X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Myślę że to od ruszania się podczas jedzenia. Mój jje z cyca na leżąco bo też nie mogę go opanować, tak wierzga nogami. Puszcza cyca, łapie i tak w kółko. Czasami przez to podczas jedzenia wycieknie mu mleko. Pewnie dlatego je dużo podczas snu i na drzemkach bo Szkoda mu czasu "na trzeźwo".
    Waży dziś 7300g
    To ile razy go karmisz?
    Mój w czasie jedzenia często się rozgląda, uśmiecha, gada do mnie albo do siebie i potem złapie 2-3x i od nowa. Nie zawsze tak się dzieje, najczęściej rano. Rano tez je najdłużej.
    Mój zawsze wierzgał nogami jak walczył z prykaniem albo było mu niewygodnie.
    Ostatnio, jedząc z lewej piersi, nogę mi zakłada na prawa rękę 🤣

    zDmVp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka u nas rożnie. Czasem je spokojnie, a czasem właśnie wierzga, odwraca głowę, wypycha butelkę. Często tak się dzieje gdy męczą go gazy i/lub w czasie jedzenia robi kupę. Zazwyczaj właśnie wtedy najwiecej ulewa.

    jaina_proudmoore, Inkaa85 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Smoczek ma adekwatny do wieku?
    Zależy jakie masz mm i jakie są wskazane porcje.
    Dziecko samo decyduje ile zje. Można podać i raz zje całość, a innym razem tylko część.
    Odbijasz ją nadal?
    Co ile karmisz mała i czy tylko MM?
    Mała ma 5.5 miesiąca ale smoczek mamy takie do 3 miesiąca bo przy tym późniejszym się dławiła więc jeszcze zostawiłam ten level 1. Tylko jeśli by to była wina smoczka to by chlustała co jedzenie raczej ? Mm mam bebilon advance i niby wskazania na nim są już 170 ml, moje nigdy tyle nie zjadła, w dzień mowie zjada po 120 ml a na noc 150. Butle je ok 4 razy dziennie resztę karmie piersią. Kręci mi się wierci na butli natomiast na piersi ma bardzo krotnie sesje w dzień ok 6 min w nocy dłuższe ok 10 min. W dzień odbijam, to wieczorne karmienie nie zdążam podnieść i jest chlust

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, spóźnione buziaki dla Tadzia! :)

    Jaina, ten serial The boys jest popierdolony 😃 Uwierzcie mi, inne określenie tutaj nie pasuje 🤭

    AnSan, Tobie to jeszcze tylko psa brakuje :D Ale brawa, że tak ładnie wszystko ogarniasz :)

    Dobuska, dobrze, że wybraliście się do sklepu, żeby zerknęli czy dobrze fotelik jest zamontowany. A co to znaczy, że główka opadała? Tak jakby odkleja się od fotelika? Też mamy w planach kupić matę chłodzącą. Dla psa również :)

    Zwazylismy dzisiaj Kajkę, tak z ciekawości, na naszej wadze łazienkowej, na dodatek zaraz po jedzeniu :D wyszło 7,3kg! Jak odejmę ze 150g na jedzenie to i tak jesteśmy wysoko w siatce! Szok!🙃

    Edytuję, bo zanim skończyłam pisać, to jeszcze trochę postów naprodukowałyscie :) Inka dzisiaj Kajka nie mogła się skupić na jedzeniu i ćwiczyła obroty. Obrót w lewo i z powrotem do cycka :) i tak kilka razy :) W efekcie po odbiciu trochę chlustnęła.. Może u Ciebie tez powodem jest ruchliwość małej? A ma gazy? Może przez nie się kręci?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 23:17

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    Mała ma 5.5 miesiąca ale smoczek mamy takie do 3 miesiąca bo przy tym późniejszym się dławiła więc jeszcze zostawiłam ten level 1. Tylko jeśli by to była wina smoczka to by chlustała co jedzenie raczej ? Mm mam bebilon advance i niby wskazania na nim są już 170 ml, moje nigdy tyle nie zjadła, w dzień mowie zjada po 120 ml a na noc 150. Butle je ok 4 razy dziennie resztę karmie piersią. Kręci mi się wierci na butli natomiast na piersi ma bardzo krotnie sesje w dzień ok 6 min w nocy dłuższe ok 10 min. W dzień odbijam, to wieczorne karmienie nie zdążam podnieść i jest chlust
    To sporo razy je mm jak na karmienie piersią.
    Mój dostaje tylko na noc.
    Wieczorem podajesz tylko mm czy najpierw kp?
    Ja bym podała smoczek większy bo zaraz będzie kolejny rozmiar.
    Przy 1 leci wolno i mały mój się denerwował i rzucał, a jednak 5.5 mc to już potrafi twoje dziecko dobrze pobrać pokarm.
    A może wieczorem jest najedzona z piersi i zjada za dużo/ łapczywie?

    zDmVp2.png
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    To sporo razy je mm jak na karmienie piersią.
    Mój dostaje tylko na noc.
    Wieczorem podajesz tylko mm czy najpierw kp?
    Ja bym podała smoczek większy bo zaraz będzie kolejny rozmiar.
    Przy 1 leci wolno i mały mój się denerwował i rzucał, a jednak 5.5 mc to już potrafi twoje dziecko dobrze pobrać pokarm.
    A może wieczorem jest najedzona z piersi i zjada za dużo/ łapczywie?
    Tak dosyć często dostaje już butle a coraz rzadziej pierś. Faktycznie spróbuję zrobić kolejne podejście do smoczka level 2 może to pomoże. Na noc dostaje tylko mm, w nocy jak sie budzi to pierś. W ciągu dnia też dostaje tylko albo pierś albo butle, nie jednocześnie jedno za drugim

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23- dzięki🙂 pies też jest już w planach🤦🙈 kwestia przeprowadzki, bo w mieszkaniu odpada🤷

    Ładnie Kaja już waży🙂

    Inka- mi przychodzą do głowy dwa powody. Albo jest najedzona (zbyt mała przerwa między posiłkami) albo przez to kręcenie łapie za dużo powietrza i dlatego ulewa tak szybko.

    Ja bym spróbowała zmienić smoczek, przyjrzeć się godzinom posiłków i ewentualnie tą butelkę podać na dwa razy. Dać połowę, odbić i podać resztę. Może to być też kwestia tego pod jakim kątem ona ma tą butelkę.

    Mój też pije nadal 120ml. Czasem podaję mu 150ml, ale wtedy zazwyczaj wypija te 120ml i jak odpocznie około 10 min to kończy butelkę.
    A te wskazania są chyba bardziej dla dzieci które są tylko na mm. Wydaje mi się, że jak jest karmienie mieszane to niekoniecznie dziecko wypije na raz tyle ile zaleca producent. Przynajmniej u mnie nigdy tak nie było🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 22:48

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan, a macie już jakąś konkretną rasę psa upatrzoną?

    uS2wp2.png
  • Ada.. 31 Autorytet
    Postów: 264 922

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry🙂🙂
    My w poniedziałek mieliśmy szczepienie na pół roku. Kaja waży 6640 pediatra mówi że super,ogólnie poszło bez problemowo 😉
    Ja karmie mm około 6 razy na dobę, Kaja zjada porcje po 150 ml i wprowadzamy zupki i owoce. Na razie po trochę żeby smaki sobie wyrabiała
    Inka jeżeli ulewa to może zjada za dużo, może być refluks lub nieodpowiednie mleko. Przy ulewaniu stosuje się AR ale to do ukończenia 6 miesiąca. U mnie Kaja je bardzo spokojnie ,przed każdym karmieniem podaje jej wodę, na razie z butelki ,kubeczek kiedyś ogarniamy 😉.
    Co do obrotów Kajcia rozwija się na swój wiek korygowany, nie które rzeczy robi wczesniej np wkładanie nóżek do buzi, nie które później ale fizjo mówi że nie ma się do czego przyczepić.
    Nakładki na wózek to my użyliśmy może z 2 razy na samym początku, zresztą moje dziecko to gorąco dziewczyna i zawsze jest bardziej rozebrana niż ubrana ale 19 stopniach to bym jej nie wykąpała 😜😜
    Czytam Was na bieżąco ale często brakuje mi weny żeby napisać.
    Miłego dnia 🙂🙂

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, AnSan89, Aneta8, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hz0nfzo3c.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    My już po spacerku,dziś ruszyliśmy 20 po 7,bo Tadzik po porannej kupie wybudził się na tyle,że nie chciał spać....;)
    Było taaak przyjemnie 🥰 poszliśmy jeszcze do Rossmanna na małe zakupy i wracając już zrobiło się duszno...Tadzio zasnął na spacerze i śpi do tej pory,już ponad godzinę
    Tadzio zaczął łapać się za stopki,w wczoraj zaczął prawą nóżkę do buzi brać. Śmiałam się do męża,że skończymy z obcinaniem paznokci i stóp,jak już ma takie umiejętności 🥰
    Najlepiej teraz w gondoli to wygląda,te stopki wystające, słodziakowo 💙

    AnSan u Was w domu to nie ma nudy i jeszcze te kotki, podziwiam 😁

    Stokrotka , Joana😚❤️ buziaki od Tadzika

    Inka mój nie na mm,ale przy cycu tak się kręci, wierci,że głowa mała -nie zawsze tak jest,ale bywa ;)

    Jeheira wow,to Mateuszek zacznie RD z przytupem,znaczy z 2 ząbkami może 😁
    Oby jak najszybciej wyszedł i już dał spokój Matiemu

    Joana no to ładnie Kajka pakuje,idzie na masę jak mój Tadzio, wczorajszy wynik 7,7kg🙃

    Ada to super,że Kaja tak się rozwija i rośnie ❤️


    Ada.. 31, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, AnSan89, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    AnSan, a macie już jakąś konkretną rasę psa upatrzoną?


    Najprawdopodobniej husky🤷🙂 Gdybyśmy mieli działkę na wsi to i konia już byśmy mieli😂 zarówno mąż, jak i dzieci mają hopla na punkcie koni i już kilka razy ten temat był poruszany🙈 cóż, ma brak rozrywki nie narzekam😁😁

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, Joana23 lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan, a husky poradzi sobie w Waszym klimacie? Konie mówisz! Ja odczuwam jakiś lęk przed nimi.. Ale no zwierzyniec konkretny macie w planach! :):)

    jaina_proudmoore, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciocia męża ma huskiego i on na lato zrzuca sierść dostosowując się do pogody. Przyjrzymy się sprawie bliżej jak już będziemy mieć odpowiednie warunki dla psa🙂 Ja w razie coś to od konia umywam ręce. To nie na moje zdrowie psychiczne dbać o tyle stworzeń😁

    Ps. Koty wreeeeeszcie się zaprzyjaźniły🥳

    jaina_proudmoore, Aneta8, Ada.. 31, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂
    Wiktor szczepienie zniósł naprawdę dzielnie💪 zapłakał tylko na samo wkłucie.
    Dr powiedziała że jest bardzo silny, pięknie i wysoko podnosi się na rączkach i pewnie niedługo będzie próbował siadać 🙀
    Zębów nie widać więc nie wiem czemu on tak marudzi i trze te dziąsła 🤷
    Poza tym waga w przychodni pokazała już 7790 g ( u nas pewnie wyszłoby mniej bo w piątek wieczorem na naszej wadze było 7500). I mamy już 69.5 cm 🙂 z wyjściowych 51 to już ładny wynik🙂

    Dziewczyny, czy wasze dzieci śpią w nocy w swoich pokojach (zakładając że warunki lokalowe pozwalają na to) czy z wami w sypialni? A jeśli z wami to kiedy chcecie je wysłać do siebie?😉

    AnSan, zawstydzasz mnie z tym twoim ogarnięciem..serii, bardzo podziwiam🙂👍

    Ada..31, fajnie że napisałaś🙂 mój Wiktor też idzie korygowanym. Niektóre rzeczy przyszły mu bardzo szybko a niektóre jednak wolniej niż innym dzieciom na forum. Wg mnie jeśli widać że dziecko robi postępy i jednak trzyma się tych dosyć szerokich ram rozwoju to nie ma co panikować. Jeszcze nam te dzieciaki dadzą popalić jak zaczną chodzić/ biegać😁
    Kajka zresztą bardzo fajna dziewczynka😉 wygląda na taką co ma charakterek🙂

    Kasiu, to prawda szybko robi się duchota. My do przychodni mieliśmy na popołudnie i jak tylko wyszłam z domu to nas gorąc straszny dopadł. Nie dla mnie ciepłe kraje😁

    Jaina, dobrze pamiętam że ty też dzisiaj masz pediatrę? Co tam u Alexa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 19:03

    Ada.. 31, jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za Wasze rady, dzisiaj na wieczór zastosowaliśmy smoczek level 2 i odbiłam małą po butli i nie chlusnęła także coś pomogło :*
    Stokrotka_86 moja córeczka ma swój pokój przygotowany z łóżeczkiem, ale śpi z nami obok mnie w dostawce i póki co nie wyobrażam sobie inaczej 🙊😁
    Sadzacie już swoje dzieciaczki na kolanach sobie lub w jakiś wyprofilowanych bujakach/siedzonkach czy jeszcze się nie powinno?
    Jeszcze jedno pytanko bo moja Julka zasypia przy przy szumach albo przy odkurzaczu często i zastanawiam się czy to dobre, czy nie jestem wyrodną matką idącą na łatwiznę 😔 korzystacie z szumów?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 19:59

    jaina_proudmoore, AnSan89, Stokrotka 86, Aneta8, Joana23, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan, jeszcze tego by brakowało, żeby i koń był na Twojej głowie :) Tak czy siak szacun! :)

    Stokrotko, brawa dla Wiktorka! 18,5cm to konkretny wynik! My niestety mamy tylko dwa pokoje, ale jakbyśmy mieli trzy, to jeszcze Kajki bym nie przeprowadzała. Jeszcze nie czułabym się pewnie.

    Inka, fajnie, że znalazłaś instrukcję do Julki :) Kajka wieczorem najpierw ma włączoną kołysankę, a potem przechodzimy na szum :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 20:25

    AnSan89, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, Inkaa85 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka- przy pierwszym dziecku nie byłam taka ogarnięta. To wszystko przyszło z czasem, doświadczeniem i pewną rutyną🙂

    Mój synek śpi w innym pokoju odkąd skończył 1,5 miesiąca. Zostawiam otwarte drzwi w sypialni na noc, żeby słyszeć jak się obudzi.

    Inka- ja sadzam od kilku dni, ale nie na prosto. On tak jest ma pół siedząco/leżąco, żeby nie obciążał sobie kręgosłupa.
    Fajnie, że nie było problemów z mlekiem🙂

    Ja z szumów nie korzystam. Nigdy nie miałam do nich głowy ani cierpliwości, ale nie widzę w tym nic złego. Skoro Twojej córeczce się łatwiej zasypia to w czym problem?🙂
    Jesteś dobrą mamą, dbającą o swoje dziecko, więc nie dorabiaj sobie tutaj jakiś złowrogich teorii🙂

    jaina_proudmoore, Joana23, Stokrotka 86, Aneta8, Inkaa85, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi 😘

    My mamy dla W. pokój ale pewnie będziemy go przenosić jak skończy rok. Teraz też bym się bała. Wszystko przez te komplikacje przed/ w czasie/ i po porodzie. Jakoś bardziej przez to zwracamy uwagę na to jego oddychanie itp.
    Od kilku dni młody wieczorem dostaje koszmarnej mamozy. Nie mogę go na chwilę zostawić. Dzisiaj musiałam bo nie ma męża to normalnie aż się zakrztusił i rozkaszlal z płaczu. A nie było mnie raptem 2 minuty. Naprawdę dużo z siebie daje i on mi też dużo oddaje bo jest coraz fajniejszym dzieciakiem. Bardzo pogodnym. Ale te jego mamozy to koszmar dla mnie. Czasami najchętniej zamknelabym drzwi i wyszła. Ale wiem że tego nie zrobię bo za bardzo się o niego boję. Już nawet nie o sam płacz chodzi ale o jego bezpieczeństwo...

    Inka, jakby szumy u mnie działały to bym też stosowała i się nawet nie zastanawiała😁

    jaina_proudmoore, Ada.. 31, Joana23, Aneta8, Inkaa85, AnSan89 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko, my mamy przygotowany pokój dla Maksia (na razie też jest to miejsce pracy męża), ale jeszcze sobie nie wyobrażam wyprowadzać tam małego. Też myślę, że bliżej roczku 🙂 ładnie Wiktorek mierzy i waży! Super, że dzielnie zniósł szczepienie 😊

    Inka, my też używamy szumów, często przy zasypianiu na noc włączamy szumisia. Nie widzę w tym nic złego 🙂 jeśli chodzi o sadzanie, to tak na kolanach sadzam i opiera sie o mój brzuch, lub bokiem i podtrzymuje ręka.

    AnSan jeszcze pies i koń! 🙉 fajny taki zwierzyniec, ale niech ktoś Ci w tym pomaga! 😄

    Ada, przypomnisz mi w którym tc urodziła sie Kaja? 🙂

    Inkaa85, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Joana23, AnSan89 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 1 lipca 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miłego piątku pomimo upałów.
    Napisze tak w skrócie.
    U pediatry wszystko dobrze. Alex waży 6.96 kg, mierzy 55.5 cm.
    Pani powiedziała, że można już spacerówkę rozkładać ale ma być pod kątem 30-40 stopni, koniecznie plus pasy. Możemy tez mu podawać już wodę w ilości 30-60 ml dziennie, najlepiej z kubeczka.
    Co do rozszerzania diety można już zaczynać. Najpierw ziemniak, pietruszka i marchew w formie musu/ papki, żeby nauczył się przełykać. Potem jak będzie siedział to kawałeczki już warzyw z przyprawami używanymi w domu, oprócz soli. ☺️Owoce można podawać, ale nie surowe bo źle działają na żołądek.
    Kolejne szczepienie jak będzie miał 12-13 mc.
    Niestety, po szczepieniu Alex dostał gorączki, już o 13 miał 39 stopni, był marudny i miał gorszy apetyt. Pogoda tez nie pomaga w tej sytuacji 😢 na wieczór dostał kolejna dawkę pedicetamolu i poszedł spać o 21, obudził się po 2, znów z temperatura wiec lek, przebranie i karmienie i spał do 6.30. Wstał w dobrym humorze, ale około ósmej już pojawił się stan podgorączkowy wiec nie czekałam i podałam lek. Chwilowo śpi od 8 ale niespokojnym snem bo kwęka.
    Dziś kończy 5 miesięcy 😍🍼👶kiedy to zleciało. Niedawno mały nieporadny noworodek a teraz już prawie 7 kg bobasa 😋💚

    Czy szczepicie dzieci na meningokoki?
    Jedyne co wiem to, że po szczepieniu dzieci ciężko to przechodzą.jestem ciekawa waszego zdania.
    Chwilowo dziś jestem uziemiona. Mały słaby, upał na dworze, wyjść się nie da a nawet to niewskazane, mąż utknął na dłużej dziś w pracy, masakra 🤦‍♀️👀

    Stokrotka 86, Aneta8, f_a_l_k, AnSan89, Joana23 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
‹‹ 765 766 767 768 769 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ