X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja karmie piersią i dokarmiam mm. Warzywa lub owoce podaję przynajmniej godzinę po mleku albo bezpośrednio przed mlekiem. Jak nie jest głodny to nie ma ochoty na próbowanie niczego nowego🤷 Kończy się wypluwaniem. Przyznam, że najnowszych zaleceń w tej kwestii nie czytałam, ale u nas ten system karmienia się sprawdza. Jak napisała Dobuska, każde dziecko jest inne. Ja wychodzę z założenia, że o ile coś nie jest dla dziecka szkodliwe to nie ma co się tak bardzo spinać tymi wszystkimi tabelami i wytycznymi. Warto podchodzić do wszystkiego z rozsądkiem.

    Jaina u nas jest jedna drzemka w południe (20 min - 2,5h) i druga wieczorem około 19. Trwa tak z godzinkę. Na noc usypia około 23 i wstaje około 8. Karmienie o 4 i 6:30. Chciałabym przełożyć tą wieczorną drzemkę, żeby wcześniej usypiał, ale na razie się nie udaje. Nawet jak przyśnie po 16 to zazwyczaj wybudza się po kilku minutach przez resztę towarzystwa🤷 Czekam z niecierpliwością na wrzesień, bo szkolna rutyna pomoże nam w stabilizacji tych drzemek (a przynajmniej taką mam nadzieję).

    Joana23- dołączam do pytania Stokrotki🙂 chętnie się dowiem coś na ten temat. A z tą podróżą to super. Widzę, że Wy prawdziwi podróżnicy jesteście🙂

    Edit:Aneta ja przy 3 córeczce (w przeciwieństwie do poprzednich dwóch ciąż) nie miałam mdłości w ogóle. Gdyby nie rosnący brzuch to bym nawet nie czuła, że w ciąży jestem. Dlatego byłam pewna, że to chłopiec bo ciąża wyglądała zupełnie inaczej.A tu niespodzianka🙂 także u mnie przewidywanie płci się w ogóle nie sprawdziło😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2022, 15:54

    jaina_proudmoore, dobuska, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie zauważyłam żadnego jadu ani przepychania się na forum ale ja to z tych nieogarniętych społecznie więc może dlatego. A tak serio to się dziewczyny nie obrażającie o jakieś niezręczne zdanie. Może któraś miała gorszy dzień albo zabrzmiało coś nie tak jak mało. Słowo pisane jednak łatwo zinterpretować inaczej niż by to wybrzmiało w realu. Jeheria szkoda by było gdybyś się więcej nie udzielała.

    U nas dzisiaj była trzecia dawka szczepienia. Aż się boję co to będzie po rotawirusie... Ale cieszę się że na pół roku mamy spokój ze szczepieniami. Pani doktor mówiła że możemy już rozszerzać dietę powoli ale ja chyba jeszcze poczekam. Nie widzę jeszcze gotowości u małego.
    Ja też złożyłam wniosek o dowód dla małego i został już przyjęty. Może gdzieś pojedziemy na jesień. Ale na śmieszną minę na zdjęciu, jak takie cielątko nieogarnięte.

    jaina_proudmoore, AnSan89, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Niestety nie odpisze na Wasze posty,nie m siły
    Przetyral nas koronawirus... najpierw męża, później mnie,na końcu Tadzia...
    Samemu choruje się do du.p.y,a co dopiero jak maluszek choruje
    Na szczęście już gorączka minęła,ma trochę chrypkę i mały kaszelek,ale robimy nebulizacje i oklepywanie i jest ok
    Dziś wróciliśmy do RD,bo wcześniej tylko 2 dni i się pochorowalismy

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk dobrze prawi! Zgadzam się i nie chcę nawet włączać się do tej rozmowy 🙈 mam nadzieje, ze obędzie się bez dolegliwości poszczepiennych 🤞🏻
    Kasiu, bardzo mi przykro, ze się tak pochorowaliście 😞 kurczę ten covid znowu zaczyna szaleć. Byłam zapisana na 3 dawkę szczepienia, ale okazało się, ze jestem w ciąży i odwołałam.. teraz tez mój tata jest chory i mocno się martwię, bo leczył się onkologicznie, wiec ten organizm jest słabszy. A szczęście na razie mówi, ze przechodzi jak przeziębienie.
    Joana, tez ciekawa jestem tego tematu wysoko wrażliwego dziecka. Faktycznie może być jeszcze dość wcześnie na taką diagnozę. Chociaż może już jakieś symptomy jest w stanie takie maleńkie dziecko wykazywać, ale równie dobrze, może tez z tego „wyrosnąć”. Na pewno będziecie jeszcze zgłębiać ten temat. Na razie się nie martwcie na zapas 😙
    Stokrotko, ja to czasem odważnie karmie bez śliniaka 😅 nawet udaje się nie upaprać wszystkiego w koło. Choć pokrowiec bujaczka był już prany z marchewki, po tym jak M uderzył w moją rękę z łyżeczką 😜
    AnSan z tymi dolegliwościami na dziewczynkę i chłopca to mity, wiec staram się mimo wszystko nie nastawiać 😉

    AnSan89 lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli chodzi o Kajkę i jej ewentualną wysoką wrażliwość - ona bezpiecznie czuje się u mnie na rękach. Każdą nową zabawkę najpierw obserwuje z dystansu. Na przykład za pierwszym razem wystraszyła się książeczki z elementami dotykowymi. Potem już było okej, teraz bardzo, bardzo lubi ją dotykać :) Bardzo nie lubi jak jest głośno. Mojego partnera rodzice najpierw skakali do niej i ją osaczali i wiadomo się cieszyli i po pierwszej takiej sytuacji pozmienialismy przywitania.
    Odwiedziły nas dziewczynki 3letnie w weekend - jedna w piątek, druga w sobotę. Kaja była nieufna, trzymała dystans, ale po jakimś czasie wyciągała już rączki.

    U pani fizjo Kajka pomimo wyspania bardzo mocno płakała u niej na rączkach. Ona ma podejście do dzieci i wszystko robi bardzo delikatnie, ale niestety mała była mocno zestresowana. Nawet nie chciała sama leżeć na macie, gdy ja byłam obok. Dopiero jak pani zaczęła mowić do niej bardzo spokojnie, bardzo cichutko i Kaja nie widziała jej twarzy, (była tyłem u niej na „kolanach”), to się trochę uspokoiła. Po jakiś 40minutach sama zaczęła wyciągać rączki do jej twarzy. Jak ja ją brałam na ręce to płacz ustępował, a w wózeczku w ogóle nadawała jak szalona :)

    Mnie się wydaje, że to normalne zachowanie u malucha, ale właściwie nie mam porównania. My z nią wychodzimy, pokazujemy jej świat, zapraszamy do nas ludzi. Oczywiście głownie siedzi ze mną, więc chyba nie ma co się dziwić, że jest mamoza :)

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria, a Ty mam nadzieję, że będziesz się tutaj udzielać 😘

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta obu twój tata przeszedł lekko,bo rzeczywiście w takim stanie nie ma co nadwyrężać organizmu
    Bardzo dużo ludzi wkoło choruje...co się z kimś zgadam to ten chory,tamten choru albo dopiero co się skończyła choroba


    Joana gdzieś wpadło mi pytanie o latopic na u nas nic raczej nie zmienił w kupkach,nasz Tadzik robił często. Teraz robi raz/dwa razy dziennie

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina,Dobuska spóźnione życzenia dla waszych polroczniakow 🥰 niech Aleks i Liwia rosną zdrowo ❤️

    jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję!

    Kasiu, mam nadzieję, że u Was już lepiej! <3

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Dziękuję!

    Kasiu, mam nadzieję, że u Was już lepiej! <3

    ❤️
    Dzięki 😚 tak, lepiej jest
    Tadzio dokazuje jakby nic nie było

    jaina_proudmoore, Aneta8, dobuska, Joana23 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podrzucam linka do strony z książkami o tematyce rodzicielskiej, w dobrych cenach. Może któraś z Was skorzysta 🙂 ja zamówiłam kilka 🙂
    https://mamania.pl/pol_m_Parenting-612.html?fbclid=IwAR0CgA5hrROEyM0I-WzyTwOsD5lyrbxywmL0hV6a75PQ1AEy4veea2je7vY

    Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, dobuska lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 804 1985

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam 🙂
    Ja dalej u mamy. Pochorowałam się trochę, potwornie bolała mnie głowa, a od kaszlu wymiotowałam. Wczoraj już tak źle się czułam,że bratowa zawiozła mnie na nocną pomoc jak chłopcy poszli spać. Dostałam antybiotyk i leki wykrztuśne. Test na covid negatywny, jakaś infekcja się przypałętała.
    Z dobrych wieści to już starszak odpieluchowany, załapał o co chodzi 🙂
    A jeśli chodzi o zalecenia to przy drugim podchodzę na luzie już i działam na wyczucie. Przy starszaku bardziej się stresowałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2022, 08:30

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, dobuska, Joana23 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek ojej ale Cię wzięło...teraz dużo tych chorób...
    Super,że Synek odpieluchowany 💪😁

    niutek87 lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, Niutek- dużo zdrówka 😘

    Kasiu, plaga znowu z tym covidem. W rodzinie męża ludzie chorowali już po raz 4 ( nieszczepieni). W mojej siostra z rodziną też przeszli - byli po 2 dawkach szczepienia. Oby to cholerstwo wreszcie odpuściło...

    Niutek, gratuluję z odpieluchowaniem👏
    Może ja też jeśli uda nam się mieć kolejne dziecko/ dzieci to będę się mniej spinać 😁

    Joana, w sumie to brzmi jak opis zwykłego niemowlęcia. Mój co prawda raczej jest ciekawski do nowości ale wg mnie to nic nie znaczy. Bo jednak każdy ma inny temperament i to też może być taki etap. No ale warto obserwować.

    Dziewczyny, może macie jakieś sprawdzone sztywne nosidła polecić? I namioty plażowe? Był już ten temat ale teraz lato w pełni więc może coś nowego wskoczyło co faktycznie się sprawdza😁

    Jaina, kciuki za przeprowadzkę 👍 Alex będzie już spał u siebie czy narazie z Wami?

    Aneta, ty jakoś na dniach masz chyba gin?

    My ostatnio kupiliśmy na vinted książeczki herve tullet. U nas wygrywa duży czy maly- z tą rybką 😛

    Kupiłam też niekapek. Miałam w ogóle nie kupować ale z bidona jeszcze średnio mu idzie ( niby zasysa ale może że 2 łyki wziął i gryzie słomkę) a z kubkiem otwartym nie będę biegała po mieście.

    Młody jest coraz bardziej ciekawski i ruchliwy. Niby to dobrze ale serio ja niedługo ( jak zacznie raczkować) za nim nie nadaze.
    Mate zaczął zaginąć i obgryzać. Bosh, a specjalnie wymieniliśmy ta z puzzli na dużą jednolitą. Jakiś czas był spokój ale jak zauważył że ja się sklada to sam teraz próbuje. I obgryza tym jednym zębem rogi. I zagląda pod spód i upycha zabawki/ książeczki. A potem wrzeszczy bo nie może znaleźć 😁 czasami nie ogarniam że on ma dopiero pół roku 😛

    jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka dzięki 😚
    O kurcze,no plaga z tymi chorobami...

    Ha ha powiem Ci,że Wiktor wymiata z tymi aktywnościami 😁🤣
    Mój Tadzik jeszcze spokojny

    jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę Niutek nieźle Cię poskładało 😟 oby leki pomogły i było już dobrze. Gratuluję odpieluchowania 💪🏻😊

    Stokrotko, to się masz z Wiktorkiem! Dobry z niego gagatek 😄 na pewno się nie nudzisz 🙈
    Ja mam wizytę dopiero 11.08, jakoś trzeba wytrzymać jeszcze ten tydzień 🙈 ale mdłości i kiepskie samopoczucie dają podstawę myśleć, że wszystko jest ok 😉
    Poza tym u nas raczej stabilnie. Planujemy zapisać Maksia na basen. Fizjo poleciła kupić koc obciążeniowy dla niego, żeby trochę ukoić te jego nerwowe ruchy. Ciekawa jestem czy da sie tym w ogóle okryć 🙈 mam tez od koleżanki dostać otulacz dla takich właśnie starszych już dzieci. Trzeba próbować łagodzić te jego stany, żeby jak to powiedziała neurolog w przyszłości nie zawijać go w dywan 🙈

    dobuska, Stokrotka 86, niutek87, jaina_proudmoore, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek! Zdrówka!

    Stokrotko, nam się sprawdzi ten
    https://www.decathlon.pl/p/budka-turystyczna-arpenaz-0-upf-30/_/R-p-6178?mc=8562175&c=Niebieski_Turkusowy

    Bo ten samorozkladajacy się przy dużym wietrze się po prostu składał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2022, 23:04

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, niutek87, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 804 1985

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze czasami zdarzają się wpadki,ale już nie da sobie pieluchy założyć. W nocy też bez pieluszki śpi.

    Aneta8, jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Joana23 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam, żeby dać znać, że zaczęliśmy rozszerzać dietę i wystartowaliśmy z brokułem. Totalnie Kajce nie podszedł 😒 Ojej, no nic a nic. Jutro chyba pójdzie w ruch ziemniak. Buziole!

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Wpadam, żeby dać znać, że zaczęliśmy rozszerzać dietę i wystartowaliśmy z brokułem. Totalnie Kajce nie podszedł 😒 Ojej, no nic a nic. Jutro chyba pójdzie w ruch ziemniak. Buziole!

    Joana, daj Kajce czas! U nas wystarczyły dwa tygodnie przerwy i zajadał brokuła, aż mu się uszy trzęsły 😊

    jaina_proudmoore, AnSan89, Joana23 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
‹‹ 786 787 788 789 790 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ