X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 25 października 2019, 03:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, tak to było do Barnosi. Barnosia może się boją czy szczepionka była dobrze przechowywana, moją jakieś złe doświadczenia...? Albo po prostu interes i już.

    Malami dzięki, też mam nadzieję że nie jest z nim tak źle i ma czas jeszcze.. bo ogòlnie to jest mega silny wg nas, a jego siostra taka nie była i wyćwiczyła wszystko sama, nie biegaliśmy nigdzie..

    Bumbum dam znać co powiedzą.. posadziła go wczoraj na tyłku i chciała żeby bez podparcia siedział i poleciał i takie wnioski wysnuła...

    Lutyska niby dobrze, ale ja bym.dała jeszcze miesiąc, jednak skoro dostaliśmy to wiadomo nie zostawię tego i sprawdzimy.. mam nadzieję że to np. raz w tygodniu będzie i ćwiczyć będziemy w domu jak coś.

    Drugi Okres po ciąży dostałam w środku nocy, co wcześniej mi się nie zdarzało.. patrzę do kalendarzyka i rzeczywiście dziś miał się pojawić, nic nie czułam.

    Edit:małemu dałam wieczorem ibum przeciwbòlowo i działał do ok 1 w nocy... Spał spokojnie ale o 4:30 jak go wzięłam
    do karmienia wydawał sié ciepły.. teraz zmierzyłam i ma 38,5, dostał paracetamol i okłady na czoło i czekam na efekty..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 07:25

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 października 2019, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc spokojna trochę krecila się podczas snu i chciała być blisko więc spsls z nami :)

    Podawałyście już maluchom jakieś jogurty smakowe ? Ja kupiłam Bakoma bio morelowa i będzie dziś na śniadanko:) zastanawiam się tylko czy to nie za wcześnie ?

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 października 2019, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica ja też czekam na okres :/ czuję ze na być już ale narazie nie ma ...

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 25 października 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niedawno dałam jogurt naturalny 😉 z jaki skład ma jogurt o którym piszesz?

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 25 października 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska, i to jest jak najbardziej ok. Ale jak dziecko powiedzmy 10m nie siada samo to równowagę powinno umieć już utrzymać. Mój jak już w końcu usiadł to praktycznie od razu stabilnie bez podparcia (może dlatego, że zrobił to o wiele później niż Twoja).

    Ruda, ja nie dawałam. Dodaję owoce do naturalnego. Dużo cukru ma w składzie ta Bakoma?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 08:28

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 października 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mleko pasteryzowane Bio

    morele 15% Bio

    cukier trzcinowy Bio

    śmietanka pasteryzowana Bio

    żywe kultury bakterii jogurtowych oraz Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 25 października 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda ciesz się, że go nie ma, w końcu przyjemność to nie jest. Kupiłam młodemu fruvita pure (na po Fejsie inne mamy zachwalały skład) ze zmielonymi płatkami i owocami - on jest do picia, bez cukru.. Jeszcze nie dostał, ale zamierzam mu zagęścić kaszką bez cukru i amarantusem i jak kaszkę podać..

    https://gazetka-24.pl/assets/img/item_image/biedronka/8438/img022.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 08:09

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 października 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak robiłam dawałem jogurt naturalny plus sama robiłam owoce. Ale teraz już nie ma owoców świeżych:/

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 25 października 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, ten jogurt który wrzuciła symbolica wydaje się lepszy - bez dodatku cukru 🙂.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 października 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem : muszę skoczyć do Biedronki :)

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 25 października 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica pewnie ze lepiej pójść do fizjo, widzę po swoim że czasami jedna wizyta i dziecko chwyta co ma robić

    U mnie na szczęście już koniec @, jakby tak zostało to byłabym mega szczęśliwa tylko że 2 razy jakiś ból w krzyżu mnie złapał ale to i tak bez porównania do tego co było przed ciąża, praktycznie nie wiedziałam że mam okres bo i dużo mniej obfity

    U nas kolejna noc beznadziejna, do tego rano już ledwo oczy miał otwarte a jeczal i w żaden sposób prawie godzinę nie mogłam go uśpić, mąż jeszcze ma dodatkową pracę która musi wykonać po godzinach jak nie ma innych osób w formie więc wraca koło 23 i w weekend też pracuje :( także nie wiem jak tu dożyć do jakichś lepszych czasow

    Z pozytywów jakoś lepiej mały zaczął stałe jeść i załapał grudki. Wczoraj zjadł na śniadanie płatki jaglane, a
    Na obiad brokuł i pulpet z indyka pogniecione widelcem a nie jak dotychczas zblendowane na gładko a co do nabiału ja póki co robię przerwę bo muszę rozwikłać zagadkę co powoduje ta krew w kupie. Obstawiam albo nabiał
    Który jemu podałam albo czekoladę której ja się najadlam także niedługo zrobimy jakąś prowokacje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 09:06

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 25 października 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś z Was nie dostała jeszcze miesiączki po porodzie? U mnie się nie zapowiada...

    Ja dzisiejszej nocy postanowiłam zanotować wszystkie pobudki, bo sama byłam ciekawa jak to wygląda, a zwykle robię wszystko na śpiocha i nie mam świadomości ile razy mały je. Zasnął o 19. Pobudka o 19:30,21,22,23, 1:30, 5,6, o 7 wstaliśmy z łóżka. Od 23 spał z nami, co widać po rozkładzie pobudek 😁(mam nadzieję, że żadnej nie przespałam). I jak tu wyeksmitować z łóżka takiego typa?

    Odwołałam dzisiejsze szczepienie. Mamy termin na 29.11.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 09:26

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 25 października 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami, ja dostałam przedwczoraj. więc też już opuszczam grupę bezokresowych.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz 2 razy mialam okres, fajnie bylo bez no ale niestety ;) do następnej ciazy :D
    Symbolica ja tez ostatnio czytalam ze te fruvita maja dobry sklad i szybciej bym ten podala niz ten o ktorym Ruda pisala, mojej wyszlo jakies uczulenie na ciele wiec ja tez sie wstrzymalam z nabialem, jak zejdzie to bede spr czy po tym czy moze po jakis owocach...
    Ruda ale Ala wystrzelila z waga ;) moja dalej okruszek i ma 7,5kg ;) jak ja podnosze to prawie jej nie czuje takie pioreczko mam tym razem ;)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 października 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska ładnie je 3 stałe posiłki to waga poszła w górę :) już czuję jak ją dłużej noszę:)

    Lutyska lubi tę wiadomość

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 25 października 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami, ja jeszcze bez okresu :) nic się nie zapowiada :)

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 25 października 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bez okresu 😊 i oby jak najdłużej

    malami.91 lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 października 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mam pytanie jak dajecie chrupki kukurydziane to nie boicie się ze maluch za dużo odgryzie? Ala przed chwilą jadła i odgryzla pół i szybko wyjęłam jej z buzi z mini zawałem serca :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda ja się nie boje. A potrafi konkretnie ugryźć. Wiadomo zawsze ja obserwuje i czuje obawy, ale bez przesady jakoś musi się nauczyć 😉 staram się jej teraz wszystko do raczki dawać żeby sama jadła chlebek, banana, chrupki, marchewkę, brokuł itp czasem się zakrztusi wiadomo, ale dobrze sobie radzi

    Ja dostałam okres w tym miesiącu. Pare dni temu się skończył. Liczyłam, ze opuści mnie na dłużej, ale się nie udało 😝

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 października 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakrztusi tzn musisz jej wtedy pomagać czy sama sobie radzi ?

‹‹ 1284 1285 1286 1287 1288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ