X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 8 listopada 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta cieszę się bardzo ❤️

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Ada.. 31 Autorytet
    Postów: 264 922

    Wysłany: 8 listopada 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    Dziękuję dziewczyny za słowa wsparcia 😘 na razie leki działają i ciśnienie wróciło do normy.
    Na połówkowych wszystko super, piękna i zdrowa dziewczynka, waży 370g 💕 dr sprawdził również przepływy w macicy i mówi, ze na ten moment jest wszystko idealnie 🙂
    Anetka gratulację , trzymajcie się dzielnie w dwupaku do samego końca !!
    Wiem że łatwo się mówi ale się nie stresuj jesteś pod kontrola cały czas.Musi być dobrze❤️❤️

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hz0nfzo3c.png
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 9 listopada 2022, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka- pomocy nie miałam, bo mąż ponad 12h jest poza domem,ale jakoś na szczęście daliśmy sobie radę🙂 Super, że badania wyszły dobrze i z serduszkiem już wszystko w porządku🙂

    Aneta- trzymam kciuki za Twoje ciśnienie i ciesze się, że malutka jest zdrowa❤️

    Kasiastaraczka- jeśli chodzi o mowę to bardzo ważne jest mówienie do dziecka. Np. podczas spaceru pokazuj co widzisz, nazywaj przedmioty. Jak jesteś w domu to mów co robisz w danym momencie. Oczywiście nie cały czas😉😁 ale ten etap jest bardzo ważny. Dziecko kolekcjonuje słowa, zapamiętuje je mimo, że nie potrafi ich jeszcze wymówić. Warto nazywać przedmioty w poprawny sposób: talerz to talerz a nie talerzyk/talerzyczek , ręcznik jest ręcznikiem a nie ręczniczkiem. Poza tym dzieci przysłuchują się rozmową i zapamiętują z nich słowa, które wykorzystają kiedy uznają to za stosowne. Często o tym zapominamy. Np. Kilka dni temu moja 3 latka zadając mi pytanie użyła słowa, którego ja nauczyłam się w wieku prawie 30 lat😳 Przeżyłam szok, bo ja do dzieci jakimś "wybujałym" językiem nie mówię. Po prostu usłyszała kiedyś i danego dnia postanowiła tego słowa użyć.
    Nie mówienie do dziecka bardzo źle wpływa na rozwój mowy i go opóźnia.

    Ja wybieram się dziś do lekarza po wyniki krwi moje i synka. W ubiegłym tygodniu hemoglobina wyszła mu bardzo niska a ferrytyna mega wysoka. Mam nadzieję, że to tylko skutek jego choroby. U mnie za to podejrzewają anemię🤷

    Czym teraz bawią się Wasze dzieci? Nadal jakieś gryzaki czy już coś innego?

    jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 9 listopada 2022, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan dużo mówimy do Tadzia. Jak siedzi w foteliku i czeka na jedzonko,a już się gotuje lub piecze to np.miele kawę i mu mówię co to,co robię teraz. Dziś rano robiłam omlety, więc w ruch poszedł mikser i też mu pokazywałam jak się piana ubija.
    O tak, dzieci coś usłyszą, zapamiętają,a później użyją tego słowa i się dziwimy skąd znają takie wyszukane 😁
    Trzymam kciuki i daj znać po wizycie u lekarza

    AnSan89, Joana23, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 9 listopada 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyniki ok, ale u synka wyszła ostra anemia przy reszcie wyników w normie. Jutro mam zrobić badanie w kierunku ukrytej alergii pokarmowej. Pamiętam, że wątek alergii był poruszany na forum tylko nie pamiętam jak Wy do tego doszłyście, że dziecko ma alergię. U nas z pozoru wszystko jest w normie...

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 9 listopada 2022, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta, super wiadomość :) Oby tak dalej!

    Kasiu, Kaja śpi zazwyczaj ze smoczkiem.. ale jak już jest bez to różnie :) Po ostatnim gilu niestety częściej ma buzię otwartą. Tak czy siak sprawdzić można ten język też przy zamkniętej buzi, ale trzeba ją otworzyć ;)

    AnSan, Kajka ma alergię (albo nietolerancję)na BMK i wyskakują jej takie przesuszone plamki na ciałku. Wcześniej były też wymioty, ale obecnie tego nie mamy :) Jak zjem jajko, to bardzo boli ją brzuszek, więc jajek unikam.

    Stokrotko, oglądam teraz codziennie babeczkę z IG, już czuję, że udziela mi się jej podejście :) Terapia zaczyna działać :):)

    AnSan89 lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 9 listopada 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan u mojego starszaka od urodzenia nietolerancja bmk i jaja kurzego. Jak miał 1,5 miesiąca zaczęły mu takie plamki przesuszone u niego jeszcze z żółtymi strupkami wychodzić tak jak pisze Joana. Jak miał 1,5 roku miał badania z krwi i w zeszłym miesiącu. Wtedy wyszło mu jajko, teraz bardzo silna reakcja alergiczna na kurz. U niego głównie swędzące zmiany skórne i często zatkany nos.

    AnSan89 lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 9 listopada 2022, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan ojej,a to z krwi będziecie robić to badanie? Są jakieś objawy, dlaczego Was skierowano?
    U nas była alergia pokarmowa tak do ok 5 m-ca życia, objawiała się bólem brzucha i brzydkimi sluzowatymi kupami, parę razy z krwią...dieta przyniosła efekty i po prowokacji było już ok.

    Joana dzięki za odpowiedź 😚
    Mój t.tez czasami ma otwartą buzię, muszę zerknąć na język
    On miał podcięte wędzidełko,ale istnieje ryzyko że mogło zrosnac pomimo masażu...

    Jakoś nie wylapalam co to za konto na ig,podeslijcie nazwę 😁

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 9 listopada 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu - razem_po_zdrowie_maluszka :)

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 9 listopada 2022, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia- badanie na alergię przeprowadzą na podstawie pobranej próbki krwi i kału.

    Dzięki za odpowiedzi dziewczyny. On żadnych z opisanych przez Was oznak alergii nie ma... Doktor zasugerował, że może mieć alergię ukrytą, której gołym okiem nie widać. Coś w jego organizmie blokuje działanie żelaza stąd ta ostra anemia, bo sam poziom żelaza jest w normie. W niedzielę hemoglobinę miał 8,6 a w wyniku z poniedziałku wyszło już 8,1, gdzie norma jest od 10,5. Jeśli nie wyjdzie żadna alergia, na co szczerze liczę, to będziemy kierowani do hematologa😟

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 9 listopada 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan trzymam mocno kciuki za Was 😚

    AnSan89 lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 10 listopada 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂
    Joana, dzięki że pytasz- z mężem już lepiej. Dostał skierowanie na rehabilitację. Ale nadal boi się wziąć młodego na ręce.
    Jak poszukiwania niani? Kajka daje sobie robić ten masaż?

    Aneta, cieszę się że badanie wyszło ok🙂 naprawdę bardzo Wam kibicuję. Ciągle mam w głowie swoją ciążę więc tym bardziej jakoś twoja przeżywam 🤦

    Kasiu, mój uparciuch mama nie chce powiedzieć. Za to tata wychodzi mu rewelacyjnie🤔 W. ma zajawki na gaworzenie - jak się rozgada to nie może przestać. Ale bywa i tak że nie chce mu się gadać🤷

    AnSan kurcze trzymam kciuki żeby wszystko u was się wyprostowało z tym zdrowiem.czytalam kiedyś o tych alergiach co nie dają objawów. Przynajmniej tych widocznych. Makabra jakaś.

    My byliśmy na szczepieniu przeciwko meningokokom. Prawdę mówiąc wahałam się czy go szczepic. Ale jeśli ma iść do złobka to nie wyobrażam sobie go poslac bez tego szczepienia.
    Że żłobkiem dla niego też mogą być problemy... Serio jest dramat z miejscami w mojej okolicy.

    W każdym razie młody waży już prawie 10 kg i ma 76 cm. Czyli od urodzenia urósł 25 cm i przytył prawie 7 kg💪

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87, AnSan89 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 10 listopada 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamy,
    Miłego długiego weekendu.

    @AnSan- dużo dobrej energii dla was. I cierpliwości. 💚🍀
    Napiszesz w wolnej chwili jakie normy badania były, że doktor określił anemię?

    @Aneta- dbaj o siebie i Millenke. 🍀😍

    My od poniedziałkowej nocy mamy przeboje. Mały dostał ok 1 nocą gorączki i to jedyny objaw, który mu dolega.
    Wczoraj pokazał się drugi ząb, dolna jedynka ale jeszcze się nie przebił.
    Od wtorku płacze z przerwami, trzeba go nosić, śpi na mnie w dzień a nocą z cycem w buzi.
    Ale idzie ku lepszemu uff.
    A wasze dzieciaki miały temperature przy ząbkowaniu?
    Mój jakoś 38-39.

    Kupiliśmy termometr do ucha Browna bo nasz pokazywał ciagle inne wyniki 🙄
    Dzięki za polecenie Dobuska 😍

    W poniedziałek było badanie krwi.
    Moje tarczycowe wyszły ok. Nawet bardzo dobrze. 💚😇
    Olek tez- wyszło mu obniżone żelazo, przy dobrej hemoglobinie i ferrytynie.
    Zobaczymy co pani doktor powie.
    W pakiecie była tez witamina d3, Tsh, morfologia, glukoza.
    Mały nawet nie płakał i dostał naklejkę dzielnego pacjenta 🥳🤘


    Stokrotka 86, Aneta8, niutek87, AnSan89 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 10 listopada 2022, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka Tadeo też częściej tatatata gada. Mama to raczej jak wychodzę,traci mnie z oczu
    Zapisywaliscie W.zaraz po otrzymaniu nr pesel?
    Kawał chłopa 💙
    Codziennie zachwycam się i dziwię jak Tadek urósł 😁

    Jaina u nas Tadzio nie gorączkował przy ząbkowaniu,ale na razie ma 2 dolne jedynki
    Super, cieszę się, że Twoje tarczycowe oki wyszły ❤️
    Tak z ciekawości to jaki poziom wyszedł Olkowi? Ile suplementujecie?
    Dzielny pacjent😁😍

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 10 listopada 2022, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Jestem po wizycie u mojego dr, podtrzymał dawkowanie leku. Naprawdę ładnie mi obniża to ciśnienie wiec już się tak nie stresuję pomiarami. Co prawda tętno mi już nie spada poniżej 100, ale ja normalnie mam podwyższone, a ciąża dodatkowo to potęguje. Wyjaśniła się zagadka z pomiarami dziecka, powiedział, ze już od kolejnej wizyty będziemy co spotkanie ważyć 😆

    Stokrotko dobrze, że zaszczepiliście Wiktorka, zwłaszcza jak mówisz przed żłobkiem uważam, że warto. Jak młody się czuł po? U nas to była jedyna szczepionka, którą M odchorował, zwłaszcza pierwszą dawkę. Mam jednak nadzieję, ze u Was wszystko dobrze! 🙏🏻

    Jaina, ojej przykro mi, że Olkowi znowu coś dolega 😞 oby to był tylko zębowy objaw. Maks jak na razie ząbkuje bez gorączki.

    Kasiu, to tata pewnie dumny! 😍 u nas M coś tam zaczął gaworzyć i sylabizowac, ale średnio mu jeszcze cokolwiek wychodzi.. pojedyncze ma, amma.. wiec czekam (nie)cierpliwie 😉 na tate w ogóle się nie zanosi 😜

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, niutek87, Kasiastaraczka, AnSan89 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 11 listopada 2022, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się witamy ze słonecznych wakacji. Jesteśmy tu już tydzień i naprawdę nie wiem kiedy to tak szybko minęło.
    Najbardziej się obawiałam lotu i faktycznie mały trochę przeżywał. Jedna godzinę całą nam przepłakał, jedną było ok, oglądał sobie i gadał i jedną godzinę przespał. Dawałam mu wodę do przepicia podczas startu i lądowania i chyba to było ok bo wtedy był spokojny. Chyba mu się wtedy uszy nie zatkały.
    Na miejscu jest różnie, mały ma raz lepszy raz gorszy dzień ale ogólnie dużo się dzieje to na nudę narzekać nie może, chodzimy na basen, na plażę, na spacery. Jakby się ktoś zastanawiał czy jechać z takim bomblem jak nasze to zdecydowanie polecam. No i fajnie się jeszcze wygrzać w ciepełku jak u nas w Polsce już trochę zimno.

    AnSan89, Aneta8, jaina_proudmoore, niutek87, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 11 listopada 2022, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🥰

    Aneta cieszę się,że leki działają ❤️
    Oj tak, dumny jest,ja też 😁

    Falk oj zazdroszczę tego ciepełka ❤️ile jeszcze będziecie?

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 11 listopada 2022, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina mój przy ząbkowaniu gorączkował i katar miał. Jak ząbek się pojawił to mu przechodziło. Hemoglobina w tym wieku powinna być między 10,5 a 14. Super, że u Was badania dobrze i oby ten ząbek szybko wyszedł i dał Alexowi spokój🙂

    Falk- korzystajcie ze słońca i miłego wypoczynku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2022, 12:41

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 listopada 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Falk - udanego pobytu.
    Mały złapie dużo witaminy d3 i wy tez 🍀💚

    @AnSan - a jakie normy dla żelaza i ferrytyny u was są?
    Hemoglobina wyszła nam 12.6 a żelazo 36 ( wg lab norma od 45).

    @Kasia - na temat suplementacji dowiem się we wtorek na bilansie to dam znać.

    Gorączka już minęła, były zielone kupy trochę, rozdrażnienie i płacz.
    Ząb się nie przebił ale już go widać, ale nie czuć pod palcem.
    Także dobrze wiedzieć na przyszłość.
    Mały już normalnie dal się odłożyć na drzemkę i humor lepszy.
    Apetyt tez mu wrócił. Dziś wciągnął sporo kaszki z daktylem i kakao.

    Spokojnego dnia 💚

    Stokrotka 86, Kasiastaraczka, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 11 listopada 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina a poziom wit D też robiłaś i Olkowi?
    Cieszę się, że już lepiej 🥰

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
‹‹ 811 812 813 814 815 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ