X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 18 października 2022, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym plecy mi wysiadły.. za dużo podnosiłam Kajkę w zły sposób no i teraz mam. Muszę się pilnować..

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 18 października 2022, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czas temu trafiłam na zbiórkę dla małej Poli.. Malutka zmaga się z SMA, rodzice zbierają na terapię genową. Widzę tą malutką i przed oczami mam od razu Kajeczkę i cieszę się, że jest zdrowa, że nie musimy toczyć takiej walki o jej życie. Gdyby któraś z Was miała chęć i możliwość pomóc, to poniżej wklejam link do zbiórki.

    https://www.siepomaga.pl/pola-matuszek

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Kasiastaraczka, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 18 października 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Niutek - a jak twoim zdaniem wyglada różnica w podejściu do dzieci patrząc na Marka i Andrzeja?
    Sensoryka była tez taka „ modna” jak Marek był mały?
    Jestem ciekawa 😋

    @Joana - niestety ciężko dbać o plecy jak Trzeba dźwigać dziecko nie wiadomo ile razy dziennie.
    Jakieś masaże brałaś albo rozciąganie? Pilnować się trzeba, ale czasem naprawdę ciężko 🫣
    My mamy wózek w tej pozycji półleżącej.
    Docelowo to chyba na wiosnę będę kupować nowa spacerówkę 🧐sama nie wiem.
    Nie przekonuje mnie ta na leśne wertepy i śnieg przykładowo.
    Nosidło mam na sprzedaż - BabyBjorn one.
    Kilka razy próbowałam i Olek średnio polubił. Te zapięcia tez są lekko skomplikowane. Myślałam jeszcze o chuście kołowej na krótko w domu albo blisko. Do „ centrum” mamy 3 km wiec wózkiem tez odpada bo daleko, chodnik się kończy za km jakoś 😔dodatkowo się idzie i jadą auta z tyłu, taki głupi układ. Także to naprawdę zadupie 🤣

    Stokrotka 86, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 18 października 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    @Niutek - a jak twoim zdaniem wyglada różnica w podejściu do dzieci patrząc na Marka i Andrzeja?
    Sensoryka była tez taka „ modna” jak Marek był mały?
    Jestem ciekawa 😋

    @Joana - niestety ciężko dbać o plecy jak Trzeba dźwigać dziecko nie wiadomo ile razy dziennie.
    Jakieś masaże brałaś albo rozciąganie? Pilnować się trzeba, ale czasem naprawdę ciężko 🫣
    My mamy wózek w tej pozycji półleżącej.
    Docelowo to chyba na wiosnę będę kupować nowa spacerówkę 🧐sama nie wiem.
    Nie przekonuje mnie ta na leśne wertepy i śnieg przykładowo.
    Nosidło mam na sprzedaż - BabyBjorn one.
    Kilka razy próbowałam i Olek średnio polubił. Te zapięcia tez są lekko skomplikowane. Myślałam jeszcze o chuście kołowej na krótko w domu albo blisko. Do „ centrum” mamy 3 km wiec wózkiem tez odpada bo daleko, chodnik się kończy za km jakoś 😔dodatkowo się idzie i jadą auta z tyłu, taki głupi układ. Także to naprawdę zadupie 🤣

    Jak Marek był mały to była mowa o asymetrii, korygowana była pielegnacją właściwą. Pediatra nic już później nie mówił, potem była pandemia i wszystko pozamykane. Przy Andrzeju też nic pediatra nie mówił, szukałam fizjoterapeuty na własną rękę, bo miał problemy z leżeniem na brzuszku. To ona dużo pomogła i nakierowała. Ogladała też Marka, bo źle nogę jedną stawia. Zasugerowała, że potrzebna jest rehabilitacja. Powiedziała co mówić pediatrze żeby dał skierowanie.
    Wczoraj pani dr mówiła,że dobrze,że przyszliśmy z Andrzejem zanim zaczął chodzić.
    Kiedyś też była sensoryka i fizjoterapia,ale jak człowiek był zielony to nic nie wiedział.

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 18 października 2022, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam o pandemii, racja. To tez sporo zmienia.
    Ciekawi mnie ten boom na zajęcia z sensoryki bo kiedyś dzieci po prostu się bawiły kasztanami/ balonami itp i nikt tego tak nie nazywał 😉tak czy siak, sama wybiorę się na takie zajęcia. Może się czegoś dowiem też. 😋

    niutek87, Stokrotka 86, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 18 października 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina trochę się nie dziwię Olkowi,że nie chce w tym "nosidle" być,bo to typowe wisiadlo za miliony. Kupiliście czy dostaliście? Może podpasowalo by mu coś w stylu kavka multi age? Z przyjemnego chustowego materiału i Wam też łatwiej byłoby zakładać
    Czytałam ostatnio o chustach kołkowych,wydaje się,że łatwo się je zakłada,a takie wiązane tradycyjnie łatwiej dopasować i są bardziej symetryczne dla naszych słodkich ciężarków.
    Sama mam kółkowa i parę razy Tadzio w niej był,ale jakoś tak...sama nie wiem. Później zamieniliśmy na nosidło

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 18 października 2022, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Jaina trochę się nie dziwię Olkowi,że nie chce w tym "nosidle" być,bo to typowe wisiadlo za miliony. Kupiliście czy dostaliście? Może podpasowalo by mu coś w stylu kavka multi age? Z przyjemnego chustowego materiału i Wam też łatwiej byłoby zakładać
    Czytałam ostatnio o chustach kołkowych,wydaje się,że łatwo się je zakłada,a takie wiązane tradycyjnie łatwiej dopasować i są bardziej symetryczne dla naszych słodkich ciężarków.
    Sama mam kółkowa i parę razy Tadzio w niej był,ale jakoś tak...sama nie wiem. Później zamieniliśmy na nosidło
    Kupiłam używane i już wystawiłam niedawno na sprzedaż.
    Tez tak myśle, że materiałowego coś byłoby lepsze. Mam koleżankę od chustonoszenia to pożyczę od niej chustę kołowa na tydzień może. Mi zależy na szybkim wiązaniu a nosidło jest naprawdę pod tym kątem upierdliwe 😳
    Kołowa jest na krotki okres czasu ok 30 min wg mej koleżanki bo obciąża jednak jeden bok jak torebka.
    Musimy poczekać aż zaczną chodzić 🤣będzie łatwiej hehe.

    Ps. Próba kojca udana. 🙊🧐Olek się bawi a ja ogarnęłam w kuchni na spokojnie.

    niutek87, Aneta8, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 18 października 2022, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina ja już tak dopasowalam to nosidło,że praktycznie nie poprawiam go,tylko odpinam i hyc 🙃 polecam z całego serca
    Hi hi taak, będzie łatwiej 🤣🤣🤣
    Wow,extra! Chyba też muszę pomyśleć nad kojcem
    Jaki kupiliście? Musze się rozejrzeć

    jaina_proudmoore, Aneta8, Joana23, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 18 października 2022, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy pierwszy ząbek 😍

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Aneta8, Joana23, Stokrotka 86, AnSan89 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 18 października 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Mamy pierwszy ząbek 😍
    Gratulacje ❤️

    niutek87 lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 18 października 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Mamy pierwszy ząbek 😍
    Brawo Andrzej! 💚

    niutek87 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 18 października 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Stokrotka - w temacie masła orzechowego to znalazłam na grupie, że jedna pani podała małemu masło na skórę najpierw, potem odrobine w kąciku ust i potem dopiero do kaszki.
    Trzeba pamiętać o tym, że masło jest mega gęste przy podawaniu na łyżeczce.
    Ja bym pogadała z pediatra najpierw a potem spróbowała ponownie.
    Alex masła jeszcze nie jadł. Ja jem często, garść orzechów nerkowca dziennie tez i nie ma po tym efektów ubocznych.
    A jakie to było masełko?

    Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 18 października 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaję masło orzechowe Tadziowi od początku, dodaję do kaszki helpa lub owsianki na śniadanko. Na szczęście nie ma reakcji alergicznych. My polecamy krukam ❤️

    jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 18 października 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek, gratulujemy ząbka :)

    Dziewczyny, nie mogę się coś zebrać, piszę i piszę ten post :D
    Dzisiaj Kajka wziela szczoteczkę i chciała mi umyć zęby - jakie to było słodkie :)

    Z innych rzeczy, o których mówiła pani senso - podobno nie do końca ważne jest jak podnosimy dziecko, ważne jest, żeby robić to różnorodnie plus utrzymywać kontakt wzrokowy. Kontakt wzrokowy z dzieckiem jest turbo ważny, mocno pomaga w rozwoju.
    Ćwiczenia jakie dostaliśmy to zabawa z prawej strony Kajki; podczas siedzenia zginanie prawej nóżki, a prostowanie lewej; sadzając K. na kolankach robimy jej balans tak, żeby obciążała bardziej prawą stronę; zachęcamy do łapania lewą ręką (jak jest w czworakach itd).

    Jaina, Kavka jest super i tak jak Kasia napisała - założenie to chwila moment jak już masz wcześniej wszystko wyregulowane.

    Aneta8, Stokrotka 86, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 18 października 2022, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana słodkie takie czynności w wykonaniu małych czlowieczkow 🥰
    Dzięki za podpowiadajki 😚

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 19 października 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniało mi się jeszcze, że pani od senso mówiła, że jeśli jest coś czego nasze dziecko się boi - jakiś hałas, dźwięki, światło itd. to na ten moment powinnismy dziecko przed nim chronić. Nie ma potrzeby wystawiania go na dany bodziec w ramach przyzwyczajania. Możemy zacząć malucha oswajać w okolicy dwóch lat. Kaja na przykład bardzo nie lubi dźwięku miksera, młynka.. niestety nie mam jak jej chronić przed tym, także zawsze jej mówię, źe zaraz będzie głośno.
    Jutro mamy kolejne spotkanie, jeśli chcecie to mogę Wam na bierząco zdawać relację co nowego pani mówiła :)

    Dzisiaj przychodzi do nas opiekunka, na rozmowę :)

    Stokrotka 86, niutek87, jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 19 października 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Przypomniało mi się jeszcze, że pani od senso mówiła, że jeśli jest coś czego nasze dziecko się boi - jakiś hałas, dźwięki, światło itd. to na ten moment powinnismy dziecko przed nim chronić. Nie ma potrzeby wystawiania go na dany bodziec w ramach przyzwyczajania. Możemy zacząć malucha oswajać w okolicy dwóch lat. Kaja na przykład bardzo nie lubi dźwięku miksera, młynka.. niestety nie mam jak jej chronić przed tym, także zawsze jej mówię, źe zaraz będzie głośno.
    Jutro mamy kolejne spotkanie, jeśli chcecie to mogę Wam na bierząco zdawać relację co nowego pani mówiła :)

    Dzisiaj przychodzi do nas opiekunka, na rozmowę :)
    Super cenne informacje.
    Poprosimy więcej 😊
    Mój Olek na dźwięk odkurzacza macha nogami i się cieszy 🤣

    Stokrotka 86 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 19 października 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O super Joana! Maksio dźwięków raczej się nie boi, za to cały czad nie lubi słońca 🙈

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 19 października 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana super, dzięki za info 😚 daj znać jak po rozmowie z opiekunką

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 19 października 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    O super Joana! Maksio dźwięków raczej się nie boi, za to cały czad nie lubi słońca 🙈
    Krzywi się?
    To normalne. Pediatra mówiła, że do roku trzeba uważać ze słoneczkiem z racji na wrażliwość oczu.

    zDmVp2.png
‹‹ 803 804 805 806 807 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ