X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 8 września 2022, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk my akurat chcieliśmy uciec z wwa i znaleźliśmy malutką miejscowość nad morzem gdzie prawie wszystko już zamknięte i ludzi malutko
    Noo to trafił Ci się niejadek,ale nie martw się 😚 ważne, że proponujesz mu coś,a dziecko decyduje czy zje i ile
    Ja to się śmieje, że będę musiała ukrucic Tadziowi "amu" bo dużo je i widzimy z mężem jak przez ostatni krótki czas urósł i przytył. Bardzo się z tego cieszymy 🥰 w dodatku jest bardzo kontaktowy

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 10 września 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂
    Czy Wasze maluchy też bardzo marudzą w dzień, nawet najedzone i wyspane?

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 10 września 2022, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek87 dzisiaj akurat mieliśmy taki dzień! Chyba pierwszy raz aż taki! Najedzonq, przeinięta, po spaniu i ciągle łe łe łe ni to płacz ni żal taka mega marudna

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 września 2022, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Hej 🙂
    Czy Wasze maluchy też bardzo marudzą w dzień, nawet najedzone i wyspane?
    Ja tak mam od 2 tygodni. Dodatkowo w nocy mega problemy i budzenie co 2h, zdaniem pediatry to rozwojowo przed siadaniem/ czworakowaniem 🫣🙊

    zDmVp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 11 września 2022, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Ja tak mam od 2 tygodni. Dodatkowo w nocy mega problemy i budzenie co 2h, zdaniem pediatry to rozwojowo przed siadaniem/ czworakowaniem 🫣🙊

    U nas też pewnie ze 2-3 tygodnie i tak jak piszesz budzi się często w nocy.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 września 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    U nas też pewnie ze 2-3 tygodnie i tak jak piszesz budzi się często w nocy.
    Mój mały to od 3 dni budzi się o 4.30 i nie śpi z godzinę 😔ja już ledwo żyje serio.

    zDmVp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 11 września 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też się zdarzają takie dni marudny niestety. Zawsze myślę że to zęby ale ciągle ich nie ma.

    Noce mamy też lepsze raz gorsze. Lepsze to takie gdzie obudzi się tylko dwa razy na jedzenie i wstaje o 8 a gorsze to takie gdzie chyba całą noc wisi na cycku. Na szczęście nie mamy pobudek na zabawę poza chyba dwoma nocami.

    Sen z powiek spędza mi cały czas mi to jedzenie małego. No to rozszerzanie diety nam nie idzie kompletnie a już mały ma przecież 6 miesięcy, już powinien jeść chętniej. Jeszcze żeby jadł ładnie z piersi a on też nie chce. Słabo przybiera ostatnio i jakoś czuję się taka bezsilna że nie mogę z tym nic zrobić. Ani butelki nie chce ani kaszek ani tego cycka. Chyba nie zostaje mi nic innego jak pogodzić się z tym że będzie szczuplutki

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 września 2022, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy w czwartek u lekarza.
    Pani doktor pow ze jądra kostnienia maja prawo pojawić się do 13 mż i zakazała chodzić do tego ortopedy 😒
    Poza tym mały Alex ma 8.2 kg wg jej wagi i mierzy 69.5 cm, rozwija się prawidłowo 💛😍😋
    Była zaskoczona, że już pełza.
    Mowilam o kiepskim śnie ostatnio to pow, że to wina szybkiego rozwoju🫣i trzeba to jakoś wytrzymać.
    Mały się potrafi budzić co 1.5 -2 h s czasem nie śpi 2-4 albo 4-5 -po prostu to jest loteria.
    Chwilami to jak zombie sie czuje 😳
    Dostaliśmy skierowanie na morfologię i glukozę.
    Co do RD to mały je/ próbuje chętnie wszystkiego co mu sie podaje.
    W krzesełku jadł makaron z oliwa i ziołami/ wczoraj jajko 😛
    Słoiczki też chętnie zjada. Napisałam próbuje bo jednak niemowlę ma nadal mały żołądek. Ale niech poznaje smaki, kolory, faktury itp. 💕
    Mam nadzieje, ze morfologia wyjdzie ok. Może powodem problemów ze snem jest niskie żelazo- zobaczymy.

    Ale takie noce to koszmar dla mnie.
    W dzień jakieś roboty w domu. Nie ma kiedy odespać bo drzemki to loteria tez i ich długość.
    Jest ciężko jednym słowem 🫣
    Mały polubił spacerówkę tyle dobrego 🥳

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 września 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Stokrotka - dawno nie pisałaś. Mam nadzieje, ze ok u was. Daj znać jak będziesz mogła 😘

    @Falk -czyli mały M to fanatyk cycka ostatnio 🙃
    Co do RD to próbuj po prostu dalej. Dziecko nie zna nic innego do jedzenia niż mleko. Może po prostu potrzebuje więcej czasu itp. Synek koleżanki tez mało jadł, dopiero nadrabiał mięskiem jak skończył rok 😀
    Każde dziecko jest inne. Jedno polubi brokuła od początku, a drugie nigdy 🤷‍♀️Tak samo jak dorosły człowiek w końcu - przynajmniej ja tak uważam.

    @Kasia- mam nadzieje, ze urlop był udany nad morzem.
    Tez chciałam jechać ale niestety to opóźnienie z remontem itp i nie wyjdzie z tego nic raczej 😞
    Nosidełko widzę wam się sprawdza, u nas średnio. Chyba będę je sprzedawać.

    @Aneta- a jak wasz weekend nad morzem?
    Kiedy teraz masz lekarza?

    @AnSan- jaka pogoda u was?
    U nas idzie jesień ewidentnie 😒
    Oby była ciepła i pogodna. A nie deszczowa i zimna.
    Ja już zrobiłam zapas ubranek cieplejszych w rozmiarze 80 bo Olek obecnie chodzi w 74.
    Na zimę planuje kupić jakiś kombinezon do wózka to będzie ciepło bo kurtki się podwijają trochę.

    @Inka - dzieci marudzą z wielu powodów. Czasem nie trafisz z powodem. 🤨
    Mój ostatnio stękał i kwekal nawet przy zabawie.
    Myślałam , że to zęby ale jednak nie.
    Potem stękanie zamieniło się w nocną loterie spania. Dopiero pediatra powiedziała co i jak.

    @Niutek- czyli u was podobnie jak u nas. 🫣
    Anzejek już siada czy nadal próbuje?
    Mam nadzieje, że to minie bo czytałam, że taki kryzys w 8 miesiącu to trwa 2-6 tygodni. 🙊

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 11 września 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina próbuje siadać, ale jeszcze nie bardzo wychodzi (wrzucę na fb zdjęcie🙂). Mam nadzieję,że niedługo przejdzie, bo idzie oszaleć 😉 Dobrze,że chociaż starszak polubił przedszkole. W czwartek i piątek zaczął rano po 7 płakać, że chce do przedszkola 🙂 Mała, kameralna placówka jak to na wsi. 12 osób w grupie, trzylatki i czterolatki.Chodzi tylko tydzień,ale stał się samodzielniejszy.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 września 2022, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Jaina próbuje siadać, ale jeszcze nie bardzo wychodzi (wrzucę na fb zdjęcie🙂). Mam nadzieję,że niedługo przejdzie, bo idzie oszaleć 😉 Dobrze,że chociaż starszak polubił przedszkole. W czwartek i piątek zaczął rano po 7 płakać, że chce do przedszkola 🙂 Mała, kameralna placówka jak to na wsi. 12 osób w grupie, trzylatki i czterolatki.Chodzi tylko tydzień,ale stał się samodzielniejszy.
    Super, że starszak polubił przedszkole 😍

    niutek87 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 września 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk, jeśli chodzi o jedzenie to tym dodatkowym się absolutnie nie przejmuj, bo dla naszych dzieci do roku podstawą ma być mleko, które dzieci też mają prawo czasowo jeść mniej (skok, zęby). Także 6 miesięcy na RD to jeszcze bardzo wcześnie.
    Fajną przeczytałam zasadę na jednej ze stron o rozszerzaniu diety: mamo, nie analizuj ile dziecko zjadło. Nigdy. Po prostu proponuj. :)

    jaina_proudmoore, niutek87, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 11 września 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! My właśnie wracamy z Gdańska. Niestety pogoda była słaba, tylko w czwartek było słoneczko i dziś jak wyjeżdżaliśmy, także Maksio nie miał nawet okazji skosztować piasku. Ale widokiem morza był zafascynowany 😃
    Poza tym wyjazd trochę marudny i płaczliwy, bo przebijają nam się górne jedynki. Mam nadzieje, ze jak już całkiem wyjdą będzie chwila wytchnienia 🙂
    Niutek u nas zdarzają się takie marudne dni, ale zazwyczaj to ząbki lub brzuszek dokuczają. Brawa dla Andrzeja za próby siadania! 👏🏻 No i super, ze starszak tak polubił przedszkole 🙂
    Falk nie przejmuj się jeszcze tam tym rd, 6 miesiąc to jaki umowny 🙂 Dobuska bardzo ładny cytat przytoczyła!
    Jaina, przebieram już nogami, bo 14.09 mam sanco, a 15.09 usg+pappa 🙏🏻 W ogóle zaskakująco szybko wyszedł mi brzuszek, tak, ze wjechały już leginsy i spodnie ciążowe 😁
    Kurczę współczuje tych ciężkich nocy. Mam nadzieję, ze wszytko wroci do normy, bo zabawy o 4 nad ranem przyprawiają mnie o ciarki 🙈 i jeszcze ten niekończący się remont, nie dziwie się ze jesteś zmęczona 😔

    niutek87, jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 12 września 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek- mój co prawda szczególnie marudny w dzień nie jest,ale często dopomina się, żebym była koło niego jak się bawi na macie. Jednak wcześniej więcej czasu sam spędzał, a ja w międzyczasie mogłam sobie coś tam porobić. W nocy śpi ładnie. Od 3-4 dni zaczął usypiać koło 21, gdzie wcześniej przez 2 miesiące usypiał grubo po 23. Staram się pilnować teraz bardziej drzemek, pewnie dlatego ta zmiana.
    Fajnie, że synek zadomowił się w przedszkolu.🙂
    U nas też poszło gładko, ale to pewnie ze względu na to, że córka widziała jak siostry chodziły juz do tego przedszkola🙂 Jej grupa liczy 30 dzieci, ale mają 2 nauczycielki. U starszych córek też klasy pozapychane- u jednej 38 a u drugiej 43 uczennice. Szczerze współczuję tym nauczycielkom...

    Falk- ja tym RD też bym się nie zamartwiała. Tak jak dziewczyny piszą, to jeszcze nie ten czas gdzie dziecko zje wszystko co mu podamy😉

    Jaina- u nas upałów ciąg dalszy🙂 Do końca miesiąca ma się utrzymac 30-32 stopnie. Mi to akurat pasuje, bo remontujemy dom, do którego mamy się przeprowadzić, więc ładna pogoda jest nam jak najbardziej na rękę🙂 A deszcz powinien pojawić się dopiero w listopadzie. Tak w ogóle to ostatnio padało jakoś w kwietniu🙂 Ja pokupowałam trochę pajacykow i długich rampersow, ale cienkie takie na razie. Współczuję tych nocek, oby szybko przeszły.
    Przyjżyj się dobrze kombinezonom przed zakupem🙂 Ja kupiłam najstarszej kombinezon na zimę z nóżkami i założyła go dosłownie 2 razy. Okazało się, że z dnia na dzień zaczęła chodzić i nie chciała być ani w wózku ani na rękach. Trzeba bylo na szybko kurtkę kupować. Ale u nas pogody inne i wiadomo każde dziecko rozwija się inaczej, ale warto przemysleć dobrze sprawę😉

    Aneta- szkoda że pogoda Wam niedopisala. Trzymam kciuki za usg i resztę badań🙂

    Mój maluszek jak na razie ogarnął pozycję na czworaka i kombinuje jak tu usiąść. Denerwuje się przy tym niesamowicie, ale uparciuch się nie poddaje😁 Dziąsła trochę odpóściły i mniej je szoruje, ale zęby nadal nie wyszły🤦

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2022, 08:34

    niutek87, jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 12 września 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan u nas też jeszcze nie wyszły żadne, a szoruje i gryzie co się da.

    jaina_proudmoore, AnSan89 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 12 września 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk, kilka stron wcześniej lamentowałam, że Kajka nie chce jeść, że wymiotuje, że co tu robić. Teraz wcina jak szalona! Jakoś po 3dniach przerzuciliśmy się z papek na kawałki i to było to! :) Wiadomo, na początku nie jadła suoer chętnie, ale się przekonała :) Konsekwentnie proponuj jedzenie i synek załapie :*

    AnSan89, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 12 września 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny że pocieszacie z tym jedzeniem ale u nas serio coś jest nie tak. Mały nie chce jeść wcale, nie tylko chodzi o RD bo bym się nie martwiła jakby pił mleko ale z piersi też je słabo. 5 minut i nie jest zainteresowany. Nie przybiera na wadze od trzech tygodni! Waga nam stoi w miejscu że nawet pediatra jest zdziwiona. Przecież on tak pięknie wcześniej przybierał a tu się nagle skończyło! Dziecko nie wygląda na głodne, nie jest też marudny. Byłam już u pediatry (mieliśmy badania morfologii, moczu żelaza, TSH i wszystko wyszło super), byłam u doradcy laktacyjnego, fizjo i osteopaty i wszyscy rozkładają ręce... Mówią że zdrowe dziecko 😥. Butelki z mlekiem mm czy moim też nie chce😥. No nic, chyba się nie zagłodzi, najwyżej będzie taki chudziutki. Mam nadzieję że nie osiwieje i że mój portfel to wytrzyma... Pediatra jeszcze wspominała że może neurologopeda nam pomoże, sama już nie wiem 😭

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 12 września 2022, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f_a_l_k wrote:
    Dziękuję dziewczyny że pocieszacie z tym jedzeniem ale u nas serio coś jest nie tak. Mały nie chce jeść wcale, nie tylko chodzi o RD bo bym się nie martwiła jakby pił mleko ale z piersi też je słabo. 5 minut i nie jest zainteresowany. Nie przybiera na wadze od trzech tygodni! Waga nam stoi w miejscu że nawet pediatra jest zdziwiona. Przecież on tak pięknie wcześniej przybierał a tu się nagle skończyło! Dziecko nie wygląda na głodne, nie jest też marudny. Byłam już u pediatry (mieliśmy badania morfologii, moczu żelaza, TSH i wszystko wyszło super), byłam u doradcy laktacyjnego, fizjo i osteopaty i wszyscy rozkładają ręce... Mówią że zdrowe dziecko 😥. Butelki z mlekiem mm czy moim też nie chce😥. No nic, chyba się nie zagłodzi, najwyżej będzie taki chudziutki. Mam nadzieję że nie osiwieje i że mój portfel to wytrzyma... Pediatra jeszcze wspominała że może neurologopeda nam pomoże, sama już nie wiem 😭
    Można wybrać się na konsultacje, nie zaszkodzi. ✌️💕
    Waga obecnie zwalnia ale nie stoi w miejscu raczej.
    Co do długości jedzenia to nie ma czym się sugerować. Mój nocą zjada w 10 min i idzie spać dalej, najdłużej je rano dwa pierwsze karmienia i na noc. Dzieci pobierają na pewno tyle ile potrzebują i znacznie szybciej bo przecież skład mleka mamy tez się zmienia i dostosowuje. 🙃 a ile razy w ciągu dnia go karmisz?
    Co do RD to pozostaje próbować podawać codziennie coś, może w końcu załapie, ma jeszcze czas.
    A jak z piciem wody?

    U nas kolejna noc z pobudkami co 1.5 -2 h i przerwa w spaniu 3.50-5.20.
    Dziś udało mi się iść spać jak mały miał 1 drzemkę.
    Efekt zmęczenia to chęć kupowania kaszy manny w Lidlu a mam na półce z Helpa 🤦‍♀️
    Alex dziś zjadł 3/4 słoiczka jabłuszka a wczoraj kaszkę ze szpinakiem.
    On zjada wszystko co mu podam. 🤷‍♀️Widocznie taki typ kulinarnego smakosza.
    Już się nocy obawiam serio 😞

    zDmVp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 12 września 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk nam tez Maks w pewnym momencie bardzo zwolnił, gdzie przez półtora miesiąca przybrał 400g. Dobił do 7 i nadal słabo z tyciem, widocznie taka jego uroda. Ja tez całe życie byłam chuda, 20kg ważyłam dopiero w podstawówce a jako dorosła kobieta 44. Także skoro wyniki ma wszystkie dobre nie zamartwiaj sie tym aż tak. Ale może tego neurologopede faktycznie warto odwiedzić.
    Maks na szczęście bardzo chętnie je. Z tym, ze cały czas kaszki i papki. Inna konsystencja na razie mu nie pasuje.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 12 września 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z piciem wody też słabo, proponuje ale nie jest zainteresowany. Mam bboxa, jakiś kubek niekapek, diody cup i ten kubek z Ikei i chyba ten z Ikei najlepszy ale też szału nie ma. Coś mu tam skapnie, widzę że próbuje ale chęci do dalszego picia nie widzę.
    No właśnie u nas pediatra się zainteresowała się że nic nie przybiera no i faktycznie zważyła małego półtora tygodnia temu i dziś byliśmy na kontroli. Ma nawet 20 g mniej niż na ostatniej wizycie czyli nie jest dobrze.
    Aneta8 a u was jest mm jak dobrze pamiętam? Czy zauważyłaś że faktycznie mniej jadł?
    U nas też wszyscy szczupli to może ten mój typ tak ma.
    Karmię małego gdzieś 8-9 razy dziennie. Próbowałam częściej to nie chciał. Najbardziej mnie dziwi że tak krótko je, przecież dzieci lubią sobie possać a on wyraźnie się odwraca i interesuje go wszystko wokół tylko nie cycek. Już wychodzę do sypialni żeby miał jak najmniej bodźców ale też nie pomaga. Smoczka odrzucił całkowicie, no dziwne dziecko z tym ssaniem 😕

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

‹‹ 795 796 797 798 799 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ