X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 18 listopada 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka wspòłczuję ☹️ maseczkę możesz też umyć choćby wodą z mydłem. Już tyle dzieci inhalowałam i tv czy bajka w laptopie to wybawienie.. miałam też chłopca ktòry mi zasypiał podczas inhalacji, jemu bajek nie puszczałam wtedy, dopiero pòźniej jak wyròsł..

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 18 listopada 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Dziewczyny. Wczoraj późnym wieczorem byl u nas lekarz, a mąż jechal po nebulizator ok 23:00...Także doświadczenia nie mam żadnego. Tak sie zastanawiałam czy za kazdym razem wygotowywać ten pojemniczek, stożek i rurkę? Wogóle to w instrukcji jest napisane, żeby np myć każdą rzecz pod bieżącą wodą przez 5 minut. Naprawdę trzeba myc 5 minut?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 18 listopada 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Dziekuje Dziewczyny. Wczoraj późnym wieczorem byl u nas lekarz, a mąż jechal po nebulizator ok 23:00...Także doświadczenia nie mam żadnego. Tak sie zastanawiałam czy za kazdym razem wygotowywać ten pojemniczek, stożek i rurkę? Wogóle to w instrukcji jest napisane, żeby np myć każdą rzecz pod bieżącą wodą przez 5 minut. Naprawdę trzeba myc 5 minut?
    Nie czytaj tego, nikt tego nie robi bo by zwariował opłukaj wodą zbiorniczek na sòl i części no i maseczkę normalnie chwilkę. Od czasu do czasu wsadż do wrzątku lub zalej wrzątkiem.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka wspolczuje i szybkiego powrotu do zdrowia ;)
    ja myje tylko ten pojemniczek na lekarstwo i maseczke i myje płynem do naczyn a pozniej wyparzam chwile w goracej wodzie ale jezeli jest to samo lekarstwo to czyszcze raz dziennie o ile lekarstwo wyparowalo ;) i tak jak Symbolica napisala, u nas piosenki dla dzieci z youtube albo jakas bajka zawsze pomagaja ;) dla maluszka to nowosc wiec sie wpatruje w kolorowe ruchome postacie a jak starszak to wiadomo ze oni bajki uwielbiaja ;)

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 18 listopada 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj to się nawet rozpłakał za pierwszym razem był przerażony głównie tym dźwiękiem 😉

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 18 listopada 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ubranek z kappahl to wydaje mi się ze podobnie jak h&m czy smyk, raczej standardowe rozmiary 😊 tak mi się wydaje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 22:56

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 listopada 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh wydaje mi się ze mam mało pokarmu...a dodatkowo Ala jest leniuszkuem i mało efektywnie ssie :/ teraz np memla cyca jak smoczek :/ pewnie też jej to przynosi ulgę przy zabkowaniu...jak nie urok to sraczka!

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 19 listopada 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Ehh wydaje mi się ze mam mało pokarmu...a dodatkowo Ala jest leniuszkuem i mało efektywnie ssie :/ teraz np memla cyca jak smoczek :/ pewnie też jej to przynosi ulgę przy zabkowaniu...jak nie urok to sraczka!

    O takiego memłania też pobudza się laktacja bo za nią odpowiada prolaktyna, także pozwól jej jak ma ochotę. To co nam się wydaje niekoniecznie jest prawdą. Możesz jej też ścigąć choćby ręcznie tyle co do kaszki.

    da8300b52b.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 19 listopada 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które miały już okres macie regularny?

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir ja tak :)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Dziewczyny które miały już okres macie regularny?
    Ja mam regularny 28 dniowy cykl. Lada dzień będzie czwarty. Przed ciążą też tak miałam, na palcach ręki mozna policzyć kiedy przyszedł szybciej bądż kilka dni później.

    Ważyłam dziś małego i waży ok 9600 (z tydzień temu ważył orientacyjnie 100gwięcej), czyli przybrał ok 300g/m-c bo jutro kończy 9 miesięcy :-) Czyli w normie chyba już będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 10:11

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir ja tez mam regularny, ale cykle mi się wydłużyły póki co. Kiedyś miałam 23 dniowe cykle, a teraz 31 dni

  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jeszcze nie miała m okresu i takmi z tym dobrze:) bajeczka:) u nas Mała teraz tylko cycowa, nie chce wogole jesc stalych, w nocy pobudki to juz pod 10 podbijaja albo i czesciej, i pomaga tylko cyc, az sie boje jak ja ja odzwyczaje od tego cyca, nawet na dluze zakupy ne mamjak sie wyrwac samabo ona wciaz tylko cyc...

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą miałam 29 dniowe teraz jeden był 29 dni minelo i
    cisza :P mama nadzieje ze to nie kolejna niespodzianka od losu hehe

    Symbolica pozazdrościć ja już nawet boję się z Kubą na wagę wchodzić :(

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też słabo idzie rozszerzenie, cycuś jak najchętniej. Miała jeden taki dzień że zjadła sporo, ale zazwyczaj malutko... Rano zjadła ok 30g kaszki z bananem :/
    Mała zjadła w weekend kawałek plastikowej etykiety butelki :/ Nasza wina, bo jedliśmy obiad a Mała bawiła się na macie. Okazało się że mąż tą butelkę tam dał do zabawy, a ja zignorowałam, bo to była taka etykieta na całą butelkę, nie np. od coca coli i myślałam że nie da rady tego poruszyć. No i połknęła taki 1cmx0.5 cm i miała odruch wymiotny ale nie wiem czy od tego kawałka czy od tego że mąż wsadził jej palca bo próbował wygmerac jeszcze. Tak czy siak pojechaliśmy do szpitala i wszystko ok. Wczoraj było w kupce, w dwóch kawałkach.
    Btw. mega odczuliśmy jak różni pediatrzy podchodzą do tematu. W szpitalu babka obejrzała Małą, powiedziała że skóra na niej wisi, że ona takie dzieci niejedzące leczy w szpitalu, że trzeba pełną diagnostykę zrobić a na koniec powiedziała że mała ma chore gardło (wirusowo). Na co się zdziwiłam, bo ani kaszlu ani kataru nie było. Kazała w poniedziałek jeszcze iść do lekarza zwykłego.
    A lekarz pediatra w poniedziałek mówi że gardło czyste, że następnym razem nie jechać do szpitala jak połknie takie małe coś i się nie dusi i że gorzej zrobiliśmy przychodząc tam gdzie są chore dzieci bo mała na pewno coś złapie teraz :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Ja przed ciążą miałam 29 dniowe teraz jeden był 29 dni minelo i
    cisza :P mama nadzieje ze to nie kolejna niespodzianka od losu hehe

    Symbolica pozazdrościć ja już nawet boję się z Kubą na wagę wchodzić :(

    Tak się chyba zdarza. Przyjaciółka tez tak miała dostała jeden okres a potem kilka miesięcy znowu cisza 😁 ja liczyłam na to samo, ale się nie udało 😅
    Ale np. ja nie dostałam okresu po pierwszej owulacji, a na pewno ja miałam. Dopiero miesiąc później znów miałam owulacje i dopiero po drugiej owulacji pojawił się okres.

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    Tak się chyba zdarza. Przyjaciółka tez tak miała dostała jeden okres a potem kilka miesięcy znowu cisza 😁 ja liczyłam na to samo, ale się nie udało 😅
    Ale np. ja nie dostałam okresu po pierwszej owulacji, a na pewno ja miałam. Dopiero miesiąc później znów miałam owulacje i dopiero po drugiej owulacji pojawił się okres.


    U mnie było podobnie też po drugiej owulacji dopiero @, zobaczymy co będzie dalej ale w sumie mam wrażenie że mały ostatnio je więcej mleka znowu więc może dlatego

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 19 listopada 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir no trochę mniej i zaczął się bardziej ruszać bo raczkuje - myślę, że to to. Ale też się boję i bałam do tej pory bo moja pediatra ma hopla na tym punkcie... ale też dodała ostatnio, że ogólnie duży jest (wysoki) - w siatkach wagowo i wzrostowo w tym samym miejscu między 50 a 75 centylem.. takie pocieszenie.
    5f985fc6121c.jpg
    (ten ostatni pomiar wzrostu ja mu zrobiłam więc nie wiem czy dokładny)

    Bumbum współczuję i powiem Ci że mały też nam zjadł etykietę z opakowania gum do życia w pudełeczku plastikowym - jechałam autem i czymś usiałam go zająć, a zabawek nie wzięłam.. nic mu nie było więc machnęłam ręką i nigdzie nie jechałam bo jak zjadł to wyjdzie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 12:21

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 19 listopada 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum tez słyszałam żeby unikać wizyt w szpitalu z „drobnostkami” żeby czegos gorszego nie złapać ale na pewno się przestraszyliscie ale mała na pewno nic nie złapie 😊 oczywiście tsk się może teoretycznie stać ale nie musi wiec nie rozumie czemu pediatra tsk nastraszył ze teraz coś złapie .... kurczę sama pewnie bym chciała jechać 🤔 kiedyś jak pierwszy raz mocniej uderzył się w główke to rzuciłam pomysłem do męża żeby jechać zobaczyć czy wszystko ok ale mąż wyśmiał pomysł i stwierdziłem ze będę obserwować i jeśli wymiotów nie będzie to znaczy ze jest ok 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 12:34

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 19 listopada 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój raczkuje już z miesiąc wspina się itp i to nic nie daje.. Zaczynam go o jakieś choroby podejrzewać. Ja mam z kolei taka pediatre że nic sobie z tego nie robi jeszcze mówi że się do roku dzieci nie odchudza także z nas dwóch hopla mam ja

    A tak poza tym Jacek zupełnie nie wygląda na takiego co ma nadmiar kilogramów w przeciwieństwie do Kuby.. Już mi się przykro robi jak każdy gada ze pulpet i grubasek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 12:36

‹‹ 1324 1325 1326 1327 1328 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ