X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 24 września 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem kawoszem,a pierwszym objawem ciąży było to, że nie smakowała mi kawa😀 Teraz jakoś szczególnie mnie nie ciągnie. Czasami na podniesienie ciśnienia, od kilku dni boli mnie głowa i właśnie wtedy mierzę to wychodzi dość niskie. Dzisiaj 100/59.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2021, 14:49

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 24 września 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Morwa szczęście, że to chłopiec dziedziczy takie geny i będzie wysoki. Córka też jest wysoka?
    Córka wyższa niż rówieśnicy, ale jaka urośnie ostatecznie to czas pokaże. To jakie dziecko się urodzi nie warunkuje jego wzrostu. Mam 4 rodzeństwa. Ja urodziłam się największą podaj 4 kg 62cm, moje rodzeństwo było przeciętnej wielkości, siostra była małżeńską przy urodzeniu a teraz może mi pluć na czubek głowy;) Moja mama ma miarka tego jak roslismy , Ana często się sprawdza jak tylko jedzie do babci i jest wyższa niż ja w jej wieku. Ja ostatecznie skończyłam na 173, na ilu ona skończy to dowiemy się za kilkanaście lat. Urodziła się z wagą 3900 i z 58cm.
    jaina_proudmoore wrote:
    Dzięki za odpowiedź. A czym się taka czkawka objawia? 🙃
    Brzuch posmakuje rytmicznie;)
    dobuska wrote:
    Oooo to na NFZ nie mam tak dokładnie rozpisane, ale to wszystko było sprawdzane. U mnie poza sercem i kręgosłupem, więc będziemy musieli to nadrobić. :)
    Ja te badania 1 i 2 trymestru miałam właśnie na NFZ robione. U tego samego lekarza, u którego będąc w ciąży z córką robiłam prywatnie ;)

    jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 24 września 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    ja od czerwca do połowy sierpnia nie piłam wcale kawy. totalnie zero.
    nad morzem w sierpniu wypiłam kilka , ale nawet nie smakowałami za bardzo.

    w domu czasem robię kawę Inkę, ale rzadko też.
    zwykle piłam mała kawę z expressu. jak widać bez kawy można żyć hehe :D
    kawę cenię za walory smakowe :D
    Ja kawę ostatni raz wypiłam z 10 lat temu. Po prostu nie mogę jej pić bo źle się czuję, ewentualnie jakieś cappuccino z ekspresu ale z minimalną ilością kawy, od kiedy zaszłam w ciążę to nie piłam nawet cappuccino

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 24 września 2021, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, a jak to jest pod koniec ciąży?
    jak z funkcjonowaniem w 8-9 miesiącu? kwestia zakupów - wyjścia z domu itp.
    czy to czekanie na bombie na rozwiazanie w domu :D

    zDmVp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 24 września 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Ja magnez biorę jeden dziennie, chroni od skurczów nóg w nocy.
    jak brałam doraźnie to czasem mnie coś nocą łapało, lekko ale zawsze.
    Wole jednak witaminy czerpać z pożywienia :) nie tabletek.

    powiem Wam, że czasem mi te tabletki już w gardle stają - :/
    Tak, to prawda, ale magnez jest ogólnie dosyć ciężko przyswajalny, a z drugiej strony pomaga bardzo na skurcze i bole. :) moja lekarka tez uważa, że witaminy najlepiej z jedzenia, ale czasami się boje czy wszystko mi się uda zgrać :(

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 24 września 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kawę uwielbiałam przed ciążą…. A teraz mi nie smakuje 🥺
    Mam nadzieję, że mi wróci na nią smak, bo uwielbiam kawowe popołudnia z mężem po pracy. 😭

    jaina_proudmoore, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 24 września 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    dziewczyny, a jak to jest pod koniec ciąży?
    jak z funkcjonowaniem w 8-9 miesiącu? kwestia zakupów - wyjścia z domu itp.
    czy to czekanie na bombie na rozwiazanie w domu :D
    To zależy w jakiej jest się formie i czy dopadną nas przykre ciążowe dolegliwości. Ja w poprzedniej ciszy pracowałam do 7 miesiąca, do końca 8 miesiąca wychodziłam na krótkie zakupy max kilometr od domu, chociaż było upalne lato i bardzo spuchlam. W sumie przytyłam 20 kg i było mi ciężko. W 9 miesiącu miałam już silne bóle krzyża i rozejścia spojenia lonowego, bardzo ciężko oddychałam, wiec spacer dookoła bloku czy na 3 piętro bez windy było wyzwaniem. Na szczęście nie męczyłam się długo, urodziłam trzy tygodnie przed czasem. Myśle, ze zimą będę się lepiej czuła. Jak rodziłam były 34 stopnie 🙄

    Aga12345, jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 24 września 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg, w kwestii wyboru szpitala uważam tak jak pozostałe dziewczyny. W ogóle to wkurza mnie takie demonizowanie i zawstydzanie porodu. Nawet jak kupa się zdarzy czy jakies inne wydzieliny, odgłosy czy nie wiem co jeszcze to co? Tam pracują medycy i serio po latach takich widoków akurat inaczej nie zareagują na ewentualną kupę swojej znajomej niż innej pacjentki. A przez takie straszenie i zawstydzanie potem kobiety zamiast skupić się na porodzie to martwią się że nabrudza...

    Ja od jakiegoś czasu znowu pije kawę- tak max 1 dziennie.

    Ależ mnie dzisiaj wszystko wymęczyło. Dużo jeździłam komunikacja miejska i autobusy mnie wytrzesly. Dziecko przeszczęśliwe 😉 im bardziej buja tym dla niego lepiej 😁 jak tak czytam o tych waszych dziciaczkach to aż się usmiecham- takie malutkie maluchy a tacy spryciarze i słodziaki🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2021, 18:09

    Aga12345, jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 24 września 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przejmujcie się kupą :) Mi położna w początkowej fazie porodu zaproponowała czopek, bo jej się przyznałam, że się trochę wstydzę tego tematu. Po 5 min poszłam jeszcze na spokojnie do toalety (miałam własną na sali porodowej). Wiem ze niektóre dziewczyny robią przed szpitalem lewatywę ale ja bym nie dała sobie sama rady.
    Przy okazji podobno załatwienie się na początku akcji przyspiesza poród i jest bardzo korzystne.

    Stokrotka 86, niutek87, jaina_proudmoore, Aga12345, dobuska, Aneta8 lubią tę wiadomość

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 25 września 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj miałam gościa. Wpadła koleżanka z pracy i graliśmy długo w planszówkę. Mówię Wam jak to mnie wykończyło. Moje więzadła do tej pory cierpią. Po prostu siedzenie mi nie służy.

    Wiecie co, ja mam szkołę rodzenia na koniec grudnia. I kończy się na koniec stycznia. Ja mogę nawet nie dotrwać do jej końca. :/
    No i najgorsze - moj mąż nie może tam być ze mną. Będą jedne zajęcia dla tatusiów i tyle.
    W związku z tym pomyślałam, że chyba dodatkowo wykupię jeszcze kurs na "zaufaj położnej", tak, żeby mój mąż mógł ze mną w tym uczestniczyć. Myślicie, że to dobry pomysł, czy może przesada?

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 25 września 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Dobuska mój mąż też poczuł 23 września pierwszy ruch dzieciątka pod ręką 🥰magia,jest przeszczeliwy i jeszcze więcej do niego mówi, głaszcze i całuje ❤️
    Biorę magne b6 forte,rano i wieczorem po 1 tabletce

    Morwa super,że już po połówkowych i wszystko dobrze 😁

    Lolla mnie już nie męczą senności w ciągu dnia,a rano budzę się wcześniej,bo bywało 10-11😂

    Jaina ja nie mierzę codziennie,ale też mam niskie ciśnienie

    Stokrotka mam to samo, jestem osobą zorganizowaną,zawsze praktycznie wszystko ja ogarniałam,wesele,prezenty w najlepszych cenach, wyjazdy,zakupy,a teraz te sprawy dzieciowe mnie przerastają,tyle tego,a tu mózg🥦😁no nic, powoli jakoś musimy dać radę

    Megg uważam,że nie powinnaś brać do siebie słów koleżanki,sama wiesz co dla Was najlepsze,ja uważam,że to plus jak będziesz miała tyle twarzy znajomych i jak to mówią nic co ludzkie nie jest im obce


    Co do kawy to uwielbiam 😍ale w ciąży najpierw mnie odrzuciło,a teraz czasami wypiję 🙂

    dobuska, Stokrotka 86, Morwa lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 25 września 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiamy znad morza 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2021, 20:15

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, niutek87, Gosia Rumi, Aneta8, Selena, Megg, oregano84, Jeheria lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 25 września 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale pięknie Kasiu!!!!!! Jak zazdroszczę! <3

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 25 września 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam :) nie odzywam się często ale nadrabiam wpisy ;)
    U mnie raczej wszystko dobrze , czekam na połówkowe ale to dopiero na początku października ☹️
    Małego nie czuje jakoś mega dobrze ale to pewnie za wcześnie bo dopiero 18 tyg. z hakiem .
    Wczoraj miałam akcje , podczas głupiego siedzenia przy stole po śniadaniu zaczęło mi bić serce tak mocno ze czułam ze zaraz zemdleje , dziwnie przed oczami i w ogole.. pierwsza myśl - dzwon do męża bo jak padnę to nikt nawet nie będzie wiedział 🥺
    Wyszłam na zewnątrz , usiadłam na schodach i po głębokich oddechach wróciło wszystko do normy .. strachu się najadłam ..
    oczywiście poszłam do lekarza , zrobili mi ekg - w normie , badanie z krwi - bakteria - brak , hemoglobina w normie i coś tam jeszcze w normie .. i poszłam do domu , bynajmniej spokojniejsza :)
    Wychodzi na to ze ciąża trochę daje się w znaki z tej gorszej strony , oby taka sytuacja się nie powtórzyła :)

    P.s Cieszę się ze u Was wszystko dobrze ;)

    Kasiastaraczka, Aga12345 lubią tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 25 września 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, zazdro 🥰

    Nisia, uważaj na siebie. Czytałam że w 2 trymestrze może się tak zdarzać.

    Dobuska, no niestety też tak miewam. Nie mogę za długo stać, siedzieć czy za daleko chodzić 😁 a i jak w nocy za długo leżę w jednej pozycji to i wtedy coś boli 😁

    My dziś wracamy do Warszawy. Teściowa zapłakana bo zostaje sama. Jeszcze babcia męża nadal jest w ciężkim stanie w szpitalu i nie wiadomo czy z tego wyjdzie. Nie mogliśmy jej nawet odwiedzić przez covid.

    Z pracy wydzwaniają do mnie nadal. Jakbym coś firmie winna była. No ale niedługo wracam do stolicy to wyprostuje pewne kwestie. Czyli na L4 odwal się ode mnie pracodawco😁 już mi ta praca tak obrzydła że nawet po macierzyńskim jeśliby będę mogła wrócić to rozważę czy chcę...

    Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, Aga12345, oregano84 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 25 września 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ale pięknie Kasiu!!!!!! Jak zazdroszczę! <3
    Tak, jest pięknie, dziękuję 😚 wczoraj bardzo wiało,ale to miało swój urok. Mój mąż przeszczęśliwy,że wybrałam takie miejsce,odpoczywa bardzo od zgiełku wwa

    jaina_proudmoore, Gosia Rumi, oregano84 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 25 września 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia przez przypadek polubiłam
    Dobrze że poszłaś do lekarza i jesteś pod kontrolą
    Stokrotka strasznie jest teraz z chorowaniem, szczególnie gdy ktoś jest w szpitalu
    Mój tata ostatnie swoje chwile życia spędził w szpitalu,przez ponad tydzień ciągle ktoś u niego był,nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej... ciężkie czasy...

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 25 września 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,

    @Nisia - dobrze, że spokojnie podeszłaś do tematu. oddychanie często czyni cuda. plus spokój
    @Dobuska - niestety stanie w miejscu nie jest dobre, albo siedzenie. a z każdym miesiącem będzie coraz ciężej pewnie. dlatego trzeba chyba zainwestować w jakieś ćwiczenia dodatkowo, nawet 15 min dziennie. plus spacery dopóki pogoda dopisuje.

    @Stokrotka - zrób porządek po powrocie! :) z tematem pracy, bo to naprawdę mocne przegięcie. odbierasz telefony od razu? ja bym chyba nie odbierała na początek ;) a potem powiedziała prosto z mostu co myślę.

    @Kasia- cieszę się, że podoba Ci się Jantar. :)

    Ja nosiłam wczoraj te jeansy ciążowe z pasem, chciałam sobie podciągnąć a w efekcie zrobiłam dziurę w tym pasie z materiału 😂😂😂 Dziś w planie mamy wycieczkę do galerii handlowej, może kupię sobie kurtkę na jesień, bo w starej dopinam się do brzucha i dalej już nie. 😂 zajrzymy też do Smyka, bo może mają na stanie ten wózek Muuvo do obejrzenia. W poniedziałek połówkowe, to już chyba pora na to, aby się lekko postresować :P

    Kropek wieczorem szaleje. czuć drgania i wibracje. mąż nawet sprawdzał i czuł jak położył rękę, a młody kawaler sobie disco chyba zrobił w prawym rogu brzucha. dobrą godzinę chyba się tam kotłował :P

    Miłego wekendu drogie panie <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2021, 11:42

    Stokrotka 86, Aga12345, Aneta8, Gosia Rumi, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 25 września 2021, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to czasami tak skacze jakby w pralce siedział😁 mąż niestety jeszcze nie poczuł...

    Jaina, teraz w ogóle nie odbieram. Ignoruje. Nie mam takiego obowiązku zresztą to mój prywatny nr. Stwierdziłam że nie potrzebuje na wyjeździe dodatkowych stresów związanych z tłumaczeniem że jak jestem na L4 to praca mnie nie interesuje. Gdy wrócę to to ogarnę.

    Nas czeka w zasadzie cały dzień w pociągu 😐 jeszcze gdy wsiedliśmy to okazało się że w naszym przedziale jedzie też pani z kotem. I ja i mąż mamy alergię a ja w ciąży jakoś mega źle przechodze wszystkie uczulenia. Ale pani sama zaproponowała że się przesiądzie. Konduktor znalazł jej inne miejsce. W szoku jestem że była taka uprzejmą bo w sumie to nie jej problem tylko nasz. Jednak są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie 🙂

    jaina_proudmoore, Aga12345, Aneta8, Gosia Rumi, oregano84 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 25 września 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Mój to czasami tak skacze jakby w pralce siedział😁 mąż niestety jeszcze nie poczuł...

    Jaina, teraz w ogóle nie odbieram. Ignoruje. Nie mam takiego obowiązku zresztą to mój prywatny nr. Stwierdziłam że nie potrzebuje na wyjeździe dodatkowych stresów związanych z tłumaczeniem że jak jestem na L4 to praca mnie nie interesuje. Gdy wrócę to to ogarnę.

    Nas czeka w zasadzie cały dzień w pociągu 😐 jeszcze gdy wsiedliśmy to okazało się że w naszym przedziale jedzie też pani z kotem. I ja i mąż mamy alergię a ja w ciąży jakoś mega źle przechodze wszystkie uczulenia. Ale pani sama zaproponowała że się przesiądzie. Konduktor znalazł jej inne miejsce. W szoku jestem że była taka uprzejmą bo w sumie to nie jej problem tylko nasz. Jednak są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie 🙂

    trzymam kciuki za dobrą podróż do domu :)
    daj znać jak dojedziecie <3

    Stokrotka 86 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
‹‹ 265 266 267 268 269 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ