X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 15 listopada 2019, 03:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczorajszy dzień? Jednym słowem - masakra.
    Mały miał najgorszy napad tej dyschezja w swoim życiu. Wyczuwam apogeum jutro, bo ten nie skończył się kupą tylko gazami. Darł się z 1,5h ciągiem. Pomogło dopiero odgazowanie go za pomocą rurki windi. Potem wziął go mąż, ja przysnelam z godzinę na kanapie, później przełożyłam się tylko w pościele i tym sposobem spałam ciągiem z 5h.
    Ale jest DRAMAT. Przeziębienie, migrena, która nie siedziałam skad się wzięła i paskudne nudności a na to wszystko... okres. Tak, dostałam pierwsza @ w tym roku. 🙈
    Nie wiem jak dam radę sama w ciągu dnia.
    Pola, jesteś moja bohaterką. Ja mam tylko dwójkę, w tym jedno na tyle samodzielne, że nie zginie beze mnie...

    Tez mam dostawkę - kołyskę, ale z takiego usypiania nici. Musimy tulić... może od 3 miesiąca wprowadzę zmiany. Może on tego potrzebuje i niepotrzebnie chce go odseparować?

    I ja wrzucam moją bubę:
    7faa27790d1d.jpg

    ManiaM, wiktoriaa, nuśka91, _nova, sandrina22, Aaga, przedszkolanka:), Kookosowa, Goemi, eemmiilliiaa, Karooo93, Cabrera, ammarylis, Monalisa88, Konieczynka, Jupik, brunetka91 lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 15 listopada 2019, 03:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni ależ on jest słodki !!!!!

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 15 listopada 2019, 04:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni jestem wielką fanką jego oczu😍😍

    U nas jak jest histeria to staje z nim pod okapem w kuchni, kołysze tez na piłce. A wczoraj przyszedł termofor mr B. Fajnie zadziałał, widać ze rozgrzanie brzucha przynosi mu ulgę.

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 15 listopada 2019, 05:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni jak on ładnie główkę trzyma!! Mój to taka leniwa ameba, że nawet w połowie drogi do czegoś takiego nie jest😂

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 15 listopada 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia taki słodziak z niego,że nie chce się wierzyć,że taki wymagający..;)
    A ta główka Wow!!

    Sandrina u nas to samo 😂😂 chociaż wczoraj już dłużej trzymał brodę centymetr nad pieluchą😁😁

    sandrina22 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kinga82 Ekspertka
    Postów: 221 187

    Wysłany: 15 listopada 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy:(mój synek jak wstaje po nocy to ma straszny katar charczy mu w nosku,odciagam i kupiłam wczoraj nawilżacz żeby trochę powietrze się zmieniło.Chcualam iść dziś do lekarza żeby sprawdził czy to tylko katar od suchego powietrza i nic mu nie spływa (bo naczytałam się że u takich maluszków to chwila i oskrzela zajęte)ale dziś tylko przyjmują u mnie chore dzieci😒i nie pójdę bo jeszcze coś przywleczony.Mam pytanie czy mogę z soli fizjologicznej zrobić mu inchalacje po nocy żeby mu trochę ulżyć?całą ampułkę mam wlać?nigdy tego nie robiłam więc potrzebuje pomocy doświadczonych mam.

    m6jvh4cdtelsgr6u.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 15 listopada 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga mój miał dzisiaj nos zawalony,Pola codziennie to samo. Dzisiaj małemu kropilam w nocy woda i wyciagalam kozy bo mu przeszkadzały. U nas to niestety wilgoć i pleśń..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 15 listopada 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki słodziak z niego, że aż nie ma możliwości się frustrować zbyt mocno za to zmęczenie i zniewolenie 😋 dzięki dziewczyny 😊 moja córka tak unosiła się jak miała 3-4 miesiące. Wcześniej mowila niż chodziła, ja tak samo. Ale może tu trafiło mi się dziecko „motoryczne” a nie „komunikatywne”, kto wie :)

    Ten okres po połogu to jakaś masakra. Nie dość, że brzuch boli to jeszcze strasznie mocny jest i obfity. Gina mam w poniedziałek. To będzie dokładnie 6 tygodni odkąd jesteśmy w domu 😱

    Dobrze, że mogę się faszerować aspiryna i gripexami, bo inaczej chyba bym umarła. Współczuje mamom kp i przeziębionym :(

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 15 listopada 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga82 wrote:
    Dziewczyny pomocy:(mój synek jak wstaje po nocy to ma straszny katar charczy mu w nosku,odciagam i kupiłam wczoraj nawilżacz żeby trochę powietrze się zmieniło.Chcualam iść dziś do lekarza żeby sprawdził czy to tylko katar od suchego powietrza i nic mu nie spływa (bo naczytałam się że u takich maluszków to chwila i oskrzela zajęte)ale dziś tylko przyjmują u mnie chore dzieci😒i nie pójdę bo jeszcze coś przywleczony.Mam pytanie czy mogę z soli fizjologicznej zrobić mu inchalacje po nocy żeby mu trochę ulżyć?całą ampułkę mam wlać?nigdy tego nie robiłam więc potrzebuje pomocy doświadczonych mam.
    Ja mojemu zakraplam nosek a po paru minutach ściągam, bo trochę rozmiekną te gile. Jemu zasycha od kaloryferów itd, kataru nie ma. Ma po starym krzywą przegrodę raczej, bo już widać. Chrapią mi oboje... 🤦🏻‍♀️

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni, rzeczywiście patrząc w te oczęta trudno się domyślić, ze mały taki wymagający jest ;)
    Mój szkrab dopiero główkę przekłada z jednej strony na druga leżąc na brzuszku, za to leżąc na klacie pięknie ja trzyma 😊

    współczuje @

    My tez na gole mamy zaleconą kropelkę soli do noska i po chwili odciąganie.

    moni05 lubi tę wiadomość

  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 15 listopada 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni, współczuję bo z takimi oczami nawet nie można się na niego gniewać 😍

    U nas też codziennie rano idzie w ruch aspirator, ale ja zganiam na to ulewanie, bo czasem i noskiem pójdzie. A może to powietrze nie takie, nie wiem.

    Od wczoraj mam taki hardcore przez kolki, że w życiu się tak nie cieszylam na weekend 🙏🏻 a te wszystkie delicole, espumisany można w buty sobie wsadzić, nic nie pomaga 😭

    moni05 lubi tę wiadomość

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 15 listopada 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Taki słodziak z niego, że aż nie ma możliwości się frustrować zbyt mocno za to zmęczenie i zniewolenie 😋 dzięki dziewczyny 😊 moja córka tak unosiła się jak miała 3-4 miesiące. Wcześniej mowila niż chodziła, ja tak samo. Ale może tu trafiło mi się dziecko „motoryczne” a nie „komunikatywne”, kto wie :)

    Ten okres po połogu to jakaś masakra. Nie dość, że brzuch boli to jeszcze strasznie mocny jest i obfity. Gina mam w poniedziałek. To będzie dokładnie 6 tygodni odkąd jesteśmy w domu 😱

    Dobrze, że mogę się faszerować aspiryna i gripexami, bo inaczej chyba bym umarła. Współczuje mamom kp i przeziębionym :(
    Kwestia przyzwyczajenia :D u mnie okres ciąża i kp z Pola to prawie 4 lata,przez ten czas nie miałam ani jednego antybiotyku, Gripex,ibupromu itp. Tylko naturalne sposoby i z przyzwyczajenia już mam tak do dziś. Nie licząc tych duomoxow teraz na ósemke 😏

    A @ współczuję..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 10:24

    moni05 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Monalisa88 Autorytet
    Postów: 471 286

    Wysłany: 15 listopada 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny

    Śliczne te Wasze maluchy. Rosną nam jak na drozdzach😍
    Moni Twój wyjątkowo ślicznie główkę trzyma. 😄 Nam to tak ładnie jeszcze nie wychodzi😂

    Witam w gronie przeziębionych.
    Od wczoraj faszeruje się chociaż herbata z cytryna co i tak się bałam że coś będzie nie tak z brzuszkiem małej ale jest dobrze sieć chociaż tym się wspomaga i modlę by malutka nie złapała nic ode mnie.. 😱
    Po wczorajszej ostatniej wizycie poloznej malutka waży 3930g więc przybrała 930g od masy urodzeniowej i równy kg od masy w dniu wyjścia że szpitala. Położna mówi że ładnie przybiera. ☺️

    Spokojnego dnia wszystkim zycze.

    moni05 lubi tę wiadomość

    Karolina 10.10.2019💞
    Lena 8.11.2012💞
    Samantha 27.10.2009💞

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 15 listopada 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero dzień się zaczął a ja już ledwo żyję. Standardowo moja pościel zarzygana, a jeszcze poprzedniej nie miałam kiedy wyprać. Zaliczyliśmy jeszcze mega-kał, histerie, i trzy zmiany garderoby małego.
    I słyszę tylko jak mu w brzuchu jeździ.
    Oby to nie było nic przywleczonego z przychodni albo z pracy starego 😓

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 923 952

    Wysłany: 15 listopada 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Sandrina z tymi wymiotami cos jest nie tak.. wiem ze sie moze zdarzyc ale w takich ilosciach I tak czesto to moze lepiej to skontrolowac u pediatry I cos zaradzi? Chyba ze juz to konsuktowaliscie?

    Moja corka od 2 godzin spi, jak nie ona I juz sama nie wiem czy sie cieszyc czy martwic.

    Moni przepieknie trzyma glowke!

    moni05, sandrina22 lubią tę wiadomość

  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 15 listopada 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, Moni, ale siłacz :)

    moni05 lubi tę wiadomość

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 15 listopada 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga z pediatrą doszliśmy do wniosku, że to z przeżarcia wszystko - za duże porcje na możliwości żołądka. I faktycznie od dłuższego czasu jest znaczna poprawa. A że ostatnio ciągle głodzien, to zjada więcej. I jak nie uda mi się go odbić, to tak to się kończy.
    No i po cichu mam nadzieję, że ta poranna akcja to z przeżarcia, a nie jakiś wiruch.




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 16:10

    wiktoriaa, moni05, eemmiilliiaa, Kookosowa, Jupik, przedszkolanka:), Monalisa88, nuśka91 lubią tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • ManiaM Autorytet
    Postów: 588 569

    Wysłany: 15 listopada 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ile starcza wam delicol?
    Któraś z Was zmieniała go na espumisan czy to za duże obciążenie dla jelit?
    Któraś szczepi 5w1 + rotarix?

    Edit: jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób układacie dzieci do snu- na boczku czy raczej na wznak z główka na bok ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 17:39


    oar843r8hxms7jm7.png
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 15 listopada 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrina22 u nas też problem z ulewaniem. Karmię piersią i już w ogóle nie wiem ile to moje dziecko zjada bo na dodatek mało przybiera. Także mam stres.Lekarz nie widzi problemu bo " dzieci ulewają" Sandrina jak znajdziesz jakiś patent na to to proszę napisz!

  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 15 listopada 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni zdjęcie cudne, w tych oczach można się zakochać, ale zaraz mi się przypomniało, że mój syn też tak trzymał szybko główkę i mieliśmy problem z napięciem mięśniowym. Mam nadzieję, że u Was o.k. bo nie chcę broń Boże Cię straszyć. Do tego też był taki płaczek i fizjoterapeutka mówiła że te dzieci często są takie płaczące.

    moni05 lubi tę wiadomość

‹‹ 1423 1424 1425 1426 1427 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ