X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 18 listopada 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my na całe szczęście dospaliśmy prawie do 7. Z tym że dzisiejszej nocy miałam wrażenie, że Jasiek jest non stop przyssany do mnie.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 18 listopada 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica daje jajko ale nie codziennie, może spróbuję tego sposobu

    Chociaż znalazłam coś takiego:

    jaja – mimo dużej ilości żelaza w żółtku nie jest ono dobrze przyswajalne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 09:11

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 18 listopada 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir apteka chce sprzedać więc będzie pisała rózne rzeczy, nie miej warto dbać żeby było w diecie a nie tylko w kropelkach. Jakaś mam pisała, że pediatra kazała najpierw wdrożyć żółtko codziennie przy młodszym dziecku (mimo ze od 10 miesiąca dopiero zalecane codziennie pół lub co drugi dzień całe) a później wprowadziła dodatkowo suplementację. I dźwignęły się parametry ładnie.

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 18 listopada 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moj nadal nie chce jeść nic oprócz mleka, na sniadanie nie zjadł nawet łyżeczki 🤷‍♀️ Już się dobrze czyje, w sumie to ok 2-3 dni był marudny mało chciał się bawić i chciał na raczkach. Od piątku już jest całkiem normalny ale jeść nadal nie chce 🙄 zawsze jadł mało ale coś tam jadł czasem mniej cxasrm więcej. No nic brde proponowac, katarek jeszcxe troszkę ma i nadal czasem kaszlnie może potrzeba jeszcze kilku dni na apetyty na posiłki.

    Zastanawiam się czy wyjść już z nim na spacer ale to jego pierwsze przeziębienie i jakoś tak się boje
    Chyba już jutro się przejdziemy, dzisiaj jeszcze posiedzimy w domu

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 18 listopada 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina i nas jak był katar (tylko katar) to pediatra wręcz kazała wychodzić ze niby się dziecku lepiej oddycha na świeżym powietrzu...

    Dziewczyny jak wypada rozmiarowka z kappahl do czego można porównać ?

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina mi tez zawsze lekarz mowil ze jeżeli nie ma goraczki to smialo wychodzic. No oczywiscie o ile pogoda na to pozwala ;) ja bym z checia z mala wyszla ale starszak musi w domu siedziec a samego go nie zostawie. Jak moja mama skończy prace to mam nadzieje ze przyjdzie do wnuka a ja wtedy pojde na spacer z mala. Jestem uziemiona no ale zdrowie wazniejsze ;)
    Ruda fajnie ze malej wraca chec na cyca :) moja wczoraj po poludniu tez nie chciala bo chyba obiad byl syty ale przed spaniem nadrobila:D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dokładnie tak samo. Pediatra zawsze powala wychodzić pod warunkiem, ze nie ma gorączki. Nawet zaleca bo chłodne powietrze dobrze robi na katar bo obkurczają śluzówki czy jakoś tak 😅

    Ja właśnie wróciłam z mała od pediatry. Normalnie kartę stałego klienta powinni mi dać w przychodni 😂 ale malutka kaszlala nam cały weekend, szczególnie w nocy, wiec poszłam ja osłuchać. Do tego katar, i to w sumie on jest winowajca. Tak podejrzewałam, ze to wszystko od sciekajacej wydzieliny, ale wolałam dla pewności to sprawdzić.
    Tez żałuje, ze musimy w domu siedzieć bo starszaki przez ospę nie mogą wychodzić jeszcze, a w weekend taka piękna pogoda była i wszyscy się kisilisny w domu 😒

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est a Laura jeszcze czysta?bez ospy? Z trojka dzieci to wizyty w przychodni na pewno czestsze ale oby tylko takie z katarkami albo na szczepienie... ;)
    Meza chrzesniak byl w zeszlym tygodniu w szpitalu bo zaczal sie dusic tak ze musieli karetke wzywac, oczywiscie zapalenie krtani, wyszedl do domu i przyniosl ze soba rota i zaczal wymiotowac, maja 3 dzieci i to dosc chorowitych takze moge tylko teraz im współczuć...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 18 listopada 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wpadajcie dzis (i jutro i pojutrze) do biedronki po zabawki bo wszystko z przemysłówki prawie i wszystkie zabawki - również te najnowsze wchodzą w promocję kup 2 zabawki a na tańszą dostniesz - 50% czyli jak kupicie jak ja dwie zabawki w tej samej cenie to wychodzi każda maksymalny rabat 25%. Kupiłam młodemu liska drewnianego (18m+) do ciągnięcia (z 40zł na 30zł) i klocki drewniane kolorowe 70szt., też za 30zł wyszyły. Ale są gitary 3+, bębenki 3l+, klocki sensoryczne drewniane 12m+, kostka edukacyjna drewniana, pociag drewniany grający i inne. Wychodzą naprawdę tanio jak na drewniane zabawki. Są tez pianinka dla niemowląt, ksiazki elektroniczne, tablety dla maluchów, smartfony itp. Obadajcie jak u Was, rabat wchodzi jak kupicie parzystą liczbę rzeczy.


    https://www.pepper.pl/promocje/50-rabatu-na-drugi-tanszy-produkt-z-kategorii-art-przemyslowe-lub-tekstylia-at-biedronka-203571?page=2#thread-comments

    Od czwartku black week: https://www.pepper.pl/promocje/black-week-wyprzedaz-art-przemyslowych-i-tekstyliow-21-3011-biedronka-202974

    Jakies nowe chusteczki do skóry atopowej: https://www.biedronka.pl/pl/dada-atopic-18-11

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 12:08

    baranosia lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 18 listopada 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica pisałaś kiedyś o jogurcie z biedronki z fajnym składem. Możesz wstawić foto?

    Dalej nie mam pomysłu na prezent dla młodej :/ na razie zamówiłam tylko lalkę metoo z Ali bo mała bawi się tylko samochodami brata :D

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska jeszcze czysta 😉 Minął tydzień, a nawet do trzech tygodni może u niej wystąpić wysypka wiec narazie czekam.
    Na szczęście dziewczynki jeszcze nigdy poważnie nie chorowały. Ospa to ich pierwsza poważna choroba. Raczej nie są chorowite, ale odkąd poszły do przedszkola to wiadomo częściej coś przynoszą i jak dla nich katar to nic strasznego tak przy Laurze jestem bardziej ostrożna i z nią wędrują częściej do pediatry bo ona wszystko od nich łapie.

    Może się przejdę do biedronki. Pooglądam co tam maja ciekawego

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 18 listopada 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz powiedział żeby kilka dni posiedzieć bo mil jakby chrypke i niby napisał podostre zapalenie krtani ale wyglada na to ze ten kaszel i chrypa jednak od kataru była którego w sumie jakoś bardzo widocznego nie było 🤷‍♀️ Sama nie wiem. Dzisiaj już zanik wstanie będzie ciemno ale jutro idziemy na spacer 😊 to nasze pierwsze przeziębienie i trochę się zagubił w tym niby czułam ze możemy iść a jednak się bałam 😞 Jutro przyjeżdża do nas moja mama to podejdę do biedronki zobaczyć na te zabawki 😊😊

    Dzięki symbolica za informacje o promocji, widziałam ostatnio tego liska 😊

    Dzisiaj nie chce małego do biedronki ciągnąć a popołudniu na pewno pełno ludzi będzie, z nim wole chodzić do południa a jutro pójdę sama na spokojnie a Maksiu zaczeka z babcia w parku

    Czekam na kuriera z pchaczem z Lidla może będzie dziś albo jutro

    Dopiero co wstaliśmy, ok 8 a już zaraz ciemno będzie ....

    Ej_est super ze mała narazie się trzyma oby tak pozostało

    Baranosia na na Mikołaja pchacza właśnie zamówiłam

    Ruda fajnie ze mała zaczęło wracać mleczka 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 14:18

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 18 listopada 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Symbolica pisałaś kiedyś o jogurcie z biedronki z fajnym składem. Możesz wstawić foto?

    Dalej nie mam pomysłu na prezent dla młodej :/ na razie zamówiłam tylko lalkę metoo z Ali bo mała bawi się tylko samochodami brata :D

    Barnosia jogurt nazywa się Fruvita Pure - zdjęcie: https://i.iplsc.com/00096X0O4H2V7FH8-C0.jpeg

    baranosia lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 18 listopada 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki muszę poszukać :)

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 18 listopada 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, ja miałam z KappAhla dwie piżamki, body i sukienkę. Nie wiem do czego by porównać, ale jeśli wahasz się między większym a mniejszym rozmiarem to na pewno kup większy :)

    ruda90 lubi tę wiadomość

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 18 listopada 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wstawcie zdjęcie tego liska :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia u nas tez mala lubi sie samochodami brata bawic no ale tego u nas jest najwięcej ;) lubi tez piloty,telefony dlatego na mikolaja dostanie czarny pilot i smartfona ze zwierzatkami a na gwiazdke kupilam jej siostrzyczke szczeniaczka i lego duplo bo to tez lubi bratu zabierać ;) a lalka metoo tez mi sie podoba ale myslalam zeby jej na urodziny kupic :)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 18 listopada 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Dziewczyny wstawcie zdjęcie tego liska :)
    Proszę:
    https://gazetka-24.pl/biedronka/biedronka-gazetka-2C2AXVLZM7-25
    To kòłko na lisku stanowi też odrębną zabawkę :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 16:46

    malami.91, ruda90 lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 18 listopada 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja juz padam... U nas oskrzela. Czemu to sie zaczyna u naszych maluchów juz teraz? Mala dostała na razie tylko nebbud, ale te inhalacje to dramat. Powiedzcie mi pls, jak Wy myjecie nebulizatory? Wyparzacie po kazdym uzyciu?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 18 listopada 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam inhalacje to za pierwszym razem się bal a potem już nie 😉 ściągnęłam maseczkę i z tej rurki leciało i włączałam mu tv na ten czas 😏 ja myłam tylko ta końcówkę gdzie wlewałam sol fizjologiczna

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
‹‹ 1323 1324 1325 1326 1327 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ