X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 6 lutego 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nas nie było ale podczytuję Was :)

    Mąż wyjechał więc jest ciężko samej z dwójką. Młoda pięknie chodzi, wspina się na wszystko trzeba mieć oczy do okoła głowy. Ostatnio weszła na krzesełko, z krzesełka na stolik i stanęła na nim 🙈

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 lutego 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co zakladacie na roczek ? :)

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 lutego 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami w sumie nie mówił lekarz dokładnie 🤔 ale pewnie zrobię tak za 1-2 miesiące. Ja cebion daje przed żelazem rano i/lub wieczorem bo często go nie chce 😉

    Moj dostał już od siostry męża prezent raka drewniana kostkę edukacyjna dla trochę starszych (36m+) i od weekendu jeździ tym pudłem po domu 😂 ma taka fajna rączkę jeszcze na środku ze podnosi go sobie. Wczoraj byłam w kuchni i zawołałam małego do siebie zrobił kilka kroków w moja stronę po czym napotkał pudło wiec resztę drogi przyjechał pudłem do mnie co się będzie męczył i szedł powoli jak można szybko 😁
    Dzisiaj znowu podjechał sobie pudłem pod taka pufę żeby wspiąć się po nim i wejść na pufę 🙄

    Ruda w sumie myśle cały czas jak maksia ubrać a o sobie zapomniałam 😁 ale jeśli maksiowi ubiorę takie żółte spodnie w stylu elastycznych dżinsów (do tego body z liskiem bo mamy motyw imprezy leśne zwierzęta) to może ubiorę sobie zwykła jednolita bluzkę pod kolor jego spodni i dziwny 🤔 ubrałabym sukienke ale chciałabym w kolorze maksia spodni a nie mam takiej a już znaleść i kupić nie zdarze

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 lutego 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba postawię na wygodę i założę dżinsy i jakąś ładniejsza koszule :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 11:35

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 6 lutego 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam taką sukienkę z Newbie

    143a9ffdf9b1.jpg

    ruda90, Lutyska lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 lutego 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum jak tam idzie odstawianie dziennych karmień? Ktoś w ogóle ruszył temat odstawienia kp?

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 lutego 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda czyli jednak antybiotyk dobrze że przepisał lekarz, jak działa 🙂

    Ja dziecko ubieram przede wszystkim wygodnie i mam parę ciuszkòw nie używanych z prezentòw jeszcze.to coś się fajnego znajdzie.

    Młody waży 10,7kg (tylko! Przez 3 miesiące z haczykiem przybrał 1,4kg więc w sumie ok) i mierzy 78cm. Dostał dziś drugą Bexero, po powrocie Paracetamol i poszedł spać godzinę pòźniej niż zwykle (11:20) więc stwierdziłam, że niech śpi do oporu a drugiego spania dziś nie będzie, najwyżej ok 19:30 padnie. Jeszcze śpi.. MMR nam pediatra przesunęła na maj więc za miesiąc zaszczepię albo na ospę ( jeśli dostanę) albo nimenrixem.. pielęgniarka doradza rozdzielić. Tak że co miesiąc będziemy w przychodni teraz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 13:16

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 lutego 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, to nasze chłopaki tak samo ważą praktycznie. Tylko się zastanawiam czy na pewno dobrze Jasia zmierzyli (pierwszy raz na stojąco).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 13:33

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 lutego 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też stawiam na wygodę Ali dlatego już kilka razy słyszałam że jej nie stroje:D przecież jej jest nie wygodnie w sukience na czworaka;)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 lutego 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to czasem jak patrzę na te niektóre ubranka dla dzieci to mam wrażenie, że to tylko ewentualnie do zrobienia zdjęcia się nadaje 😁. Też się nosimy wygodnie.

    Macie jakiś sprawdzony sklep internetowy z żywnością ekologiczną itp? Potrzebuje kupić rzeczy typu mąka z ciecierzycy, masło migdałowe, mleko owsiane (sporo tego) i nie chce mi się chodzić po sklepach za tym...

    Co do kp to mój od kilku dni podchodzi, possie 10sek i idzie sobie. Może to ma związek z tym, że dostałam w końcu okres z prawdziwego zdarzenia. Wczoraj i przedwczoraj to myślałam, że się odwodnię 🙄.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 14:01

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 lutego 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno podczas okresu mleko ma inny smak :)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 lutego 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla Jacka nie ma ròżnicy czy mam okres czy nie.. ma czas przed każdym spaniem, że lubi z cycem zasypiać lub zje ile chce odwraca się plecami wieczorem (często). Generalnie w dzień nie chce popijać... tylko jeśli spać go kładę.

    Sklepu eko nie znam ale allegro obczaj, poczytaj komentarze..

    Ruda ja te byłam i jestem z tych niestrojacych w domu.. 😉 mòj w rajstopach i body najczęściej lata po mieszkaniu. Na to czasem spodnie bawełniane zarzuce jeśli chłodniej jest..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 14:46

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 lutego 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też najczęściej body plus rajstopki po domu :)

    Ja jeszcze zauważyłam że podczas okresu mam mniej pokarmu

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 lutego 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam wrażenie że podczas okresu mleka jest mniej, zwłaszcza w nocy mały się wścieka bo ciągnie i ciągnie i nic

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia sliczna ta sukienka. Ja tez chcialam kupic jakas ale mala dostala na mikolaja i na swieta wiec po co nam tyle sukienek?ubiore jakas z tych nowych. Siebie chyba w jakas tunike ale z tych co juz mam :p nie noszę na codzien sukienek,tunik itp wiec chociaz na imprezy czasem ubieram ;)
    Po domu tez w rajtach i body, jak wychodzimy narzucam spodnie i cienka bluze no i buty,kurtka i czapka ;)
    Ruda moja ma sukienki 62-68 które bardziej sa juz jak tuniki i te nie przeszkadzaja przy raczkowaniu ;)

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 lutego 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze bez okresu.
    Amir, zostały mi dwa karmienia do drzemek... Ogólnie czesciej podaje jej jedzenie i cyca nie woła. Tylko nie wiem jak te drzemki ugryźć. Podawać jedzenie i jak zacznie być bardzo śpiąca to jakoś ululać?
    Wczoraj wieczorem byłam padnięta - nakarmilam małą piersią a tata ululal - pokazywał książeczkę, pośpiewał a na końcu ponosił i odłożył. Dzięki temu pospalam prawie 3h, sukces :D
    Mała nie lubi raczej wody, pije po kilka łyczków. Podałam wczoraj sok jabłkowy i wypiła dużo chętniej... Przeczytałam, że Po roku można już podawać ok szklanki dziennie.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 lutego 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum szklanka to za dużo.. wg matek tych rozszerajacych na fejsie (grupa) można 100ml/dzień i to najlepiej rozcieńczyć wodą bo bardzo słodkie są soki. A do tak słodkich napojòw raczej nie warto przyzwyczajać. Ale zrobisz jak chcesz..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 15:24

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 lutego 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wody też nie chce dlatego robię jej 100ml soku 200 wody

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 lutego 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, a nosidło wchodzi w grę? My tylko tak się usypiamy od jakiegoś czasu.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 lutego 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia śliczna sukienka 😊

    My tez stawiamy na wyginę, zawsze body spodenki legginsy lub jakieś delikatne w domu a poza jakieś cieplejsze materiałowe. Nd dzień babci i dziadka założyłam małemu spodnie takie właśnie jakby dżinsowe elastyczne ale dał prezenty i po 10min śmiałam się ze już starczy strojenia i poprosiłam mamę o jakiś spodenki po synku siostry i przegraliśmy maksia. Ma 1 pare takich spodni i teraz dostał druga ale one nadają się na chwile bo mi się wydaje ze mu niewygodnie w nich mimo ze elastyczne

    961l20mmezoojidp.png
‹‹ 1400 1401 1402 1403 1404 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ