X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 20 lipca 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika w sumie trochę chciałabym żeby jak Wero się rozwijał bo oba pierwsze zdania budowała w wieku 13 miesięcy, a w wieku 18 miesięcy już sprawnie się komunikowała. No ale każde dziecko inne, pewnie za dużo bym chciała i np. mòj mąż miał blokadę do 2 roku życia.. w sumie sporo dzieci jeszcze nie mòwilo w tym wieku z tych ktòrymi się opiekowałam. Z jedną dwulatka (w wieku 23 miesięcy zaczęliśmy) jeździłam do logopedy i powoli był progres. W wieku ok 4-5 lat na jakąś terapię flow zaczęła jeździć z mamą dodatkowo. Super się rozwinęła.

    Paula no ma prawo po szczepieniach się fatalnie czuć i może odczuwać bòl w nòżkach bo zazwyczaj tam są zastrzyki. Dobrze, że dałaś jej paracetamol. Jak trzeba będzie możesz dać też ibuprofen w syropie - dłużej podziała np. w nocy.
    Jacek też był szczepiony w środę Bexero i na ospę - tam gdzie dostał Bexero (trzecią dawkę) to pierwszy raz mu się taki czerwony guz zrobił na ok 4cm i duży obrzęk.. przyklejałam.okłady z altacetu i kolor już ma normalny id dwòch dni ale obrzęk nadal wyczuwalny mocno. Ponoć jeden i drugi zastrzyk bardzo bolesny był i młody był już świadomy co mu robią i naprężał nogi - może stąd ten obrzęk akurat teraz. Potem te nogi bolą ( mama pediatra miała w rękę i pòźniej ją ta ręka bolała).

    da8300b52b.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 20 lipca 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze maluchy już są świadomoe co i jak.Moja też się wyrywała i nózki napinała wiec uwaźnie obserwuję oba miejsca.Mam też ibuprofen także zobaczymy jaka bd nocka wrazie co to podam.Teraz zaczelam szperać w necie o bólu nóżek i faktycznie niektore dzieci chodzić nawet nie mogą.
    Dziękuję za info Symbolica!Mi zaleciła sodę na odczyny.

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 20 lipca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, mojego ostatnio po Bexsero bolała nóżka. Dziś też dostał zastrzyki w oba uda, wyrywał się bardzo.

    Symbolica, coś właśnie czytałam o tym 2gim roku życia. Zastanawiam się tylko czemu nikt wcześniej tego nie zauważył. Chyba, że on ma to nabyte, ale to pourazowe sprawy są najczęściej, a u nas nic takiego się nie zdarzyło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 22:21

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 20 lipca 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, boxsero i ospa za jedną wizytą? Mi się pediatra nie zgodził ...
    Moja też niewiele mówi, nawet jak mówiła to zapomniała, mówiła np. papier a raczej takie papiii. Teraz już nie. Teraz jak pokazuje na dach sąsiada (który się buduje) i pytam co pan buduje to odpowiada "dach". Mówi też mama, am. Przestała mówić tata :/ ulubione powiedzenie to abam (na coś co się przewróciło). Mówi też trzy (tsy). Naśladuje też miauczenie, buczenie, jak pies szczeka to wola ała ała

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 20 lipca 2020, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum no jeden pediatra się zgodzi na łączenie szczepionek a inny się boi... Stanowisko PZH jest jasne w tej kwestii i można je łaczyć tzn. żywa i martwą szczepionkę. Podobnie MMR z ospą ale za pierwszą dawką razem rozdzielałam bo pediatra opòźniała maksymalnie MMR.. (a Weronika była szczepiona właśnie MMR z ospą w wieku 13 miesięcy).

    Bumbum ładnie Kornelka naśladuje już wyrazy.. na początku tak właśnie jest że mòwi jak potrafi. U nas i psy i koty miałczą wg młodego tzn wydaje dźwięk nie otwierając ust.

    da8300b52b.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 21 lipca 2020, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez zaczelam ostatnio liczyc;
    Mama, tata, baba, dziadzia, nie, tak, nie ma, am, aaa, baja baja, meja meja, bubu, dzidzi, papa, meme, auau, tup tup,
    I w sumie tyle.
    Zaczyna laczyc wyrazy; mama tu, tata tam, dziadzia am itd.

    Tez czasem tak jest ze juz cos mowi i nagle przestaje.

    Dzis miala ciezki nastrój. Awantury co sekunde, wszystko zle, wszystko na nie. A wieczorem zupełnie inne dziecko; smiala sie, bawila, przytulala. Trzeba sie przyzwyczajać ;)

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 21 lipca 2020, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami Kuba ma wodniaki od urodzenia, chodzimy do chirurga co pół roku, terwz nam dał czas do 2 urodzin mamy się zgłosić luty/ marzec jak się nie wchłoną to ma być zabieg także czekamy.

    Mój jakby zliczyć to myślę że ok 20-30 swoich powiedzonek ma łączeniu slow nie ma mowy i też jak widzi mnie mówi mama ale jak coś chce to nie powie tylko przychodzi, bierze mnie za rękę i prowadzi do zabawki albo najczęściej. Do kuchni po mniam 😂

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 21 lipca 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir mòj ma tak samo że pokazuje rękoma że coś chce - czasem jeszcze nie wie co chce z szafki wysoko ale chce bo tam ma takie ksiązki ktòre drze więc przegląda pod naszą kontrolą.

    Czytam o alergiach krzyżowych bo taką podejrzewam u Jacka właśnie.. lateks Bumbum uczula krzyżowo (wziewne+pokarmowe+kontaktowe) z wieloma owocami więc chyba bym zrezygnowała na Twoim miejscu z niego:"lateks i owoce:banan, kiwi, awokado, kasztan jadalny". Decyzja należy do Ciebie. Ukąszenie kleszcza może powodować alergię na mięso czerwone wg Amerykanòw u 5% ukaszonych- ot ciekawostka.
    https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/alergie/alergia-krzyzowa-objawy-tabela-alergenow-krzyzowych-aa-GV6k-12aS-kWju.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 09:05

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 21 lipca 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pokazuje palcem że coś chce i robi " y y y". A już najlepiej pokazuje szafkę gdzie są musy owocowe 😋
    Co do lateksu to już wczoraj kupiłam, zobaczę czy nie będę żałować, bo nie kosztował mało. Czytałam że najlepszy dla alergików. U mnie w rodzinie kilka osób ma alergię na roztocza, a na lateks nie ma. Także mam nadzieję, że będzie ok.

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 lipca 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ostatnio często podchodzi do mnie i łapie mnie za rękę i prowadzi gdzieś np jak jestem w kuchni do tam gdzie on się bawi

    Jak mówię wieczorem Maksiu idziemy się kapać to od razu łapie mnie za rękę i ciągnie do łazienki bo wcześniej jak tak mówiłam to on szedł pod łazienkę a ja jeszcze zawsze coś znalazłam żeby zanieść do kuchni podnieść posprzątać na szybko a on czekał pod drzwiami wiec już się mi na to nie pozwala 😄

    Jak tak pomyśle to mój mówi: dada, mama, ała, bam, na kotka kici, papa, czasem powie coś jak „cześć” i naprawdę brzmi tak, na pieska ałał, na ptaszka tez jakoś ale jakoś nie potrafię teraz powtórzyć ;) oczywiście tez mówi nie, na króliczka w książkach czy bajkach reaguje piskiem radości 😄 Więcej nie pamietam ale może coś tam jeszcze jest w jego słownictwie


    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 21 lipca 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mówi mama tata baba babi nie ma tam winda (dinda) dżem papa koko meee hau miau to chyba tyle 😀

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 21 lipca 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś wyczytałam gdzieś że te 20-50 słów powinno być na 1,5roku (nie pamiętam co to za źródło i czy wiarygodne) i z ciekawości liczyłam. Wyszło mi coś między 20a30. Pytała mnie też lekarka wczoraj czy Jaś buduje proste zdania typu "mama daj", ale jak usłyszała, że nie to stwierdziła, że do 2r.ż. ma czas. Ja jestem spokojna póki co, bo widzę, że mu się ta mowa rozwija, z dnia na dzień coś tam nowego tworzy.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 lipca 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz ruda przypomniałaś mi ze mój mowi jeszcze am ;)

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 lipca 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój siostrzeniec tez jakoś późno zaczął mówić 🤔

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 21 lipca 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas do składania słów jeszcze daleka droga :) aaa jeszcze Ala umie powiedzieć Ala ale brzmi to bardziej jak Aja 😂

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 21 lipca 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, Ala może Cię zaskoczyć, dzieci rozwijają się skokowo 🙂.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 21 lipca 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syn zaczął mówić bardzo późno. Za to teraz buzia mu się nie zamyka 🙈😂

    symbolica, malami.91 lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 21 lipca 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uspokiłyscie mnie dziewczyny bo widzę że wszystkie nasze maluchy podobnie się rozwijają.Jak moja miała pół roku to mnie doktor już ptała czy mówi yhyyy spiewa tanczy i recytuje wiersze 😁😂🤣

    symbolica lubi tę wiadomość

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 21 lipca 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszacie mnie - czyli jest dla młodego jeszcze nadzieja... Bo z chińszczyzna zajeżdża ròwno, aż mnie przeraża - co to będzie jak zacznie naprawdę mòwić 😂 ale on zazwyczaj tylko do sobie tak nadaje ( w lustrze lub jak widzi się w telefonie - stwierdziliśmy że w końcu z kimś inteligentnym może pogadać) lub jeśli ma wenę to do obcych.. ostatnio znowu przy szczepieniach tak się rozgadał 🤣 tylko on sam wie co ma na myśli, przypomina to ble, ble.. czyli nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 14:09

    da8300b52b.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 21 lipca 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha to moja też tak ma gada nie wiadomo co do siebie w lusterku.Biega za psem i też coś mówi po swojemu trudno nawet wyłapać słowo 😉🙃
    Moja po szczepieniu miala w nocy stan podgorączkowy i nie bardzo mogła spać.Teraz widze ze nózki już lepiej bo dokazywać zaczeła. Za to apetyt kiepski ... zreszta mam niejadka.Sama tez taka byłam wiec wiadomo po kim to ma.
    Mama do dziś mi wypomina ze dziadek kure przynosił do domu bym zjadła obiad 😂😁

    klz99vvj0gp9lsbd.png
‹‹ 1551 1552 1553 1554 1555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ