X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Z ciekawią i sprawdziłam 41-48 tydzień to kolejny skok więc nadchodzi :)
    Łeee, tak szybko... 😧

    Amir duże te dawki ma rzeczywiście. Dziś małemu pierwszy raz badam krew czyli morfologię +żelazo. Wieczorem będę wiedziała na czym stoimy. W wieku 6tyg. miał anemię fizjologiczną - hemoglobina 9,5 - to mu w szpitalu robili.

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zaczynam martwić, bo ja funkcjonuję ok tylko dlatego, że w dzień jak mała śpi to mogę odpocząć... A niedługo powrót do pracy i będzie masakra. Wstać rano, zawieźć Małą, pojechać do pracy, wrócić, zajmować się Małą i ogarniać chatę a w nocy brak regeneracji, bo Mała co rusz się budzi... jak to kobitki robią 😢

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum też się zaczynam zastanawiać nad tym jak to będzie tym bardziej że jeszcze mądra ja skrocilam co ie urlop o 6 tygodni :D z jednej strony już chce mi się do pracy do ludzi ale te noce..

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba narazie nie będę wracać do prscy...

    Mam pytanie o rozmiar bucików z Lidla ktoś miał?

    https://www.lidl-sklep.pl/LUPILU-Kapcie-chlopiece/p100266692

    Mały ma stopę 11cm i nie wiem ktory wybrać

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 listopada 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wyobrażam sobie powrotu do pracy...a 3 kwietnia 1 dzień ...

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 20 listopada 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 1go lutego 😂 ale nie my pierwsze i nie ostatnie na pewno to się jakoś ułoży

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 20 listopada 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    Łeee, tak szybko... 😧

    Amir duże te dawki ma rzeczywiście. Dziś małemu pierwszy raz badam krew czyli morfologię +żelazo. Wieczorem będę wiedziała na czym stoimy. W wieku 6tyg. miał anemię fizjologiczną - hemoglobina 9,5 - to mu w szpitalu robili.


    Symbolica tak Ci powiedzieli w szpitalu? Fizjologiczna anemia jest w 3-4 miesiącu a nie w 6 tygodniu.. Nawet mój jak miał 2 miesiace to miał jeszcze hemoglobine 12.7

    Chociaż fakt że też przejściowo przy chorobie może być niedokrwistość a wy chyba wtedy z zapaleniem płuc lezeliscie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 13:45

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 20 listopada 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Symbolica tak Ci powiedzieli w szpitalu? Fizjologiczna anemia jest w 3-4 miesiącu a nie w 6 tygodniu.. Nawet mój jak miał 2 miesiace to miał jeszcze hemoglobine 12.7

    Chociaż fakt że też przejściowo przy chorobie może być niedokrwistość a wy chyba wtedy z zapaleniem płuc lezeliscie?

    Nie Amir mały miał zwykłego wirusa który powodował wysoką gorączkę na początku, potem lżejszą. Do dziś nie wiemy co mu dokładnie było. Tak mi lekarz powiedział w szpitalu że, "anemia, ale to fizjologiczna". Moja pediatra widziała wyniki i nic tym nie robiła a ja po skończonym 4 m-cu zaczęłam sama dawać małemu żelazo po ok5-7mg dziennie. Taka samowolka.
    Paulina9191 wrote:
    Ja chyba narazie nie będę wracać do prscy...

    Mam pytanie o rozmiar bucików z Lidla ktoś miał?

    https://www.lidl-sklep.pl/LUPILU-Kapcie-chlopiece/p100266692

    Mały ma stopę 11cm i nie wiem ktory wybrać

    Mój ma stopę 12cm i mamy te 20/21 i tylko odrobinę jeszcze miejsca już w środku na rośnięcie. Tą zimę powinien mieć dobre..

    Ja nie wracam do pracy dopóki młody nie skończy przynajmiej 2-2,5roku.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 14:15

    da8300b52b.png
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 20 listopada 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała do września zostać w domu, wtedy będzie miał 1,5 roku i do żłobka...

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 listopada 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę pochwalić Ale bo stale posiłki wciąga aż miło patrzeć niestety dalej tylko papki:/ kawałkami się dławi :/ już kilka razy musiałam jej pomóc:/

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 20 listopada 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Muszę pochwalić Ale bo stale posiłki wciąga aż miło patrzeć niestety dalej tylko papki:/ kawałkami się dławi :/ już kilka razy musiałam jej pomóc:/

    Moja córa też tak miała, ale w końcu powoli powoli po roku zaczęła dawać sobie radę.. ostatnio pokazywałaś, że gwiazdki w pomidorowej łykała więc chyba nie jest tak żle :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 15:50

    da8300b52b.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 20 listopada 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh.. tez nie wyobrazam sobie powrotu do pracy.

    Ostatnio rozmawialam z księgową w firmie, mam 53 dni zaleglego urlopu + 26 za 2020.
    Zalegly chce wykorzystać wiec teoretycznie powrot 23.04.

    Nie wiem.. zastanawiam sie czy nie pojsc jeszcze troche na wychowawczy, chociaz az mala bedzie miala 1,5 roku.

    My juz testowalismy kilka preparatów z zelazem ( kolo sierpnia mala miala hemoglobine 10,6)za kazdym razem zaparcia straszne, placz, kilka dni nie mogla kupki zrobić. Teraz staram sie jej podawac pokarmy bogate w zelazo. Przy ostatnich wynikach miala 10,8.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 listopada 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica z czymś co nie wymaga gryzienia sobie radzi inaczej się dławi

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 listopada 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda w końcu bedzie sobie radziła proponuj co jakiś czas 😊 moj prawie nic nie chce jeść poza mlekiem 🤷‍♀️

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 20 listopada 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda widocznie potrzebuje Ala więcej czasu na naukę gryzienia i ja bym jej dała ten czas jeszcze. Może neurologopeda by coś doradził. I tj Paulina napisała - trzeba się cieszyć, że lubi jeść bo do niedawna miałaś problemy tego pokroju :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 17:13

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 listopada 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się cieszę wpiernicza aż miło patrzeć :)

    symbolica, bumbum lubią tę wiadomość

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 listopada 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez czekam aż będzie wpierniczal 😊 narazie wpiernicza mleko przynajmniej ma apetyt 😉

    symbolica lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 20 listopada 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wracając do tych skarpetek z ABS zamówiłam te o których pisała Symbolica- jeszcze nie doszły, ale na próbę wzięłam na allegro skarpetki firmy yo z silikonową podeszwa i nie wiem jak będzie z ich jakością ale ten ABS super trzyma, młody się nie slizga a kosztują kikla zł. A i są troszkę szerokie, mi to akurat pasuje na te Kuby małe bułki :)
    Coś takiego:

    https://allegro.pl/oferta/yo-skarpetki-z-silikonowa-podeszwa-s-19-20-8500805921?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 18:33

    symbolica lubi tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 20 listopada 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Dziewczyny wracając do tych skarpetek z ABS zamówiłam te o których pisała Symbolica- jeszcze nie doszły, ale na próbę wzięłam na allegro skarpetki firmy yo z silikonową podeszwa i nie wiem jak będzie z ich jakością ale ten ABS super trzyma, młody się nie slizga a kosztują kikla zł. A i są troszkę szerokie, mi to akurat pasuje na te Kuby małe bułki :)
    Coś takiego:

    https://allegro.pl/oferta/yo-skarpetki-z-silikonowa-podeszwa-s-19-20-8500805921?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    Kurczę niesamowicie podobne do tych niemieckich :-) jak wzięłaś ze smartem to możesz odstąpić i bezpłatnie odesłac te sterntaller i dostać zwrot kasy, bo te rzeczywiście wyglądają super i za 1/5 ceny tamtych. Podrobili ich. Te niemieckie występują w formie letniej i zimowej/grubszej frotte.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 18:52

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Muszę pochwalić Ale bo stale posiłki wciąga aż miło patrzeć niestety dalej tylko papki:/ kawałkami się dławi :/ już kilka razy musiałam jej pomóc:/

    A probowalas od takich malych kawałeczkow ktore bedzie mogla polknac? Moze wtedy cos tam czasem pomieli i wtedy stopniowo co raz wieksze? Prowalas pieczywo podac? Nie za duzy kawalek ale zeby cos w buzi pomielila jezorem... Moze faktycznie potrzebuje czasu ale niedlugo juz stuknie 10 m-cy... A cwiczyc z nia to co ci zalecili? Zadnych efektow po tym nie ma?

‹‹ 1326 1327 1328 1329 1330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ