Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 15 listopada 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ammarylis wrote:
    Moni zdjęcie cudne, w tych oczach można się zakochać, ale zaraz mi się przypomniało, że mój syn też tak trzymał szybko główkę i mieliśmy problem z napięciem mięśniowym. Mam nadzieję, że u Was o.k. bo nie chcę broń Boże Cię straszyć. Do tego też był taki płaczek i fizjoterapeutka mówiła że te dzieci często są takie płaczące.
    I co robiłaś z tym napięciem mięśniowym? Moja położna podejrzewa u małej właśnie i za tydzień mamy wizytę u fizjoterapeuty

    syy26iye928jhyb7.png
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 15 listopada 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak przewracacie maluchy na brzuch? U nas tylko mąż to robi, bo ja się boję 😐

    ManiaM, układamy na wznak, główkę sam bierze na bok. Czytałam gdzieś żeby nie układać na boczku, bo zwiększa to ryzyko śmierci łóżeczkowej w razie jak się dziecko przewróci na brzuch.

    U nas dzisiaj dopiero pierwsza drzemka od 6 rano, a tak to cały czas ryk. Głowa mi pęka i rozważałam dziś tysiące razy żeby wyskoczyć przez okno.

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja układam do spania na jednym boku albo drugim, w różku śpi

    syy26iye928jhyb7.png
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni, 1,5h ciągiem to i tak nieźle. Nasz od kilku dni codziennie po 20 płacze 3-4h praktycznie ciągiem. Tylko chodzenie z bujaniem pomaga, jak przestaniesz znowu płacze. Jesteśmy z mężem bezradni, padnieci. Wczoraj zanosił się strasznie. Przeczytałam, że jest coś takiego jak Purple Crying i idealnie pasuje do naszej sytuacji. OBY to było to, bo to podobno fizjologiczny etap i często się to myli z kolką. Tak samo jak kolka przechodzi samo po 3-4 miesiącu. Oprocz tego mamy wyraźnie gorszy apetyt od 3 dni, zjada tylko 500-550 ml :( z każdym dniem coraz mniej. Już się boję ważenia w środę.

    3uqruv0.png
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    I co robiłaś z tym napięciem mięśniowym? Moja położna podejrzewa u małej właśnie i za tydzień mamy wizytę u fizjoterapeuty
    U nas było wzmożone napięcie mięśniowe i asymeyria z tym, że nasz pediatra nie zwrócił na to w ogóle uwagi. Chodziłam na rehabilitację i codziennie po kąpieli też musiałam robić specjalny masaż. Ogólnie szybko wszystko przeszlo bo podobno im szybciej się zacznie nad tym pracować tym lepiej.

    moni05 lubi tę wiadomość

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ammarylis wrote:
    U nas było wzmożone napięcie mięśniowe i asymeyria z tym, że nasz pediatra nie zwrócił na to w ogóle uwagi. Chodziłam na rehabilitację i codziennie po kąpieli też musiałam robić specjalny masaż. Ogólnie szybko wszystko przeszlo bo podobno im szybciej się zacznie nad tym pracować tym lepiej.
    Dzięki za odp

    syy26iye928jhyb7.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A trzymajcie dzieci na podwyższonym łóżeczku? Żeby nie ulewalo? Czy na płasko? Ja dawałam na bok. Główkę ma odksztalcona. Teraz daje na drugi bok cEscirj. Myślę żeby dawać na plecy z głową na bok ale nie wiem czy na płasko.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ammarylis wrote:
    Moni zdjęcie cudne, w tych oczach można się zakochać, ale zaraz mi się przypomniało, że mój syn też tak trzymał szybko główkę i mieliśmy problem z napięciem mięśniowym. Mam nadzieję, że u Was o.k. bo nie chcę broń Boże Cię straszyć. Do tego też był taki płaczek i fizjoterapeutka mówiła że te dzieci często są takie płaczące.
    To muszę skonsultować jeszcze z fizjo, bo koleżanka od SI mówi, że jest ok i on jest po prostu silny. Ale lepiej to sprawdzić, dzięki! :)

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A trzymajcie dzieci na podwyższonym łóżeczku? Żeby nie ulewalo? Czy na płasko? Ja dawałam na bok. Główkę ma odksztalcona. Teraz daje na drugi bok cEscirj. Myślę żeby dawać na plecy z głową na bok ale nie wiem czy na płasko.

    Na płasko, a główkę ma obrocona w jedna lub w druga stronę. My mamy pod materacem taki specjalny mały klin, ale to ze względu na ulewanie (to nasza zmora :/). Można równie dobrze podłożyć książki pod łóżeczko po stronie główki ;)
    Na bok kładę tylko podczas spania „pod moim okiem” np. w ciągu dnia.
    Spanie na boku odradził nam tez ortopeda se względu na bioderka...

  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 15 listopada 2019, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni świetny chłopak, co za mina 😂😂😂

    Ja jakkolwiek mojego położę to i tak sam się przekręca jak chce 😉

    No i ja po wizycie u gina dziś. Dowiedziałam się, że karmienie daje tylko 40% zabezpieczenia przed ciążą (na naukach przedmałżeńskich twierdzili, że 100% 😂) i jeżeli takowa się przytrafi to wiąże się to z natychmiastowym zakończeniem karmienia. Na szczęście jeszcze mi nie w głowie takie plany 😉

    moni05 lubi tę wiadomość

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 15 listopada 2019, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz też na płasko z głową w bok. Leży raz z jednej raz z drugiej strony łóżeczka. Książki mamy podłożone tylko z jednej strony, w ulewaniu różnicy brak.

    Właśnie sobie uświadomiłam, że mały na 4 smoczki i wszystkie na zmianę w obiegu.
    I w takich chwilach się zastanawiam czy ja mu odpowiednią ilość bliskości zapewniam, skoro on tak te smoki namiętnie doi.
    #zalpost#matki kpi

    moni05 lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 16 listopada 2019, 03:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Dziewczyny, wczoraj małemu odpadł pępek, a dzisiaj zauważyłam, że sączy się z niego jakąś wydzielina przezroczysto-zielonkawa. Też tak miały wasze maluchy?
    Nadrabiam Was po malutku. Mam jeszcze kilka stron, napewno ktoś odpowiedział. Ale powiem jak u nas.
    Córce 2.11 odpadł trzymał się dzielnie prawie 4 tygodnie. Nadal się goi (też jest wydzielina) i położna kazała zakupić gaziki jednorazowe nasączone spirytusem i raz dziennie przemywac tylko SM środek pępka.

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 listopada 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Nasz też na płasko z głową w bok. Leży raz z jednej raz z drugiej strony łóżeczka. Książki mamy podłożone tylko z jednej strony, w ulewaniu różnicy brak.

    Właśnie sobie uświadomiłam, że mały na 4 smoczki i wszystkie na zmianę w obiegu.
    I w takich chwilach się zastanawiam czy ja mu odpowiednią ilość bliskości zapewniam, skoro on tak te smoki namiętnie doi.
    #zalpost#matki kpi
    Chciałam zacytować. Nieprawda kochana :) to, że dziecko ma silny odruch ssania nie oznacza, że brakuje mu bliskości tylko samego ssania właśnie. Mój smoczka w buzi nie ma praktycznie tylko w nocy... a to tez czasem trzeba mu instalować ;) nie wmawiaj sobie takich rzeczy! Jesteś dobra mama właśnie dlatego, że te smoczki mu dajesz jak ich potrzebuje. Gorzej by było na sile zabierać.

    Kurczę, dziewczyny, ja się boje. Moje krwawienie jest strasznie mocne, większość to żywa krew, z małymi skrzepami. Wszędzie czytam, u mamyginekolog tez, że okres nie powinien się rozpocząć w trakcie połogu. A w sumie dopiero dzisiaj mi się połóg skończył, czyli de facto nadal w czwartek w nim byłam. No i norma to jest ok. 6 tygodni od zakończenia karmienia (choć wiem, że to sprawa indywidualna...) lub tak szybko u kobiet, które wcale nie karmiły. Napisałam do gin. Bo nigdy w nocy w czasie okresu nie musiałam wymieniać podpasek/tamponów (ale teraz nie używam) więcej niż raz, z czystego przekonania higienicznego, a dzisiaj to się leje ze mnie strasznie, jak zmienię przed karmieniem to po zaśnięciu młodego (40 minut) było już na granicy przesiąknięcia...

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni mi gin na kontroli powiedział, że pierwszy okres po porodzie, jak przyjdzie to będzie potopem i zdecydowanie nie taki, jak wczesniejsze miesiączki.

    moni05 lubi tę wiadomość

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 16 listopada 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni 😘

    Co do pierwszego @,to na forach dziewczyny piszą, że też je zalewalo i niektóre używały nawet tych podpasek poporodowych.
    Chyba że jest naprawdę dramatycznie, to bym jechała na IP.

    moni05 lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 16 listopada 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ManiaM wrote:
    Na ile starcza wam delicol?
    Któraś z Was zmieniała go na espumisan czy to za duże obciążenie dla jelit?
    Któraś szczepi 5w1 + rotarix?

    Edit: jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób układacie dzieci do snu- na boczku czy raczej na wznak z główka na bok ?

    Mania my już jeden delicol zużyliśmy, wystarczył na ok 1,5 tygodnia. Używamy do każdego karmienia w dzien po ok 8-9krope. Nie wydaje mi się żeby można go było zmienić na espumisan bo maja inne działanie. Delicol pomaga trawić laktozę a espjmisan nie ma takiego działania. Pediatra mówiła żeby stosować rownolegle jedno i drugie.

    Młodego kładę na plecach ale on sobie głowę daje na bok. Mam łóżeczko, które można podnieść i zawsze podnoszę z tej strony gdzie ma głowę. Na drugi dzień zmieniam mu stronę i znowu podnoszę tam gdzie ma główkę.

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 16 listopada 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki, że tak z doskoku, ale jaram się dalej :) Olek wczoraj średnio współpracował na lekcji z doradcą od chust, ale na sam koniec usnął w kieszonce <3 teraz już sama go zamotalam i śpi od godziny. A ja dziś pierwszy raz sama całe 24 h tzn z Mlodym tylko;)
    5ddf5a5da42f.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 11:39

    Cabrera, KasiaP, sandrina22, moni05, Karooo93, nuśka91, Jupik lubią tę wiadomość

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Emiliaaa, super to wyglada :)

    A mam pytanie o Caboo Close , bo pamietam, ze tu się pojawiło to nosidło. Któraś użytkuje już przy tych naszych maluchach??
    Pytam, bo mój dzieciowy egzemplarz w dwa dni wyczaił, ze łóżeczko jest beee, a mamy brzuszek i cycusie jako poduszeczki są znacznie fajniejsze 😱😱
    A chusty nie dam rady ogarnac :/

    eemmiilliiaa lubi tę wiadomość

  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 16 listopada 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że ta chusta się nie rozczarowałam :)

    Pamiętam, że ostatnio któraś z Was (przepraszam, ale nie pamiętam kto) pytał o obracanie na plecy. Ja korzystałam z książki Zawitkowskiego:
    13589a956acb.jpg
    ccd3be0dd919.jpg

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 16 listopada 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliaa a jaka masz chustę? Możesz jakaś polecić?

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
‹‹ 1424 1425 1426 1427 1428 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ