X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Ada.. 31 Autorytet
    Postów: 264 922

    Wysłany: 24 października 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    Ja to w ogóle powinnam rwać sobie włosy z głowy, bo moje dziecko jeszcze nic nie umie 🙈 nie siada, nie czworakuje, a pokazywanie palcem czy klaskanie to dla mnie jakaś abstrakcja 😄 czy się tym przyjmuję? Trochę.
    Za to świetnie pierdzi ustami i się przy tym ślini 😅
    Anetka nasze dzieci urodziły się za wcześnie , kiedyś oglądałam filmik jak rozwinięty jest mózg u dziecka donoszonego i u wcześniaka , tak samo układ nerwowy . Dlatego wiek u wcześniaka koryguje się nawet do 2-3 lat .
    I ja właśnie o tym piszę że czasem takie wpisy powoduja niepokój u mamy która ma np pierwsze dziecko .
    Stokrotko masz rodzinę naprawdę oczekiwali że Wiktor w wieku 8 miesięcy będzie chodził 🤔🤔 to zakładam że na rok będą pytac czy umie już wołać na nocnik 😅😅

    jaina_proudmoore, Aneta8, Stokrotka 86, dobuska, niutek87 lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hz0nfzo3c.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 24 października 2022, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, żebyśmy się dobrze zrozumiały - to pokazywanie paluszkiem to nie jest takie wskazywanie palcem z intencją „mamo daj mi to”. Kajka pokazuje paluszkiem coś w książeczce, dotyka nosa psa samym palcem nie całą dłonią. Całą dłonią też packa wszystko, ale paluszek ma już też wyodrębniony. Nie chodzi mi tutaj o chwalenie się, że ona już umie to, to i tamto. Idzie swoim rytmem. Daleko mi też od zadzierania nosa. Przekazuję Wam co mówiła pani na zajęciach, a co się dzieje u nas. Na przykład z trzymaniem zabawek w obu rączkach Kajka ma jeszcze problemy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2022, 14:40

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, dobuska, niutek87, Aneta8, Ada.. 31, AnSan89 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 24 października 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Aneta, z tym pierdzeniem buzia to u nas jest masakra 😁 młody miał apogeum w okolicy czerwca. Wtedy na naukach przed chrztem pierdzial notorycznie. Potem na rodzinnych spotkaniach też - zwłaszcza jak niektórzy wujowie gadali różne bzdury do niego😉 potem był spokój i teraz pierdzenie powróciło 😁 jak widać jest to dla niego jedna z niezbędnych umiejętności rozwojowych😉

    Ada...31, temat nocnika był już kilka miesięcy temu. Teściowa nam pierdzielila że u nich w rodzinie to dzieci mając 8 m-cy są już odpieluchowane🤦 nasz już ma 9 i nadal sika w pieluchy wiec czas minął 😛 przegapiliśmy moment😉

    A co do wpisu Asi to ja nie odebrałam go jakoś negatywnie. Ale fakt, czasami jak czytam co wasze dzieci już potrafią to zastanawiam się czy ja wszystko dobrze robię. Teraz już może mniej niż na początku ale jednak.

    Joana, co do takiego pokazywania palcem jak opisujesz to Wiktor ostatnio jeszcze bardziej zainteresował się twarzami. I ( uwaga- teraz napiszę coś obrzydliwego) wpakował palec wskazujący do nosa męża i zaraz potem do jego ust😁 maz nawet nie zdążył zareagować. Tak że tak jak piszecie: każdy dzieciak ma swoje tempo😁

    Ada.. 31, jaina_proudmoore, dobuska, niutek87, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Ada.. 31 Autorytet
    Postów: 264 922

    Wysłany: 24 października 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gest wskazywania palcem to np oglądasz z Kaja książeczkę i pytasz gdzie piesek ma nos i Ona paluszkiem wskazującym pokaże .
    Stokrotko Twoja rodzina przebija wszystko , mogę tylko współczuć 😅😅
    A co do Wiktora podał tacie naturalną szczepionkę 🤣🤣

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, dobuska, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hz0nfzo3c.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 24 października 2022, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada.. 31 wrote:
    Gest wskazywania palcem to np oglądasz z Kaja książeczkę i pytasz gdzie piesek ma nos i Ona paluszkiem wskazującym pokaże .
    Stokrotko Twoja rodzina przebija wszystko , mogę tylko współczuć 😅😅
    A co do Wiktora podał tacie naturalną szczepionkę 🤣🤣
    Dokładnie na tym polega wskazywanie palcem. Tez się zgadzam. I na ten gest jest dużo dużo czasu jeszcze.

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 24 października 2022, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🥳🥳mamy pierwszego zęba! 🥳🥳

    Stokrotka 86, dobuska, niutek87, Ada.. 31, Aneta8, Kasiastaraczka, AnSan89, f_a_l_k lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 24 października 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam, że w geście wskazywania paluszkiem istotą jest to, że zaczyna się relacja rodzic-dziecko-przedmiot. Czyli maleństwo wskazuje przedmiot, by zwrócić uwagę na coś konkretnego, czyli właśnie „mamo, daj mi to”.

    Ja myśle, że tutaj nikt nie zrozumiał negatywnie Joany, broń Boże. Bardziej chyba chodzi o to, żeby się nie stresować po tym co powiedziała pani z sensoryki. Wiecie, u mnie jest taka pediatra, która zapytała znajomej czy jej trzymiesięczna córeczka przekłada zabawkę z ręki do ręki. Dziewczyna wybuchła śmiechem u lekarza. 😂
    Wiec ja tu bym z przymróżeniem oka brała to, co mówią niektórzy „specjaliści”.

    Stokrotka, Taoja rodzina testuje Twoją cierpliwość ewidentnie. Najgorzej, że przegapiliście ten moment na odpieluchowanie i co teraz?😂😂😂 pampers aż do szkoły?😂

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Ada.. 31, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 24 października 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    🥳🥳mamy pierwszego zęba! 🥳🥳
    Super!!!!

    Czy tylko ja zostaje z bezzebnym stworem?😂😂😂😂

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 804 1985

    Wysłany: 24 października 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    🥳🥳mamy pierwszego zęba! 🥳🥳

    Gratuluję ❤

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 24 października 2022, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko, na zimowe ubranka jeszcze czas. Myślę, że tak bliżej zera wejdzie u nas kombinezon zimowy. Na razie mam taki fajny jesienny z newbie. I kupiłam półśpiorek do spacerówki z beztroski. Rewelacja, bo ma funkcje grubszego kocyka, a nie spada z wózka

    Stokrotka 86, Ada.. 31, jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 804 1985

    Wysłany: 24 października 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko do odpieluchowywania się odniosę, bo u mnie do niedawna temat na czasie. Od ukończenia przez Marka roku nasłuchałam się, że powinnam go sadzać na nocnik,bo powinien już być bez pieluchy (swoją drogą nie lubię słowa powinnaś/piwinieneś, w ustach innym strasznie mnie denerwuje). Czułam się jak najgorsza matka,zwłaszcza jak dostałam ochrzan od pediatry jak miał 1,5 roku, że jeszcze pieluszkę nosi. I wiecie, wtedy trafiłam jakoś w internecie na artykuł o odpieluchowywaniu, że nie można dziecka zmuszać, żeby dusiło siku czy kupę na zawołanie, bo to nie jest dla niego dobre. Tam było napisane, że dziecko powinno być chociaż trochę świadome tego, że chce kupę czy siku i np. pokazywać na pieluszkę jak jest mokra. Z tej perspektywy nie żałuję, że tak długo to trwało (3 lata i 3 miesiace ). Za to przy świadomości dziecka o swoich potrzebach fizjologicznych cały proces odpieluchowania przebiega bardzo szybko (u nas tydzień).
    Wychodzę z założenia,że każde dziecko ma swój czas,chociaż czasami łapię się na tym, że porównuję młodszego do starszego jeśli chodzi o nabywanie nowych umiejętności. I to bardzo fajnie pokazuje mi jak każde dziecko jest inne i unikalne 🙂

    jaina_proudmoore, Ada.. 31, Aneta8, Stokrotka 86, Stokrotka 86, Stokrotka 86, dobuska, AnSan89 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 24 października 2022, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana ja absolutnie nie odebrałam tego jako zacieranie nosa! Po prostu żadna z nas nie zrozumiała co masz na myśli, super, ze wyjaśniłaś 😘 u nas faktycznie tez od niedawna to się dzieje, np zaczął ogarniać tę zabawkę pop it, co sis wciska bąbelki 😃 robi to precyzyjnie jednym paluszkiem. Doskonale tez potrafi wyodrębnić palec środkowy 😂

    Stokrotka u nas z tym pierdzeniem buzią tez była przerwa, a teraz robi chyba dwa razy bardziej i super przy tym spienia ślinę 😅 mój tez często ładuje palec do nosa, szczęśliwie do buzi potem nie celuje 😆 ale czasem tak mnie chwyci za płatek nosa, ze mógłby zakolczykować 🙈 współczuje komentarzy rodziny męża 😳

    Jaina gratulacje z okazji pojawienia się ząbka! 🥳

    Dobuska niestety są specjaliści i „specjalisci”. Wszystkie informacje trzeba przefiltrować. Np mąż ostatnio pytał w aptece o paste do zębów dla niemowlaka, żeby miała 1000 tych pp i pani popukała się w głowę, gdzie dla takiego maluszka taka pasta, ze to bez fluoru musi być. Także tego..

    Niutek masz 100% racje z tym odpieluchowaniem! Przyjdzie na to czas u każdego dziecka indywidualnie.

    jaina_proudmoore, Ada.. 31, Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 24 października 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, gratuluję zabka👏 góra czy dół?

    Niutek, serio pediatra tak ci powiedział... Boziu...

    Ja czytałam że przed 18 mcem życia nie występuje większość oznak gotowości dziecka do odpieluchowania więc mega sceptycznie podchodzę do rewelacji typu odpieluchowane roczne dziecko. Ok, wierzę że takie dziecko może sikać na nocnik ale bardziej na zasadzie że rodzic sądza i łapie albo dzieciak siedzi aż zrobi. Z gotowością dziecka nie ma to nic wspólnego i wg mnie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 24 października 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mnie ten „geniusz” zabolał i dałam się ponieść emocjom. Dobrze, że Ada poruszyła ten temat, bo jak widać doszło do całkiem sporego nieporozumienia. W czwartek zapytam panią co dokładnie miała na myśli. Wydaje mi się, że chodziło jej tylko o wyodrębnienie palca wskazującego. Także (niestety) nie mam małego Einsteina na chacie 😄

    Ciutkę pózniej postaram się odnieść do reszty Waszych postów :)

    Ada.. 31, dobuska lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 804 1985

    Wysłany: 24 października 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Jaina, gratuluję zabka👏 góra czy dół?

    Niutek, serio pediatra tak ci powiedział... Boziu...

    Ja czytałam że przed 18 mcem życia nie występuje większość oznak gotowości dziecka do odpieluchowania więc mega sceptycznie podchodzę do rewelacji typu odpieluchowane roczne dziecko. Ok, wierzę że takie dziecko może sikać na nocnik ale bardziej na zasadzie że rodzic sądza i łapie albo dzieciak siedzi aż zrobi. Z gotowością dziecka nie ma to nic wspólnego i wg mnie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

    Tak, taka starszej daty pani doktor. Byliśmy wtedy na kontroli, po urazie siusiaka (otwierał szafkę jak siedział i kantem uderzył się).

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 24 października 2022, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko, przepraszam nie odpisałam Ci ws lekarza prowadzącego. Wiesz co.. w sumie jest spoko, ale nie wiem czy to jest kwestia tego, ze ta ciąża jest naturalna i je się tak prowadzi, ale jednak z Maksiem czułam się bardziej „zaopiekowana” w sensie częstsze wizyty, za każdym razem dokładne pomiary itd (ciąże prowadziłam w klinice u mojej dr). A tutaj niby tez prywatna przychodnia z bardzo dobrymi specjalistami (choć nie płacę za wizyty tylko mam w pakiecie medycznym z pracy) i lekarz jest naprawdę spoko, ale spotykamy się co miesiąc, zawsze bada mnie na fotelu a potem 30 sekund usg ze sprawdzeniem serduszka, ale nigdy mi nie zmierzył Mili 🙈 wiec nawet nie wiem ile wazy, a to już 18 tc. 8 listopada mam połówkowe wiec się wszystkiego dowiem, no ale jakoś tak czuje niedosyt.

    jaina_proudmoore, Ada.. 31, Stokrotka 86, dobuska, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Ada.. 31 Autorytet
    Postów: 264 922

    Wysłany: 24 października 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Trochę mnie ten „geniusz” zabolał i dałam się ponieść emocjom. Dobrze, że Ada poruszyła ten temat, bo jak widać doszło do całkiem sporego nieporozumienia. W czwartek zapytam panią co dokładnie miała na myśli. Wydaje mi się, że chodziło jej tylko o wyodrębnienie palca wskazującego. Także (niestety) nie mam małego Einsteina na chacie 😄

    Ciutkę pózniej postaram się odnieść do reszty Waszych postów :)
    Nie chciałam żeby Cię zabolało , bo gdyby faktycznie od miesiąca Kaja tak robiła to naprawdę byłaby genialna i nie ma w tym żadnej złośliwości .

    bl9cdf9hz0nfzo3c.png
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 25 października 2022, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chybq powracam z naszym problemem...mała dzisiaj znowu jakoś tak mało zjadła mleka może łącznie przez cały dzień 450 ml :( ajjj nie wiem, bo do chudych nie należy brzuszek ma i rano zjadła ładnie kasze helpy 100 ml z dodatkiem musu a na obiad pół większego słoiczka obiadku, może niepotrzebnie się martwię?
    Mamy kolejny problem ze spaniem, od dłuższego już czasu mamy dwie drzemki jedna ok 9-10 druga ok 15-16 (godziny zaśnięcia) od 3 dni mam problem z zaśnięciem na tej drugiej , Julka zmęczona oczy błędne, marudzi ale ni huhu nie chce zasnąć. Wcześniej zasypiała w wózku czasami przy odkurzaczu czasami bez teraz płacz nie chce dać się położyć do wózka ani do łóżeczka ani nigdzie a ledwo widzi na oczy, proszę o podpowiedzi jak wy usypiacie w dzień

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 26 października 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Rety, jak teraz tego wolnego czasu jest mało! Dzień ucieka nie wiem kiedy 🫢
    Kajka podczas stania zaczęła się puszczać. Odważna bestia! :) Obczaiła też, ze moze wejść do klatki psa.. 😒😃

    Dobuska, z nieba mi spadłaś (po raz kolejny ;)) z tym polspiworkiem z Beztroski. Zamawiamy :)

    Stokrotko, idąc tokiem Twoich rodziców i teściów, to Wiktorek za rok już powinien znać tabliczkę mnożenia a przed skończeniem 5lat całki i macierze. Powaliło ich z tym rozwojem? Kajka podczas posiłków brudzi się konkretnie, ale już idzie jej to zauważalnie lepiej. Zacznę karmic ją tylko łyżeczką, bo na wyjazdach nie damy rady! Nie bardzo lubi taki sposób jedzenia, ale no co zrobić ;) Opiekunka bardzo spoko, niestety pozmieniało jej się z obecną rodzinką i szuka nowej juz od zaraz.. Także musimy dalej szukać. No chyba, że nic nie znajdzie, ale coś watpię.. Ładny u Was wysyp zębów! Oby teraz była chwila spokoju. Też staram się delikatnie przesuwać drzemki i godziny posiłków, zobaczymy jak nam to wyjdzie :)

    Inkaa, a jak Ty karmisz Juleczkę? Najpierw mleko, Potem posiłek stały, czy odwrotnie? Jakie masz odstępy miedzy posiłkiem mlecznym, a stałym? Jeśli chudzi o usypianie to ta druga drzemka troche oddalona od tej pierwszej. Moze sprobuj malutką położyć po 2,5-3-3,5h od przebudzenia? Nie wiem jak długie macie teraz okna aktywności, ale u Kajki 3h to maks. Potrm jest marudna, wjeżdża kortyzol i jest ciężej ją wyciszyć. Jak jesteśmy w domu, to ja bujam Kajkę na rękach. Nie ma chwilowo mowy o zasypianiu samej w łóżeczku, widząc, że potrzebuje bliskości i przytulenia. Na spacerach daję jej pieluszkę do przytulenia, ale to mamy juz od dawna w naszej rutynie.

    Anetka, będzie malutka Milenka? :) Dziwnie tak, że lekarz jej nie mierzy, mnie by ciekawość zżerała :) z drugiej strony jak sobie przypomnę ile miałam zmartwień przez Kajki krótszą nóżkę, to moze lepiej by bylo jakbym nie znała tych pomiarów ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2022, 10:14

    jaina_proudmoore, Inkaa85, Aneta8, dobuska lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 26 października 2022, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trochę mnie pocieszyłyscie że 6 karmień to nie jest tak źle. Że u was też tak wychodzi. Ja wyczytałam że do 9 miesiąca życia ilość karmień nie powinna się zmniejszyć i stąd się niepokoiłam. Mój mały ma dopiero 7 miesięcy. Tak pisało na Hafii.

    Byłam też u innego specjalisty od wędzidełka. Też jest zdania żeby nie podcinać więc chyba tego robić nie będę. Konkretny gość muszę przyznać. Trochę mi zmienił ćwiczenia z małym i przede wszystkim pokazał jak się do tej jego paszczy dostać. Ale końcowo to mam wrażenie że tyle tych specjalistów było a wszyscy jakoś nie bardzo nam pomogli. Mały ciągle nie chce jeść z piersi w dzień chyba że uda się nakarmić na śpiocha po drzemce. To wszystko takie męczące jest i denerwujące. Dobrze że przynajmniej w dzień je te papki i to RD jakoś biednie ale idzie. No i że przybiera na razie. Choć z rzeczy których nie chciałam usłyszeć od tego specjalisty od wędzidełek było żeby odstawić łyżeczkę i przejść całkiem na BLW. Że łyżeczka szkodzi na podniebienie twarde. No kurcze jak mi chłop ma przybierać na wadze bez łyżeczki?!

    Inkaa85 doskonale cię rozumiem że się martwisz w kwestii jedzenia. Ja już sobie rwę włosy z głowy jeżeli o to chodzi. Mam ochotę to odpuścić zupełnie, zaufać dziecku i uznać że zje ile potrzebuje a nie cudować. Najwyżej będzie chudziutki. Sam mi się chyba nie zgodzi. Może jedzenie nie jest takie ważne jak nam się wydaje?

    Joana23 ja się nie poczułam urażona jeżeli chodzi o to wskazywane palcem. Może dlatego że mój młodszy więc zawsze z ciekawością czytam co będzie robił za miesiąc. Raczej od razu myślałam że chodzi o wyodrębnianie palca a nie wskazywanie konkretnej rzeczy po jej nazwie.

    Co do odpieluchiwania to też myślę że rok to zdecydowanie za wcześnie ale faktycznie znam takie genialne dzieci (teraz już dorosłe) wychowane na tetrach. Już wtedy były uznane za genialne więc to nie była żadna norma.

    Inkaa85 u nas zasypianie na drzemki to dalej bujanie na rękach niestety. Nie mamy smoczka i nawet nie wiem jak przejść na normalne zasypianie w łóżeczku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2022, 10:30

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

‹‹ 806 807 808 809 810 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ