X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadę dzisiaj do prscy podpisać jakieś papiery w związku z urlopem wychowawczym.

    Malami daj znać jaka dawkę dostaliście i jakie żelazo

    W końcu wyszło słońce

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 lutego 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ile bierzesz wychowawczego ?

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 lutego 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaliśmy jakiś ferrum lek, 1x 2,5ml...wg mnie to za mało i chyba będę dawać zgodnie z ulotką 2x2,5ml. Kupiłam innofer baby, bo akurat w aptece nie było tego ferrum, zwykłego innoferu też 🤷.

    Mały ma 84cm i waży 10,6kg. W 2 miesiące przybrał 1kg👍. Zaszczepiony MMR.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 13:30

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 lutego 2020, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami strasznie wysoki jest Jaś. Super że zaszczepiony, my jutro Bexero i za 4 tyg MMR +ospa lub nimenrix wraz z bilansem. Ważyłam mlodego wczoraj w ubraniach po obiedzie i 11kg waży.. za 2 tyg roczek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 15:18

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 5 lutego 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My innofer baby bierzemy w środkowej dawce leczniczej tam jest od 4-6 na kg masy ciała i my mamy 5 na kg.

    Racja Jasiu bardzo wysoki 😊 muszę z ciekawości zmierzyć swojego.

    My 21.02 przypominająca brexero i potem mmr (lub ten drugi) albo ospa

    Ruda narazie od maja do końca roku zobaczymy czy dłużej czy krócej 🤷‍♀️

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 lutego 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wzięłam wychowawczy do końca września, ciekawe jak to wyjdzie w praktyce...

    No właśnie Paulina, ta nasza dawka to jest taka bardziej profilaktyczna, a nie lecznicza. Nie wiem co o tym myśleć.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 lutego 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się kupić tą kurtkę stacjnarnie :) rozmiar 80 jest akurat na wiosnę Bedzie dobra mam nadzieję ;)

    malami.91, Lutyska lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda fajnie ze mialas okazje spr na zywo ;) ja dzis probowalam buty kupic malej i co wybralam juz chcialam kupic to sie okazalo ze juz niedostepne:/ wybralam ladne skorzane -Lasocki i przeszly kolo nosa. Mala dzis po 2-4 kroki daje i za jedna reke przeszla caly dom, wczesniej za rece sie nie dawała, wstać potrafi wszedzie bez podporek wiec silna do chodzenia powinna byc dosc ale chyba ma opory zeby sie puscic.
    Ruda my tez mamy w sobote impreze a w przedszkolu tez ten wirus z wysoka temp panuje i modlę sie zeby syn sie nie zarazil a juz wogole przed impreza. Katering zamowiony,goscie zaproszeni i ciezko byloby odkrecac wszystko...

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 5 lutego 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Udało mi się kupić tą kurtkę stacjnarnie :) rozmiar 80 jest akurat na wiosnę Bedzie dobra mam nadzieję ;)

    Fajnie ze sie udalo :)
    Ja na wiosne planuje kupic 86 :)

    Moja tesciowa niedlugo po urodzeniu malej kupila kilka kurtek zimowych dla niej. W listopadzie nam dala, wlasnie rozmiar 86. Wtedy byly sporo za duze, i tak kupilam kombinezon 74 i kurtkę 80.
    Ciekawe czy na przyszla zime nie beda juz na nią za male.
    Probowalam jej tlumaczyc ze z takim malym dzieckiem to troche bez sensu kupowac z takim wyprzedzeniem bo nie wiadomo jaki rozmiar bedzie akurat dobry. Za duzo to nie dalo bo zima dostaliśmy krótkie spodenki na 74/80. Do lata na 100 % beda za male.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 lutego 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska moja mama ma chyba tego wirusa właśnie wysoka temp nie dająca się zbić polopiryna i innymi gripexami. Teraz dostała antybiotyk.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 lutego 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda na wirusa nie daje się antybiotykòw, więc jak już to bakteria.. ale temperatury 38 nie warto zbijać bo ona wysoką nie jest i organizm ma szansę sam sobie poradzić. Mòj dał bardzo szybko bo po dobie tempka sama zaczęła spadać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 21:01

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 lutego 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska, mój tak samo się zachowuje co do chodzenia. Po kilka kroczków robi i za rękę pójdzie. Wstawanie/stanie bez trzymanki opanowane perfekcyjnie 😉.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 20:40

    Lutyska, artemida27 lubią tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 lutego 2020, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi powiedziała że ma wirusa i dostała antybiotyk ale znając ja to mogła coś pokrecic :) temperatura jej się utrzymywała od niedzieli około 38 i za żadne skarby nie chciała spaść...

    U nas za 1 rączkę to chodzi jak ta lala ale jeszcze nie umie wstać bez podporu :)

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 lutego 2020, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wstaje bez podporu i nawet trzyma pudełko jednocześnie 😁 oczywiście lekkie ale duze.

    Od wczoraj co chwile puszcza się i chodzi po kilka kroczków i tak śmiesznie boczkiem głównie chodź do przodu tez. I tak taczki trzyma uniesione delikatnie jakby trzymal równowagę. Bardzo mi się podoba jak upada bo zawsze ładnie na pupę 😊

    Dostaliśmy od siostry rowerek biegowy i mały na nim lubi żeby go wozić, nóżki ledwo sięgają podłoża i jeszcze myśle ze do wakacji tak będzie, robię sobie w kuchni i mały zniknął mi z pola widzenia i po chwili krótkiej ide zobaczyć co robi i zaglądam a on siedzi na rowerku ktory opiera się o bramkę od schodów i czeka żebym go woziła 😁 nie wiem jak on wszedł na niego ze ten rowerek nie spadł razem z nim bo on nie jest całkiem stabilny i na dodatek opierał się bliski tej bramki

    Ruda super ze kupiłaś kurtkę stacjonarnie i mogłaś spokojnie zobaczyć rozmiar. Patrzyłam ale kurczę dla chłopca żadne mi się nie podobają tam aktualnie.

    Fajna jest w Hm z myszka miki może kupie 😊

    Ja bym się nie zdziwiła ze lekarz stwierdził ze wirus ale mimo wszytsko dał antybiotyk, pełno lekarzy tak robi 🙄🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 00:04

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 lutego 2020, 05:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja już nie chce chodzić na czwotaka tylko podchodzi do mnie łapie za palec i pokazuje gdzie chce iść a jak jest nie po jej myśli to piszczy:D ale boi się jeszcze puścić i spróbować sama...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 lutego 2020, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, ale agencik z Maksia, brawo.. a Ty chowaj ten rower lepiej przed nim bo to spryciarz.

    Jacek na odwròt ma tzn wybiera raczkowanie a jak chcę wstać,coś ściągnąć czy po pochodzić to tylko przy czymś.. a ja się cieszę bo nie wymusza nic na nas, nie ma żadnego prowadzania i czekam aż dojrzeje.

    Mały ma w porze spania to szczepienie więc fatalnie.. ech.

    Ruda i jak? Spadła temperatura po antybiotyku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 07:27

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 lutego 2020, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie pamiętam, że mój bratanek bardzo wymuszał chodzenie i był prowadzany z rękami do góry 🙈. Gdybym wtedy wiedziała, że to źle to bym delikatnie wspomniała rodzicom i przede wszystkim sama tak nie robiła.

    Amir, kiedy podajesz cebion i innovitum b? Jakoś zaraz przed/po podaniu żelaza?

    Paulina, a Wy kiedy macie kontrolne badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 07:52

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica moja tak samo,tylko jest troche starsza i wczoraj pierwszy raz reke podała i to tylko jedna. Ogolnie smiga na czworaka ale mamy takie samochody do odpychania sie nogami i to ze do niego wchodzi to nic ale mala wchodzi nogami na niego a potem na kanapę albo na krzesła...raczej wynosze te samochody do drugiego pokoju ale syn je przynosi. Mala dostala samochod na swieta mimo ze mowilam ze nie chce bo mam po starszaku i teraz mamy dwa:/ mowilam ze wole ubranka jakies dla niej...

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 lutego 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica tak antybiotyk działa.

    Nam fizjoterapeuta pozwoliła prowadzić za rączki ale ręce dziecka najwyżej na wysokości jego ramion.

    Niestety Ala potrafi wymuszać...najbardziej jak chce na ręce...jak jej się nie wezmie to kładzie się na podłodze i "rzuca" ja jej nie ustępuje ale mąż tak...już to widzę jak się kiedyś będzie rzucać w sklepie bo nie kupię jej Kinder niespodzianki 😂😂😂

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 lutego 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami daje rano razem wszystko :)

    malami.91 lubi tę wiadomość

‹‹ 1399 1400 1401 1402 1403 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ