X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 22 października 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego weekendu 🍀🍀🍀

    @Falk - a co ile karmisz w ciągu dnia?
    Może je mniej w dzień i potem nadrabia nocą?
    Mój je po obudzeniu i potem przed drzemka i po drzemce. Plus dwa stałe posiłki.
    Nocą zależy. Czasem zjada co 3 h a czasem co 1.5 musi pociumkać.
    Długością karmienia się nie sugeruj.

    @AnSan - jeśli chodzi o drzemki. To średnio 3, czasem 2. Z ich długością to loteria. Ostatnio spał 3x po 40 min a dziś na przykład 1.5 godziny razem ze mną. 😋czasem śpimy razem w ciągu dnia jak jest okazja.
    Czasem drzemka wypadnie i idzie spać wcześniej wieczorem. Alex to nawet jak śpi 18-18.30 to potem po 20 uśnie bez problemów. Mały zwykle wstaje o 7, czasem 7.30 nawet.
    Według mnie każde dziecko śpi inaczej według swoich potrzeb.

    @Stokrotka - co tam u was słychać? Mam nadzieje, ze już lepiej trochę u męża.
    Kiedy macie teraz wizytę u pediatry i bilans? My w połowie listopada.

    @Joana - jakie ćwiczenia na piłce pani poleca?


    Alex dziś wcinał kaszkę owsiano gryczana z Karobem i cynamonem. Palce to do czysta miał wylizane 🤣

    Aneta8, f_a_l_k, AnSan89 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 22 października 2022, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina o,co to za kaszka? Sama bym taką zjadła 😁

    jaina_proudmoore, f_a_l_k lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 22 października 2022, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Jaina o,co to za kaszka? Sama bym taką zjadła 😁
    Helpa jakaś nowa.
    Druga jest z dodatkiem daktyli 🥳

    Kasiastaraczka, f_a_l_k, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 22 października 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore w dzień karmię zwykle po drzemce czyli dwa/trzy razy dziennie. Proponuję częściej, co trzy godziny ale nie chce jeść, nie jest zainteresowany. W nocy jeszcze trzy lub cztery razy. Czyli wychodzi nam mniej więcej 6 karmień. To mało i na tym etapie powinno być więcej
    ale cóż zrobię? Na siłę go ssać nie zmuszę.

    Nowe kaszki brzmią interesująco 🙂. Moj głównie je kaszkę wielozbożową z różdżkami smaku owocowymi z mlekiem. Zjada kaszkę z jednej łyżki (1/3 porcji) więc takie opakowanie jednego smaku kaszki miałby chyba na miesiąc czyli strasznie długo. Wydaje mi się że taki jeden smak by mu się znudził. A jakie porcje jedzą wasze dzieciaczki?

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 22 października 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk, u mnie wychodzi tez 6 karmień, ale nie wydaje mi się, żeby to było za mało 🤔
    Mała je jak wstanie - ok 6:30 potem 8:00 śniadanie, idzie w kimę. Kolejne karmienie o 11, potem obiadek około 14 i po nim mleko i o 18 mleko przed snem. Nocne karmienia mamy o 23 i 3. Proponuję jej pierś częściej, ale nie chce. Ostatnio rozjeżdżają nam się godziny i nie mam kiedy jej podać podwieczorku :/ Kaszkę zjada z 1,5lyzki do tego wjeżdżają jakieś owoce. Kaszek mam kilka rodzajów i podaję jej rożne :) Wjedzie też owsianka, jaglanka. Dwa razy jadła chlebek z pastą :)

    AnSan - u nas wypadają dwie albo trzy drzemki. Dwie jak są długie, a trzy jak są takie do 40minut.

    Jaina - jak będę miała pół chwili to poszukam ćwiczeń (podobnych do tych od pani senso) na piłce dla maluchów i wkleję tutaj :)

    Aneta8, jaina_proudmoore, AnSan89 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 23 października 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk mój T. je kaszki z 1,5 łyżki i teraz mamy na stanie 2 helpy,1 się skończyła, dodatkowo je nasze płatki owsiane

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 października 2022, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię według przepisu: 200 ml wody i 2 łyżki kaszki. Czasem daje 2.5 bo inaczej jest rzadka i ciężko jeść rączkami.
    Alex zjada z łyżeczki to nawet z 10 albo więcej a sam ile - ciężko stwierdzić 🙄polowe porcji może albo ciut więcej.
    Dziś jadł rano jajko. Taki większy kawałek wypluł bo już miał odruch wymiotny a kolejny większy jakoś ogarnął.

    @Aneta - a nie macie regulowanego podnóżka?
    Podnózek jest bardzo ważny bo cała siła idzie w niego a miednica musi być stabilna.

    @Joana -
    Co do pokazywania paluszkiem - w temacie tego co pani od sensoryki mówiła, to jest na to znacznie więcej czasu niż ona sugerowała. 🤔

    Dziewczyny, jak wasze włosy? Wypadają nadal? Bierzecie jakieś witaminy? Ja prenatal duo nadal. Wyszło mi sporo baby hair na grzywce. Śmiesznie to wyglada. 🤣



    dobuska lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 23 października 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy krzesełko z ikei, podnózek jest zamontowany tak jak pozwala rozstaw nóżek 🤷🏼‍♀️ troszkę sięga stopkami, ale nie opiera ich całkowicie. Wiem, ze to ważne, ale raczej nic z tym nie zrobie, musi podrosnąć.

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 23 października 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina mój Tadeo do tej pory jadł z łyżeczki,ale chcę żeby już zaczął coś sam,bo już stabilnie siedzi itp.
    Dziś robiłam placuszki bananowe i sam to tak słabo to ogarnął,bawi się,a nie je. Mam nadzieję,że ogarnie to 😁
    Ja biorę biotynę i już lepiej z moimi włosami i dużo baby hair, śmiesznie to wygląda 🙃
    Aneta to chyba zależy od podnóżka,ja mam taki model, który jeszcze bardziej mogłabym podnieść
    Screenshot-2022-10-23-20-18-26-73-16a18322ad6c57edec16dec263e326ea.jpg

    A Ty jaki masz?

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 23 października 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, ja mam taki. Podciągnięty najwyżej jak się da.

    99299e1fcbcc.png

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 października 2022, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam
    https://allegro.pl/oferta/podnozek-do-krzeselka-ikea-antilop-z-regulacja-10228950741W

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 23 października 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta wpadł mi do głowy pomysł że mogłabyś jakąś książkę czy coś w tym stylu przymocować i tym samym nóżki Maksia spoczną swobodnie na podnóżku 😁

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 23 października 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina niestety nie działa mi Twój link 🤔 Mój tez jest niby regulowany. Spróbuje z tą książką jak mówi Kasia, nie będę kupować nowego podnóżka 🙂

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 24 października 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk, u pani Kariny na profilu mowimy_ są zapisane relacje i tam jest jedba o wędzidełku, ale niestety tylko o jednym. O pozostałych najwidoczniej oglądałam na bierząco. Ale myślę, że jak napiszesz do pani wiadomość i postawisz jej wirtualną kawę, to może pomoże?

    Jaina, ja stosuję suple omegamed. Włosy zaczynają odrastać, ale to raczej dzięki ustabilizowaniu się hormonów. Wiadomo, suplementy pomogą jeśli dostarczamy za mało mikroskladnikow. Pokazywanie paluszkiem powinno się pojawić w 9-10miesiacu, czyli u naszych maluchów właściwie już :) Kajka od dłuższego czasu już tak robi.

    Dziewczyny, a propos kaszek - warto dawać rożne. Nasz mikrobiom nie lubi nudy :) Im bardziej urozmaicona dieta, tym lepszy skład w jelitkach :)

    Stokrotko, jak tam u Was?

    U nas dzisiaj szaro-buro, ale ciepło. Wczoraj byliśmy nad morzem, cudowna pogoda się trafiła :)

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Ada.. 31 Autorytet
    Postów: 264 922

    Wysłany: 24 października 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Falk, u pani Kariny na profilu mowimy_ są zapisane relacje i tam jest jedba o wędzidełku, ale niestety tylko o jednym. O pozostałych najwidoczniej oglądałam na bierząco. Ale myślę, że jak napiszesz do pani wiadomość i postawisz jej wirtualną kawę, to może pomoże?

    Jaina, ja stosuję suple omegamed. Włosy zaczynają odrastać, ale to raczej dzięki ustabilizowaniu się hormonów. Wiadomo, suplementy pomogą jeśli dostarczamy za mało mikroskladnikow. Pokazywanie paluszkiem powinno się pojawić w 9-10miesiacu, czyli u naszych maluchów właściwie już :) Kajka od dłuższego czasu już tak robi.

    Dziewczyny, a propos kaszek - warto dawać rożne. Nasz mikrobiom nie lubi nudy :) Im bardziej urozmaicona dieta, tym lepszy skład w jelitkach :)

    Stokrotko, jak tam u Was?

    U nas dzisiaj szaro-buro, ale ciepło. Wczoraj byliśmy nad morzem, cudowna pogoda się trafiła :)
    Helloł , muszę bo się udusze 😅😅
    Asia to masz geniusza skoro od dłuższego czasu już pokazuję.
    Ja jestem po wizycie u profesor w Krakowie która powiedziała że pokazywanie paluszkiem po 10 miesięcy a nawet po roku .To informacja dla mam których dzieci jeszcze nie wskazują mają jeszcze czas 🙂🙂

    jaina_proudmoore, dobuska, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hz0nfzo3c.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 24 października 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada.. 31 wrote:
    Helloł , muszę bo się udusze 😅😅
    Asia to masz geniusza skoro od dłuższego czasu już pokazuję.
    Ja jestem po wizycie u profesor w Krakowie która powiedziała że pokazywanie paluszkiem po 10 miesięcy a nawet po roku .To informacja dla mam których dzieci jeszcze nie wskazują mają jeszcze czas 🙂🙂
    Oczywiście, że mają czas jeszcze. 👏

    dobuska, Ada.. 31, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Ada.. 31 Autorytet
    Postów: 264 922

    Wysłany: 24 października 2022, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja rzadko piszę ,ale czytam w miarę na bieżąco. Cieszę się z postępów Waszych dzieci, ale czasem po prostu nie mogę. Nie chce nikogo obrazić . Rozwój dzieci to bardzo indywidualna sprawa , teraz w dobie internetu gdzie łatwiej zdiagnozuje się dziecko przez neta niż przez lekarza , czasem takie wpisy naprawdę mogą zaszkodzić . Ostatnio dziewczyny na innej grupie śmiały się że testowały dzieci i ich reakcje na imię , okazało się że na inne imię też się odwracały 😅😅.
    My się uczymy wskazywania paluszkiem ale moje dziecko jeszcze tego nie ogarnia ,Kaja za parę dni kończy 10 miesięcy ale na razie idzie wiekiem korygowanym . Od dłuższego czasu już samodzielnie siedzi natomiast czworakowanie ma takie inne trochę na czworakach trochę siadając . W środę mamy wizytę u fizjo to nas poogląda i może pokaże jak ja wspierać w prawidłowym czworakowaniu .
    Mam nadzieję że nikogo nie uraziłam .Trzymam kciuki za dalsze postępy ☺️☺️ i zdrowie maluchów .My aktualnie po paskudnej 3 dniówce , nie polecam 😜
    Miłego dnia !!!

    jaina_proudmoore, Aneta8, dobuska, Stokrotka 86, Kasiastaraczka, niutek87 lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hz0nfzo3c.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 24 października 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też przepraszam, że nie piszę, ale jakoś ostatnio mam intensywny czas. Nawet nie mam czasu książki poczytać. Zaczęłam trochę pracować. Ciężko jest. :D

    Zgadzam się z Adą co do tych postępów dzieci. To jest tak, że dopóki nasze dzieci wskakuje w te podręcznikowe tabelki, to jest okej. Natomiast jak czymś odbiega, zaczyna się stres. Ja kiedyś przeczytałam coś, co mnie zmartwiło. Poszłam do pediatry z duszą na ramieniu i okazało się, że jest okej. Umiejętność przyszła nieco później.

    Z drugiej strony moja córka zaczęła bardzo szybko raczkować (czy tam poprawnie pisząc, czworakować - ja wolę po staremu :D), a według tabelek nie musi jeszcze tego robić. Z kolei nie pokazuje palcem, nie macha i nie klaszcze (chyba, że jej się zachce, ale na pewno nie w formie akcja-reakcja ze mną).

    Cieszę się z postępów Waszych dzieciaczków! <3 Tak samo, jak w ciąży, tak teraz. Czytam Was i wspieram. :)

    Co do podnóżka to ja mam ten co Kasia. Już musiałam dwa razy obniżać, bo wstawała na nim. :D

    Miłego dnia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2022, 11:52

    Ada.. 31, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, Kasiastaraczka, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 24 października 2022, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 u nas zaczęła się już ta brzydka, mokra jesień 😉 za oknem nie widać już złotej pięknej 😁 a bardzo żałuję bo ostatnio na spacery wychodziłam z młodym w nosidle. Teraz to już raczej tylko wózek...

    W ogóle to dziewczyny od jakiej temperatury zakłada się niemowlętom zimowe ciuchy? Niby wiem że to podobnie jak u nas ale ... My jeszcze nosimy się na jesienno ale kombinezon i czapka wyprane i czekają 😁

    Niutek spóźnione życzenia dla Andrzeja🎂 fajnie chłopaki trafili z tą rehabilitacja. A Marek to biedny z tymi alergiami☹️

    Jaina, po chorobie nie było problemów żeby młody spał w łóżeczku. Ogólnie to chyba 2-3 dni z nim spałam a potem już tak brykał że bałam się że spadnie. I wrócił do siebie 😉

    Joana, fajne te info z sensoryki.
    A jak tam opiekunka?
    Mnie ostatnio dręczy kwestia powrotu do pracy... Dużo się tam zmieniło na gorsze. Ale cóż...Lubię mieć za co żyć i mieć co jeść😁😛
    Co do zmiany czasu to ja trochę przesuwam godziny pobudek, drzemek, posiłków. Trochę się udaje a trochę nie. Dziś np młody padł po 2 h od wstania🤷 gdzie zwykle 1 drzemka jest po ok 3 h. Ale wiem że jak zostawię kwestie zmiany czasu tak całkiem bez przygotowania to będzie dużo krzyku, marudzenia i deregulacja. Mój młodzian lepiej funkcjonuje gdy rutyna jest zachowana ( mniej więcej oczywiście).

    Falk, Cypr- super! I to jeszcze w listopadzie gdy u nas już tak szaro i buro. Zazdro😉

    AnSan, kurcze to duży remont macie. A to jakiś stary dom?
    Ja to się trochę pocieszam że może to z masłem orzechowym to przez tą jego ciezkostrawnosc a nie przez alergie. Teraz są rekomendacje żeby takie silne alergeny wprowadzać po 6 m-cu i najlepiej w 1 roku. Ja to w każdym razie wolę przetestować zanim pójdzie do żłobka. Zwłaszcza że orzeszki ziemne są tak naprawdę wszędzie! Koszmar z tym jakiś.

    Aneta, jesteś zadowolona z lekarza prowadzącego? Masz jakies dodatkowe zalecenia w związku z nadciśnieniem w ciąży z Maksiem? Jak w pracy zareagowali na nowe L4?

    A co u nas? W ciągu 5 dni wyszły 3 żeby. Teraz chyba kolejny idzie bo dziąsło spuchnięte i już białe. Jeśli chodzi o sen to jest różnie. Raz super a raz koszmar. Młody jakoś od kilku dni zrobił się znowu bardziej cyckowy. I przytulas. Wczepia się we mnie jak koala.
    My mamy 3 posilki. Przynajmniej 1 podaje tak żeby zjadł sam. Cześć zjada a część ciągle zgniata i rozsmarowuje. No niestety nie jest jeszcze idealnie. Zdecydowanie więcej je gdy karmię go łyżeczka no ale musi się przecież nauczyć. Teściowa twierdzi że jej dzieci tak nie brudziły i od początku same jadły 😁😛
    Jeszcze nam głowę od miesiąca suszy że młody JESZCZE nie chodzi. Od wczoraj moi rodzice też się o to czepiają. Powiem tak brzydko: powaliło ich😁
    Mąż nadal na zwolnieniu. Czekamy na opis rezonansu. Jest lepiej ale wolno to idzie. Nadal przy młodym większość rzeczy robię ja bo mąż go nie dźwignie ani się do niego nie schyli.

    Pozdrawiam serdecznie 😘

    Aneta8, jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, dobuska, niutek87 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 24 października 2022, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w ogóle powinnam rwać sobie włosy z głowy, bo moje dziecko jeszcze nic nie umie 🙈 nie siada, nie czworakuje, a pokazywanie palcem czy klaskanie to dla mnie jakaś abstrakcja 😄 czy się tym przyjmuję? Trochę.
    Za to świetnie pierdzi ustami i się przy tym ślini 😅

    Ada.. 31, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, dobuska, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
‹‹ 805 806 807 808 809 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ