka, która ma garstkę pacjentów i u niej da radę szybciej).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 19:09

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 24 października 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami kurczę ale terminy

    Ja dzwoniłam do apteki zamowic bexero i 300zl kosztuje w innej 305zl w jeszcze innej 350zl
    Ja zawsze biorę recepty i sama kupuje szczepionki

    Ja tez uwielbiam jak mały się przytula 🥰 nie mogę się doczekać jak tak rączkami zacznie

    Dzisiaj cały dzień wola mnie jak coś mu nie pasuje tylko skrócił sobie i czasem wola „emma” a często „me” i tak powtarza po kilka razy tak bardzo wyraźnie i wydłuża to słowo, strasznie to słodkie ☺️

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 24 października 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też już coraz częściej "mówi" mamama ame lub coś podobnego 💕💕💕

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 24 października 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mamama jest tylko w wersji placzliwej ;) jak cos jest nie tak to od razu do mamy ;)

    Tak to mowi ba, da, pa, me, brrrrr ( jak samochodzik maly).

    Moja ostatnio ma etap ciaglego przytulania, ciagle chce zeby ja nosić, tulic. Robi mi malinki, lize po twarzy i nosie ( smiejac sie przy tym).

    Malami straszne macie te terminy. U nas szczepienia sa raz w tygodniu i najczęściej umawiam sie jakies 3-4 tygodnie wczesniej.

    ej_est lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 października 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z innej beczki: z racji że młody nie siedzi bez podparcia nasza pediatra stwierdziła, że jest opóźniony w rozwoju bo powinien i trzeba go trochę porehabilitować i nam skierowanie wypisala.. nie wiem ile ono warte ale w ośrodku gdzie jest wczesne wspomaganie oni sami muszą najpierw dziecko zbadać i stwierdzić czy jest potrzebne.. udało się na jutro załatwić wizytę"pierwsze badanie" (nawet na dziś, za dosłwonie godzinę chciała mnie umawiać bo się miejsce zwolniło) i jeśli będzie potrzebna rehabilitacja to za 30zł mamy ich opinię i na miejscu wspomaganie na NFZ. Akurat w Ustroniu mają dość krótkie terminy, a np. w Cieszynie ponoć kolejki długie.. U mnie na wsi można 4 x w tygodniu szczepić (poniedziałki tylko odpadają bo dużo chorych..) u mojej pediatry 2x w tygodniu, nie ma kolejek.. jak coś to zapraszam. ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 20:07

    da8300b52b.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 24 października 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na gabinecie szczepień pisze że nie szczepią szczepionkami z zewnątrz

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 24 października 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, moja też nie siedzi... ale cały czas próbuje, a Jacuś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez bez problemu można mieć swoją szczepionkę co więcej pediatra sama mi przed pierwszym szczepieniem wystawiła receptę mówiąc żeby sobie poszukać po aptekach bo jest taniej niż u nich w przychodni i faktycznie np za hexacime w przychodni zapłaciłabym 190 zł a tak płace w aptece 139 zł i dostaje tez ten woreczek termiczny na szczepionkę i w ciągu godziny musi się szczepionka znaleźć w lodowce (farmaceuta zawsze dokładnie instruuje) a na drugi dzień jak idę na szczepienie rano to podchodzę do punktu szczepień i proszę o włożenie do lodówki szczepionki. Nigdy nie ma problemu. A szczepi się u nas 3 razy w tygodniu 😉

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 24 października 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ktoś z Was ma medicover? Wiem, że można szczepić na meningokoki, ale zastanawiam się ile to kosztuje

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 października 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, ale jak ją posadzisz np. sobie na kolanach to utrzymuje się w pozycji siedzącej bez podparcia? Bo tej pediatrze o to chyba chodziło. To czy samodzielnie umie usiąść to inna kwestia. Na to jest czas do 11m chyba, a utrzymać się w pionie niby dziecko powinno wcześniej umieć.

    Symbolica, trzymam kciuki, żeby jutro okazało się, że jest ok i obyło się bez latania po fizjo. A nawet jak będzie inaczej to raz dwa Jacka podreperują i będzie śmigał 🙂.

    Artemida, no kosmiczne terminy, ale trzymam się tej przychodni, bo wystarczy, że przejdziemy przez ulicę i jesteśmy na miejscu 🙂. Nasz pediatra też całkiem w porządku gość, nie faszeruje antybiotykami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 21:58

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 24 października 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    artemida27 wrote:
    U nas mamama jest tylko w wersji placzliwej ;) jak cos jest nie tak to od razu do mamy ;)

    Tak to mowi ba, da, pa, me, brrrrr ( jak samochodzik maly).

    Moja ostatnio ma etap ciaglego przytulania, ciagle chce zeby ja nosić, tulic. Robi mi malinki, lize po twarzy i nosie ( smiejac sie przy tym).

    Malami straszne macie te terminy. U nas szczepienia sa raz w tygodniu i najczęściej umawiam sie jakies 3-4 tygodnie wczesniej.

    Oj tak mój tez ciagle na raczki, oczywiście pomijając szaleństwo na podłodze pełzanie raczkowanie wspinanie się na wszystkim 😉 w kojący ostatnio coraz krócej wytrzymuje i zaraz słychać emma ma ma
    Moj mnie próbuje zjeść 😄 nos ni chwyta policzki i często patrzy w oczy 😉

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    Lutyśka a pytałaś czy mogą Ci wypisać receptę bochcesz gdzie indziej wykupić..? raczej nie powinni robić problemów, chyba duży interes na tym...

    To chyba do Baranosi mialo byc? Ja szczepie na NFZ ;)

    Co do tego mleka po roku to dzieci sa rozne. Moj syn zrezygnowal jak mial niecale 11m-cy podczas choroby i nie chcial ani piersi,ani żadnego mm ani krowiego,kompletnie nic i tak ma do dzis.jogurty zje ale mleka nie rusza. Za to znam dzieci i 3 i 5 letnie ktore lubia wypic na kolacje szklanke mleka. Ja bym tez jednak mm dala po roczku niz kartonikowe mleko...
    Malami moja najpierw nauczyla sie siadac a dopiero potem ćwiczyla równowagę,jak ja na kolanach trzymalam to owszem siedziała ale ja trzymalam pod plecy wtedy.
    Symbolica lepiej sprawdzic ;) dobrze ze skierowanie dostalas i nie musisz na swoja reke zalatwiac, a lepiej niech to specjalisci sprawdza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 01:29

‹‹ 1283 1284 1285 1286 1287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ