X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 19 października 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Krzywi się?
    To normalne. Pediatra mówiła, że do roku trzeba uważać ze słoneczkiem z racji na wrażliwość oczu.

    Tak, krzywi się, głowę obraca. Zawsze zasłaniam mu budkę jak idziemy pod słońce.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 19 października 2022, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka też mruży oczy na słońcu, to normalka :)
    Jeszcze normalnym odruchem jest chęć „wydrapania” oczu :) Dzieci, które są zafascynowane buzią, oczami, nosem u ludzi (ale też gdzieś na obrazku) rozwijają się jak najbardziej prawidłowo. Gdyby nie bylo zainteresowania oczami to można podejrzewać zaburzenia związane z autyzmem.
    Kolejnym prawidłowym odruchem jest zmrużenie oczu jak się coś szybko zrobi przed buzią dziecka - coś szybko przeleci, klaśnie się, zaciśnie i otworzy rękę - wiecie taki nagły ruch.

    Moja nauczycielka jogi zabroniła mi przychodzić jutro na praktykę i dała „zadania domowe” na wyjście z bólu, który sobie zafundowałam.. No nic.

    Dziewczyny, a zaczynacie jakoś przyzwyczajać maluchy do zmiany czasu, czy idziecie na żywioł?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2022, 15:20

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 19 października 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zmiany czasu to hmm chyba trzeba podejść do tego naturalnie . I zaufać organizmowi. Przecież już jedna zmiana czasu za nami 😋ale chętnie poznam wasze opinie.


    @Joana - cenne informacje. Dziękuje.
    Fajnie się czegoś dowiedzieć nowego.
    Ja czekam na finalizację kupna auta i wtedy ruszam na zajęcia.
    W ofercie są baby go i gordonki ( to muzyczne, a Alex uwielbia muzykę )😊.



    Aneta8 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 19 października 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze zmianą czasu idziemy na żywioł 😁

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 19 października 2022, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak racja co do zmiany czasu to nawet nie wiem jakbym mogła przygotować na to małą wiec żywioł.
    Na słoneczku też mrużymy oczka

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 19 października 2022, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przyznam że jestem w tyle z wpisami, ale mam nadzieję, że wszystkie dzieciaczki są zdrowe, a mamy wypoczęte 😉😁
    U nas dużo się dzieje i jakoś nie mam ostatnio głowy do forum... Częste zamieszki i w ogóle. Generalnie sporo czasu spędzam czytając wiadomości.
    Poza tym z powodu remontu domu jestem sama na polu boju z moją 4. Dobrze, że chociaż do szkoły je tesc lub mąż zawozi i przywozi, bo ja już oczopląsu czasem dostaje🙈 Szczególnie w czasie prac domowych, gdzie każdy ma co innego zadane, każdy dopomina się o uwagę, a maluch oczywiście już po drzemce 🤷 ale jakoś na szczęście dajemy radę🙂

    Mój maluszek zaczął stabilnie siedzieć i jakoś od tygodnia wstaje. Wczoraj nawet udalo mu się postawić 2 kroczki przy sofie🙂 Dziąsła popuchnięte, szoruje je jak nie wiem, ale zębów nadal brak. Poza tym polubił wreszcie zabawy w łóżeczku z czego jestem mega zadowolona.
    To by było na tyle. Jak Was nadrobię, to postaram się coś więcej napisać.

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 20 października 2022, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, też ostatnio coś ciężko znaleźć mi czas na forum. Czytam was regularnie ale jak mały mi pełza po całym domu i trzeba mieć oczy dookoła głowy to już brakuje czasu żeby coś napisać.

    Zazdroszczę zajęć z sensoplastyki, musi to być interesujące dla dzieciaczków i dla mam też trochę oderwać się od domowych spraw i spotkać z innymi mamami. Sama lubię pogadać z innymi mamami na placu zabaw przy przedszkolu córki.

    U nas mały jeszcze nie siedzi sam. Zdarza mu się siąść na moment po tym jak się spina na poduszkę albo materac ale to tylko na chwilę, jeszcze się gibie i widać że jeszcze chwilę na to trzeba będzie zaczekać. Nie czworakuje też ale przybiera pozycję czworaczą powoli.

    Co do tej jego wagi to na razie wygląda że przybiera na wadze prawidłowo. Pediatra mówi że to musiało być pod zębów z tą jego wagą nieszczęsna i że każde dziecko inaczej to przeżywa i różnie to może trwać. Ale byłam znowu u logopedy na kolejnej wizycie i jednak jest za tym żeby podciąć wędzidełko. Pediatra mówi żeby nie podcinać, że to teraz taka moda że każdemu by cieli. No i sama nie wiem kogo teraz słuchać. Fizjo też mówi że nie ma takiej potrzeby żeby ciąć. Zresztą w wieku małego to już lekarz może zdecydować że trzeba będzie uśpić i to dodatkowo mnie przeraża. Co myślicie dziewczyny? Umawiać się na podcięcie czy dać sobie spokój na razie?

    Z fajnych rzeczy to kupiliśmy bilety na Cypr i na początku listopada ruszamy! Będzie tam fajna pogoda bo koło 23-24 stroni to akurat dla naszych maluchów. Ciekawe jak mały zniesie lot bo to 3,5 h. Ciekawe jak my sobie poradzimy z dwójką w samolocie 🙂.

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 20 października 2022, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zmiany czasu to ja też idę na żywioł, zobaczy jak to będzie.

    Z zainteresowaniem oczami to coś w tym jest niestety. Mój lubi wydłubywać moje oczy i jest przy tym delikatny jak słoń. No i lubi ciągnąć za włosy czyli same przyjemności 😂

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 20 października 2022, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan jej to nieciekawie u Was...mam nadzieję, że jesteście bezpieczni

    Falk najlepiej jakby neurologopeda zobaczył to wędzidło, ale ja bym przycięla. U nas to pomogło w jedzeniu z cyca. A jak twój synek ma z RD, chętnie je,nie ma problemu z pobieraniem pokarmu? Moda niemoda... po prostu teraz bardziej zwraca się na to uwagę
    To samo można powiedzieć o fizjo...gdyby nie "moda" to by nie mieli pracy....a jednak jest potrzeba...

    Ha ha mój Tadzio jest też bardzo czuły wobec mnie- wyrywa mi włosy, wydłubuje oczy i drapie tak,że czasami mam ślady jak po kociaku 🙃

    Falk zazdroszczę wyjazdu, będzie super ❤️ we dwójkę poradzicie sobie z dwójką dzieci 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2022, 10:16

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89, f_a_l_k lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 20 października 2022, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, doczytałam🙂
    Joanna dzięki za mase informacji i czekamy na więcej🙂 Co do zmiany czasu to ja nie przykładam do tego zbytnio uwagi. Mały sam się przestawi😉

    Stokrotka- masło orzechowego jak dla mnie jest dość "ciężkie" w smaku. Jeszcze kilka lat temu odradzano podawanie go poniżej 1 r.ż. właśnie z powodu częstych alergii. To samo tyczyło się np.cytrusów czy pomidorów, bo podrażniają żołądek maluszka.

    Jaina- ja mam od lat nosidło typu Kavka jakiejś polskiej firmy tylko bez tych sprzączek- wszystko wiązane i jest mega dobre. Dostałam ostatnio jakieś inne , "z wyższej półki" i jest spoko tylko na krótki czas. Dziecko nie przylega już tak ładnie jak w nosidle typy Kavka, nie ważne jakbym je regulowała.

    Kasiastaraczka- w naszej bezpośredniej okolicy jest spokojnie, ale 2-3 km dalej bywa różnie.. Mnie to ogólnie już nierusza, bo przywykłam, ale zawsze warto doczytac gdzie co się dzieje, żeby się czasem nie pojawić w nieodpowienim miejscu.

    Falk- to wędzidełko bym chyba skonsultowała jeszcze z kimś. wyjazd super sprawa🙂 my lecieliśmy z córkami 3,5h do Pl jak miały jedna 2 lata 8 miesięcy a druga 10 miesiecy. Lot sam w sobie ok, bo byl w nocy i dziewczyny sporo przespaly, ale już odprawa i czekanie na lotnisku to inna bajka. Na lotniskach są fajne kąciki dla dzieci i ja bym radziła je tam wymęczyć, żeby w czasie lotu lepiej spały😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2022, 12:04

    jaina_proudmoore, f_a_l_k, Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 20 października 2022, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to wędzidełko chcę skonsultować jeszcze z jednym specjalistom. Jeżeli on będzie za to chyba się zdecyduję. Na razie mały przybiera i cały czas mi to wyglądało i wygląda na problemy z apetytem a nie wędzidelkiem więc nie jestem przychylnie nastawiona do tego pomysłu. Co innego jeżeli problem byłby od początku ale on przecież wcześniej pięknie przybierał na samej piersi.

    Co do RD u nas to dalej średnio. Raz coś zje a innym razem nie chce buzi otworzyć wcale. Dlatego ciągle myślę że nie tak powinno wyglądać dziecko głodne które ma problem z pobieraniem pokarmu.

    Dzięki za wskazówki co do lotu, spróbuję wymęczyć dzieci wcześniej. Leciałam wcześniej z małą jak miała 11 miesięcy, teraz mały będzie miał jeszcze 7 miesięcy więc różnica spora i to jeszcze z dwójką...

    AnSan89, jaina_proudmoore, Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 20 października 2022, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Falk - ja bym na twoim miejscu zapytała jeszcze innego specjalistę neurologopede o zdanie. Jak my byliśmy na konsultacji to pani zaleciła ćwiczenia i powiedziała, że do podcięcia nie jest, ale można. Wiec nie dziwie się, ze nie jesteś przekonana. Skoro mały tak ładnie przybierał na piersi, to raczej nie szłabym w tę stronę.
    Zazdroszczę wyjazdu na cieplutki Cypr 💚
    Na pewno będzie fajnie i odpoczniecie.
    Co do RD - to próbować podawać i już. Na pewno załapie. Dzieci maja w tym temacie sporo czasu. Lubi jeść łyżeczką czy rączkami bardziej albo Blw już weszło? Pamiętaj, ze mleko do roku to podstawa. 😋🍀

    @AnSan - jeśli chodzi o nosidełka to nie chce inwestować znowu. Na razie się wstrzymam.
    Fajnie, ze napisałaś co u ciebie. Podziwiam za ogarnięcie tak dużej gromadki. Ja czasem z jednym mam problem plus dwa koty 🤣także medal dla ciebie! 🍀🥳

    @Joana - czekamy na nowe info z zajęć.

    Alex dziś marudzi, nie chciał jeść banana z jogurtem. Dziąsła ma bardzo spuchnięte na dole 🙊chyba wyjdzie więcej niż jeden ząb coś czuje. 🧐

    AnSan89, f_a_l_k, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 20 października 2022, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Dzisiaj Kajeczkę w pewnym momencie bardzo bolał brzuszek 😔 nie wiem czy powodem było kilka łyków kefiru, które wzięłam czy wczorajsza zupka z groszku. No nic. Kajka się rozgadała na maksa, widać, że próbuje powiedzieć tata, patrzy nam na usta, ale jeszcze jej nie wychodzi :) na zajęciach na dzień dobry wycałowała wszystkie dzieci, a jednemu chłopcu wylizała czoło 😎

    Garść informacji:
    - dzieci, które pełzają są lepiej rozwinięte mentalnie. Pełzanie nie jest wpisane w (tutaj padło mądre słowo, ale zapomniałam jakie 😒) - w te wszystkie etapy, więc jeśli dziecko opanuje pełzanie w dobrym wzorcu to oznacza, że lepiej się rozwija neurologicznie.
    - nie jest dobrze jeśli dziecko chętnie idzie na rączki do wszystkich i nie robi mu różnicy u kogo obecnie jest
    - lęk separacyjny jest porządanym objawem (wiadomo ;))
    - powinnismy mowić/szeptać/śpiewać/puszczać muzykę raz do jednego, raz do drugiego uszka
    - dziecko powinno wykazywać zainteresowanie toczącą się zabawką, śledzić ją wzrokiem i przy tym nie tracić równowagi
    - dziecko powinno oglądać zabawkę z każdej strony, uderzyć nią itd. Już minął etap wsadzenia zabawki najpierw do buzi
    - przed każdym nowym kamieniem milowym moze nastąpić pogorszenie gaworzenia

    Pani zachęcała do ćwiczeń na piłce :)

    Chyba tyle. Jeśli coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2022, 18:14

    jaina_proudmoore, AnSan89, Kasiastaraczka, f_a_l_k, Inkaa85, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 20 października 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Co do RD - to próbować podawać i już. Na pewno załapie. Dzieci maja w tym temacie sporo czasu. Lubi jeść łyżeczką czy rączkami bardziej albo Blw już weszło? Pamiętaj, ze mleko do roku to podstawa. 😋🍀

    BLW już u nas weszło i mamy metodę mieszaną - głównie łyżeczka ale daje też zwykle coś do rąk do zabawy. To na razie jest u nas właśnie zabawa a nie jedzenie a z łyżeczki trochę lepiej. Co do mleka to pamiętam że mleko to podstawa ale tego mleka u nas mam wrażenie jest mało. Proponuję często pierś ale często jest tak że mały nie jest zainteresowany. Nie zmuszę go przecież. Ładnie je tylko wieczorem i w nocy a w dzień pierś może nie istnieć.

    Joana23 bardzo to interesujące. Ha mój pełza to będzie dobrze to rozwinięty mentalnie. Ostatnio boi się też jak chce go zabrać ktoś obcy, dopiero musi się przyzwyczaić. Te toczące się przedmioty są też u nas teraz na topie, aż się dziwiłam że takie zwykłe plastikowe piłeczki a taki fan z tego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2022, 20:50

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 20 października 2022, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówiłam że mój mały nie siedzi jeszcze. No to usiadł. Spinał się na materac i podwinął pupkę i siedzi. A jaki zadowolony z siebie 😉. Ciekawe czy będzie to powtarzał

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 21 października 2022, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk jasne, warto skonsultować
    O gratulacje 😁 jak już mu się udało to pewnie będzie próbował
    Tez się zastanawiałam jak T. zaczął siadać i teraz już tak fajnie siada

    Jaina to nosidło o którym pisała. AnSan to kavka handy,je wiąże się jak chustę,a kavka multi age ma szelki jak plecak
    Zawsze możesz rozejrzeć się za używanym, są lepsze ceny

    Joana ojej biedna Kajunia 🙁
    Ha ha Tadzio też ma podobnie ze swoim gadaniem, śmiesznie otwiera buzię
    Czasami się zatnie i gada tatatatata, babababababa, mamamama jak jest marudka 🙃
    Super info, dzięki 😚

    jaina_proudmoore, Aneta8, f_a_l_k lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 21 października 2022, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Pogoda u nas już moooocnoooo jesienna.. szaro-buro się zrobiło. Pierwszą Kajki drzemkę wykorzystałam na leżenie z psem na kanapie :)

    AnSan, czytam od czasu do czasu co tam u Was w państwie się dzieje - horror jednym słowem. Mam nadzieję, że za niedługo protesty się skończą i obywatele znajdą porozumienie z władzą.. Gratuluję wszystkich osiągnięć synka :) Dziewczyny majà dużo zadane? Długo remont bedzie trwać?

    Falk, to dopiero Ci synek pokazał, że potrafi siedzieć :) wyczaił moment :) Wylotu na Cypr zazdroszczę i nie zazdroszczę :D to rozszerzanie diety to dla mnie kosmos i poza domem ciężko mi się zorganizować :/ Czekamy na zdjęcia :) Jeśli chodzi o wędzidełko, to polecam (po raz kolejny ;)) zajrzeć na profil mówimy_ na instagramie. Pani jest logopedą i pokazuje za co zwracać uwagę i czy wędzidełko jest do przycięcia czy nie. Ja zamówiłam od niej książki do nauki mówienia, zobaczymy :)

    jaina_proudmoore, Aneta8, Kasiastaraczka, f_a_l_k lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 21 października 2022, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana- towarzyska ta Twoja Kaja😁
    Wydaje mi się, że gniewu tutejszego społeczeństwa już się nie zahamuje🤷 Z roku na rok jest gorzej. Więcej starć, rannych i zabitych.

    Dziewczynki nie mają aż tak dużo prac domowych, ale mają zapowiedziane sprawdziany (4-5 w tygodniu), plus czasem coś niezapowiedzianego. Dlatego powtarzamy to co w szkole bylo i uczymy się codziennie.

    Remont potrwa chyba do końca listopada. Oprócz fundamentów i ścian budynku wymieniamy/ remontujemy dosłownie wszystko, dlatego tyle to trwa. Łatwiej by było nowy budynek postawić, ale nie w tym kraju🙈

    Falk-gratuluję😁

    U nas zmiana pogody. Wczoraj wieczorem spadł pierwszy od pół roku deszcz i nawet burza była🙂

    Czy Wasze dzieci mają jakieś stałe pory drzemek i ich ilość?

    f_a_l_k, Aneta8, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 21 października 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 a możesz dać dokładne namiary na ten filmik albo materiał kiedy podcinać wędzidełko? Patrzyłam na ten profil mówimy_ ale tam jest tyle materiału (bardzo ciekawego zresztą) że nie mogę znaleźć tego konkretnego.

    AnSan89 trzymam kciuki za remont. Co do drzemek to u nas są zwykle trzy lub dwie dziennie. Pierwsza wypada zwykle koło 10 a reszta to różnie, patrzę kiedy zaczyna marudzić i wtedy zabieram się za usypianie. Niestety u nas ciągle usypianie jest na rękach nad czym ubolewam ale nie mam siły na razie tego zmieniać.

    Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 22 października 2022, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan mój Synek jak wstaje o 6(tak zazwyczaj) to drzemki wychodzą w podobnych godzinach-jego aktywności trwają 3-3,5 h. Wychodzą 2 drzemki

    Miłego weekendu dziewczyny ❤️

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
‹‹ 804 805 806 807 808 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ