X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 19 lipca 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem adminka, więc zajmę się tym.

    Edit: zrobione, usunęłam wszystkie dziewczyny, które nic nie pisały. :) Następny krok to będą osoby nie udzielające się w tym roku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 18:23

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 lipca 2020, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum dużo było takich osób ?

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 19 lipca 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie grupa na FB powinna być tylko dla osób, które udzielają się tutaj.

    U nas też imprezka spoko, ale droga w tą i z powrotem to krótko mówiąc masakra.

    Mój za rękę na początku ( krótko po tym jak opanował chód) wcale nie chciał chodzić. Teraz jak wychodzimy to od razu daje rączkę, czasem aż przesadnie się mnie trzyma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 20:12

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 19 lipca 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami co tam się działo w podróży? Tak dopytuje bo coraz mniej czasu do naszej długiej wiec może będę przygotowana na różne scenariusze i rozwiązania ;)

    Narazie kupiłam kilka książeczek i zabawek na droge żeby miał coś nowego czego nie zna, na pewno na dłużej go zajmie niż coś co już zna

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 lipca 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę to ja palcach obu dłoni można policzyć aktywne osoby na forum...

    Paulina my jechaliśmy około 3h. Trochę spała trochę się bawiłyśmy a na sam koniec bajka :) oczywiście smoczek obowiązkowo...

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 19 lipca 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My za tydzień jedziemy do Zakopanego i też się zastanawiam jak rozegrać podróż bo Kuba w samochodzie w tym roku zasnął jeden raz :D a przed nami jakieś 5h jazdy, macie jakieś sprawdzone zabawki w trasę? :)

    Bumbum i bardzo dobrze zrobiłaś :) przyznam szczerze że jak się pracuje to ciężko się ogarnąć jeszcze z internetem. Ja staram się czytać wszystko ale nie zawsze mam czas pisać chyba że w pracy na dyżurze jak koło 22 zaczyna być mniej pracy :)

    A w ogóle jak u Was teraz wyglądają noce? Muszę się pochwalić ze Kuba dziś miał jedna pobudke o 5, wypił z 50 mleka i spalismy do 7.30 więc luksus nie sądziłam że dożyje takich czasów ( dodam że mleko o 5 serwował mąż :D ja nawet nie wiedziałam że coś się dzialo)

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 19 lipca 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy tydzień u dziadków na wsi :) jak cudownie bylo.. Jedyny minus to straszne komary. Wieczorem nie dalo sie wyjść.

    Agatka jadla maliny i borówki prosto z krzaczka, widziala wiele zwierzatek, codziennie babcia musiala z nia je karmić :-D placz byl przy wyjeździe..

    Strasznie szybko sie zmienia. Co dzien dochodzi nam nowe slowo. Tworzy coraz dluzsze zdania ("mama tu baba, dziadzia am baba aaa :-D) taka slodka jest i psotliwa. Ewidentnie robi nam na złość, nie slucha sie. 1000 razy dziennie slysze NIE. Mamy okres buntu. Potrafi płakać z takich dziwnych powodow, ze az w szoku jestesmy z mezem.

    Co do nocy, zaraz minie nam 2 miesiace od odstawienia od piersi. Przespala w całości moze ze 3 noce. Najczęściej budzi sie jakies 3-4 razy. Zawsze o tej samej godzinie. Musze ja ponosić ( czasem 10 minut a czasem nawet godzine bo nie daje sie położyć do łóżeczka).
    To taki przykład ze po odstawieniu dzieci wcale nie śpią lepiej..

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 19 lipca 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zabawek- u nas w samochodzie suoer sprawdzaja sie ksiazeczki z naklejkami dla maluchów. Kupuje takie dla 2-latkow i razem naklejamy. Wiadomo ze robi to po swojemu ale zajmuje ja to na jakis czas. Do tego duzo jedzenia, pisenki i jest ok :)

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 19 lipca 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ten drugi przypadek spania po odstawieniu. Idzie spac o 21(jak nie ma w drzemki) albo o 22(jak jest) i wstaje ok. 7-8-9. Czasem kwiknie w nocy. Podam wody i spi dalej.

    My mamy czas na plan podrozy do 1 wrzesnia. Juz mam jakies ksiazeczki w koszyku na allegro. I sorter taka zwykla kostke z puzzli/wafli z ksztaltami. Kiedys takie byly. A ostatnio sie zorientowalam ze nie mamy zdanego sortera a dobry moment na nauke ksztaltow.
    Artemida, te naklejki to jakies zwykle czy grubsze? Moze dorzuce :)
    Paulina, daj znac co kupilas.
    Ja mam w koszyku:
    - spij kroliczku
    - o wiewiorkach ktore nie chcialy sie dzielic
    - za duzo marchewek
    -jadzia petelka idzie na spacer.
    Pewnie juz to pisalam ale jestem zakochana w ksiazeczkach i grach dla dzieci. Zawsze zamawiam za duzo.
    Chociaz coraz powazniej mysle czy nie isc Waszym przykladem i pojechac na noc.

    U nas tez mowa sie rozkreca (uff bo mialam lekki stres jak po swietnym poczatku orzestal mowic). Dzis nawet powiedzial "lis". Wzruszylam sie :) Najwiecej opowiadania jest przy Czeresniowej.
    I kocha liczyc do 3. Wszystko liczymy. A dzis rano lezal na poduszce i sobie powtarzal "Jeeee"- "Dwaaa" -"tsy"
    Tez mamy etap wielkiego wyraznego NIEEE.
    Artemida a u Was juz dania hohooo! Ladnie.

    A komary to jakas zmora w tym roku. Znajomi organizowali ognisko. Zrobili dzieciom mega atrakcje bo zaprzegli konie do wozu i dzieci jechaly na tym wozie z rodzicami. Moj syn sie smial cala droge :) Ale wlasnie wrocilismy cali pogryzieni. Az mi zal jak patrze na glowke Franka. A wszyscy pryskani, jakies naklejli. Nic to nie dalo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 22:14

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 19 lipca 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ma dłuższych trasach jak już jest zmęczony a długo zajmuje mu usunięcie jeżeli w ogóle zdąży zasnąć to puszczamy bajki i wtedy jest Ok ale nie będzie 8godz bajek oglądał 😊


    Ja kupiłam jakieś kolorowanki i kredki, książeczki różne No obracania kolory, wycieczka czytanki układanki, jakieś różne zabawki które akurat znalazłam w atrakcyjnej cenie np kredki z fisher price, potwora ciasteczkowego z dumela, Tomy wesołe jajeczka sorter

    Myślałam nad taka tablica magnetyczna podręczna

    Artekida współczuje nocek skoro nie karmisz a mała wstaje bo wiadomo karmiącym nawet jak maluchy wstają cycek i z głowy ;)

    Oj tak mój tez czasami wścieka się płacze o takie pierdolki, głównie wtedy jak już jest zmęczony

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 19 lipca 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego tez chyba komary pogryzły głowę i czoło około 4 czerwonych miejsc chodź jak wątpliwości czy to komary czy coś innego 🤔 nie widzę żeby drapał. Nigdzie indziej nie ugryzły go, pryskan go ziaja

    Ja myślałam nad nocą ale jeżeli będzie kiepsko spał albo mniej niż powinien w nocy to kolejny dzień będzie niedospany a na dodatek doba hotelowa zaczyna się o 15 wiec nie możemy być rano bo jednak po długiej podróży potrzeba trochę spokoju dla dziecka, przespac się czy cokolwiek

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 19 lipca 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, on po prostu w pewnym momencie zaczyna się nudzić i chce uciekać z samochodu. Jak jest zmęczony i senny to nie potrafi zasnąć w foteliku, musi być do mnie przytulony. Zawsze mam ze sobą książki, zabawki, jedzenie, piosenki, bajki, ale to działa na godzinę. Jak chce wyjść z samochodu to nic go nie przekona. Zanim mogliśmy się zatrzymać to płakał tak mocno, że aż poleciała mu krew z nosa. My musieliśmy z pewnych względów zrezygnować z wyjazdu nad morze w tym roku i po wczorajszej podróży cieszę się, że tak to wyszło 😁. Liczę na to, że kiedyś jednak polubi podróże. Jak nie to przerzucimy się na transport kolejowy 😁.

    "Nie" to chyba ulubione słowo dzieci w tym wieku. Mój jak jest wkurzony to nawet na pytanie czy mnie kocha odpowiada "NIE". Normalnie potakuje i przychodzi się przytulić 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 22:39

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 19 lipca 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, ja mam zawsze ten sam klopot hotelami. My mamy 4 godziny jazdy i tak mysle wyjechac przed 20. Zeby po polnocy byc. To jeszcze szansa sie przespac. I dzwonilam czy obiad z pierwszego dnia przerzuca na ostatni. No zobaczymy. Jeszcze nie postanowione.
    Malowanki z dligopisem na wode tez sa fajne (tym gdzie wode wlewasz do srodka-nie maczasz).

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 19 lipca 2020, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaa gdzie takie malowanki można kupić? Brzmi super.

    Malami biedny Jasiu 😞 mój na początku obserwuje sobie samochody itd, nie wiem ile tak potrafi ale jak jadę z nim sama Ok 20min to bez problemu, potem wiadomo jakieś zabawki cokolwiek co można zbadać coś z tym zrobić ;) jak już nie chce zabawek to cokolwiek mu dam do raczki to od razu wyrzuca obok fotelika (tak żeby mi było ciezko to wyciągnąć). No i to jest czas bajek, jak jest zmęczony i wracamy skądś 20-40min od razu bajki. Na takich trasach nie zasypia. Ostatnio zaczął zasypiać po ponad godzinie jazdy mimo wyjechania w porze drzemki 🙄 wiec ze spaniem tez ciezko. O tyle dobrze ze na bajkach jest w stanie długo przejechać. Dlatego plan na podróż to mniej więcej w połowie drogi nad morze (po Ok 3godz) przystanek we Wrocławiu na Ok 1-2godz np park wodny żeby wyszalal się i polatał, potem podróż Ok 4-5godz może w między czasie tez dłuższa przerwa ale jeszcze nie wiem gdzie ;)

    Mama mi opowidala ze jak pojechaliśmy nad morze jak mój brat miał 2,5 roku to wyjechaliśmy nad ranem Ok 3 chyba i brat nie zasnął nawet na chwile a jechaliśmy jakoś 10godz ....

    961l20mmezoojidp.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 19 lipca 2020, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj jechaliśmy samochodem. Ululalam w domu i przespała Zofia 1h jazdy, ale fartem, bo mieliśmy wszędzie zielone. Ryzyko duże było, bo jakby samochód stanął to po spaniu. Wracaliśmy i nasz zestaw to książeczki z okienkami, wafelek od lodow i zabawy typu „idzie raczek”-na powrót się sprawdziły.
    Jutro czeka nas nowy level w organizacji życia domowego. Ja wychodzę do pracy 7.15. Mąż odprowadza Zosię na 8 do Żłobka (7.30 musi wyjść) i wraca do domu pracować (HomeOffice). A ja o 16 kończę prace i koło 16.20 będę pod żłobkiem. Na rowerze. Z laptopem na plecach. Zofia do fotelika i do domu 2.3 km... trochę stresu mam, nie powiem...

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 19 lipca 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, na razie usunęłam 6 osób, zostało 20.
    Papapatka, nie widzę Cie na grupie a byłaś adminką, jeśli jest jakaś chętna to dajcie znać, bo jestem teraz jedyną adminką aktywną.

    Co do podróży to ostatnio jechaliśmy 2,5 h. Wyjechaliśmy w porze drzemki, od razu zasnęła na godzinkę. Reszta to książeczki i na koniec 20 min smoka edzia. Powrót tak samo wyglądał. Odkąd ma nowy fotelik to dużo łatwiej zasypia niż w poprzednim. W sierpniu jedziemy nad morze, także zobaczymy jak będzie z dłuższą podróżą...

    Papapatka, wozicie już w foteliku na rowerze? Tak się zastanawiałam też, ale nie wiem czy nie za wcześnie.

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 20 lipca 2020, 04:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ja mam te:
    https://m.ceneo.pl/56249803;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjw3s_4BRDPARIsAJsyoLMGC0tpkXBAPs1IdNME9KRNGDaZvIWUYycxleqa3xfmywOPEaeOOSUaAhGFEALw_wcB#tab=click

    Ale po fakcie wyskakuja mi reklamy se sa tez tansze np. magiczny pisak firmy aksjomat po ok 10zl z haczykiem. Nie wiem jak z trwaloscia. Moja jest wielorazowa i to jest na orawde bardzo bardzo gruby karton. Wyschnie i jest znowu biala.

    Mam smarta wiec kupuje na allegro. Najczesciej w "the book", "tantis". Sortuje po cenie. Ksiazki sa tam zwykle tansze niz w empiku na promocji. Za Pucia placilam w ubieglym roku 22 zl.

    Bumbum. Wczoraj ogladalam foteliki na rower. Formalnie mozna od 9 miesiaca. Mija siostra ma core rok starsza o naszych dzieci i rok temu juz latem jezdzili. Do tej pory bardzo lubi. Maja fotelik Hamax. Ogladalam je wczoraj. Drogasne.

    Ps. Obudzil mnie swierzb po ugryzieniach komarow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 04:16

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 20 lipca 2020, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bumbum, Zofia na razie dwa razy jeździła. Raz 10 min, a wczoraj 45 min. Dla mnie to wygoda, bo mieszkając w Warszawie, gdzie są ścieżki rowerowe wszędzie, do pracy zawsze dojeżdżałam rowerem to ja po prostu zgarniam po drodze. Kupiliśmy hamax, najlepsze opinie. Za swój daliśmy 289 zł bodajże.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 20 lipca 2020, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ten ich model ponad 400. A zadowolona jestes z tego fotelika? Z tego co widzialam to one nie leza na bagazniku tylko wisza? Rozumiem, ze dziecko wtedy mniej odczuwa wstrzasy. Zadnych innych marek nie znam i zauwazylam ze te maja dobre opinie.

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 lipca 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już jeździmy rowerem :) mamy za sobą nawet prawie 30km.

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
‹‹ 1549 1550 1551 1552 1553 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ