X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na kupnie fotelika i biorę pod uwagę

    Na tył
    -Thule Ridealong
    -Britax Romer Jockey (Bardziej chroniona główka od boków, jeśli dziecko usnie głowa nie lata)

    Na przód
    -bobike mini exclusive
    -Thule yepp nexxt mini

    Na początku byłam pewna ze na tyl a potem poczytałam o tych na przód i mam dylemat

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika dzięki za link 😊

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia jaki fotelik macie? Być może pisałaś ale ja nie pamietam. I jaki macie kask?

    961l20mmezoojidp.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ksiazeczek z naklejkami to mamy serię Maluch nakleja ( 1,2,3).

    Elementarz 2 latka;https://allegro.pl/oferta/domowa-akademia-elementarz-2-latek-poznaje-swia-9029155542?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    Tego typu książeczki kupuje, jest tego sporo i fajnie zajmują Agatke :)

    malami.91, Moniiiikaaaa lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 lipca 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fotelik mamy po starszym synu hamax smiley. A kask kellys xs z regulacją 47-51. Młoda ma ściągnięty na maxa, a starszak swój na max powiększony i jest ok

    amir lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 lipca 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie martwię czy mały będzie chciał kask włożyć ;)

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 20 lipca 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, dzieci naśladują rodziców, więc może w ten sposób się uda🙂. Mój ma ostatnio fazę zakładania naszych butów ehh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 13:24

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 20 lipca 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja uwielbia zakładać mój kask jak idę na rower więc liczę że sama też ubierze.
    Kupuję Małej nowy materac. Macie jakieś sprawdzone firmy? Szukam lateksowego że Mała jest alergiczką. Któraś ma?

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 lipca 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wasze dzieci dużo piją ? Ala bardzo mało....muszę jej wciskać :/

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 20 lipca 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida, dzis rano dorzucalam do zamowienia 2 ksiazko z naklejkami i chyba. wkoncu wzielam te same. A teraz przeczytalam Twoj wpis :) Tak na oko mi sie spodobalo.

    Spojrzalam na link.. Jednak zamiast elementarza jest cos innego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 15:19

    artemida27 lubi tę wiadomość

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 20 lipca 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, Franek tez ma uczulenie na roztocza (tak podejrzewam) ogladalam lateksowe i piankowe i w koncu wzielam piankowy. Oczytalam sie wtedy ale nie pamietam czemu w koncu wybralam pianke.

    https://allegro.pl/oferta/materac-coco-80x140-kokos-pianka-dla-dzieci-140x80-5102092985?snapshot=MjAyMC0wNC0xNlQxMTo1Njo1MS4zNzhaO2J1eWVyOzJiMmVjNmE3YzdjNWU3M2I5NzI5YTZhNGVmMmZiODJlOGM3MzZkYzNiNjY5NTgwMDJmNTlmNmQwZjMyODRlYzY%3D

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 20 lipca 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiiikaaaa wrote:
    Artemida, dzis rano dorzucalam do zamowienia 2 ksiazko z naklejkami i chyba. wkoncu wzielam te same. A teraz przeczytalam Twoj wpis :) Tak na oko mi sie spodobalo.

    Spojrzalam na link.. Jednak zamiast elementarza jest cos innego.

    To moze nastepnym razem :)

    Ja tez raz na jakis czas robie takie paczki ksiazeczek dla niej za 40 zl ;)
    Ten Maluch nakleja jest tez super pozniej jako ksiazeczka do ogladania ;)

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Ale była afera. Nakrzyczał się biedny co nie miara.

    Mamy skierowanie do chirurga, bo pediatra stwierdziła małego wodniaka na jądrze😔. Podobno koło połowy chłopców się z tym rodzi i zanika samoistnie, ale u Jasia nikt do tej pory nie wypatrzył hm🤔.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 19:56

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 20 lipca 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o Panie. Idziesz na szczepienie a tu taka nowina. Mam nadzieje ze interwencja chirurga nie bedzie potrzebna.

    Artemida, ja dokladnie tak samo. Byle sie zalapac na darmowa dostawe na allegro. Teraz nie mam jak odbierac w punktach odbioru wiec musialam za 100 do kuriera. Wzielam siostrzenicom przedszkolnym/ wczesnoszkopnym "Biuro detyktywistyczne Lassego i Mai" a 2,5 letniej liczypieski. Na grupach fb czesto sie przewijaja dla starszych dzieci.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 20 lipca 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też mam nadzieję, że nie trzeba będzie robić żadnego zabiegu. Zobaczymy co ten chirurg powie. Bardzo dociekliwa pediatra nam się trafiła ogólnie. Takiego szczegółowego wywiadu to dawno nikt nie przeprowadzał ze mną. Dobrze, że akurat ostatnio liczyłam ile słów Jaś mówi, bo o to też pytała. W ogóle przeprowadziła coś na kształt bilansu dwulatka i już nam wypełniła tą pozycję w KZ.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 20 lipca 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda Jacek też mało pije.. jak mu daje to na początku ciągnie i pije a potem zaczyna pluć na dywan czy podłogę (i babrać się w tym) i muszę zabierac bidon bo dla niego to swietna zabawa.. nic nie pomaga moje tłumaczenie.

    Malami wspòlczuję tej "afery" z płaczem.. co do.wodniaka to Jacek też miał ( chyba już nie ma..?) ale nie stwierdziła mu pediatra tylko w szpitalu jak był w wieku 6 tygodni. Do drugiego roku życia ma czas się wchłonąć a potem wykonuje się zabieg. Moja koleżanka jest młodym chirurgiem i zrobiła tych operacji ok stu jak z nią rozmawiałam w zeszłe wakacje. Musi to być dość powszechne. Jeśli ten wodniak jest niewielki to ma szansę się jeszcze wchłonąć.

    Kurczę z tymi słowami to jestem zmartwiona bo młody tylko mama/tata mòwi.. naśladuje węża/kotka/pieska/osę/motor i to by było na tyle. Opròcz tego nadaje po chińsku po swojemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 21:22

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 20 lipca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, myslisz ze to malo? Wazne chyba ze mowa sie rozwija. U nas byla blokada ze 2 miesiace a teraz ruszyl tak ze codziennie przybywaja nowe. Moze i u Was musi nadejsc moment i bedzie skok.

    Nawet nie wiedzialam, ze pediatrzy pytaja o ilosc slow. Nie przyszloby mi do glowy liczyc. :)

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 lipca 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami jeseli ma czas do 2 lat się wchłonąć a jest niewielki to ma jeszcze triche czasu i oby się wchłonął. My szczepienie w czwartek ospa.

    Mój pije chętnie, ma dostęp do Bidonu cały czas, na spacery tez zawsze Bierzemy i chętnie pije ale nie wiem ile wypija dziennie.

    Nie wiem tez ile słów mówi 😊 muszę sobie mniej więcej policzyć

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 20 lipca 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny my dzis sie szczepilysmy 5w1 i Prevenar 13. Niunia nie gorączkuje póki co ale stękała mi i jęczała.W ogole mam wrażenie że bolą ją nóżki na spacerze nie chciala chodzić i jak wyszła z wózka to jakoś dziwnie nózki stawiała.Dałam jej paracetamol i zasneła.
    Spotkałyście się z czyms takim po szczepieniu?
    Szczepienie miała w nóżki.

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 20 lipca 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas dziś doktor pytała czy i jal mówi ...mówiła że dzieci na tym etapie powinny juz zacząc łaczyć wyrazy ...u nas jeszcze tego nie ma.
    Mało mówi w sumie.Tata, ta, ti. si,da,daj,opa, am, mama.
    Natomiast Nie opanowane perwekcyjnie ;)
    Moja pije chętnie .Cały b.box wypija czasami.Nie wiem czy to dużo czy mało.

    klz99vvj0gp9lsbd.png
‹‹ 1550 1551 1552 1553 1554 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ