X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 21 lipca 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, jak tam Wasza prowokacja jajkiem?

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 22 lipca 2020, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum a u Was co się dzieje? Je mała nabiał normalnie? U nas przeszedł jogurt naturalny i jerek wiejski ale juz np po tostach z żółtym serem ma rzadsze kupy ze śluzem 🤔

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 22 lipca 2020, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum jeszcze się za to nie zabrałam 😥 Ala musi być w 100% zdrowa ...poza tym nie widziałam u nas jajek przepiórczych ...

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 22 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mleko już je. Nawet podałam jej mleko modyfikowane i jest ok. Dziwne, że ser nie przeszedł i do tego pieczony. W teorii w drabinie mlecznej jest niżej niż jogurt czy serek wiejski.
    Mała ma odruch wymiotny na mleko modyfikowane, ale je jogurty więc ok.
    Co do jajka to ostatnio podałam jajecznicę i mała dziwnie się zachowywała, rozplakala się jakby ją brzuszek bolał, ale to może od smazonej kiełbaski (musiałam dodać bo samego jajka mi nie przełknie).
    Ruda, jeśli mogę doradzić to jeśli boisz się podać to zacznij od makaronu jajecznego. Im bardziej przetworzone jajko tym mniej alergizujące a makaron jest i pieczony i gotowany. A potem może być muffinka itd... U nas przeszło już jajko pieczone, w nalesniku, placuszkach itp. Jedynie jajko samo gotowane i właśnie jajecznica mamy jeszcze wątpliwość. Wam alergolog kazała zaczynać od jajek przepiórczych?
    Aha i jeszcze dziewczyny, czy Wam lekarz każe podawać na stałe jakiś lek antyhistaminowy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 11:07

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 22 lipca 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak my mamy zacząć od żółtka jajka przepiorczego. My nie mamy brać żadnych leków antyhistaminowych.

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 22 lipca 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum a jak skóra? Żadnej reakcji?

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 22 lipca 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum smażone jajka to ponoć coś zupełnie innego niż gotowane na twardo ( gdzieś czytałam że smażone to od 3 roku życia nawet). Jakaś dziewczyna pisała że dziecko w cieście zje jajko bez problemu a po jajecznicy jej wymiotuje, boli brzuch itp. Więc jeśli jajko raczej gotowane na twardo jest najbezpieczniejsze dla alergika lub w czymś jako jeden ze skladnikòw.

    Ruda ja widziałam jajka przepiòrcze w Intermarche. Nie wiem czy macie..?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 14:24

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 22 lipca 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skóra ok, nie reaguje.
    Symbolica, dzięki za info, nie wiedziałam. No bo niby czym się różni jajko w jajecznicy od takiego w naleśniku? Planowałam żeby dobrze się usmazylo. W takim razie nie będę już dawać. Wrócę do gotowanych.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 22 lipca 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum może bardziej ciężkostrawne jest, nie wiem...? A w naleśniku/biszkopcie itp. jako jeden ze składnikòw, czyli rozrzedzone jednak jest ok.
    Mòj mąż się właśnie dowiedział że jego portier ( jeden z kilku) zmarł na covid. Wie to kumpla gdzie to jest jakaś jego dalsza rodzina.. ciekawe czy ich w pracy poinformują szefowie, czy zrobią coś czy będą udawać, że nic nie wiedzą... 😯

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 20:02

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum moze małej nie smakuje mm dlatego ma odruch wymiotny? Mój syn tak ma ale nie jest uczulony na nic, jak czegoś nie chce/nie lubi to nawet jakby wsadził do buzi od razu odruch zwrotny... Odkąd odstawilam od piersi pił każde mleko do czasu aż zachorował ok roku i dostał antybiotyk, od tego czasu ani nie tknie mleka. Doktor stwierdziła ze nie mam zmuszać. Eureka 😉 nigdy nie zmuszam do jedzenia, ewentualnie czekam aż zglodnieja chowając wszelkie przekąski 😉 dzis mała obiad jadła na kolacje. W międzyczasie była u mnie koleżanka i przyniosła dzieciom czekolady i mała krzyczała że chce am ale podawałam miseczkę z obiadem. Na kolacje sama sobie ja ściągnęła z blatu i zjadła zimne...

    Symbolica daj znać czy powiedzieli czy przemilcza... A mąż miał kontakt z tym portierem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 20:39

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Portierzy są za szybą a wchodzący mają maseczki więc ryzyko zarażania jest znikome. No ale ten wirus krąży więc testy pewnie będą bo rodzina z pewnością sanepid powiadomi gdzie pracował itd.
    Lutyska dobra metoda, praktykowałam to samo ale chyba jak młoda była juz starsza. 👍

    Jakaś "Malami" na wątku lipcowym rodzi lada dzień.. taka zbieżność nickòw.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 22:40

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 23 lipca 2020, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W listopadowym tez jest jedna Malami :)

    Symbolica, a ze tak spytam co robisz na watku lipcowym? Czyzbys zapomniala sie nam czyms pochwalic? ;)

    Szkoda człowieka. Mam nadzieje, ze nikt z pracy/budynku Twojego meza jednak nie zlapie tego cholerstwa.

    Jakis czas temu duzo pisalyscie o kuchni. Przez 3 ostatnie dni jezdzilam do tesciowej (niesprawna noga itp.) a tam sie zjechaly wszystkie wnuczki w ilosci 6szt w wieku 1-8. Franek mial raj. I babcia kupila na olx kuchnie i wstawila do piaskownicy. O Panie, moj syn potrafil spedzic tam godzine kazdego dnia. Przelewal wode z piachem i trawa, mieszal, krecil. Chyba bede sie rozgladac a kuchnia... Ale taka bez bajerow bo mysle zeby ja wlasnie umiescic na zewnatrz. Jak maxie starsze dzieci to ekstra pomysl to farby plakatowe. Dzieci robia "potrawy" w roznych kolorach i sa zachwycone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 06:29

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 23 lipca 2020, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska, tak na pewno przez to, że nie smakuje. Dodałam potem do kaszki i było ok. Nie zmuszał więcej. Po prostu będę obstawiać i kombinuje czy zje na tyle nabiału żeby nie brakowało wapnia. Je jogurty ale zazwyczaj połowę małego a ser żółty tylko zapiekany smakuje. Twarożku odpadają, ale mam nadzieję że to dlatego że nowe smaki i zacznie jeść.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 23 lipca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och, ta popularność 🤭😁

    Dziewczyny żłobkowych dzieci, będziecie szczepić maluchy na grypę? Jak powiedziałam lekarce, że mały idzie od września do żłobka to od razu wypisała receptę na szczepionkę...

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 23 lipca 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kazał tylko ospę nic nie mówił o grypie

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 23 lipca 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nad tym zastanawiam właśnie i chyba zaszczepie. Można razem z ospą?

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika koleżanki mojej szukałam bo termin na lipiec teraz ☺️ ja już fabrykę zamknęłam na amen 🤗

    Ta dziewczyna o ktòrej pisałam ( zbieżność nickòw) ma dokładnie termin jak jak moja koleżanka... Właśnie mi odpisała na apropo terminu itd. i też ma mieć chłopca.. nie wiem czy to ona. Tak weszłam z ciekawości na ten wątek.. 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 11:13

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 23 lipca 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie szczepie na grupę...mamy jeszcze zaległe szczepionki :( nie wiem kiedy to wszystko :(

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 23 lipca 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, z innej beczki, szukamy noclegów nad morzem i jest fajna miejscówka blisko morza, ale jest w tym samym terminie kolonia. Ma którąś z Was doświadczenia z tym związane? Nie będzie za głośno? Ja byłam często na koloniach i nocą raczej cisza ale nie wiem jak teraz jest.

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 23 lipca 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum ja nie pomogę ;) ale jesli to kolonia a nie obóz to myśle ze nie będzie głośno

    My już pon szczepieniu, szybko poszło ;) ważymy 10kg i 81cm

    Jeszcze 3 szczepienia i z głowy na długi czas 😁 w sierpniu 5w1 potem ospa druga dawka i Nimenrix 1 dawka

    Przyszedł nam fotelik rowerowy, zamówiliśmy Thule ride along, wieczorem mąż podjedzie odebrać zamówiony kask (Alpina Ximo) i jutro próbka jakaś króciutka trasa 😊

    malami.91, Moniiiikaaaa, symbolica lubią tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
‹‹ 1552 1553 1554 1555 1556 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ