X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 30 października 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie córka zadławiła się parę razy tak że faktycznie nie mogła złapać oddechu i widać było że się dusiła. Dwa razy to była biała zwykła bułka. Ona była tylko BLW bo nie tolerowała kaszek ani niczego konsystencji papki. Była już na tyle duża że potrafiła sama sobie wygrzebywać ten środek bułki i pakowała do buzi i potem chciała przełknąć za dużo na raz i kończyło się zadławieniem. Na szczęście płytko jej to siedzisko bo za każdym razem udało mi się wygrzebać to małym palcem także nie musiałam czekać aż samo jej to wypadnie. Stres było, nie powiem ale jednak człowiek reaguje automatycznie i chłodno w takich sytuacjach.

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 30 października 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc ok i pobudka o normalnej porze.
    Sporo karmienia nocą z 5x chyba 🙄czasem na śpiocha idzie i mało się wybudzam ale dziś zasnęłam z ręką pod głowa i potem nie mogłam się ruszyć 🤣
    Alex śpi niespokojnie jakoś i rano kwekal przez sen i łapał ucho wiec chyba kolejne zęby idą.

    @Kasia - ja daje małemu Dicoflor Baby.

    @Stokrotka - jak to pomidora z bananem? 🤣
    Ja nie patrzę na długość posiłków.
    W weekend mąż albo ja robimy śniadanie, potem małego do fotelika i jemy razem.
    Częściej kończę przed Olkiem i potem już sprzątam to co na ziemi itp.
    Dziś mały jadł jajko z avokado. Jakiś większy kawałek włożył , zrobił ble i jakoś zmielił ale wiadomo trzeba uważać cały czas i obserwować.
    W tygodniu muszę sama sobie radzić wiec jem pierwsza śniadania a potem ogarniam małego.
    A co Wiktorek jada na śniadania?😋
    Mnie kuszą te placki bananowo- twarogowe do zrobienia. 😀

    Zdziwiłaś mnie szczerze powiedziawszy tymi słoiczkami powyżej roku.
    Wiktor ma już w sumie sporo zębów wiec tez może inaczej 🤔
    Ja mam kilka słoiczków tych po 8 mc - maja grudki.
    Mieszany sposób karmienia chyba działa najlepiej u nas, kwestia dnia.

    Co do jedzenia to pediatra nasza powiedziała, żeby dawać małemu jabłko w plasterkach i galeretkę.
    Ale jabłko podaje się albo całe/ albo polowe albo starte bo to produkt wysokiego ryzyka - jest kruchy i się może złamać. Natomiast galaretkę podaje się po 1 rż- tak czytałam.
    Także jak widać, lekarze tez nie maja aktualnej wiedzy 🙄
    A szkoda 🫢
    Jak widać, lepiej weryfikować jednak wszystko.


    A jakiś makaron już robiłyscie dla maluchów?
    Ja podałam penne z ziołami i oliwą, ale Olek miał problem jak się dobrać do niego 🤣
    Na grupie wyczytałam, że można podać świderki tez, ale rozgotowane 🙄
    Znów rozgotowane się rozpadają 🤷‍♀️I bądź tu mądry hehe.

    @Stokrotka - w jakiej formie ten pomidor wcina Wiktor?
    Nie jest ci ciężko z noszeniem go w nosidełku na spacerze? 😜

    Wczoraj byliśmy na cmentarzu w Łodzi, na grobach ze strony rodziny męża.
    Wyszedł ładny spacer i mały był spokojny. Ludzi było mało.
    Po powrocie padł do spania 🍀😛

    @Joana - daj znać jak tam z karmieniem Kai?
    Olek tez zwiedza kocie legowiska. Do jednego już wszedł.
    Koty ciagle gania i łapie za ogony, ale wcale nie reagują 😆


    Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 30 października 2022, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, co do tych słoiczków to może rozwinę co miałam na myśli żeby nie było nieporozumień 😉 my na urlopie i w czasie covida dawaliśmy młodemu głównie słoiczki. I przyznam szczerze że trochę mi go szkoda było bo w domu często sam jadł kawałki normalnego jedzenia a te kawałki w słoiczkach były bardzo małe. Takie że prawie nie gryzł tylko lykal. Ok, myślę że jeśli je się je na zmianę z czymś innym to spoko ale dla 9 miesięcznego dziecka które ogarnia już kawałki to takie papki przez 2 tygodnie urlopu i tydzień choroby to nic atrakcyjnego.
    Te słoiczki powyżej roku mają większe kawałki. Wiktor dobrze sobie z nimi radzi i widzę że bardziej musi się napracować - faktycznie używa żuchwy żeby przeżuć.
    Kolejnym plusem dla nas jest też to że te słoiczki które kupiliśmy w porównaniu do tych po 6, 8 czy 9 m-cu mają wyższa gęstość odżywcza. Oglądałam jakiegoś live z Komsta z wymagające.pl odnośnie snu. I tam też pojawił się temat jedzenia w kontekście tego żeby zwracać uwagę na gęstość odżywcza posiłków niemowląt. Bo one mają małą objętość żołądka. Mówiła o tym że mleko kobiece ma 69 kal na 100 g a słoiczki często mają mniej. I takie dziecko karmione głównie słoiczkami może potem często dojadać w nocy żeby uzupełnić dobowy bilans kaloryczny. W ogóle to mówiła też że zamiast takich słoiczków dla dzieci można dawać niemowlętom gotowce z dobrym składem. Podawała przykłady takich w słoikach które są ok ale już nie pamiętam.

    My na śniadanie najczęściej jemy kaszki ( manna, kukurydziana, płatki owsiane, ryż itp itd) z owocami i mm/ jogurtem czy woda z dodatkiem dobrego masła. Ale w sumie teraz będę chciała spróbować dawać coś innego żeby sam jadł. A pomidor to był jakiś taki podłużny więc pokroilam go na ćwiartki i zdjęłam skórkę 🙂

    Spacery w nosidle to dla nas super sprawa. Plecy nie bolą mnie jakoś szczególnie ale przyznam że te ranne spacery są krótkie - do 40 min. Bo przed nimi jest jeszcze cyc, posiłek stały, ogarnianie i trzeba zdążyć na drzemkę 😉 na tym samym live z Komsta była mowa właśnie o porannej ekspozycji na światło dzienne. Że warto wyjść nawet na kwadrans bo to super reguluje wydzielanie melatoniny i rytm okolodobowy. Jak wiesz u nas różnie było z tym snem. Wiktor po mnie jest dosyć wrażliwy jeśli o to chodzi więc robię co mogę żeby lepiej spał. Lekko nie jest ale efekty są. I ja już też rzadziej chodzę jak zombiak 😁

    jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 30 października 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka dzięki za twój długi wpis 🍀💚
    Kiedyś pisałaś jeszcze o tym jak sobie poradziłaś z lepszym spaniem Wiktorka.
    Jak będziesz miała chwile czasu to rozwiń temat co ci pomogło. 😛
    O gęstości odżywczej czytałam i o wychodzeniu do południa też.
    Napisze więcej później w temacie. 🤘
    Bo teraz nie bardzo mogę.

    Czasami się zastanawiam czy Olek nie je „za mało” w ciągu dnia. 🙄🤔
    Czy to w ogóle możliwe i potem nocą nadrabia?
    Czy jednak to taki typ po prostu.
    Ponoć na tym etapie przy Kp dużo mam mówi o częstych pobudkach z racji na rozwój.
    Muszę zgłębić ten temat. 😇

    Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 30 października 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Wczoraj dopadła mnie jelitówka i słuchajcie, w nocy nie miałam praktycznie pokarmu! Kajka była zdezorientowana. Rano też nie było za dużo mleczka 😔 więc wciągnęła konkret śniadanie. Potem fest obiad. Ostatecznie wyszły nam tylko dwa posiłki mleczne. Wieczorem cycki jak dzbany! Widocznie wcześniej organizm trzymał wodę tylko dla mnie, na przeżycie :) w nocy było karmienie o północy i potem o 5 (6starego czasu), więc ładnie się ułożyło.

    Jaina, a dlaczego jesteś zdziwiona słoiczkami powyżej roku? Za małe są tam grudki, czy jak?
    Kajka dostała makaron, ale gotowałam go zdecydowanie dłużej, prawie do rozgotowania. Tak trochę nie wiedziała o co cho, jak to podejść.

    Stokrotko, dzięki za polecenie profilu :) Bardziej by mi się przydał jakiś na głowę 🫢 bo ja to wszystko wiem, od dawna interesuje mnie zdrowe odżywianie i chyba właśnie od nadmiaru wiedzy mam stres czy na pewno wszystko dobrze bilansuję 🤨

    Zakrztuszenia, zadławienia.. Gratuluję wszystkim mamom zimnej krwi! U nas było blisko, była mała interwencja, ale wszyscy cali. Jedzenie trwa u nas obecnie 15-20 minut, ale wcześniej i po 40minut siedziałyśmy, bo była zabawa ;)

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 30 października 2022, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko, Dobusko - dzięki za rady :) Będziemy działać 👌🏻💪🏻

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 30 października 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Joana - zdrowia dla ciebie 😇💚🍀
    Byłam zdziwiona, że Stokrotka podaje takie już Wiktorowi.
    Ale skoro sobie radzi chłopak to jest ok.
    Przecież zna swoje dziecko najlepiej 😛

    Co do zdrowego odżywiania to więcej luzu, to najlepsza recepta.
    Tez dużo o tym czytam, wiem itp kwestie ale dobra pizza czasem wpadnie 🤘😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2022, 18:58

    Stokrotka 86, Joana23, niutek87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2670 4259

    Wysłany: 30 października 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny fajna akcja!
    Za wsparcie zbiórki gdzie skarbonkę założyła mama fizjoterapeuta dostajemy dostęp do webinaru o czworakowaniu ❤️ zachęcam 🥰
    https://www.siepomaga.pl/mama-fizjoterapeuta-dla-oliwierka

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Joana23, f_a_l_k, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 3 listopada 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    U nas jakaś masakra. Od tygodnia walczymy w domu z jakimś wirusem u dzieci. Wszystkie z kaszlem i gorączką. Moja latka miała już coś na płucach ale antybiotyk zadziałał i jest ok. Najgorzej przechodzi synek. Od poniedziałku z gorączką. Ciągle balansował na granicy 40 stopni😟 Już 3 razy w tym tyg. u lekarza z nim byłam... Dziś w końcu dostał 2 antybiotyki, bo zapalenie oskrzeli się rozwinęło. Pobrali mu też krew, bo lekarz podejrzewa niedobór żelaza mimo suplementacji. 😞

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2670 4259

    Wysłany: 3 listopada 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan ojej, współczuję, najgorzej jak dzieci chorują,a jeszcze taki maluszek 😥🙁
    Zdrowiejcie jak najszybciej 😙

    U nas żelazo po suplementacji już w widełkach,ale jeszcze przez 6-8 tygodni T.ma brać suplement
    Ja mam dalej niziutkie TSH,za miesiąc powtarzam badania. Do roku po porodzie tak może być,mam obserwować,a jak się nie polepszy to endokrynolog da mi lek

    Co u reszty dziewczyn i dzieciaczków?

    AnSan89, jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 3 listopada 2022, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan oj to bardzo nieciekawie, trzymam kciuki za zdrówko!
    Co do żelaza czy są jakieś wyznaczniki ku temu żeby je sprawdzać maluszkom ? Bo szczerze ja naszej nie sprawdzałam wcale...
    Zastanawiam się jak Wasze dzieci zasypiają czy spokojnie ? Bo my od kilku dni staramy się odstawić wózek i kładziemy się do łóżka małą między nas a ta zanim zaśnie to bardzo chodzi, wstaje,siada i tak w kółko ok 30 min i nie wiem czy powinniśmy się martwić? Wygląda jak leniwiec z epoki lodowcowej przed zaśnięciem

    AnSan89 lubi tę wiadomość

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 804 1985

    Wysłany: 3 listopada 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @AnSan szybkiego powrotu do zdrowia dla dzieciaczków życzę ❤️

    @Inkaa my usypiamy na rękach, ale trwa to w miarę szybko, bo dopiero biorę go na spanie jak widzę, że jest już zmęczony i zaczyna kwękać.

    Nas wszystkich porozkładał jakiś wirus przyniesiony przez starszaka z przedszkola. Na szczęście dzisiaj już lepiej. No i jest drugi ząbek od wczoraj 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2022, 22:19

    jaina_proudmoore, Inkaa85, AnSan89, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2670 4259

    Wysłany: 4 listopada 2022, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka polecam artykuł
    https://kreatorniazmian.pl/niedobor-zelaza-u-niemowlat-i-malych-dzieci-diagnostyka-profilaktyka-dieta-i-leczenie/

    U nas zasypianie przede wszystkim na rękach,ale daje się odłożyć i na drzemkach śpi teraz po ok.1,5 h. Noce różnie, raz lepiej,raz gorzej. Śpimy razem.
    W weekend skręcamy większe łóżeczko,bo do tej pory mieliśmy przystawioną dostawke i czasami jeszcze T.w niej spał 🙃

    niutek87, jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2670 4259

    Wysłany: 4 listopada 2022, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek i zdrówka dla Was:*
    Super, gratuluję drugiego ząbka 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2022, 00:25

    niutek87 lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 4 listopada 2022, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka- u nas z zasypianiem jest tak samo jak mały nie jest śpiący, a ja mimo to próbuję go uspać. Lepiej poczekać aż dziecko jest śpiące, wtedy omija się zazwyczaj ten etap wstawania, rolowania w łóżeczku itd.

    Mój synek miał lekko zażółconą twarz i czasem oczy, dlatego podejrzenie niedoboru żelaza. Tutaj centra szczepień zalecają badanie krwi między 9 a 12 miesiącem życia, ale nie wiem jak to u Was wygląda.

    jaina_proudmoore, niutek87, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 4 listopada 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    AnSan strasznie współczuję choroby 😟 mam nadzieję, ze nic już bardziej poważnego z tego się nie rozwinie. Dużo zdrówka dla całej rodziny! ❤️
    My żelazo suplementujemy od urodzenia i tez ostatnio robiliśmy morfologię i właśnie żelazo, żeby sprawdzić jaki poziom i ładnie wybiło. Ale jako wcześniak M musi suplementować minimum do roku. Niestety morfo się trochę rozjechała, mamy bardzo niski poziom neutrofili, także musimy trzymać rękę na pulsie.
    Przedwczoraj M przyjął drugą dawkę meningokoków. Obyło się szczęśliwie bez gorączki, możliwe ze udało się zdusić przeciwgorączkowym, który podaliśmy dwa razy. Ale mimo to był cały gorący. Pięknie i szybko zasnął ok 20, ale przed północą obudził się z okropnym płaczem, wzięliśmy go do nas na noc i przebudzał sie jeszcze kilka razy płacząc. Cały następny dzień był trochę marudnym placuszkiem i nie miał siły. Dziś już ok 🙂
    Za nami również kontrola u neurologa, dr powiedziała, ze zrobił duży postęp przez ostatnie 3 miesiące. Mamy się jeszcze pokazać za 3-4.
    Umówiłam go tez na pierwszą wizytę do dentysty (btw wreszcie chyba będą się przebijać dolne dwójki) i na badanie do okulisty, bo cały czas lekko ucieka mu jedno oczko.
    Inka, my od jakiegoś 4 miesiąca usypiany w łóżeczku (mniej więcej wtedy zaczął protestować lulany na rękach w kołysce), ostatni czas był gorszy i od razu po włożeniu do łóżeczka zaczynał płakać wiec tulilismy na ramieniu aż usnął i wkładaliśmy do łóżeczka. Teraz widać już poprawę 🙂 tez zanim zaśnie trochę się wierci.

    jaina_proudmoore, niutek87, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 4 listopada 2022, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Dwa dni się zbierałam do napisania posta na forum.
    Niestety brakuje rąk czasem bo jak Alex nie śpi to chce wszędzie włazić, w tym w pozycji pionowej, już dwa razy zaliczył glebę w łóżeczku i się uderzył o szczebelki. 😢
    Jest spokój obecnie jak śpi 🙄😜

    @Niutek - zdrówka dla całej rodziny.
    Gratulacje drugiego ząbka 😋💚

    @Inka - u nas to samo, oczy ledwo co otwarte a łazi jeszcze i próbuje. Najlepiej na rączki, szum, tulenie, śpiewanie, głaskanie po głowie się sprawdza. A jak niespokojnie śpi to ręka na klatce piersiowej pomaga albo trzymanie za rękę.

    @AnSan- zdrowia dla was też.
    W Polsce nie ma takich badań zalecanych z tego co wiem.
    Jest dużo mowy na forach/ w necie o braku/ niedoborach żelaza pośród niemowląt ale.. właśnie 🤔
    Chciałam taki temat zarzucić: jak to się ma do rozszerzania diety? Skoro na początku to próbowanie smaków itp.. a mleko to podstawa do roku 🤷‍♀️Trochę się dla mnie to wyklucza bo dziecko nie nadrobi samo niedoboru żelaza przecież.
    Dokopalam się do artykułu pani Komsty z wymagające.pl odnośnie diety a snu dziecka.

    Ja zamówiłam pakiet badań dla małego na poniedziałek.
    Dla siebie tez pod kątem tarczycy. Pani do domu przyjedzie na pobranie.

    @Kasia- czytałam gdzieś, że żelazo wzrasta dopiero po suplementacji.
    Sama jestem ciekawa wyniku Olka. Na pewno dam znać.
    15.11 mamy bilans więc lekarka tez zerknie na wyniki.

    @Stokrotka - mam nadzieje, ze u was dobrze.
    Wychodzimy teraz na spacer po 1 drzemce. Trochę zmian w grafiku trzeba wprowadzić 😛

    Ostatnio oglądam strony z przepisami blw dla dzieci.
    W tym przepisy dla całej rodziny.
    Ja nie wiem kto ma na to czas; żeby tak ładnie wyglądało potem na talerzu 🙄🤣
    Może ja taka nieogarnięta jestem. 🫢🤦‍♀️🤯😐

    W weekend ostatnio Olek jadł placki bananowo twarogowe.
    Smakowało mu. 😋
    Gdzieś mi mignął przepis na kulki z bielucha plus wiórki kokosowe, zmielone ziarna dyni.
    Mam w planie zrobić.
    Dodaje mu teraz rano do owoców czy kaszki amarantus. 💚🍀
    Ponoć zawiera dużo dobrych rzeczy.
    Ogółem to RD jakoś skomplikowane się zaczyna robić jeśli człowiek myśli o dobrym składzie jedzenia.
    Tak jak pisałam wyżej mleko- RD- niedobór żelaza trochę się to wyklucza.
    Niby w 10 mż można już zamieniać posiłek stały najpierw a potem mleczko z butli albo cycka.

    Podzielcie się opiniami jak znajdziecie chwile czasu 😇

    Zdrowia dla mam i bobasów i spokojnego weekendu 💚


    niutek87, Kasiastaraczka, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 4 listopada 2022, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnetaB no Jula to się mega wierci wstaje chodzi zawraca przewrac się i tak z dobrych 20 czy 30 min i zastanawiamy się czy to normalne...
    A powiedz mi jak takim maluszkom pobierana jest krew ? Bo my mieliśmy tylko raz pobieraną gdzieś około 8 tygodnia z żyły w głowie a od tego momentu wcale nie badałam Julce krwi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2022, 14:54

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 4 listopada 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    AnetaB no Jula to się mega wierci wstaje chodzi zawraca przewrac się i tak z dobrych 20 czy 30 min i zastanawiamy się czy to normalne...
    A powiedz mi jak takim maluszkom pobierana jest krew ? Bo my mieliśmy tylko raz pobieraną gdzieś około 8 tygodnia z żyły w głowie a od tego momentu wcale nie badałam Julce krwi
    Krew pobierana jest z wierchu dłoni najczęściej, czasem z opuszka palca ( to bolesne i bym się nie zgodziła) albo z żyły łokciowej. Podstawa to dobra osoba do pobrania, która się zna. 🤘
    Nie martw się, twoja Jula prezentuje normalne zachowania.
    Dziecko chce spać, ale nie potrafi się jeszcze samo wyciszyć stad potrzeba bliskości.
    A czasem chęć łażenia jeszcze jest silniejsza.
    Mój włazi na barierkę po czym po 5 min nagle pada przy piersi 🤣🙄

    Inkaa85, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 4 listopada 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak tylko na pół chwili, bo czas ucieka nie wiem gdzie!

    Kajka wlazła sama na pierwsze piętro, po schodach. Szok! Nie wlazła, a wczołgała się, ale i tak ;)

    Jaina, chyba to zdanie „mleko to podstawa” jest jednak mocno mylące, przynajmniej u mnie tak było. Posiłki stałe zaczynają zastępować te mleczne. Nagle po roku nie będzie tak, że maluszek zacznie wcinać 5posilkow dziennie, a mleczko tylko do popicia. Po prostu stopniowo wchodzi coraz więcej stałego, a coraz mniej płynnego. I to rodzic powinien w tych posiłkach stałych nawrzucać jak najwiecej żelaza :) My już mamy 4 posiłki dziennie. Posiłki to duże słowo, tutaj też wpadłam trochę w pułapkę słowną. Czasem to jest tylko jabłko plus jakiś tłuszczyk (masło orzechowe, zmielone migdały, zmielone pestki dyni itd.). Przy wyczajam Kajkę do odpowiednich pór, wyrabiam nawyk. Raz wypije 3 łyki koktajlu, a innym razem pół kubeczka :) Ja jakieś 2tygodnie temu zamieniłam już Kajce kolejność podawania posiłków stałych z mlecznymi (oprócz śniadania, bo mleko mamy rano, po przebudzeniu, a śniadanie po jakieś godzinie), bo widziałam, że ona napije się mleka i nie ma miejsca na posiłek stały (i porcja żelaza szła precz).

    jaina_proudmoore, niutek87, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
‹‹ 809 810 811 812 813 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ