X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko ja mam podobny metraż. Raczkował po całym mieszkaniu poza łazienką, do kuchni jakoś go nie ciągnęło. Bez nadzoru nie był, siedział zazwyczaj w tym pokoju co ja. Jak musiałam do łazienki czy toalety to miałam tam bujaczek i go wpinałam.

    Stokrotka 86, Aneta8, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 🙂
    Stokrotka u nas że zdrowiem już ok,ja mam jeszcze tak trochę zatkane zatoki,ale u mnie to wszystkie przeziębienia tak się kończą. Płucze sobie nos i jest lepiej

    Oo to jaką spacerówkę kupiliście? Kiedy nad morze, gdzie jedziecie?


    Tadzik to jednak nasze dziecko, dziś dałam mu owsiankę i wciągnął aż miło 🙃
    My codziennie jemy

    Aneta8, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też córka chodziła/raczkowała po całym jeszcze wtedy mieszkaniu. Tam gdzie nie chciałam żeby się udała to zamykałam drzwi. No i trzeba było barierki na schody niestety bo to był ulubiony plac zabaw - uwielbiała spinać się po schodach.
    Czy podajecie już dzieciom kaszki? Albo któraś planuje? Jakie konkretnie kupujecie? Mleczne czy bezmleczne? Błyskawiczne czy zwykle? Planujecie dodawać owoce? Jeżeli tak to w jakiej formie? Tarte? Na grubych oczkach? Kurcze tak bym chciała żeby tym razem mały mi kaszki jadł... Już te słoiczki czy papki warzywne to pal licho ale niech te kaszki wcina. No ale jestem zielona w temacie jak przy pierwszym dziecku 😂

    Aneta8, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk ja dziś dałam płatki owsiane górskie,bo sama takie jem. Do gotujących się dałam brzoskwinie i później banana. Trochę to rozgniotlam i wciągnął

    jaina_proudmoore, Joana23, f_a_l_k, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u nas dalej padaka z RD 🤪 Dzisiaj będą kawałki. Wczoraj posadziłam na moment Kajkę w foteliku i dosyć stabilnie siedzi, więc chyba będę na ten czas ją tam ładować :) ale to dopiero po długim weekendzie. Nie wiem czy pamiętacie, ale jakiś czas temu zapisałam Kajkę do dermatologa i właśnie wczoraj minęły te 3miesiace czekania :D Plus jest taki, że Kajka na pewno nie ma AZS 🥳

    Dziewczyny, trzeci dzień pobieram Kajce mocz do badania! No nie idzie mi to w ogóle! Macie moze jakieś sprawdzone tipy z tym woreczkiem?

    Stokrotko, weź Ty mnie nie dobijaj nawet - 63m2! Dla mnie to prawie jak dom z basenem! :) my się „ciśniemy” na 50;) Chociaż muszę przyznać, że rozkład jest o tyle spoko, że jest fajna przestrzeń. Kajka też jest energiczna i już daaawno minęły te czasy kiedy zostawała na macie :) wczoraj przypełzla do mnie do kuchni (mamy aneks:)). Gdybym miała miejsce, to pewnie dla chwili spokoju wsadzałabym Kajkę do kojca. Robiąc coś w kuchni byśmy siebie widziały, bo łóżeczko mam trochę na winklem ;)

    Niutek, Kasiu, super, że choroba już za Wami! 😘
    Kasiu, my też owsiankowi :) mam nadzieję, że Kajucha pójdzie w nasze ślady :D

    Aneta8, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy niby BLW od kilku dni, ale kaszki jeszcze ja jej daję czasami. Nie przepada, póki co.
    Zamówiłam z Helpy i Holle, a na razie mam taką z gerbera owsiankę z mąką ryżową z dobrym składem.
    Dawałam też zwykła kaszkę mannę (zrobiłam w kostkach na mleku krowim, chociaż powinnam była pol na pol z wodą, ale nie wiedziałam) i polałam sokiem z jeżyn z działki mojej mamy. Bardzo chętnie jadła.

    To ja mam jeszcze luz, moja się lubi turlać, ale jeszcze mi po mieszkaniu nie pełza. :D

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko, ja zauważyłam, że spacerówki cybex z zestawu są jakieś dziwne...
    Ja mam balios s, a koleżanka ma balios s w zestawie. I te wózki są zupełnie różne! Aż szok!

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problem ze spaniem małej, bo łóżeczko jest dla niej za małe. Przez sen się turla i od kilku dni śpi tylko na brzuchu. Muszę ją brać do łóżka w nocy. :/ Mam barierkę z jednej strony więc luz.
    Mam nadzieję, że to się trochę uspokoi.

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 🙂

    Joana cieszę się,że Kajka nie ma AZS🙂
    Jejku, no zleciało 3 m-ce
    Ja niby kupiłam te woreczki do pobierania moczu,ale w końcu udało się bez
    Raz mąż pobrał,a ja ostatnio zastosowałam trik z nogą w wodzie 😁
    Oo to może spróbuj małej dać owsianki ❤️

    Dobuska macie łóżeczko 60x120?
    U nas Tadzik różnie teraz śpi. Na plecach,na boku albo na brzuchu
    Trochę w łóżeczku, trochę z nami

    My jesteśmy u mojej mamy
    Wczoraj zrobiliśmy sobie spacer do lasu nad Wisłą,super było. Tadzik przeszczęśliwy,tak mu się podobało

    Aneta8, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 57m, salon z kuchnia i dwie sypialnie. Moja dostawka ma funkcje przerobienia na kojec, no ale musialabym postawić na środku pokoju wiec nie ma szans 🙈 także jak M zacznie łazikować, trzeba będzie pilnować 😃 na razie na szczęście nie jest jeszcze mobilny. Ale za to w dostawce już takie akrobacje w nocy wyczynia, ze czasem jak się przebudze leży w poprzek lub w nogach 😅 ale jakoś jeszcze nie chcę go przenosić do jego pokoju. Zwłaszcza, ze jeszcze ok 4 go karmie, a nie daj Boze nie usłyszę, ze się obudził 😅
    Joana cieszę się, ze diagnoza z AZS się nie potwierdziła 😊

    jaina_proudmoore, AnSan89, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, my mamy łóżeczko 120x60 i Kajka też się po nim przemieszcza ;) raz na jeden, raz na drugi boczek :) zdarza się, że ląduje na szczebelkach 🫢 albo robi obrót 180 stopni (ale to rzadziej).

    Kasiu, spacery do lasu są super! Ładujcie baterie do pełna ☀️🌲🌳🌴 Trik z nogą w wodzie zastosuję następnym razem :)

    Aneta, myślę, że na bank byś się obudziła jakby Maksio dał znać, że nie śpi :) ale dostawka bliżej, mniej łażenia :D

    Kajka skończyła pół roku. Jak to zleciało! Poszłyśmy na żywioł i dałam jej kawałki dyni i cukini. Mocno jej się podobała zabawa jedzeniem, chyba nawet kawałek dyni trafił do buzi. CHYBA. Problem mam teraz taki, że wierci się i w krzesełku i na moich nogach.. Muszę kupić też odplamiacz :) Jutro postaram się, żeby zjadła z nami śniadanie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2022, 15:37

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek- moja najstarsza nie była przyzwyczajona do kojca i niestety jak zaczęła chodzić to sprzątanie zamieniało się w koszmar. Wsadzona do kojca darła się jak oszalała ,więc trzeba było ją wyjmować i "puszczać luzem" .Nie potrafiła usiedzieć w miejscu, kilka razy poślizgnęła się na mokrej podłodze. Dwa razy tak wyrżnela w tył głowy, że mało zawału nie dostałam.
    Młodsze przyzywczajałam do kojca odkąd zaczęły siedzieć. Nie były w nim cały dzień tylko na czas moich obowiązków domowych. Wszystkie zaczęły chodzić przed rokiem (9,10,9 miesięcy). Oczywiście są dzieci, które bez większej dyscypliny usiedzą w miejscu, ale moje takie nie są🤷 więc jakoś sobie musiałam radzić😉

    Stokrotko pewnie nie wszystkie łóżeczka trzeba usztywniać. Te, które ja dostałam miało dość niestabilną "podłogę". Moja córka przez to przekrzywiała stopę, ciągle upadala i w ogóle bardzo chwiejnie się w nim poruszała podczas zabawy. Po usztywnieniu było dużo lepiej.

    Falk- ja dodaję kaszkę błyskawiczną rano do mm. W jednym smoczku zrobiłam specjalnie większą dziurkę Niedługo planuję zacząć podawać kaszę mannę z jabłkiem/ gruszką lub bananem i pszenicę z owocami. Moim dziewczynką zawsze takie śniadania smakowały🙂

    Joana ciesze się, że Kaja nie ma AZS😉 najlepszego z okazji pół roczku🥳

    Dobuska- i jak Wam idzie z tym BLW? Liwia trafia do buzi? 🙂 Chętna jest do jedzenia czy nie bardzo?
    Przepraszam, jeśli pisałaś już o tym, ale nadrabiam dziś z czytaniem i mogłam przeoczyć.

    Kasiastaraczka- zazdroszczę spaceru! Korzystajcie z pogody i miejsca🙂

    Jaina - jak tam w nowym domu? 🙂


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2022, 17:25

    jaina_proudmoore, Aneta8, Joana23, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna półroczniakowe uściski dla Kajci 🥳😍

    Joana23, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana wszystkiego najlepszego dla Kajki 🥰

    Aneta Ty dziś masz wizytę? Trzymam kciuki i czekamy na relacje ❤️

    Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam znać, ale wieczorem, bo wizyta dopiero o 19:40 🙈

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂

    Aneta, kciuki za wizytę 👍

    Złożyłam wczoraj to łóżeczko turystyczne. Rany jakie to wielkie😁 teraz się wietrzy bo strasznie śmierdzi.
    Ja właśnie mam obawy że mój młody będzie taki jak dzieciaczki AnSan jak zacznie chodzić. Ewidentnie idzie w męża a on jako dziecko taki właśnie był. Że nawet nie chodził a biegał. Z bujaka już wyrasta.fakt, sporo złego się nasłuchałam o kojcach ale to faktycznie szkodzi jeśli dziecko cały dzień w nim przebywa. Jak spędzi 30-60 min w ciągu dnia to krzywda mu się nie dzieje. Tylko tak szczerze to nie wiem czy nasz salon to ogarnie. Chyba mamy za dużo mebli w mieszkaniu 😁

    Byliśmy już na 2 spacerach w nowym wózku. Młody zachwycony🥰 wcześniej zawsze jeździł przodem do mnie. Kupiliśmy lionelo annet tour. Naprawdę fajny i tani. Jedyny minus w porównaniu z cybexem jaki widzę to jego waga. No ale to przypuszczam że każda większą spacerówka jednak waży. Przy naszym podjeździe do klatki w bloku to spory minus bo ciągle mi koło przednie wpada na schodek. Cybexa z racji że był lekki łatwiej mi było ogarnąć albo nawet dopchnąć tylko na tylnych. Tu muszę się nagimnastykowac. Dzisiaj żeby wjechać do bloku robiłam 3 próby. Serio, mamy koszmarnie stromy podjazd...

    Ja też codziennie jem owsiankę 😁
    Młodemu dajemy płatki, ryż, kaszę, ale takie jak dla nas. Raz kupiłam mu jakaś z humany ale to była totalna klapa.

    Joana, super że Kajka nie ma AZS. I najlepsze życzenia z okazji 6 m-cy 🎉🎂
    Wiktor we wtorek skończył 6 m-cy wg wieku korygowanego. A w najbliższy wtorek będzie miał już 7 wg urodzenia 😁

    Pozdrawiam serdecznie i idę zrobić sobie kawę. Jakoś tak się zakręciłam że nawet nie zauważyłam że już po południe 🤷

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, mamy łóżeczko 140/60 chyba, bo ono się później przerabia na łózko. Problem jest taki, że młoda się chce obrócić na brzuch i chce się turlać po całym łóżeczku. To ją wybudza. Dzisiaj zamiast śpiworka, użyłam takiego tetrowego otulacza, żeby mogła operować nogami (na zimę już kupię śpiworek z nogami chyba). O piątej trafiła do nas do łóżka, bo już nie mogła sama zasnąć.

    Tak Kasia napisałaś o spacerze nad Wisłę, a ja nie mogę przeboleć tego, co sie dzieje z Odrą. :((((



    Stokrotka, teraz w tych czasach wszystko szkodzi. Nic mu nie będzie na pewno, jak skorzystasz trochę z kojca. Jakoś trzeba funkcjonować. :)
    Ale Wiktor już duży jest! To dla mnie szok...

    Aneta, trzymam kciuki! Wizyty ciążowe o tej porze powinny być zakazane. Przecież to pewnie pełno stresu :D

    AnSan, taka kaszka to smak dzieciństwa! :D
    Młoda daje sobie radę z BLW. Coś tam próbuje, wypluwa, dotyka. Ogólnie jest zabawa. Do tego stopnia polubiła BLW, że karmić z łyżeczki już się nie daje. Ehhh... Trochę głupio, bo awaryjnie chciałam jej dawać kaszki, ale chyba musi je jeść sama.

    Joana, widzisz, widocznie Twoja młoda woli sama. Zosia samosia. :D Super!

    Aneta8, Stokrotka 86, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za kciuki dziewczyny 😊 powiem Wam, ze te ciąże naturalne chyba takie są, bo jestem jakoś dziwnie spokojna 😄 Maksio zostaje z moją siostrą i jej facetem, a my z mężem jedziemy. Chcemy, żeby był obecny przy usg, mam nadzieję, że pozwolą mu wejść 😉

    Stokrotko, te łóżeczka turystyczne naprawdę są ogromne 😜 w czerwcu pożyczyliśmy na wyjazd, to zajęło pół pokoju a M i tak spał ze mną, a mąż na fotelu 🙈 schylić się do podłogi, żeby wyjąc dziecko, to trzeba uważać, żeby nie wpaść do środka 😅
    Jeśli chodzi o wózki, to u mnie właśnie na odwrót z tą wagą. Ostatnio chodziliśmy w spacerówce, a dziś wzięłam gondole i normalnie jakbym jakąś ciężką kolumbryne pchała. Zastanawiam sie, czy już jej nie wystawić na sprzedaż.
    Uściski dla Wiktorka z okazji korygowane rocznicy. Tez spojrzałam i M w sobotę skończył korygowane pół roku, a za niecałe dwa tygodnie będzie miał już 8 miesięcy! 🫣

    Dobuska, ja się właśnie zastanawiam w czym będę kłaść spać Maksia w zimie. Teraz śpi w krótkim body i bez przykrycia, bo koc w minute zrzucony. W śpiworek nie wiem czy da się w ogóle zapiąć, bo musi się turlać i wierzgać nogami 🙈 może właśnie taki śpiworek z nogawkami to nie jest zły pomysł 🤔
    Super, ze blw idzie Wam tak dobrze! Czekam, aż my będziemy mogli zacząć 😊 z łyżeczki tak ładnie je i otwiera buźkę, ze aż miło popatrzeć 😀

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka czyli ten nowy wózek cięższy?

    Dobuska fajne są te śpiworki z nóżkami,moi bratankowie w takich śpią 🙂
    Taak,straszne rzeczy nad Odrą, widziałam 😥

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta, moja tak ładnie jadła właśnie, ale poczuła moc w rękach i teraz jak widzi łyżeczkę to dostaje kociokwiku. Także ten... :D

    Ja mam łóżeczko turystyczne takie dwupoziomowe, więc młoda jeszcze leży w nim wysoko. Ale to kwestia czasu, aż usiądzie.

    Mam nadzieję, że wpuszczą męża!

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

‹‹ 788 789 790 791 792 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ