X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana luzik, spróbujcie za kilka dni🙃
    U nas to RD idzie jakoś powoli,ale Tadzik tak średnio rzuca się na jedzonko

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrowienia z nowego domu 😍👌😺🙈przed nami pierwsza noc, Olek niedawno padł spać. Zaraz koty przyjadą 😺😂wiec będzie wesoło.
    Teściowa od środy sprzątała na pełnych obrotach 🤗👌😱
    Zdrówka i trzymajcie się ciepło.
    Odezwę się jutro 😊

    Kasiastaraczka, AnSan89, dobuska, Joana23, niutek87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina spokojnej nocy pięknych snów w nowym miejscu! ☺️ Nich Wam się dobrze mieszka! 🏡

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina ale super 🥰 życzę Wam, abyście czuli się tam wspaniale

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, na spokojnie. Brokuł ogólnie jest mało smaczny sam w sobie. Spróbuj z czymś innym, może?

    Jaina, ale się cieszę Twoim szczęściem! <3

    Ja dużo czytałam na stronie alaantkoweblw i zrozumiałam, że nie ma się co stresować z tym rozszerzaniem diety. Dziecko reguluje ile chce zjeść i przede wszystkim mamy dziecko dołączyć do naszego stołu, a nie my mamy specjalnie gotować pod dziecko. To ma być takie naturalne. :)
    U nas młoda przeszła pozytywnie próbę siedzenia w krzesełku. Co prawda czasami podpiera się o tackę, ale to po to, że chce mi zabrać jedzenie czy kubek. Jak chce to się prostuje i siedzi ładnie prosto, więc już nad sobą panuje, a karmienie jej na kolanach to niestety dla mnie horror. Całe dnie leży na płasko, więc wierzę, że jest okej.
    Generalnie zaczynamy powoli BLW, bo papki zaczynają ją wkurzać, za to frytki z batata wchodziły z radością. :)

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dałam Kajce marchewkę. Ona bidulka ma odruch wymiotny. Nie podoba jej się, że ma coś na języku.. Daję nam czas do czwartku, a potem będę chyba umawiać ją do neurologopedy.. Zastanawiam się też czy nie przejść od razu na BLW, może tak będzie łatwiej?

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Dziewczyny, dałam Kajce marchewkę. Ona bidulka ma odruch wymiotny. Nie podoba jej się, że ma coś na języku.. Daję nam czas do czwartku, a potem będę chyba umawiać ją do neurologopedy.. Zastanawiam się też czy nie przejść od razu na BLW, może tak będzie łatwiej?
    Może mała nie jest jeszcze gotowa po prostu.
    Spróbuj podać za dzień dwa inny smak.
    RD to w końcu nauka smaków i konsystencji.
    A jak z piciem wody?

    zDmVp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Dziewczyny, dałam Kajce marchewkę. Ona bidulka ma odruch wymiotny. Nie podoba jej się, że ma coś na języku.. Daję nam czas do czwartku, a potem będę chyba umawiać ją do neurologopedy.. Zastanawiam się też czy nie przejść od razu na BLW, może tak będzie łatwiej?
    Większość dzieci jest gotowych na rozszerzanie diety ok 6 miesiąca, ale nie wszystkie, dlatego nie ma co chyba od razu się tym martwić.
    Daj jej więcej czasu. Dzieci najczęściej na początku z jedzeniem robią wszystko, poza jedzeniem😂.
    My zaczynamy właśnie BLW, bo moja się denerwuje na papki od kilku dni. Ewidentnie chce próbować nowe produkty już inaczej. :)

    jaina_proudmoore, Joana23, niutek87 lubią tę wiadomość

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Dziewczyny, dałam Kajce marchewkę. Ona bidulka ma odruch wymiotny. Nie podoba jej się, że ma coś na języku.. Daję nam czas do czwartku, a potem będę chyba umawiać ją do neurologopedy.. Zastanawiam się też czy nie przejść od razu na BLW, może tak będzie łatwiej?
    Ja bym spróbowała z BLW. Moja córka też tak miała i nie minęło nawet na rok ani na dwa. Dokładnie wyglądało to tak samo jak u ciebie że był odruch wymiotny. Po prostu może konsystencja nie pasuje i tyle. Moja córka do dziś nie zje słoiczka i gęstej kaszki i koniec. Jak była mniejsza to nie chciała też musów ani gęstej zupy. Teraz zje na szczęście ale trwało to bardzo długo. Za to rzeczy w kawałkach wchodziły dobrze. Niestety bałagan przy tym był ogromny.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, wodę lubi, ładnie pije z kubeczka :) Wczoraj brokuł i od razu poszedł odruch wymiotny, a chwilę potem spory „rzyg”.. Dzisiaj z marchewką było trochę lepiej. Trochę. Widzę, że teraz zabawkę pcha po same migdały i jest okej ;)
    Jak pierwsza noc? :)

    Falk, czy w jakiś sposób sprawdzałaś skąd takie preferencje (a właściwie ich brak ;)) u Twojej córki? Jutro jeszcze spróbuje z papką, ale jak nie przejdzie to chyba wjadą kawałki :)

    jaina_proudmoore, dobuska, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Jaina, wodę lubi, ładnie pije z kubeczka :) Wczoraj brokuł i od razu poszedł odruch wymiotny, a chwilę potem spory „rzyg”.. Dzisiaj z marchewką było trochę lepiej. Trochę. Widzę, że teraz zabawkę pcha po same migdały i jest okej ;)
    Jak pierwsza noc? :)

    Falk, czy w jakiś sposób sprawdzałaś skąd takie preferencje (a właściwie ich brak ;)) u Twojej córki? Jutro jeszcze spróbuje z papką, ale jak nie przejdzie to chyba wjadą kawałki :)
    Daj Małej czas. Brokuła może polubić jak będzie miała 10 lat albo wcale 🙈
    Marchewka jest słodka to dlatego.
    Smaków jest sporo do spróbowania jak dynia itp 🤗

    dobuska, niutek87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana może właśnie Kajka jeszcze nie jest gotowa na RD,daj jej czas,na spokojnie 🙂
    No i rzeczywiście może spróbuj z kawałkami

    jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Jaina, wodę lubi, ładnie pije z kubeczka :) Wczoraj brokuł i od razu poszedł odruch wymiotny, a chwilę potem spory „rzyg”.. Dzisiaj z marchewką było trochę lepiej. Trochę. Widzę, że teraz zabawkę pcha po same migdały i jest okej ;)
    Jak pierwsza noc? :)

    Falk, czy w jakiś sposób sprawdzałaś skąd takie preferencje (a właściwie ich brak ;)) u Twojej córki? Jutro jeszcze spróbuje z papką, ale jak nie przejdzie to chyba wjadą kawałki :)

    Nie sprawdzałam czemu córka tak miała. Uznałam że to taki typ i już. Ona mi wcale nie ulewała, nie miała refluksu, jak piła mleko z cyca to nie uroniła nawet kropli mleka że można było się zastanawiać czy to mleko w cycu faktycznie jest 😁. A kaszki z łyżeczki czy z własnych palców czy wprost z tubki to zawsze był odruch wymiotny. Zabawki wykładała głęboko do buzi i też nic. Próbowałam też te gryzaki do podawania pokarmu ale też nie pasowały. Miałam silikonowy i taki z siateczką. Jedzenie musiało być w kawałkach i tyle. Krojone w słupki awokado, marchewki, różyczki kalafiora, ziemniaczki czy chleb już pasowało. Dlatego wątpię że lekarze mogliby coś stwierdzić oprócz 'ten typ tak ma'. Jak córka miała półtora roku i zatrudniam nianię to ona też nie mogła uwierzyć że dziecko nie je kaszki słodkiej z mlekiem. Mówiła że tyle dzieci co ona wychowała i wszystkie kaszki jadły. Tak nie wierzyła że po pewnym czasie sama kupiła kaszkę którą podobno wszystkie dzieci uwielbiają. Powiedziała że ona nam pokaże że młoda będzie jadła kaszkę. My się tylko śmialiśmy i czekaliśmy na efekty. No i cisza, jeden dzień minął, drugi, trzeci... Po tygodniu opiekunka sama przyszła i powiedziała że nasze dziecko faktycznie nie je kaszek 😂.

    Wczoraj przy kolacji dałam małemu tego dużego chrupka kukurydzianego I no zmemlał chyba z połowę. A jaka była radość! Aż się cieszę na to rozszerzanie diety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2022, 11:29

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)
    Dzisiaj u nas ciutkę lepiej. Inaczej sobie to wyobrażałam i przez to trochę spanikowałam 🤦🏼‍♀️ Dzisiaj wymiotów już nie było :) mam przygotowanego ziemniaka, więc jutro wjedzie jeszcze papka. Dzięki dziewczyny za wsparcie 😘

    Falk, aż niesamowite, że taka kaszka nie wchodzi, co? Jeśli zupa krem u Was przeszła to trzymam kciuki, żeby kiedyś i kaszka wjechała na miło :) Synek chrupka czymś popił? Sama bym wszamała :D

    jaina_proudmoore, Aneta8, f_a_l_k, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio jadłam chrupki kukurydziane na mdłości 😆 dałam M spróbować, był zaciekawiony 😃

    Joana super, ze dziś już lepiej 😊 u nas wjechał ostatnio słoiczek z kurczakiem, zajadał ze smakiem 😁 chciałabym, żeby już usiadł, żeby spróbować blw. Kupiliśmy już krzesełko, ale na razie czeka.

    jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta, chrupki pomogły na mdłości? :)

    uS2wp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Aneta, chrupki pomogły na mdłości? :)

    A wiesz, ze trochę tak 😄 ale to chyba chodzi o to, żeby zapełnić żołądek i wtedy te mdłości są trochę mniejsze.

    jaina_proudmoore, Joana23, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂
    Kasiu, Niutek- jak zdrowie?

    Dobuska, kupiłam ten namiot na plażę co ty. Dzięki za polecajke🙂 mam nadzieję że i u nas się sprawdzi.

    Jaina, jak Aleksowi podoba się nowy dom? 🙂
    I co na to koty?😺😺

    Joana, Wiktor chociaż chętnie je to i tak najczęściej przy drugim gryzie ma taki odruch wymiotny. Ponoć trzeba dziecku dana rzecz zaproponować nawet kilkanaście razy zanim uzna że faktycznie nie lubi😁 na pewno dacie radę 😉

    My zamówiliśmy łóżeczko turystyczne. Chcemy żeby przed wyjazdem młody trochę się do niego przyzwyczaił. Tak myślimy że może na stałe będzie w salonie jako kojec ( AnSan chyba podpowiadała że usztywniala podłogę kartonem).

    Kurier właśnie przyniósł nowa spacerówkę. Ta 2 w 1 cybexa to nieporozumienie. Pasy już są na styk- na długość ( tam przy szyciu). I młodemu jest niewygodnie... Kupiliśmy teraz taki wózek do 22 kg więc mam nadzieję że będzie ok i na dłużej.

    Ja to się zastanawiam czy mi się taki energiczny egzemplarz dziecka trafił, czy to taki etap. Jak zacznie chodzić to chyba od razu muszę iść z nim na plac zabaw żeby się wybiegał bo w mieszkaniu to życia nie będziemy mieć...

    niutek87, jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko u mnie już dużo lepiej, został tylko kaszel i katar. Dzisiaj ostatni dzień antybiotyku.
    W niedzielę rano jeździliśmy do pediatry prywatnie, bo starszak strasznie kasłał w nocy i oczy mu ropiały. Też jest na antybiotyku, bo ma zapalenie gardła. Dużo dzieci teraz to ma.
    U mnie dzieci latają po domu od małego bez żadnych kojców. Jak jest potrzeba wkładam do łóżeczka. Poza tym zabezpieczam szafki, kontakty i inne niebezpieczne miejsca. Dzieki temu,że starszak poruszał się bez ograniczeń szybko zaczął chodzić,jeszcze przed roczkiem 🙂

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek, to dobrze że już lepiej 👍
    Czyli u Ciebie starszak raczkował sam po całym mieszkaniu? My też co możemy to zabezpieczamy ale jednak bałabym się go tak puścić ( bez nadzoru). Do łóżeczka jak trzeba też go wkładam, ale są dwa minusy: sypialnia jest na uboczu i on mnie nie widzi oraz tak szaleje w tym łóżeczku na brzuszku że prawie zawsze coś uleje😁 i codziennie zmieniam te prześcieradła 🤦
    Zobaczymy jak to będzie. Inna sprawa że mieszkanie nam się już mega kurczy. A kiedyś mi się wydawało że 63 m2 to dużo😁

    niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
‹‹ 787 788 789 790 791 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ